» »

EVE Online

EVE Online

««
32 / 41
»»

rh^ ::

Ja, in potem številka altov hitro naraste (supercap parking alt, out of corp dic/hic, carebearing alt, JF alt, NPC freighter alt) ... ni konca :)

BigWhale ::

teac je izjavil:


No ja, sicer se da preživet z 1 accountom, ampak če hočeš imet svoj cyno za cap/supercap sta dva accounta pač nuja.


To, da ima ze skoraj vsak, ki pride v 0.0 svoj capital/supercapital ship je itak svojevrstna traparija. :>

antonija ::

Ce te pa sploh noben noce v 0.0 ce nimas vsaj svojga dreada... ze nad carrierji radi vihajo nos :\

Pac CCP je poskrbel da je 0.0 mehanika tako zelo super, da brez cap/supercap blobov nimas tam kaj pocet. Lahko pa menjas frizuro, to pa so poskrbeli.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

0.0 in lowsec nisem še niti povohal. ISK je v glavnem iz explorationa: radarji približno 5-15 MIL na site, magnetometric 1-3 MIL in combat exploration site in escalationov, ki lahko sledijo 10-350 MIL odvisno od rare spawnov in dropov. Npr v GSO sem dobil pithi-c booster, ki ga kupujejo po 340 MIL, v enem escalationu sem dobil implant, ki sem ga komot prodal za 120 MIL, blue print za worm-a (okoli 50 MIL), itd.

Na netu sem našel razlago za exploration site, ne najdem pa, kje to najdem? So to posebni agenti ali kaj podobnega? Imam namreč vse potrebne skille za to in bi se preizkusil v enem. Kakšen ship pa rabiš za to?

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

XsenO ::

Štartal sem z Imicusom (3 droni za rate) s katerim sem samo delal radar in magnetometrike.
Zdej uporabljam Vexorja(all in one exploration varianta) s katerim delam do 3/10 combat site, za 4/10 ( GSO npr) menjam ladjo na Myrm) trenutno pa načrtujem skill plan za Ishtar all in one exploration

Na youtubu searchaj za eve probing guide in ti bo vse jasno :)
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

lopov ::

Jaz sem bolj lene sorte, tako v RL kot virtualno 8-)

Igram bolj malo, pa še takrat bolj tko-tko. Moj recept kako preživeti mesec s PLEX za 2 karakterja gre takole (mislim, da ne bom povedal nič novega): rabiš nekaj sreče da si v korpu, kjer ti nihče ne teži koliko in kdaj igraš. Imamo nekaj POS v hisec in se ukvarjamo s cap produkcijo --> posledično lahko vsak member uporablja razpoložljive proste kapacitete. Jaz sem recimo pred nevemkaterm patchem nakupil rig BPO in jih researchal do nezavesti, tko da mam zdaj (na mojo žalost) miljavžent large rig BPOjev, kateri majo vsi ME/PE 200 ali več. S tem se ubadam ko se logiram da menjam skile -- research in build. To dela en char s trade/mining/logistic/cap/industrial skili. Drugi char je za PvE in z njim delam misije, sam bolj poredko. Za LP sem nakupil iskano robo -> prodal in/ali zbildal & prodal. Loot -> prodal. Tko kot v RL tudi kle najdeš folk kateremu prodaš poceni zadevo za velik dnarja.

& ker mi je zanimiv market spremljam zadeve, mam 2 regiji kjer kupujem in nato prodajam na drugih koncih. Pa mal bereš patch notes "med vrsticami", tko da sem ob patchu sem imel dovolj robotics & fertilizerja kar še sedaj počasi prodajam. Zdaj nekaj sanjajo da ice umaknjejo v 0.0 kar me skrbi & bo treba kkšen deževen vikend pofarmat belte :P

Pač, mene EvE fascinira bolj s stališča industrije in marketa pa sem daleč od tega, da bi zadevo "obvladal" v nulo.

