» »

Prihodnost - pišemo si jo sami

Prihodnost - pišemo si jo sami

1
2
3

krneki0001 ::

Francozi dobivajo največ podpore za kmetijstvo od EU, v EU pa najmanj dajejo za kmetijstvo.

leinad ::

nebivedu, tisto ni letelo samo na tebe ampak tudi na vse podobne ozkogledneže. V kolikor si res toliko prepotoval, potem pa moram priznati, da si oskrunil moj stereotip, da so svetovni popotniki razgledami in ne vase zaprti ozkogledneži, ker druga iz tistega tvojega posta o lenobi ne gre sklepati.

Zdej mi pa še povej, kaj je narobe z mislijo, da jim namesto hrane pošljemo lopate in krampe pa motike?

Nič ni narobe s to mislijo, je pa hudo narobe s mislijo, da so tako leni, da raje umrejo od lakote kot pa bi delali. To pa je bolano. Drugih besed nimam.

Vsak organizem, pa naj še tako primitiven ima za glavni cilj preživetje. Ampak očitno si ti odkril v podsaharskih črncih edini primer v naravi, kjer jim je preživetje na vrsti takoj za štetjem kocin.

antonija ::

Em, nima vsak organizem cilj prezivetja... vsaka vrsta ima glavno nalogo prezivetja. Ce se zato kaksen organizem zrtvuje...

Prebivalci afrike imajo pa zahojeno mentaliteto. Sej mogoce res niso krivi da jo imajo, so pa krivi de je ne poskusajo dovolj aktivno spremeniti. Tud ce zacnejo zdejle (al pa cez 15 minut; akademskih 15 pa to...) jim v tej generaciji ne bo uspelo pririnit se do socialnega statusa povprecnega kitajca (ne do njihovega politicnega sistema).

Se nekaj o kmetijstvu: Ce so kmeti tako oh-in-sploh dobra gospodarska panoga v EU, kako to da vsakic ko se govori o proracunu in subvencijah le-ti najvec jamrajo da brez subvencij sploh preziveti ne morejo? Pazi, nisem rekel da ne obratujejo s profitom: _brez_subvencij_ne_morejo_preziveti_???
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Carnivore
Ko boš šel enkrat v afriko ali pa vsaj na obrobje, boš videl, da je tako. Bil sem tam in videl sem to. Večina jih raje leži in čaka na pomoč v hrani, oblekah in denarju (tega je seveda malo)ali pa celo prosjači na cestah, kot pa da bi šli delati. Za primerjavo poglej v sloveniji 100.000 ljudi brez zaposlitve, večina jih odklanja delo, zakaj? Ker dobi preko socialne in zavoda za zaposlovanje več, kot bi dobila plače pri kakem privatniku zaradi njihove majhne izobrazbe, potem pa še malo na črno delajo - verjemi, da midva ne bova nikoli imela toliko časa in denarja, kot ga imajo taki na razpolago. Ampak še vseno je to 5 % brezposelnost in 95% ljudi dela ali pa prejema pokojnino. (pod te ki delajo štejem tudi tiste, ki hodijo v šole, saj je to njihovo delo).
Verjemi pa da je v afriških državah ravno obratno - 10% jih pošteno dela in služijo kruh, ostali pa živijo od pomoči države in združenih narodov. Najbolj se pa to kaže v afriških državah, kjer potekajo boji. Tam gre vsak raje v vojno, kot pa da bi delal. Če dela mu vojska pobere, če je pa on vojak, pa on pobira pridnim in poštenim.

Pa ne gre za ozkoglednost, temveč samo za odziv na to, kar sem videl na lastne oči, pa sem bil samo na obrobju afrike. Če bi šel globje, bi tega še več videl.

krneki0001 ::

Se nekaj o kmetijstvu: Ce so kmeti tako oh-in-sploh dobra gospodarska panoga v EU, kako to da vsakic ko se govori o proracunu in subvencijah le-ti najvec jamrajo da brez subvencij sploh preziveti ne morejo? Pazi, nisem rekel da ne obratujejo s profitom: _brez_subvencij_ne_morejo_preziveti_???


Kako zgledajo subvencije? Bom opisal primer iz naše vasi. Pazi - resnični dogodki;
Štirje kmetje se gredo kdo bo več imel in kdo bo imel boljše stroje. Prvi kmet je kupil 55KM močan traktor. Ker so ga ostali hoteli prehitet je eden kupil 75KM traktor, drugi je kupil 90KM traktor in tretji 115KM traktor. Za primerjavo z 55KM traktorjem in njegovimi prenosi obdelaš največjo njivo v sloveniji brez problemov in zvlečeš iz gozda v enem dnevu debel za več tovornjakov.
Ker je ta prvi videl, da imajo vsi boljše traktorje kot on, je prosil državo za evropsko pomoč, ki so mu jo seveda dali - 30 miljonov tolarjev in od tega je kupil on največji traktor(okoli 24 miljonov tolarjev) v vasi z vso opremo - okoli 240KM in prednje gume tako velike kot od 115KM traktorja zadnje. Uglavnem ta traktor stoji doma, ker je pretežak za na njivo(zemljo preveč zbije skupaj zaradi teže), za v gozd ni, ker je previsok in prevelik ter zaradi tega neoktreten. Ampak važno je da je največji traktor na vasi.
Tok o zdravi kmečki pameti in o subvencijah ter evropski pomoči našemu kmetijstvu. Če pa slučajno povsod tko razmišljajo, se je pa za vprašat če jim nebi raje subvencije ukinli.

leinad ::

antonija, tudi tvoj popravek bistva ne spremeni.

nebivedu eno je mentaliteta naroda, drugo pa preživetje. Verjamem da so lahko po svoji mentaliteti lenobe, kot poznamo tudi primere v Evropi, ampak do tiste mere ko imajo še vsaj za jest toliko, da preživijo..

