» »

Tezave z misko

Tezave z misko

XsenO ::

Nabavil sem si opticno brezzicno misko typhoona. Tezava je v tem, da mi v igrah ne uspe usposobiti stranskih dveh gumbov. Kaksen nasvet?

P.S. novi driverji mi noso pomagali. Opravicujem se ya odsotnosti sumnikov.
1 + 1 = 1

SLO-Security ::

Če si naložu nove gonilnike in programsko opremo , poglej v sistemskem upravljalcu, kakšno miško ti prepoznajo WINsi in če imaš v statusni vrstici ikonco od miške :8).
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

rc-car ::

Kere winse pa sploh mas?
Menda za XPje se ni najboljsih drajverejv za to mis..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

BC3 ::

men tut stranski tipki pri MS intellimouse explorer ne delata v igrah. pa mam intellipoint najnovejši (se mi zdi).

SLO-Security ::

Ja, nekatere igre ne podpirajo nastavitev mišk, razen občutljivosti, kot da se avtorjem ne bi dalo napisati podpore za več tipk :\ .
Zato so te gonilniki, ki jih da proizvajalec še kako važi in do neke mere da možnost da igra uporablja EXTRA tipke.
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Probal sem v Win98 in XP. V xp igre zaznajo stranska gumba kot tretjega v win98 pa sploh ne.
Winsi pa zaznajo miš če je priključena na USB kot Hid mouse za P/S2 pa kot P/S2 throotle mouse
1 + 1 = 1

rc-car ::

Poberi najnovejse driverje in interneta, al si jih ze?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

majk2000 ::

Jaz sicer nimam te miske, ampak Logitech Mouseman IFeel, ki ima tudi 4 gumbe. V aplikacijah lahko lepo nastavis funkcijo vsakega gumba, ter tudi par dobrih trikov. Tezave se pojavijo v igrah, ter programih ko imajo lastne gonilnike za miske (AutoCad ipd).

Kar se zgodi je namrec, da ti gonilniki od misi, kjer si nastavil da recimo 3ji gumb pomeni 2jni klik, v igri vsiljujejo splosne nastavitve, kot jih imas v winsih. Zato jasno igra javka, daa ne prepozna vseh gumbov, in ti javi da imas samo 2 (ali mogoce 3). To je splosna tezava pri vseh novih misih in sam sem ze parkrat besno spraseval po forumih, ce obstaja kaksen program, ki ti naredi vec profilov (za recimo vsako igro drugega) in bo dolocil, da so tisti ostali gumbo pac unassigned, ali kar koli pac ze. Razen prastarega Clicker-ja zal nisem nasel drugega, ta pa ne dela v redu pri moji misi.

Tako da, na kratko ;-) kako resimo tezave s tvojo misjo. Vse gumbe (razen osnovnih dveh) pusti na unassigned, ali pa jim recimo doloci fukcijo kot je npr ctrl, ali pa shift. Potem pojdi v igro, tam za zeljeno funkcijo pritisni gumb na miski.. in moli da dela. Na ta nacin sem recimo usposobil REturn to Castle Wolfenstein, Unreal T in podobne, ki so mi prej spoznale samo 2 gumba.

Zmaga !!

Edino sranje je, da tako zgubis specialne funkcije, ki bi ti sicer prav prisle v winsih, ampak kdo pa tako in tako rabi vec kot 2 gumba za brskanje po 10 let starih aplikacijah :-))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tweakanje osveževanja USB mišk (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
224138913 (54856) BorutO
»

Novosti na področju računalniških mišk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
979966 (7275) Nejc Pintar
»

Odločam se za nakup nove miške...

Oddelek: Kaj kupiti
482882 (1822) kotnikd3
»

Težave z Logitech driverji

Oddelek: Programska oprema
7893 (824) Brutal Corpse
»

Pretorijančev prvenec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
524515 (4515) Paramedic

Več podobnih tem