Rokomah ::

lopov je izjavil:

Jaz sem bolj lene sorte, tako v RL kot virtualno 8-)

Igram bolj malo, pa še takrat bolj tko-tko. Moj recept kako preživeti mesec s PLEX za 2 karakterja gre takole (mislim, da ne bom povedal nič novega): rabiš nekaj sreče da si v korpu, kjer ti nihče ne teži koliko in kdaj igraš. Imamo nekaj POS v hisec in se ukvarjamo s cap produkcijo --> posledično lahko vsak member uporablja razpoložljive proste kapacitete. Jaz sem recimo pred nevemkaterm patchem nakupil rig BPO in jih researchal do nezavesti, tko da mam zdaj (na mojo žalost) miljavžent large rig BPOjev, kateri majo vsi ME/PE 200 ali več. S tem se ubadam ko se logiram da menjam skile -- research in build. To dela en char s trade/mining/logistic/cap/industrial skili. Drugi char je za PvE in z njim delam misije, sam bolj poredko. Za LP sem nakupil iskano robo -> prodal in/ali zbildal & prodal. Loot -> prodal. Tko kot v RL tudi kle najdeš folk kateremu prodaš poceni zadevo za velik dnarja.

& ker mi je zanimiv market spremljam zadeve, mam 2 regiji kjer kupujem in nato prodajam na drugih koncih. Pa mal bereš patch notes "med vrsticami", tko da sem ob patchu sem imel dovolj robotics & fertilizerja kar še sedaj počasi prodajam. Zdaj nekaj sanjajo da ice umaknjejo v 0.0 kar me skrbi & bo treba kkšen deževen vikend pofarmat belte :P

Pač, mene EvE fascinira bolj s stališča industrije in marketa pa sem daleč od tega, da bi zadevo "obvladal" v nulo.


...čestitke za tvojo podjetnost :)
Prenesi jo še v RL :)))

lopov ::

Rokomah je izjavil:


...čestitke za tvojo podjetnost :)
Prenesi jo še v RL :)))


Mislim, da sem premalo povdaril lenobo 8-)

antonija ::

Sej za RL mas tud zbirke patch notesov, trgovanje po regijah je se bolj simpl (vse gre preko compa, nic ni treba vozit robe naokrog)... pa se noben te ne bo campal pred stationov ker mas freighter poln robe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lopov ::

LOL

Ni lepšega kot nabasat cargo eksotičnih plesalk, jih opremiti s (prepovedanimi) sredstvi za samoobrambo in začiniti z radioaktivnimi odpadki.

IRL ne pridem daleč ;)

antonija ::

Ce zivis v SI ti nebi smelo bit hudega... Ce bos ropal poste in streljal freighetrje pol ja, ce pa gres ornk v biznis pa nebi smelo bit problemov >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

Včeraj sem prvič poskušal z Explorationom in je precej zanimiva zadeva. Do sedaj sem namreč EVE zdržoma igral premalo časa, da bi se loteval drugega kot misije.

Zanima pa me, ali je časovna obstojnost odkritih sitov daljša kot nekaj min. Včeraj sem našel Unknown site, killal vse NPCje in nato sita več ni bilo (cca. 10min). Ali je smiselno v sitih uničevati tudi objekte (struktures)? Na kakšen način lahko tudi nekdo drug pride v "moj" odkrit site?

Senitel ::

Not pride tako kot ti... Lahko poiše site ali pa poišče tebe. :) Ko pobiješ kritične NPC-je in greš ven se pa site zaključi.

antonija ::

Al so kriticni NPCji al pa kaksen structure ki dropa loot (ce mas sreco). Uglavnem ko ubijes target bo site obstajal samo tolk dokler so playerji not, ko grejo pa vsi ven pa izgine.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

Se pravi, stricture je dobro uničevati (odvisno od vrste sitov)?
Kaj pomeni all in one exploration ship? Predvidevam, da je to ship, ki je fitan tako, da je ustrezen tako za exploration, kot za killanje (vse v enem), a je tako? Jaz trenutno še delam tako, da najprej site poiščem, pol pa zamenjam ship z "gunshipom" in grem noter.

antonija ::

All-in-one je PvE ship ki lahko uporablja probe (probe launcher). Ne vem kako je zdej, ampak svoj cajt so bonusi od cov opsov bili hudo uporabni za exploration, sploh s cov ops lvl 5.