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: OwcA ()

username ::

Sicer je glede EU-subvencij res tudi to, da celoten proračun EU (skupni, ne govorimo o posameznih nacionalnih državah) znaša okoli 1% BDP EU (povprečje javne porabe v Evropi je tam okoli 40%)

V prihodnjem obdobju 2007-2013 bodo kmetijske subvencije predstavljale okoli 35% EU proračuna, torej takole od oka 0,37% BDP - niti pol procenta...ni ravno veliko (res pa, da za R&D EU iz skupnega proračuna nameni še bistveno manj, kar pa je katastrofa..)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

SmeskoSnezak ::

Ravno danes je bil dokumentarec od Toma Križnarja na TVS1. Če koga zanimajo Nubi, ki živijo v Sudanu. ;)

Sicer pa za prihodnost bi bilo dobro, da ljudje postanejo bolj strpni, si zaupajo, etc. Na to me zdaj spomnil del serije (popravek: Potovanje na Skrivnosti otok, dokumentarna oddaja), kjer se na otoku znajdejo različni ljudje (rasa, vera, kje so služili vojsko, etc.) (me prav zanima kak se bo končala serija, čeprav je ne gledam). In se sčasoma vsi razumejo. Ja, kako pa bi drugače ljudje skupaj preživeli?

Le denarja se mormo čimprej rešit, bi še jaz dodal. :)
@ Pusti soncu v srce... @

username ::

Le denarja se mormo čimprej rešit, bi še jaz dodal.
Lahko začneš pri sebi, jaz se javim za tvojega odrešitelja, žrtvoval se bom zate in nase bom prevzel tvoj del denarnega prekletstva.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

SmeskoSnezak ::

Z veseljem ti dam vse položnice. Denarja tako in tako nimam. Niti si ne lastim materialnih dobrin. :)
@ Pusti soncu v srce... @

antonija ::

Smesko dej za trenutek stopi ven iz svojega roznatega sveta in poglej "nas" svet od dalec; kaj bi se zgodilo ce bi vsi postali prijatelji, konec vojn, konec konfliktov, konec tekmovalnosti med razlicnimi skupinami ljudi? Hkrati rata konec motivacije za prevlado, za napredek, za razvoj...

Materialne dobrine si pa seveda lastis. Se zivali si jih.

Ce se bojo slucajno kdaj vsi razumeli to pomeni prezivetje za.... recimo max 2 generaciji. Verjetno pa veliko prej pride do vojn in izgredov zaradi pomanjkanja hrane, zdravil, epidemij,...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tear_DR0P ::

to da je cela afrika lena, hkrati pa se kar naprej vojskujejo je malo mim

je pa res da se dripci tepejo že vsaj 10.000 let in se še bojo tepl, pa še pa še
normalni nepretepači pa so se razselil po svetu, eni prostovoljno, drugi pa prisilno, ker so jih pretepači prodal belcem - to je seveda precej posplošeno in ozkogledno ampak približna slika afrike, to da majo ap dol velik otrok ker cele dneve seksjo je tud mim - če koga moti število potomcev, naj začne indijske računat, v afriki so dost bolani, da jih večina niti 15 leta ne doživi, kdor je starejši od 30 je pa že na lotu zadel
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SmeskoSnezak ::

antonija, ne obracaj mojih besed. Kje se omenil da ne smejo bit tekmovalni? Saj to je dobra stvar. Ljudje se morjo znebit slabih stvari/lastnosti...

Nekateri pa tud nič ne razumete. :\
@ Pusti soncu v srce... @

antonija ::

"In se sčasoma vsi razumejo. Ja, kako pa bi drugače ljudje skupaj preživeli? "

Ce se vsi razumejo potem sistem stagnira. Nic ni od njega. Rozice. In precej gotov propad sistema.

A hoces rect da ce zdele prepricas celo afriko naj se neha streljat in naj se ima rada, potem bo pa vse OK tam dol? Sploh ob njihovi mentaliteti glede razmnozevanja?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SmeskoSnezak ::

Ce se vsi razumejo potem sistem stagnira. Nic ni od njega. Rozice. In precej gotov propad sistema.

Za to, kar si napisal, pa hočem dokaze!!
@ Pusti soncu v srce... @

Luka Percic ::

Evolucija ti je dokaz.

Če bi tak sistem bil dober bi se obdržal.
Pa ni.

SmeskoSnezak ::

Razloži. :\
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Še vedno čakam. Ena beseda z velikim pomenom, ni dokaz.
@ Pusti soncu v srce... @

Fizikalko ::

>> " Če bi tak sistem bil dober bi se obdržal.
Pa ni."

No, traparija. Sej še nikoli nismo dosegli tega, tako da ne moreš rečt, da se ni obdržalo.

Luka Percic ::

"Neumen" (a ne neumesten) primer;

V "družbi" kjer se vsi strinjajo;
Franček zboli za rakom. Njegov sosed mu svetuje naj le pozitivno misli in rak bo odpravljen.
Franček se z njim strinja ter začne pozitivno mislit.
Čez eno leto umre.
Zaradi raka.

V "družbi" kjer se ne vsi strinjajo;
Franček zboli za rakom. Njegov sosed mu svetuje naj le pozitivno misli in rak bo odpravljen.
Franček pa je trmast ter nažene "poduhovljenega" soseda.
Prepusti se uradni medicini, ter po raznih postopkih (operacija, kemoterapija, obsevanja), le premaga raka.
Nimajo vsi take sreče, on pa le.

Živela trmoglavost našega Frančka!
:\

antonija ::

V druzbi kjer se vsi strinjajo se nihce ne trudi "nadmnudriti" ostalih. Tako s strinjanjem pocasi a vztrajno sistem pada na nizje energijske nivoje, dokler ne doseze osnovnega.

Med elci v sistemu mora bit vojna (ni se jim treba pobijat, vojna mora pa vseeno bit). Med sabo morajo tekmovat za prevlado, borajo butat druge, morajo dobit cimvec energije ce nocejo da sistem zacne "padat".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SmeskoSnezak ::

Vidva pa imata res banalne. Bom zdaj poudaril, kar sem napisal, ker se butla delata. In jaz sem napisal, da se morajo razumeti!! In je razlika med strinjanjem in razumevanjem.

Ljudje se morjo znebit slabih stvari/lastnosti...


Zdaj pa dobro premislita, preden spet kako bedarijo napišeta. In da se ne bosta ponavlala, vama jaz ponovim, tekmovalnost je dobra lastnost, trma tudi (včasih, bolje bi blo napisat vztrajnost).

p.s.:Nagradno "vprašanje". Naštej vse slabe lastnosti. :P
@ Pusti soncu v srce... @

antonija ::

Slabo/Dobro pomeni vsakemu nekaj drugega. Na koncu bi vsi morali postat brezcustveni zombiji da nebi kdo nasel cesa slabega na drugih.

