» »

Teac 516E 1.0c firmware

Teac 516E 1.0c firmware

matevzm ::


Teac .jp ima na strani novi firmware za pogone 516EB. Spremembe glede na 1.0b:

< F/W 1.0B -> 1.0C >
When the last session is not closed at TAO, the drive may not be able to read a whole disc. -Fixed.
The disc that records a very small data (600KB) of about four seconds in the session-at-once or disc-at-once mode is not recognized in other drives. This defect is to be modified.
The strategy for the KODAK PICTURE CD is to be added.
Some of CD-RW media write performance is to be improved.

Update dela iz w2k, 98, ME. XPji niso omenjeni in nisem poskusal, sem naredil update iz ME. Pred updateom izklopite AUto insert notification za pogon in morebitne druge na istem. Vsaj v ME je detekcija tega malce bugasta, meni je tezil, da ima drugi pogon notification se vedno vkljucen, kljub temu da ni bil (ce ostane ta vkljucen, lahko racunalnik obvisi po updateu).

!! Pogon dela, vendar ima novo lastnost: Muller CDRjev (oranzni z napisom Muller) ne prepozna vec. Ne praznih, ne delno posnetih (multisession), ne cisto posnetih. Izjavi, da v pogonu ni CDja.
Ze prej je bilo z Mullerji cudno: CDR-Info je dejal da je "ID not allowed". Kot kaze je to tudi razlog: isce proizvajalca/ID in ga ne najde, pa steje, da je nekaj narobe?

Se vedno normalno prepozna SmartBuy 700MB, Princo 700MB, Mitsui 650MB, Burn-Me! 650MB, Acer 10x CD-RW. Acerja sem tudi posnel in se je lepo posnel (Lead-In se mi je zdel hitrejsi kot prej).

Se side note za tiste, ki kupujete v Mullerju: Burn Me so bili nedavno zamenjani, vsaj v Kranju je bil zadnji paket drugacen. Oosterhut (nekateri ga precej ne marajo) je bil spodaj modre barve. Sedaj so svetlejsi, drug je tudi proizvajalec. Sicer so se pa ze prejsni meni pekli s 16x; spodnja stran je res izgledala kot morska gladina v vetricu, a delali so lepo.

Burn Me! 650MB (10 2001)
ATIP: 97m 23s 60f
Disc Manufacturer: Customer Pressing Oosterhout
Reflective layer: Dye (Long strategy; e.g. Cyanine, Azo etc.)
Media type: CD-Recordable
Recording Speeds: min. unknown - max. unknown
nominal Capacity: 654.49MB (74m 30s 00f / LBA: 335100)

Burn Me! 650MB (11 2001)
ATIP: 97m 27s 19f
Disc Manufacturer: Plasmon Data Systems, Ltd.
Reflective layer: Dye (Short strategy; e.g. Phthalocyanine)
Media type: CD-Recordable
Recording Speeds: min. unknown - max. unknown
nominal Capacity: 654.49MB (74m 30s 00f / LBA: 335100)


Evo se podatke iz Teaca 516 1.0b (ko je se bral) za Mullerjeve CDRje:

Muller CD-R PRO 80 min/700MB (10 2001)
ATIP: 97m 35s 44f
Disc Manufacturer: Disc ID not allowed
Reflective layer: Dye (Disc ID not allowed; e.g. Cyanine, Azo etc.)
Media type: CD-Recordable
Recording Speeds: min. unknown - max. unknown
nominal Capacity: 702.83MB (79m 59s 74f / LBA: 359849)


In se malo kar tako:
Mullerji meni v Teacu ze prej niso zelo dobro delali. Prej sem imel Pioneerja 106 s firmware 1.09 in je bil v XPjih (ki gredo takoj delati preview vsega na CDju, kar je pri filmih precej dela) alergicen na Mullerje. Ceprav je CDR-Dignostics trdil, da so posneti prakticno brez napak. Burn Me so delali lepo. Nadpovprecno dobro pa so se mi od poceni robe odrezali (se v Yamahi 6416S peceni) Riteki in Silverji.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako instalirati ubuntu brez usbja/cdja/dvdja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171982 (1730) AC_DC
»

LG GSA-4120B dela probleme pri pečenju DL DVD+Rjev

Oddelek: Strojna oprema
441619 (1428) mtosev
»

LITEON 40/12/48 in TDK mediji

Oddelek: Pomoč in nasveti
71001 (831) eiht
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168412 (5827) City
»

Katere cd-je za audio??

Oddelek: Zvok in slika
241730 (1273) miranpozar

Več podobnih tem