» »

f-18?!

f-18?!

gorenc ::

sem vceraj spraseval kateri avion naj nabavi moj fotr in vas je kar nekaj reklo f-18, pod razlog pa navedlo da je lepsi!?

f-18 lepsi od SU-33?? srsen je proti SU-33 pravi grdi racek! res ima precej vec elektronike, ampak ce bi se moral odlociti za amerisko letalo bom pocakal :D na F-22

SU-33 se od bratca SU-27 razlikuje po tem, da ga uporablja ruska mornarica in je malce vecji, tezji, z mocnejsimi motorji in krilci na nosu. Bilo je prvo letalo (SU-27), ki je izvedlo manever kobra in zvonec.
prihaja pa novejsa izvedenka SU-37, z vrtljivimi izpusnimi sobami (podobno kot F-22) kar pomeni se vecjo okretnost med pasjimi boji (dogfighting)

evo mojega lepotca med zloglasno kobro:))

krucymucy ::

Ja ja - absolutno kup SU-33, v malem princu je okol 3K sit - pa še sestavit ga moraš...:D

Senitel ::

Jup se strinjam, SU-27 (in ostale varijante) so res coolski...

Še en kandidat :)). Pa še enga coolskega X-a sem mel nekje pa ga zdele ne najdem :|...

alesrosina ::

da da ..... su-33 bo se najboljsa izbira ....
ce bi pa rad amerisko zadevco, pa raje pocakaj na f-35 :D

obmocje51.krneki.org

TheJack ::

Okusi so stvar okusa. :D Tudi pri letalih. kar se mene tiče, je Su-27 (in njegove izvedenke) gotovo najlepše letalo na svetu.

In po mojem okusu je F-22 eno izmed najgrših stvari, kar sem jih kdaj videl. Skupaj zbite ravne plošče, ki po naključju letijo.

Aja, če koga zanimajo sposobnosti Suhoja Su-37, si naj pogleda tale filmček!
Bonis nocet, qui malis parcit.

Senitel ::

Klik
Pa da ne pozabmo slučajno EF2000 :D.

TheJack: Da nisi ti zamenov F-22 z F-117!!!??? Ker je F22 tak:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Senitel ::

Sej sem vedu, da moram met unga X-a še nekje na disku >:D.

Eko nobenih zakrilc, nobenih smernih stabilizatorjev, samo usmerjen potisk :D.

TheJack ::

Nisem zamenjal, le brez skrbi. Kar poglej si sliko - odsekani robovi, brez smisla za esetetiko...
Sicer je pa res F-117 še grši, da o telih X prototipih ne govorim (najgrši je bil gotovo tisti Boeingov prototip, ki je bil kasneje zavrnjen).

Le stvar okusa (glede oblike, da se razumemo), nič drugega.
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

Evo še mal ruskih letal, da ne bodo le ameriška tukaj (pa tistega filmčka nikakor ne smete spregledati!!)








Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Senitel ::

He, he, he... A Berkut pa nima odsekanih robov >:D... Tudi ostre poteze so lahko estetske (sam da niso preveč).
BTW: Kje bi se dalo dobit še kakšne slike od Berkuta :8)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Loki ::

thejack ni grsega pri letalu na svetu kot so krila pod V kotom glede na kabino... (glej zadnjo sliko).
najbolj estetski so zame se zmerej ameriski (razen starejsih modelov ala f-105, ki so imeli za moje pojme grd zadnji del - izpusne sobe in rep)

TheJack ::

Sentiel:

http://www.aeronautics.ru/nws001/s37lin...

http://www.aeronautics.ru/sukhoi/s-37_b...

Tole zaenkrat...
Poglej še tole, če boš kaj našel...


Roberto: Estetika je stvar okusa, ne?

Aja, res si tisti filmček od Su-37 (glej zgoraj) poglejte... Saj je še manj kot 2 Mb. Morda boste potem spremenili svoje mnenje o ''zaostali'' ruski tehniki. Se res splača!
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

NightHawk ::

najbols so pa stealthi an :)

f-117a nighthawk

bombnik pa b2

Cosmo ::

Tudi ta Panavia Tornado IDS je en najlepsih frcoplanov za moje pojme :D

I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Loki ::

pa se tole...
pred njegovo tehniko se lahko skrijejo vsi ameriski lovci razen f22.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

dex ::

peče...

vem, da nič ne vem...

tejo ::

F-22 se mi zdi v redu, ampak gledo na to, da bodo v USAF čez nekaj let menjali stare avijone z novi, bi bil zadovoljen, če bi kakšnega F-16 sconto dobil... :D

gorenc ::

ce predpostavljamo da v obeh avionih sedita enako usposobljena pilota ima f/a-18 moznost sestreliti SU-33 samo od dalec, ko enkrat pride do "dogfightinga" f/a-18 skoraj nima sans za prezivetje, celo pobegniti mu ne more vec.

zanimivost; prazen su-33 visino 10.000 metrov doseze v 42 sekundah:)

Senitel ::

Pa še en evropski lepotec pete generacije :D:

Yohan del Sud ::

Skratka, da se malo odpočijejo oči...