Dej se enkrat premisli ta svoj krasni novi svet in ga potem pridigaj (ce bo se vedno deloval seveda).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SmeskoSnezak ::

Ja, ampak splošno gledano imamo velik spekter slabih in dobrih lastnosti. Redke izjeme kvarijo ta "moj krasni novi svet", o katerem ti govoriš. Le zakaj (99%) ljudje nočejo vojn, se pobijat in živeti v strahu? Očitno nimaš pametnejših argumentov. (le zakaj se drugi ne oglašajo,če so to baje vaši najbolši argumenti) In zakaj bi morali postati brezčustveni zombiji?

Če ne znaš vsaj malce razmisliti v tej smeri, mi ti ne pridigaj o čem naj govorim. Vidim, da ne znaš drugega kot bluzit. To je oddelek PČ in ne Loža. Če bi radi takšno debato, si prestavite to temo tja!!
@ Pusti soncu v srce... @

antonija ::

Od kdaj pa 99% ljudi noce vojn? A to ti spet tako "od oka", ker se tebi tako zdi? In ne, nimamo velikega spektra dobrih in slabih lastnosti.

Ce za trenutek stopis ven iz svojega sveta (in recime celo slovenije, ce si geografsko mobilen) bos precej hitro opazil da na svetu ne zivi samo kultura "kranjski janez", ampak jih je cela vrsta. Enim izmed njih se zdi popolnoma logicno (in dobro) ce si porocen z cimvec zenskami in jih imas doma zaprte. Nekaterim drugam skupinam se to zdi ogabno. Kdo izmed njih ima prav? Seveda tista skupina kateri pripadas ti, kaj bi pa bilo ce tvoj memplex nebi vzdrzal kritike?
Ena druga skupina ljudi verjame da lahko stopijo v stik z bogom (oz. se mu priblizajo) samo in edino tako, da uzivajo ekstrakte rastlin (pripravljene on-the-fly). Drugim skupinam se to zdi narobe in so napisali parvilo (zakon) da se tega ne sme pocet.
Ce ti slicajno se ni jasno da dobrega/slabega ni po defaultu, ampak da ju vsak predpise svojim potrebam in zeljam primerno, povej, ti bom se nekaj primerov podal.

Na svetu ja ca. 6 milijard ljudi. Blizamo se 7 milijardam. Glede na to da povrsina zemlje ostaja priblizno enako velika, se morajo vse skupine (za katere upam da se strinjamo da imajo razlicne pogleda na pojma dobro/slabo in zaradi tega tudi razlicne interese in ambicije) nekje srecati. Ob srecanjih pa ni vec veliko moznosti:
- Skupini sta lahko dovolj podobni da se prijatljsko zdruzita
- Skupina nista dovolj podobni za prijateljsko zrduzitev in pride do vojne, iz katere dobimo:
a) Asimilacijo inferiorne skupine superiorni
b) obojestransko unicenje
c) a oz. b samo vojna se ni koncana
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SmeskoSnezak ::

Glej. Zakaj delaš razliko ravno tam, kjer smo raznoliki? In to raznolikost moramo spoštovat. Če ti ne spoštuješ nekoga, ki ima več žensk, se z njim definitivno ne boš razumel. Te je kdo naučil spoštovanja, etc.?

Pa nehaj bluzit nekaj o mojem svetu. Je razlika, če jaz posplošim, ker posplošujem načrtno, da vidiš "veliko sliko". Ti pa si še kar zatiskaš oči. In to kar pišem, so moje misli, ideje. Če bi rad zvedel kaj več, raje vprašaj kako kaj mislim. Ne pa da me napadaš, da živim v svojem svetu.

In ta "moj svet" (ideja, misel) je zaenkrat le v filmih, kjer se očitno lahko na otoku azijec, američan, evropejc, etc. odlično razumejo in spoštujejo. Ker se enostavno morajo! Drugač bi umrli.

Do you now get my point?!?
@ Pusti soncu v srce... @

antonija ::

azijec, american in evropejec bojo slej ko prej umrli in za njimi ne bo ostalo nic, ker so njihove moznosti razmnozevanja omejene.

Ce pa ze hoces spostovanje do raznolikosti: V iranu so ubili deklico ker je smrtno ponesrecila moskega med tem ko jo je (z dvema kolegoma) hotel posiliti. Po njihovem je to dejanje pravilno, zakonito, dobro.
A si zdaj toliko toleranten da bos sel pred mamo od deklice in ji razlozil da je to prav? Da je _dobro_? Da naj spostuje ljudi ki so najprej posilili njeno hcerko, nato jo pa ubili ker se je branila?

Ljudje smo zivali. Nekoliko vzgojene zivali, ampak se vedno zivali. Ravnamo po svojih nagonih, ceprav je edini cilj nase vzgoje kontrola teh nagonov. Sexamo, jemo, sirimo se, vladamo, ubijamo, skrbimo da vrsta obstane. Nihce od nas ne bo pustil da nas druga vrsta izrine. Ce se najde tak junak, ga svoja vrsta izloci in unici da bi se vedno lahko obstajala.
Tudi sam to delas; zagovarjas svoj memplex, se ne strinjas, ne spostujes mnenja drugih. Nisi toleranten, pa ce si se tako preprican da si. Tudi jaz nisem. Noben ni. Ce bi bili toleranti, potem bi morali brez prizadetosti spremljati kamenjanje zensk, ali pa poboje v afriki. Ker tam doli delajo kar se jim zdi dorbo. Ali bi morali pa pohvalit libanonske otroke ko recejo da "zelijo smrt vsem izraelcem", ceprav se nobenega niso srecali v svojem zivljenu.

O filmih pa raje nebi... ze prevec neumnosti imamo ker ljudje verjamejo filmom, pa naj bojo to drame, akcije, grozljivke, pr0n, videospoti, .... filmi so fikcija. Tega ni. In nikoli ne bo. Mogoce bo kaj podobnega, vendar never-ever ne bo filmov v realnem svetu.

Se o posplosevanju: Vsako posplosevanje je nevarno, tudi tole. Ce sam posplosujes ne pricakuj da drugi ne bojo. Posplosevati samo tam kjet ti to ustreza je pa... najmanj hinavsko.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Luka Percic ::

Te je kdo naučil spoštovanja, etc.


Pa tebe? Da smo vsi ljudje enakopravni?
Kako lahko zagovarjaš da imajo več žensk, če obratno (ena ženska, več moških) ni možno?
Ne spoštuješ ženske kot enakovrednega človeka?

Tvoja "strpnost" je precej nestrpna IMO.