Structure je vcasih treba ubit (pa se kaksen spawn dobis extra, ce mas sreco je faction, ce imas se vec srece ti dropne kaksen faction loot ki ni municija), vcasih so pa sam izguba cajta. Mal si preberi opise od site-ov (google is your friend), ponavadi pise kaj je treba kje pobit.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

rh^ ::

Najboljše, da za vsak site lepo prebereš kaj piše (nimam linka tle na šihtu, malo pogooglaj). Pri kakšnih piše, da je kak structure trigger al pa da spawna kej v kontejnerjih.

antonija ::

Aja, pa svojcajt je blo treba sabo nosit se tiste module za kontejnerje odpirat (codebreaker pa se en modul (analyzer al neki tazga), pa se salvager je blo treba imet), sam tud to ne vem ce je se vedno treba. Za all-in-one ship se razume :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

XsenO ::

Se pravi, stricture je dobro uničevati (odvisno od vrste sitov)?


Poglej na eve wiki ali googlaj ime sita, pa boš dobil potrebne informacije

Kaj pomeni all in one exploration ship? Predvidevam, da je to ship, ki je fitan tako, da je ustrezen tako za exploration, kot za killanje (vse v enem), a je tako?

Je tako. Sam trenutno uporabljam Vexorja
High slot: 150mm railgun(za agro vglavnem), probe luncher, cloaking device, salvager, in tisti modul za povečanje ranga dronov
Mid slot: afterburner, codebreaker, analazier
Lowslot: dcu, hardener, buffer, rep
rig: tisti rig, ki poveča moč probov.

Trenutno delam na skillih za uporabljati ishtarja, ki bo zamenjal mojega vexorja.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Rokomah ::

@XsenO:
Zakaj rabiš cloackin device za HS site?
Kje so tukaj kakšne večje nevarnosti?

XsenO ::

Nekateri escalqationi se lahko zaključijo v lowsec, s cloak lahko v miru skeniram in sem tako predpripravljen, če hočem iti delati lowsec exploration :)
1 + 1 = 1

Rokomah ::

Jaz najdem same "unstable warmhole" !?
Ne najdem nobenih sitov. Kaj delam narobe?
Skeniram sigurno prav, fitting je tudi ustrezen...kje je napaka?

Senitel ::

Nič narobe, samo wormhole-ov je največ.

Rokomah ::

Obstaja kakšen načrt, kje se bolj izplača skenirati? Včeraj sem v 2 urah našel same warmhole?
Obstaja kakšen način širšega pregleda cen na marketu, da bi lahko deloval na način, da nekje kupiš nekaj ceneje odpelješ in prodaš tam kjer je dražje. Trenutno ne najdem možnosti primerjave cen.

XsenO ::

Ko se en site zaključi se v praksi na random prestavi v drugi sistem. Tako da recimo, da včeraj si skeniral v Jita in si našel 2 wormhola, danes boš spet skeniral pa boš našel 2 radar, 1 wormhole, 1 combat site recimo. Trenutno sem si sam naredil krog 6 sistemov okoli mojega mission huba, ki jih vsak dan pregledam. Nekatere dni ne bom dobil nič druge dni pa bom zadel jackpot.

Obstaja kakšen način širšega pregleda cen na marketu, da bi lahko deloval na način, da nekje kupiš nekaj ceneje odpelješ in prodaš tam kjer je dražje. Trenutno ne najdem možnosti primerjave cen.


Je precej strani, kjer imaš podatke iz različni marketov (eve-central npr) morda se ti splača iz tukaj začeti. Ali druga varianta je da postaviš alte v druge trade hube
1 + 1 = 1

lopov ::

Imaš tudi nek "zunanji" program katerega ime sem žal pozabil in ga s podatki o marketu "polnijo" igralci, nekaj v smislu "market watch".

Če se sprehodiš po forumih najdeš kar nekaj zadev, povsod pa moraš vtipkati svoj API key. Zadnje čase kar nekaj zadev zahteva full-key česar ne maram in se izogbam.