;)

Boeing ::

Gorenc: a nisi ti malo pomešal verzije ?
NAmreč, prvi lovec, ki je naredil kobro, je bil Su-37 z pilotom Anatolijem Kvočurjem na krovu in motorjema Ljulka L-38UV.
tole na sliki je Su-27S, taktična oznaka 388 in oznaka na repu izdajata, da pripada enotam moskovske zračne obrambe.
kar pa se tiče estetike... folk je že tolk navajen na podobo sodobnega lovca (back swept wings, eden ali dva motorja, višinski stabilizatorji na repu - izjemoma kot predkrilca...tipika F-18, F-16, F-14...) da enostavno več ne sprejme sodobnih oblikovalskih rešitev, kot na primer S-37, X-32, YF-23....
da izrazim svoje mnenje glede estetike: X-32 je lep, dobro leti, ampak je, priznam, za naše predstave čudno dizajniran. F-22 je pravi lepotec, čeprav sledi že utečeni praksi oblikovanja. Su-27 in Su-37 ter MiG-29 pa so najlepši lovci trenutno.
Se mi že cedijo sline po Farnefordu 2002... nastopajo F-22 ter X-35.... 4. do 11. julij, baza Farneford, UK. Pridite!
gorenc: če že misliš, si "nabavi" oz. skopiraj Su-27UB:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

gorenc ::

boeing rula!! ko bom sel na testno voznjo te vzamem s seboj! seveda bo to Su-27IB:D

gorenc ::

ce ni skrivnost Boeing povej katero vojasko letalo bi najraje imel

Boeing ::

he he, gorenc... IB verzija ne obstaja, obstaja pa verzija UB (Učebnij Bojevoij) in je dvoseda šolska izvedenka Su-27P z nosilnostjo (8000 kg) in radarjem NIIP 001.
Ker avion bi najraje mel... hja, če bi prišlo do tega bi se odločal med Su-37, F-22, X-35, C-130... verjetno pa bi izbral X-35.
Upam pa, da si bom nekega dne lahko privoščil vsaj Storcha (Pipistrel)...
za polet: zmenjeno... upam le, da se ga od veselja ne boš tako nacedil, da ne boš 2 dni k sebi prišel :D
Hec :P.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

gorenc ::

model UB (dvosed) ima sedeza enega za drugim (podobno kot mclarnov f1 dvosed)
model IB (dvosed) ima sedeza vzporedno



ko bos imel svoj avion se PROSIM spomni name :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gorenc ()

Boeing ::

Tole sliko nevem kje si dobil, ker suhoj "različice" IB ne dokumentira niti pri prototipih niti pri eksperimentalnih projektih, pa tudi nobenih podatkov ni, da bi se letalo preurejalo v kakšni drugi tovarni...
Sicer je dosti verjetno, da bi se Rusi lotili česa takšnega, ampak ker ni nobene dokumentacije o tem "projektu"... med drugim pa meni osebno letalo na sliki dosti bolj vleče na Su-30MKR, ki pa je še v razvoju in ne verjamem, da bi bil že dokončan... zanimiva pa je tudi taktična 42 na nosu...

po moje gre tukaj za fotomontažo.
gorenc, ti pridi enkrat spomladi v celje, pa te peljem na celodnevno jadranje, da boš malo užival... >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

luni ::

Ne, ni fotomontaza, sem pred pari leti imel modelcek tega letala, in je bil vzporedni dvosed. In ne, ne da se mi iskat skatle da pogledam oznake :)
Artificial Intelligentia

gorenc ::

joj Boeing, a imas izpit za jadralno letalo? ej se bova zmenila, ampak brez lupingov prosim:\
a se na jadralnih letalih nosi rezervno padalo?:D

Boeing ::

ja valjda da moraš med padalo, ker so sedeži tako narejeni, da se brez padala sploh ne moreš usest noter... maš pa glavnega in rezervo jasno... praktičnega preizkusa še zaenkrat nism doživel, je pa baje kar stresno >:D
drugače pa ni problema... malo ruka ko pelješ v termiko... nasplošno pa discmena in kup rezervnih akumulatorjev pa cd-je od metallice pa gremo miško:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Loki ::

vzporedna sedeza nista sploh nic tako eksoticnega pri letalih.
Ima ju tudi npr. F-111 (sicer lovski bombnik, ampak vseeno), ena predelava P-51 v II WW (bolj eksoticna, ampak zelo zanimiva, bom probal najti sliko).

Boeing a hodis slucajno na ekonomsko/ turisticno solo v radovljico?

F-111
F-111

Boeing ::

Roberto: ne, mam še 1 letnik gimnazije v celju za nardit...
Sej ni problem vzporednega dvoseda, samo glede na zahteve po hitrosti (M1.5 in več) je vse skupaj dokaj neracionalno kar se tiče zračnega upora in radarskega odseva... v tej smeri sem spodbijal trditev...
Aja, glede mustanga: verzija P-51X, v žargonu imenovan tudi The Great Double. Narejenih preko 25 primerkov, nekateri celo doživeli ognjeni krst. V glavnem so jih uporabljali za CAP (combat ar patrol) nad Pacifikom...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

[BISI] ::

Boeing: Prvi prototip su-27IB je vzetel 13. aprila 1990. Serijsko pa so ga zaceli delati leta 1996. Do prejsnjega leta je bilo v zraku sedem letal tega tipa. Mogoce zato nic ne ves, ker je imelo letalo nekaj casa oznako su-34.
Jaz se tudi priporocam za polet. Vseeno s katerim. :D

Boeing ::

sendvich: imaš prav. Sem pobrskal malo bolj temeljito po bazah in glej, kaj se je našlo:
Su-27IB (Istrebitelj Bombardirovščik) - oznaka tudi T-10V, proizvodna vezija tudi T-10VS (pogosteje Su-34) lovski bombnik, namenjen za napade na tleh in globoke prodore.
jebiga, vsi se učimo :D.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA-Najmočnejša država sveta, a kmalu ne več?!? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25323597 (18459) sidd
»

Tomcat gre v pokoj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
869810 (7100) cryptozaver
»

Primerjava Su-27 in F-15 v Obrambi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
655979 (5297) TESKAn
»

Novi ruski lovec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
303249 (3249) undefined

Več podobnih tem