SmeskoSnezak ::

Jaz ne govorim o napisanih pravilih, ki jih ima vsaka država napisano po svoje. Če hoćemo živeti in to tako, da bomo vsi srečni, jih bomo morali znova napisati. Kaj vama ni jasno? Pravila iz pamtiveka ne veljajo v prihodnosti. Čas je spremenljivka, ki vse spreminja. Vama ni to logično? In "vrste" se bodo morale pomešati , ne sme biti izjem. In ljudje bomo obstajali, če se ne bomo ubili. Če bi rad, da ti po tvoje povem! In zakaj me spet "napadaš"? Očitno sem strpen, če pa še ti vedno razlagam svojo idejo, ti pa nočeš niti prisluhniti. Poslušam tvoje mnenje in na vprašanja, na katera lahko odgovorim, ti odgovarjam na lep način. In kot že vsepovsod govorijo. Vedno je nekje meja. Tako tolerantnosti, kot tudi spoštovanja, etc. Ja, ampak da bi ti/vi razumeli, sem dal primer kako moja ideja izgleda, zato torej film. In če te lahko prosim, ne reči da se filmi niso spremenili v realnost. Nekoč so v filmih počeli marsikaj, kar si nekdo ne bi predstavljal početi v živo. Zdaj pa to počnemo! Primerov tukaj ti ne bom dajal, ker sem prepričan, da jih veš sam dovolj. ;)

pa en LP

p.s.:Luka, odgovoril sem obema.
@ Pusti soncu v srce... @

Luka Percic ::

Meni nisi nič odgovori.

Povedal si tvojo teorijo;
Povedala sva ti na katerem izpitu pade.
Svoje napake ne priznaš, konkretnih napak nama pa ne očitaš.

Imam občutek da se z takimi splošnimi govori zdaj poskušaš izvleči.
Tudi prav.
:\

Fizikalko ::

Ti, Luka, pa meni nisi odgovoril...

Luka Percic ::

>> " Če bi tak sistem bil dober bi se obdržal. Pa ni."
No, traparija. Sej še nikoli nismo dosegli tega, tako da ne moreš rečt, da se ni obdržalo.


Značilnost evolucije je da nas preko genov ter mišljenja usmerja. S tem ko genska poteka počasi a zanesljivo, je pa evolucija memov precej bolj fleksibilna, saj lahko na vsakem osebku evolvira več memov, pa tudi osebkov na katere prenesemo svoje mnenje je lahko zelo veliko.

Torej, IMO bi se ta ideja če bi bila uspešna v kakšni glavi že porodila. Ko je pa izvajanje nje nemogoče, ali pa neuspešno, počasi ta ideja izgublja osebke na katerih bi lahko "bivala". Vsakotoliko se sicer pojavi v novi podobi da preveri če so razmere na terenu kaj drugačne.

Trenutno so očitno pretrde za kaj takega.

Fizikalko ::

Nisi niti približno odgovoril. Ne rečem, da govoriš neumnosti, nima pa veze s prejšnjo tvojo trditvijo. Da se nekaj obdrži, mora najprej obstajati...

Luka Percic ::

Da se nekaj obdrži, mora najprej obstajati...


Jaz ti pa hočem povedati da evolucija tko pač ne dela. Ne znajde očesa, ampak celico ki je občutljiva na svetlobo, ki jo sčasoma izpopolni do očesa. Uporabna je pa seveda (celica) že v prvi fazi.

Če to prenesemo na trenutno debato; Praviš da ker "oko" ne obstaja nevemo al je uporabno ali ne.
Jaz pa pravim da ker "celic občutljivih na svetlobo" tam ni, tudi "oko" nebo delovalo.

Torej; ker ni malih skupnosti ki bi po tem načelu delovala in bi jim šlo zelo dobro, ki bi uspešneje delovale kot "stare" strukture, sklepam da tudi cela družba nebi mogla.

SmeskoSnezak ::

Imam občutek, da se hočeta vidva norca naredit. Ali pa imata bralne težave, pa brez zamere.
Meni nisi nič odgovori. Povedal si tvojo teorijo; Povedala sva ti na katerem izpitu pade. Svoje napake ne priznaš, konkretnih napak nama pa ne očitaš. Imam občutek da se z takimi splošnimi govori zdaj poskušaš izvleči. Tudi prav.


Kaj točno te muči? Ali pa enostavno ne razumeš, kaj razlagam?

Da ti pokažem, kako se hočeš ven zvit...

Luka: Kako lahko zagovarjaš da imajo več žensk, če obratno (ena ženska, več moških) ni možno?

Smesko: Jaz ne govorim o napisanih pravilih, ki jih ima vsaka država napisano po svoje. Če hoćemo živeti in to tako, da bomo vsi srečni, jih bomo morali znova napisati. Kaj vama ni jasno? Pravila iz pamtiveka ne veljajo v prihodnosti. Čas je spremenljivka, ki vse spreminja. Vama ni to logično?

Smesko: p.s.:Luka, odgovoril sem obema.

Luka: Meni nisi nič odgovori.

Zdaj pa zadnjič povem: Če kaj napišem, poskušaj to razumet. Če ne razumeš, vprašaj. Premisli, preden mi spet kaj napišeš.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

Res je sicer da nisem prepoznal da je ta del bededila namenjen meni, ja pa tudi res da ti prej nisi navajal.
Tako kot si sedaj odgovoril, tako počni tudi naprej pa bo manj zmede in obtoževanj.


Če hoćemo živeti in to tako, da bomo vsi srečni, jih bomo morali znova napisati.

No kaj boš pa naredil z tistimi ki se nebojo strinjali z novimi pravili za večjo strpnost?

antonija ::

OK Smesko, se enkrat lepo pocasi:
Ti imas idejo o svetu (manifestirano v nekem filmu) kjer se vsi razumejo, vsi vse spostujejo, ni vojn, konfliktov, prepirov,... skratka vsi so non-stop samo veseli, brezskrbni, mirni, sprijazneni sami s seboj, lahko bi rekli da so vsi "nasli svoj notranji mir" (I DO hate this kind of bull;((). Kot v filmu. Ja?

In kaj zdaj dela tale nekaj milijardna populacija prijateljev? Glede na to da imamo na svetu najmanj 3 razlicne rase, vsaka od njih ima par verskih skupin (ki se se naprej delijo), vsaka od ras ima pravtako po nekaj glavnih politicnih struj (ki se spet se naprej delijo), vsaka od ras ima tudi drugacno spolno usmerjene podgrupe, ... kmalu ugotovimo da ze samo za to da bi se vsi lahko naprej spostovali nam zmanjka casa za karkoli drugega.

