» »

Visoke kazni za Microsoft

1 2 3
4
5

klemen22 ::

Bosta z Bušmanom lahko igrala v filmu butec&butec2

Super. Potem si lahko obetam honorar par mio dolarjev kaj:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MasterBlaster ::

Verjemi mi, tudi v ameriki bi že zdavnaj M$ razkosali, če ti ne bi imeli tako močnega političnega lobija (beri, če nebi financirali političnih strank ). V času Clintona, je bil M$ že tik pred tem, da ga razkosajo, ko pa je prišel na oblast bušman, so se pa kot po čudežu izvensodno poravnali.
Tk je pa pika .

MasterBlaster ::

@Bistri007: Ja Apple-ov OSX je treba tudi plačat, poleg tega je treba kupiti tudi njihov hardware.

Binarno verzijo, ki bi delala na vseh distribucijah, se da narediti (Google Earth npr.)
Tk je pa pika .

BigWhale ::

> Matr spet se je izrodila tema. Spet ste linux fanboyi
> žaljivi do drugače mislečiš.

Tole bom sicer cisto nepristransko rekel... Ampak ti ocitno na pol beres tole temo ali pa si samo pol pismen.

Vsekakor bi pozorni bralec hitro opazil, da sta bila najbolj zaljiva dva MS privrzenca, ki imata oznake persona rudis...

:) Hecno, mar ne?

jype ::

noraguta: ne, volume shadow copy je samo versioning datotek (kot ga pozna recimo VMS), pri snapshotih dejansko nicesar ne zgubis na novih dokumentih, ce vleces datoteke iz zgodovine ven.

Pa nima veze. Microsoft ima monopol in se mora zato podrejati protimonopolnim pravilom, ki jih je postavil zakonodajalec. Ko ne bo vec imel monopola, se mu pa ne bo treba vec.

pivmik ::

Ne vem kdo je bolj neumen persone rudis v tej temi ali tisti, ki se jim trudite že 4 strani dopovedat kaj je mnopol in proti monopolni zakon.

Škoda vašega časa. Tudi če takom ljudem nekaj argumentirano jasno in logično razložiš bo ta še vedno svoje tolkel. Morda morejo te osebe še dozoret, se zresnit ali pa je že prepozno, ker so imele napačno vzgojo.

Priporočam, da si vklopite ignoriranje vseh person rudis v nastavitvah profila.
LP, Gregor GRE^

klemen22 ::

Škoda vašega časa. Tudi če takom ljudem nekaj argumentirano jasno in logično razložiš bo ta še vedno svoje tolkel. Morda morejo te osebe še dozoret, se zresnit ali pa je že prepozno, ker so imele napačno vzgojo.

Torej si proti tistim ki mislijo drugače kot ti. In še vedno nismo slišali točne definicije monopola (kolk % tržnega deleža mora neka stran vzdrževati da se lahko reče 100% monopol?)? Jaz tolčem svoj prav, ti pa svojega. Pač rekel sem že: moderno je biti anti MS (čeprav brez pravega vzroka) in v en glas tuliti MS je evil, Unix is the way.:\
Aja glede argumentov s katerimi naj bi spametovali nasprotimisleče je bilo samo naslednje: MS ima monopol. Če ti je pa to argument si pa pravi FDVjevec ali slično.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

PARTyZAN ::

Picnik: taka nastavitev v profilu bi bila zelo uporabna, ja ;)

dela ::

Smrdijo mi MS produkti. Še bolj mi smrdi EU politika.

Če bi EU res motilo izkoriščanje monopolnega položaja MSja, bi njihove izdelke umaknili s trga, da bi izboljšali situacijo za ostal, ki se pač njihovih "zakonov" držijo. S temi globami pa spet samo pristavljajo piskerček tam, kjer se da. Rešitev problema jih dejansko ne zanima, poleg tega so dovolj ignorantski, da sami uporabljajo softver kršitelja teh "zakonov".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

TESKAn ::

Točno tako. Naj raje kot talanje kazni zapovejo linux za državne uprave in open document za komunikacijo z državo. In visoke kazni za kršitelje. Bi to Microsoft veliko bolj prizadelo, kot takele kazni.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

klemen22 ::

zapovejo linux za državne uprave

Torej imamo spet monopol(i). Ne morete iz svoje kože kaj.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

TESKAn ::

No, jaz nisem nikakršen linux freak, samo pravim jim, v katero smer naj se borijo, ne pa da ploskajo takim kaznim, ki nimajo nobenega efekta na spremembo situacije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

64202 ::

Vidim, da tukaj nekateri še kar ponavljajo nekatere pol/neresnice, na katere sem že večkrat v podobnih temah dal z linki podkrepljen protiargument ali lastno razlago, na katero se jim ni zdelo vredno odgovorit. Človek se vpraša o smislu vsega skupaj |O

Drugače pa ena pozitivna novica:

As part of the Linux-NTFS project, I'm happy to announce my contribution
to ntfsmount and libntfs which resulted ntfs-3g, a read-write ntfs driver,
capable for unlimited file creation and deletion.
...
Please note that I'm leaving for an over 5,000 km long Far North and Arctic
Ocean advanture on Sunday morning (European time) and won't be able to read
and answer emails for almost a month (no, I'm not escaping, I plan to come
back alive ;). Originally I planned to fix all the minor issues listed below
but no more time left for me and I think it's better to release now, in case
I would get lost somewhere on the road ;) Well, actually I hope that most
issues will be resolved when I'm back!