Drugače pa ja, alti ... kasneje za določene zadeve veš po občutku, poleg tega se jaz omejim na 4-6 zadev in ne nakupujem kar vse povprek.

rh^ ::

En kolega je končal s svojim EVE lajfom in prodaja vse svoje assete (več milijard ISK, ladje, ipd). Če je kdo zainteresiran naj mi pošlje ZS.

antonija ::

Sej jst sm na priblizno isti tocki, pa bom pomojem kmau nekam nalimal link ce bi kdo rabil precej nabildane chare s kupom ladij, opreme, klonov in ISK... 8-)

Tud EvE ni vec tisto kar je svoj cajt bla :8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Men lahko kdo kej donira! Bom vsake donacije ZLO vesel! ;>

rh^ ::

BW ti že preveč časa to igraš :P

BigWhale ::

Ah, ce bi skoz igral pol bi se blo ja... :))

Pa men so bloody rusi vse pokradl in razbil! Ampak sem se boril, do zadnjega klona!

rh^ ::

No sej to je važno, zdaj pa RUS obvladajo 2/3 universa.

antonija ::

Kako si pa nej drugace placujejo (RL) najemnino? A slicajno mislis da igrajo zarad veselja?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

Jest se trenutno trudim z Explorationom, pa me zanima ali se uporabljajo samo Core Scanner Probe ali tudi katere drugačne?
Nekje se omenjajo tudi Multispectral Probe in druge, poima nimam kaj je to, tudi ne najdem nikjer razlage, še manj pa na Marketu v EVE.

Če ima kdo višek ISK ali druge robe, se iskreno priporočam, my ingame name is Wendol :)

smarnca ::

Sisters Combat Scanners Probe :D

Majo mejček več moči pri scananju, probej jih 8-)

Senitel ::

Rokomah je izjavil:

Nekje se omenjajo tudi Multispectral Probe in druge, poima nimam kaj je to, tudi ne najdem nikjer razlage, še manj pa na Marketu v EVE.

Multispectral je še star in obsolete sistem.
Drgač pa kot je smarnca rekel, imaš "sisters" serijo probe in launcherjev. Potem pa če imaš skilz lahko uporabljaš še deep space scanner probe, ki ima tolk dost insane range, da je neuporabna za lociranje site-ov kot takih, ampak lahko z njeno pomočjo praktično takoj ugotoviš kej je določen signature.

XsenO ::

Kupi si 5 sister core probe (prib 1-2 mil) in daj si na ladjo nekaj rigov za večjo moč probov, pa boš lahko v High sec skoraj vse poskeniral.
1 + 1 = 1

Rokomah ::

XsenO je izjavil:

Kupi si 5 sister core probe (prib 1-2 mil) in daj si na ladjo nekaj rigov za večjo moč probov, pa boš lahko v High sec skoraj vse poskeniral.



...ugotovil sem, da so nekateri siti veliko težji za skenirat. Z nekaterimi se mučim 10min, druge pa lociram tudi v 3 minutah, nekatere pa sploh ne morem spravit nad 60% (??!). Očitno so nekakšne razlike. Sem pa včeraj našel terno, saj je bilo samo v enem situ za 30 mil. dropov :)))
Ugotavljam tudi, da ni neke vrednostne razlike ali odkrivam site v 0.5 ali 1.0 (v LS še nisem šel).

vprašanje: kakšno moč NPCjev lahko pričakujem v sitih? Na forumih pišejo, da so občasno tudi BS in BC. Do sedaj sem naletel samo na frige in destroyerse. Sprašujem zato, ker ne vem točno kakšno strelno moč si naj nastavim na all in one ship. Včeraj sem si naredil Myrmija za exploration in dela čisto cool.

vprašanje 2: zakaj vsi prodajate chare? Kaj ne mislite več igrati? Vas je EVE razočarala? Jaz šele sedaj odkrivam pravo vrednost igre, čeprav sem že v preteklosti igral bolj priložnostno, vendar se igre nisem nikoli lotil sistematično.

Rokomah ::

pa še to: tisti ki nehujete z igranjem, dajte biti toliko dobri pa prispevajte nekaj ISK za tiste, ki še vstrajajo. Če že imate nekaj milijard ISKja, donirajte recimo 50-100miljonov za ingame name Wendol :)

antonija ::

Fehtarjenje ni glih lepa vrlina... sploh pa pejd iz high sec nekam v bolj rdece vode, pa ti bo za tistih 50-100mil priblizno vseeno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

antonija je izjavil:

Fehtarjenje ni glih lepa vrlina... sploh pa pejd iz high sec nekam v bolj rdece vode, pa ti bo za tistih 50-100mil priblizno vseeno.