Pa recimo da pretiravam in imamo dovolj casa za vse skupaj: Kako bos preprical islamske fanatike da bojo spostovali zenske? Kako bos preprical white supremacy boleke da bojo spostoval ljudji s temnejso poltjo? Kako bos preprical znanstvenika, da bo spostoval mnenje zdravilcev? Homeopatov?

Če hoćemo živeti in to tako, da bomo vsi srečni, jih bomo morali znova napisati. Kaj vama ni jasno?
Meni osebno tukaj ni jasno kje mislis zacet spremijat pravila. Ker kolikor jaz vem se pravila itak spreminjajo (ce se nebo potem je zakonodajna veja oblasti odvec), princip spreminjanja je pa tak da vecina zmaga. Vsi pa nikoli niso zadovoljni. Torej kako bi ti zacel spreminjat ta pravila, kaj bi najprej spremenil, kako bi jih sploh spremenil (ce bi jih),... ??:\

In "vrste" se bodo morale pomešati , ne sme biti izjem. In ljudje bomo obstajali, če se ne bomo ubili.
Vrste se ze mesajo od pamtiveka dalje. Ko pride do stika inferiorne in superiorne vrste med katerima je prevec razlik, ena od njih izgine. Eticno ciscenje ce hoces. Ubijemo se. A bos tud to zdaj spremenil? Pa ce bos, kako? (to me pa res zanima)

In zakaj me spet "napadaš"? Očitno sem strpen, če pa še ti vedno razlagam svojo idejo, ti pa nočeš niti prisluhniti.
Najprej moras definirati "napadas". Ce pa slucajno mislis da te napadam (brez narekovajev), pa seveda lazes.
Ce nebi prisluhnil tvoji ideji je nebi niti kometiral. Ker jo, sem moral zanjo nekje slisati. Ergo:__________________. Ampak samo zato ker sem te poslusal, se ne pomeni da se strinjam s tabo oz. tvojo idejo. Se vec kot to: podal sem ti mnogo primerov ki tvojo teorijo ovrzejo (ja, za ovrect teorijo je dovolj pokazat primer kjar teorija pade, dokazat jo je veliko tezje). Komentiral nisi nobenega od njih, ampak si se diplomatsko izognil odgovoru.

Vedno je nekje meja. Tako tolerantnosti, kot tudi spoštovanja, etc.
Zdajle si pa lastnorocno detoniral bombo pod svojo idejo lepega sveta od katere ni ostalo nic. Kako lahko obstaja meja za strpnost in tolerantnost? Ce pridemo cez to mejo pomeni da strpnosti in tolerantnost "ne velja" vec, in se mirno tepemo, posiljujemo, pobijamo?

Ta tvoj svet ima eano samo napako, in to je clovek (oz. kar zival). Clovek ni toleranten in ni strpen. Zival je. Get it?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

SmeskoSnezak ::

Pa gremo po vrsti. :)

No kaj boš pa naredil z tistimi ki se nebojo strinjali z novimi pravili za večjo strpnost?

V vsaki državi je nekaj ljudi, ki se z kakšnim zakonom ne strinjajo. Zakaj pa v "moji veliki državi" ne bi smele biti izjeme? Čeprav ljudi moti zakon in se ne strinjajo, še vedno živijo pod njimi. Torej, so strpni.

Ti imas idejo o svetu (manifestirano v nekem filmu) kjer se vsi razumejo, vsi vse spostujejo, ni vojn, konfliktov, prepirov,... skratka vsi so non-stop samo veseli, brezskrbni, mirni, sprijazneni sami s seboj, lahko bi rekli da so vsi "nasli svoj notranji mir" (I DO hate this kind of bull). Kot v filmu. Ja?

Ideja ni nastala iz filma, ideja nastaja (še vedno) iz več razlogov, nekateri so pač filmi. Geniji so tud mogli od nekod dobiti idejo, da so kaj naredili. :8) Da komentiram tvoj skratka. Ne, zakaj bi bili vedno veseli, brezskrbni, sprijazneni sami s seboj? Saj tekmovalnost obstaja v pozitivnem smislu. Še vedno bi se borili za višje delovno mesto, za to, da bi se več naučili, da bi čimvečjo hišo naredili. In tako bi imeli mir, ampak ne notranjega. Malo mešaš pojme, se mi zdi. In ja, točno kot v filmih, če si tako močno želiš slišat moj odgovor. :)

In kaj zdaj dela tale nekaj milijardna populacija prijateljev?
Kje pa sem jaz omenil, da se morajo vsi poznati? Malo preveč že posplošuješ. Jaz sem samo rekel, da morajo ljudje spoznat, da ni sam na svetu, ter mora zato bit strpnejši, mora spoštovat drug drugega, etc.

kmalu ugotovimo da ze samo za to da bi se vsi lahko naprej spostovali nam zmanjka casa za karkoli drugega.
Kako nam? A misliš, da bi samo en človek učil ostale ljudi naj se spoštujejo, torej kot v razredih učijo? Ne. Saj veš kako gre tista "veriga" ljudi, ko prvemu rečeš, on pa dalje pove, etc. No, ljudje se med seboj družimo. Če enemu razložiš, bo on razložil svojim prijateljem. Potemtakem, je to sila hitro.

Kako bos preprical islamske fanatike da bojo spostovali zenske? Kako bos preprical white supremacy boleke da bojo spostoval ljudji s temnejso poltjo? Kako bos preprical znanstvenika, da bo spostoval mnenje zdravilcev? Homeopatov?
Dobro vprašanje. Ampak nekako le imam odgovor na to, se mi zdi. Zdaj, da ne odgovarjam na vsako vprašanje posebej, bi rekel takole. Vsaki taksni skupini oz. cloveku, bi pokazal kaj so nekateri od teh ljudi naredili. Saj vemo, da spoštovanje dobiš, če nekaj velikega/dobrega narediš. Človeku moraš enostavno razložiti in mu njegovo predstavo o teh ljudeh razbliniti z dejstvi, ki obstajajo. Vic je le v tem, da to že tako in tako sami počnemo med seboj. Spoštujemo tiste z bolšimi ocenami, recimo.

