» »

Visual Basic .Net 2003 problem

Visual Basic .Net 2003 problem

jsoper ::

Zdravo
Imam problem z inštalacijo Visual Basic .Net 2003 in sicer zaženem setup.exe iz cdja...in mi pokaže okno v katerem piše:
Visual Studio. net Prerequisites
Setup has detected thet some of the system components that are installed on your computer do not match the version required for visual basic .net. You must instal different version of these components.


Zdaj ne vem a morem mogoče prvo inštalirat visual studio . net pa potem visual basic .net...

Prosim za nasvet

jsoper ::

Aja pa pozabil sem povedati da uporabljam win xp pro, če kaj pomaga...

frudi ::

preden lahko inštaliraš VS.NET 2003 rabiš:
- Microsoft FrontPage 2000 Web Extensions Client
- Microsoft Internet Explorer 6.0 Service Pack 1
- Microsoft .NET Framework 1.1
- Microsoft Visual J# .NET Redistributable Package 1.1

očitno imaš katero od teh sicer že inštalirano, ampak drugo verzijo; če bi moral ugibati, bi rekel, da imaš inštaliran novejši .NET framework.

sicer pa, a ti install ne ponudi možnosti inštalacije potrebnih komponent?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jsoper ::

Ne nič mi ne ponudi...

A misliš da bi bilo bolje da inštaliram visual studio .NET 2005 in da bo delovalo...

borutt ::

Ja odvisno kaj želiš. Ali 2003 ali 2005. Če rabiš 2003 zaradi svojih potreb, framework 1.1, potem daj 2003.
Če pa začenjaš kaj na novo pa seveda 2005 gor.

Kar se tiče napake. Kokr jst vem, se to pojavi samo, če prej ne narediš setupa prednamestitev. Ta ti naloži komponente, ki jih potrebuje vs.net 2003. Imaš celotno verzijo?

jsoper ::

Nimam nobeega setupa za namestitev potrebnih komponent. Sicer pa danes dobim visual studio net 2005 pa upam da bo se bo tisto dalo lepo inštalirati. Drugače pa začenjam od začetka... Hvala za odgovore. Bom sporočil če bo delovalo...hvala

jsoper ::

Zdaj sem dobil Microsoft.Visual.Basic.NET.2003.CD2.PREREQUISITES in sem naložil. Potem se je Visual basic brez problema inštaliral...tako da mi vse deluje in že začenjam z programiranjem...hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena Visual Basic.NET

Oddelek: Programiranje
61443 (1331) cekr
»

VS 2005 beta 2 in Enterprise Architects 2003

Oddelek: Programiranje
111735 (1578) Ziga Dolhar
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212454 (10125) 64202
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710553 (9197) Nerdor
»

VS.NET in Framework 1.1?

Oddelek: Programiranje
81091 (969) FANATIK

Več podobnih tem