Saj ne da fehtam ;) Bolj gre za to, da, če se je kdo naveličal igre in zapira accout z miljardo ISK ali več, nebo nikogar bolelo, če donira nekaj svojemu rojaku 8-). 50-100 miljonov se pri takšnem accountu sploh ne pozna, meni pa se ;)
Sicer pa ni panike, bom že sam zaslužil.

antonija ::

Account pociva in caka na boljse case... oz na highest biderja. 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

rh^ ::

Hehe, včasih se je en billion prodajal po 35-40 EUR na trgu, zdaj je cena padla na 20 EUR :).

Čeprav je kao nelegalno ampak, če nekdo neha igrat zakaj pa ne bi prodal "premoženja". Še posebej, če veš da ne boš prišel več nazaj.

XsenO ::

V highsec je le en radar site ima BS in še pri tistem za malo taktike lahko v frigati počistiš 2-3 kontejnerja.
1 + 1 = 1

Rokomah ::

rh^ je izjavil:

Hehe, včasih se je en billion prodajal po 35-40 EUR na trgu, zdaj je cena padla na 20 EUR :).

Čeprav je kao nelegalno ampak, če nekdo neha igrat zakaj pa ne bi prodal "premoženja". Še posebej, če veš da ne boš prišel več nazaj.


Trenutno razpoloženje je vedno relativno. Jaz accounta sigurn ne bom zapiral nikoli, dokler bo pač EVE aktivna. Četudi se jutri naveličam, je velika verjetnost, da me čez čas ponovno zamika. Zato predlagam, nikar ne prodajajte, sploh pa ne za 20€ :|;)

antonija ::

Ah, ce najdes koga ki bo kupil accounte z vec cap chari (skupaj s cap shipi), enim kupom drugih PvP ladij, akksnim BPOjem, pa tistim ISK ki je na racunih, pol je stevilka mickeno vecja od 20 EUR ;) Ubistvu rata stevilka ze tolk visoka...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Truga ::

antonija je izjavil:

Fehtarjenje ni glih lepa vrlina... sploh pa pejd iz high sec nekam v bolj rdece vode, pa ti bo za tistih 50-100mil priblizno vseeno.

No ja no, jaz sem zivel v lowsec od prvega tedna igranja dalje, in vecino casa ko sem igral sem prezivel v 0.0. Do resnega denarja pa nisem prisel dokler nisem naredil high-sec alta. Vsak dinar ki sem ga imel je sel za nove ladje za pvp. Je res da iz lahkega plexa dobis vec 100 miljonov z malo srece z lootom, ampak to je en opremljen t2 cruiser...

Je pa res da sem zgubljal veliko ladij, dokler sem se igral. Vcasih tudi po vec na dan. Dokler nisem nasparal za jump freighterja sem bil skos brez dnarja..

antonija ::

Ce ti je zneslo spickit ISK redno za PvP shipe (in ti jih ni zmanjkalo), pol si glih prav igral. Velika stevilka na racunu v igrici ni cist nic zabavna, medtem ko pew-pew pa kaksna explozija je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokomah ::

XsenO je izjavil:

Na mojem myr imam omni tank varianto s 3 aktivnimi armor hardenerji (kinetic, thermal in explosiv) in omni energized pasivnim hardenerjem, ter 2 T2 medium repair. V med slotih imam 3 T2 cap rechargerje in še 2 cap rechargerja v rigih, tako da sem cap stable z vsemi defense moduli vključeni. Do sedaj sem moral samo v eni misiji pobegniti stran in še to zaradi tega, ker sem ponesreči ubil 2 spawna trigerja.
Za dps ti priporočam, da čimprej pridi do T2 dronov in drone interfacinga vsaj do lvl 4 oziroma 5 (pri lvl5 imaš 100% bonus na drone dmg)


Kateri točno hardener je to: "energized pasivnim hardenerjem"

Thx
««
32 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128847 (7404) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132190 (61901) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727140693 (105201) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837593 (4830) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311889 (7175) Pyr0Beast

Več podobnih tem