Meni osebno tukaj ni jasno kje mislis zacet spremijat pravila.
Hja, to je res problematično. Ampak jaz pravim, da se vedno vse da. Če že hočeš hitro repliko (čeprav še sam nisem razmišljal veliko kako spreminjat pravila) , bi morali sprva imeti obsežno "okroglo mizo", kjer bi se dobili predsedniki? držav/vlad in bi ta pravila poskušali sprejeti/ se o njih pogovorili.

(ker doslej sem razmišljal o eni drugi ideji, glede na beg ljudi iz svojih držav, ki se selijo v tuje države, ampak če hočeš o tem kaj zvedeti, mi tu odgovori , pa bom odprl novo temo)

Vrste se ze mesajo od pamtiveka dalje. Ko pride do stika inferiorne in superiorne vrste med katerima je prevec razlik, ena od njih izgine. Eticno ciscenje ce hoces. Ubijemo se. A bos tud to zdaj spremenil? Pa ce bos, kako? (to me pa res zanima)
Glede na to, na kakšno stopnjo inteligence smo prišli ljudje (večina ljudi?) , nas veliko zdajle že spoštuje sočloveka. Ergo, ne pobijamo se. (en banaln primer, na letaliscu srečaš azijca, pa ga vseen ne vbiješ) Če se ne motim, se temu reče globalizacija? Mešanje narodov? Potemtakem ne bi obstajal turizem, se men zdi.

Najprej moras definirati "napadas".
No, za moje pojme me napadaš z besedami, naj stopim vun iz mojga sveta. Malo manj nesramn pa bi lahk bil.

Komentiral nisi nobenega od njih, ampak si se diplomatsko izognil odgovoru.
Heh, ja saj bi šel za politika, če bi se res ogibal odgovorom. Ampak kot sem že omenil, ideja komaj nastaja. In sproti sem ti odgovarjal na tvoja vprašanja oz. primere.

Zdajle si pa lastnorocno detoniral bombo pod svojo idejo lepega sveta od katere ni ostalo nic. Kako lahko obstaja meja za strpnost in tolerantnost? Ce pridemo cez to mejo pomeni da strpnosti in tolerantnost "ne velja" vec, in se mirno tepemo, posiljujemo, pobijamo?
Tukaj pa te mal zaneslo, al kaj? Že zdaj imaš zakone v državi, ki nekako varujejo da ne greš preko meje. primer: Če gledaš, da nekdo bi rad posilil žensko, pokličeš policijo. V glavnem, ti ne smeš prestopiti mejo strpnosti, ker drugač, če boš ti napadel človeka (in ga v primeru celo ubiješ), si s tem sam sebe pokopal. Lahko pa seveda človeka enkrat prek buče, toliko recimo, da nisi njemu naredil hujšega, žensko pa rešil. Samo še vedno moraš poklicati policijo in povedati kaj se zgodilo. Mogoče se nisn dovolj izrazil, da si me napak razumel.

Človek se (še) razvija. Ampak je že toliko razvit, da je lahko toleranten in strpen. Tak da lahko to primerjavo, da smo živali, lepo nehaš govoriti. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

antonija ::

Čeprav ljudi moti zakon in se ne strinjajo, še vedno živijo pod njimi. Torej, so strpni.
Dokler zivis v mali sloveniji. Ti bi pa rad cel svet (malo morje kultur, navad, zakonov, prepricanj,...) spravil pod eno streho. Bliznji vzhod se s par 10 miljoni ljudi ne more zmenit, ti bi pa cel svet? Sej misel je plemenita, ampak izvedba je nemogoca.

Še vedno bi se borili za višje delovno mesto, za to, da bi se več naučili, da bi čimvečjo hišo naredili.
Kje med to tekmovalnostjo bi potem vtaknili strpnost in spostovanje? Recimo da ima soseda ki zivi v razpadajoci podrtiji od katere smrdi 100/h. Ti pa v veliki hisi z lepo travico, belo ograjo,... kso bo zdaj moral bit strpen? Ti ker smrad je sosedova pravica? Sosed ker cist zrak je tvoja pravica? None of the above?

Jaz sem samo rekel, da morajo ljudje spoznat, da ni sam na svetu, ter mora zato bit strpnejši, mora spoštovat drug drugega, etc.
Ljudje ze vejo da niso sami na svetu. Amapk prej ko sjel pride en interes v _direkten_konflikt_ z drugim. In obem skupinama, ki interese zastopata, se njihov zdi pravilen (zenske zakrite/odkrite; recimo). Kaj pa pol naredis?

Saj vemo, da spoštovanje dobiš, če nekaj velikega/dobrega narediš.
In ker islamisti v zadnjih nekaj sto letih niso naredil nic drugega kot zaceli par vojn in se med seboj mirno pohabljali in pobijali...... jih naj jaz spostujem? Po tvoje ne, ker niso nic pokazali...

Ergo, ne pobijamo se. (en banaln primer, na letaliscu srečaš azijca, pa ga vseen ne vbiješ) Če se ne motim, se temu reče globalizacija? Mešanje narodov? Potemtakem ne bi obstajal turizem, se men zdi.
Globalizacija se je zacela ze davno. Recimo en spanski model je sel z ladjo cez morje in nasel nov svet. Tam je poropal vse kar je bilo vrednega, pozgal vecino kulturnih simbolov tamkajsnjih ljudi in jim vsilil svoje, pobil njihove poglavarje in posilil njihove zenske. Globalizacija v povojih.
Isto je bilo z drugimo globalizacijami od anglije, nizozemske,...
Nazadnje pa ko so na avionu srecali 12 "moskih temnejse polti" ki so si "sumljivo podajali mobitele" se je avio obrnil in pristal, vseh 12 moskih je slo pa na policijo kot osumljenci za teroriste, ceprav jim nihce ni nic dokazal in so jih izpuistili.
O mrtvih turistih pa tudi vsak dan kaj novega slisimo in preberemo, se vec je pa slisati o tem kako drzave "odsvetuejo" svojim drzavljanom obist te-in-te drzave...
We bad... We kill...

Že zdaj imaš zakone v državi, ki nekako varujejo da ne greš preko meje. primer: Če gledaš, da nekdo bi rad posilil žensko, pokličeš policijo.
To seveda drzi dokler imas majhno drzavo kot je slovenija (evropa ze nima vec istih zakonov povsod, amerika tudi ne). Ce bi pa cel svet spravil skupaj pa ni sanse da ti karkoli rata, razen diktatura (oz. ena od absolutisticnih ureditev). Nasi zakoni so ravno nasprotni zakonom nekaterih drugih. Kdo ima prav? Mi a oni? Cigavo kultura bo obstala, in cigavo je treba izbrisat?

Pa clovek se vedno ni toleranten in strpen. Clovek je samo naucen da je toleranten in strpen, ko ga pa spravis pod velik stres (ga stisnes v kot, mu ogrozis njegov obstoj, njegovo zivljenje, njegpva prepricanja) se pa kaj hitro vrne "back to nature" in pobije vse kar mu stoji na poti da bi obstal. Zival je. Naucena zival, ampak se vedno zival.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MarkV ::

SmeskoSnezak: razmišljaš kot Adam Weishaupt (začetnik razsvetljenstva - Illuminati) in podobni utopični fanteki. Skupno vsem tem je bilo da so si želeli svetovno politično ureditev (New World Order, oziroma NWO), v kateri so želeli svobodno družbo pravičnosti, brez religij in utopično stanje Edenskega raja, ki bi ga z vsemi svojimi močmi obnovili.

V teh skupinah (Illuminati/Prostozidarji/Katoliško gibanje Marijinega Dela/po eni strani celo združeni narodi!) so vedno bili zelo vplivni možje z gorami denarja. Možje ki so bili dejansko sposobni kaj postoriti, možje sposobni povzročitve sprememb.

Pa je komu kaj uspelo? So kaj dosegli? Od humanizma in razsvetljenstva naprej je ideja o NWO stalno prisotna, čas pa je pokazal da ni mogoča, oziroma da nanjo še nismo pripravljeni.

edit:nekaj tipkarskih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()

drejc ::

Ma to, namreč poveličevat marxistične ideje, je spet popularno pr nas. Pa vpraši recimo Romune, kaj si mislijo o komunizmu.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

krneki0001 ::

Zakaj bi spraševali nekoga, ki je živel pod železno zaveso v komunizmu 40 let? Mi nismo in smo imeli veliko več svobode kot romuni. Verjemi da smo veliko lepše živeli v komunizmu od vseh ostalih, ki so imeli komunizem.

drejc ::

Smo mel "socializem", ne komunizma. Napajal smo se iz fonda teženj Amerike in SZ po prevladi. Za primer kaj bi se zgodilo če bi "sajdal" z katero od strani si poglej V in Z Nemčijo. Mi smo bli (smo še) "nekje vmes", kar absolutno ni good.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

SmeskoSnezak ::

Mal sn bil out of town, zato komaj zdaj reply. :)

Dokler zivis v mali sloveniji. Ti bi pa rad cel svet (malo morje kultur, navad, zakonov, prepricanj,...) spravil pod eno streho. Bliznji vzhod se s par 10 miljoni ljudi ne more zmenit, ti bi pa cel svet? Sej misel je plemenita, ampak izvedba je nemogoca.
Mogoče trenutno res ne. Sćasoma pa. Bog tudi ni v enem dnevu naredil sveta. :)

Kje med to tekmovalnostjo bi potem vtaknili strpnost in spostovanje? Recimo da ima soseda ki zivi v razpadajoci podrtiji od katere smrdi 100/h. Ti pa v veliki hisi z lepo travico, belo ograjo,... kso bo zdaj moral bit strpen? Ti ker smrad je sosedova pravica? Sosed ker cist zrak je tvoja pravica? None of the above?
Zakaj podajaš ekstremne primere? Dvomim, da si vsak, ki ima soseda, želi da bi njegov sosed videl kak njegova bajta razpada in je vse v slabem stanju. Če pa že ciljaš na ekstremiste. Prej ko slej bi ti ljudje videli, da drugim (večini) ni všeč to njihovo početje in bi malo razmislili. Ali pa v skrajnem primeru se preselili, tja kamor ni nikogar.

Ljudje ze vejo da niso sami na svetu. Amapk prej ko sjel pride en interes v _direkten_konflikt_ z drugim. In obem skupinama, ki interese zastopata, se njihov zdi pravilen (zenske zakrite/odkrite; recimo). Kaj pa pol naredis?
Če zdaj puščamo "zahodnjaki" dekletom, da so gola, lahko "vzhodnjaki" vztrajajo pri zakritih. Raznolikost je treba spoštovat. Vprašaj se, kaj bi bilo če ne bi bilo raznolikosti? (vsi bi bili belci?!?) To je še bolj utopična ideja od moje. :D

Vidim, da režeš samo tisto kar ti ni všeč, zato ti na nasledno stvar ne bom dal replike, ampak ti povedal, da si še enkrat preberi tisti prvi stavek ter malce premisli.

To seveda drzi dokler imas majhno drzavo kot je slovenija (evropa ze nima vec istih zakonov povsod, amerika tudi ne). Ce bi pa cel svet spravil skupaj pa ni sanse da ti karkoli rata, razen diktatura (oz. ena od absolutisticnih ureditev). Nasi zakoni so ravno nasprotni zakonom nekaterih drugih. Kdo ima prav? Mi a oni? Cigavo kultura bo obstala, in cigavo je treba izbrisat?
Vsi zakoni služijo "višjemu miru" al kako že pravijo. Zakaj bi jih spreminjali?
Men se zdi, da sn zdaj sam sebe negiral od prejle ko sn rekel, da bi morali sprejeti nove zakone. Vsaj vsi bi razumeli tako. Ne, ne gre se za to. Gre se za osnovn bonton, za osnovna pravila, "nenapisane zakone". Te bi morali vsi upoštevat. O tem jaz govorim. Dajte že mal bolj pozitivno razmišlat, pismo. :)

antonija, na zadn odstavek ti ne mislim pisat odgovora. Mi pa ti odgovori na tole vprašanje. Starša vzgajata otroka že od malega da spoštuje vse okoli sebe (naravo, živali, etc.) , naj ne ubija, posiljuje, etc. Da se vede olikano , ima bonton in spoštovanje. Otrok odraste in je pravi "gentleman", nikoli in nikdar se ni tepel. Torej živel je lepo življenje. A bi ta človek v sili lahko ubil drugega človeka?!?

Dovolj za včeraj, grem spat. Gnight.

p.s.:MarkV, hvala da si me spomno na njih. Ampak moja ideja ni ravno totalno, da bi se mešal med nje. Imam pa občutek, da si nesramn (namreč da jih kličeš utopični fanteki), kajti to ni lepo.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

Če zdaj puščamo "zahodnjaki" dekletom, da so gola, lahko "vzhodnjaki" vztrajajo pri zakritih. Raznolikost je treba spoštovat. Vprašaj se, kaj bi bilo če ne bi bilo raznolikosti? (vsi bi bili belci?!?) To je še bolj utopična ideja od moje.


Kaj pa če bodo "zahodna" gola dekleta hotela jit na obisk na "vzhod"? Se bodo mogla zakrit?
Ok, to še špila.
Kaj pa če bodo "vzhodna" zakrita dekleta hotela jit na obisk na"zahod"? Se bodo mogla razkrit?
A da ne? Čakaj to, mi pa ni všeč da se moremo mi prilagajat, oni pa ne!
Pa maš konflikt.

Ne špila.
Razmišljaj raje o čem drugem, ta "teorija" je luknjasta.
Tko da je joj.
Ko ti pa skozi luknjo pogledamo pa vpiješ da smo pesimisti.
Ena luknja, pa ne drži vode.
Get it?

roba87 ::

"Tehnologija ni ustavila vojn"

Je pa drastično zmanjšala smrtne žrtve ( beri: lasersko vodeni izstrelki, satelitske slike(v živo).....).

Tehnologija je pot do zmage in podaljševanje življenja...Predvsem je v korist šibkejšim, da lahko živijo isto življenje kot močnejši (le manj kvalitetno).

antonija ::

Je pa (tehnologija) drastično zmanjšala smrtne žrtve ( beri: lasersko vodeni izstrelki, satelitske slike(v živo).....).
Hmmm, Hiroshima? Nagasaki? Sadamovi ih Hitlerjevi plinski experimenti? Mine s keramicnim ohisjem (da jih metal detector ne zazna)? Tehnologija se razvija predvsem zato, ker jo vojska fila z dnarjem. Zdej pa ugani kaj je cilj vojske... cim manj smrti? :\

@Smesko: Dajem ti 'extremne' primere zato ker jih lahko vsak dan gledas na TVju.

Zdej pa po vrsti:
Osnovnega bontina ni. Nikoli ga ni bilo in nikoli ga ne bo. Vsaka skupina ima svoj osnovni bonton, velikokrat so posamezne tocke bontona v direktnem konfliktu z bontonom druge skupine. To je dejstvo. Primer tega so raskrite in pokrite zenske. Ce pride vzhodnjakinja na zahodni svet je lahko mirno se naprej zakrita, torej svobodno odloca. Ce pride zahodnjakinja v vzhodni svet, te svodobe vec nima in se mora zakriti. Dva bontona, oba sprejeta med sirokimi mnozocami, vojn zaradi njih pa tud od prazgodovine naprej veliko.

Se tisti otrok s perfektno vzgojo. Ta otrok (oz. oseba, ker vsak otrok enkrat odraste) bo v stresni situaciji ravnal popolnoma enako kot vsak drug clovek: po svojih nagonih. Nas razum oz. racionalno sklepanje se izklopi takoj ko smo pod vecjo obremenitvijo. Ce smo podhlajeni, pregreti, preutrujeni, ce imamo prevec skrbi, ce nas prevec boli. Takrat ne razmisljamo vec, ampak samo "naredimo". Mimo vzgoje, mimo nacel, mimo bontona.

Smesko vem da je zoprna misel, ampak mi smo na koncu se vedno zvali. Hocemo jest, hocemo se parit, hocemo obdrzat svojo vrsto pri zivljenju. Vse ostalo je pa posledica vzgoje, ki pa (kot sem ze napisal) lahko dokaj hitro popolnoma odpove.

EDIT: typo
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

SmeskoSnezak ::

Luka in antonija. Zdajle ko sem vaju prebral, mi prideta tako naprej kot tisti filmi "white power", kjer nikakor niso dopuščali možnosti črncem, da bi se lahko sploh peljali v avtobusu, da to in tisto, drugo in tretjo... namesto, da bi ljudje začeli drug drugega spoštovat, rajš sebi enake hujskaju proti drugim. Je lažje. Ljudje pa smo baje nagnjeni, da bi čimmanj delali in se naprezali. Ja, če pa ubit nekoga je čist lahko, celo življenje se vzdržat pa je totalno mučenje. :\

In če sn že začel tale post z "filmom", ga bom tud tak končal. Kolikor sem gledal te filme, so bili po resničnih dogodkih posneti. Tako da so zmagali črnci in so vsi bili srečni samo tisti "zoprni možje ki mislijo da so več" ne. In naenkrat so lahko belci in ćrnci živeli skupaj. Na konc filma Gospodar vojn, je pisalo: ZDA , (in druge države), ki so članice nekega združenja za mir preprodajo največ orožja tujim državam. Kdo je zdaj tu bad, kdo zdaj tu "killa", antonija, kot si prej omenil?!?

Zgodovina uči, da si belci preveč upajo. Da so oni bogovi in imajo oni prav. Ja, pa ni ravno tako! Zdaj pa zaklučujem s tole debato, ker ni več "ontopic" z prvim mojim postom v tej temi. Pa upam, da ste vsaj malce začeli mislit z svojo glavo in tudi začeli razmišlat o tej zadevi iz več perspektiv.

Spoštuj življenje in živel boš dolgo! 8-)
@ Pusti soncu v srce... @

Thomas ::

> Pa upam, da ste vsaj malce začeli mislit z svojo glavo in tudi začeli razmišlat o tej zadevi iz več perspektiv.

Ti si? A se še vendno oklepaš svoje špure? :\


p.s.

Ne mislit, da on vidi paradox v svojih izvajanjih. Ga ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SmeskoSnezak ::

Thomas, kaj te spet muči? Jaz sem povedal svojo idejo, misel. Napisal sem jo tako kot jo jaz vidim iz svoje "špure". Če sn pa jaz stvar pogledal iz več "špur", pa to ni vaša stvar. Hotel sem samo, da še pogledate kak zgleda kaj z druge strani brega. :)

Sicer pa spoštujem vsa mnenja in me je veselilo, da tudi drugi napišejo svoj prispevek k temu. Edino ponavljati se mi ni. :8)
@ Pusti soncu v srce... @
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7 miljardna zemeljska populacija, predvideno 31. oktober 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111671 (10507) energetik

Afrika

Oddelek: Problemi človeštva
342010 (1769) Primoz
»

Izgon belih farmarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1006219 (4925) Thomas

Več podobnih tem