:D

SourceForge.net: linux-ntfs-dev
I am NaN, I am a free man!

amigo_no1 ::

Zakaj pa uporabljajo tako velike črke :\ ?

Matevžk ::

Morda res nekoliko nerodno, ampak v vsakem spodobnem browserju (hej, celo IE!) se da fonte zmanjšat s pritiskom gumba ali dveh ...
lp, Matevžk

MrStein ::

persona idiotis ( in "somišljeniki" * ) :
tista primerjava z BMWjem je cist na mestu.

Ja, ker BMW ima 90% tržnega deleža,
ker BMW bencin ni uporaben v Oplu ali Hondi,
ker BMW ne paše v isto garažo kot Fiat,
ker za BMW rabim drugi izpit kot za Peugeot-a,
ker so za BMW drugi tipi cest kot za druga vozila,
itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

MrStein: mogoče je ok, da se s trditvijo ne strinjaš, samo tvoje "trditve" so pa čisto zgrešene. Če jih "prevedem" potem pride ven nekaj takega:

ker Windows fajlov ne morš prenašat na druge sisteme,
ker Windows ne dela na istih računalnikih kot drugi sistemi,
ker Windows ne morš upravljat z isto miško in tipkovnico kot druge sisteme,
ker Windows ne deluje na enakih diskih kot drugi sistemi,
ker Windows lahko uporabljajo samo blond, visoki, beli moški,
ker Windows rabi drugačno elektriko kot ostali sistemi,
ker Windows ne dela na istem internetu kot drugi sistemi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Darko, vsaj od tebe sem malo pameti pričakoval :
- BMW nima monopola, TAKO KOT MICROSOFT (ugotovljeno dejstvo s strani sodišč, tvoje in moje mnenje ne igrajo vloge)
- BMW ne zlorablja monopola, TAKO KOT MICROSOFT (ugotovljeno dejstvo s strani sodišč, tvoje in moje mnenje ne igrajo vloge)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

> Darko, vsaj od tebe sem malo pameti pričakoval

RES? :\
l'jga

darkolord ::

JA, ampak monopola niti slučajno ne izkorišča na tak način, kot si ti prikazal z BMWjevim primerom

borchi: ...

Matevžk ::

Darko, stvari, ki si jih omenil, ne veljajo, vendar (glede na to, da ima večinski delež med operacijskimi sistemi) Microsoft teži v smeri proti točno taki situaciji. Mogoče niti ne glede hardvera in glede profila uporabnikov, vsekakor pa glede prenašanja datotek in ostalih podatkov.
lp, Matevžk

borchi ::

darko, za hec si pojdi prebrat svoje prispevke v tej temi.

na večino pavšalnih arogantnih enovrstičnic si dobil argumentiran odgovor (mogoče bi si za vzor vzel jype-tove poste). na niti enega nisi več repliciral. v prvem delu nam malaš apokalipso, ki bi sledila v EU, če bi recimo MS izginil, potem malo kasneje pa razlagaš kako monopolni položaj MSja ni nič slabega?!


> borchi: ...

ja, vem, nekak na ravni tvojih prispevkov v podobnih (ne vseh) debatah.
l'jga

darkolord ::

potem malo kasneje pa razlagaš kako monopolni položaj MSja ni nič slabega?!

kje pa to?

Matevžk ::

Kaj pa če bi se za začetek osredotočili na vse ostalo? :))
lp, Matevžk

borchi ::

> kje pa to?

ok, zdej sem skor skup padu. torej ti DEJANSKO tudi misliš, da je EU pravilno ukrepala in da je microsoft upravičeno fasal kazen?! TEBI bom v tem trenutku celo zaploskal!

(bojim pa se, da je to bila spet le ena random enovrstičnica...)
l'jga

darkolord ::

Eh. Sej ni treba met nekih čudnih izpadov. Če naj bi jaz moral podajat argumentacije in vse to, jih lahko še kdo drug, še posebej ko trdi, da sem rekel nekaj, česar v resnici nisem.

borchi: moje mnenje, ali je kazen upravičena ali ne, je tukaj čisto irelevantno. Tega, da ima MS monopol, nisem nikjer zanikal. Se pa da definitivno malo podebatirati, na kakšen način naj bi MS izkoriščal svoj monopol in ali so zahteve, ki jih EU postavlja, smiselne (kakšen je sploh njihov namen?) in izvedljive

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

borchi ::

> na kakšen način naj bi MS izkoriščal svoj monopol in ali so zahteve, ki jih EU postavlja, smiselne (kakšen je sploh njihov namen?) in izvedljive

izvedljivost ni nekaj s čimer bi se sodišče moralo ukvarjat, ne? oziroma ne vem kaj misliš?! s tem se bo ukvarjal microsoft. oziroma se je že. očitno si je izračunal, da je boljše/lažje plačevati kot pa zadostiti zahtevam sodišča.

zakaj pa so zahteve EU upravičene in smiselne pa mislim, da je blo že veliko (zelo dobro) povedanega v tej temi. moje mišljenje je (sem že v eni drugi temi povedal), da je pravzaprav ta odločitev fenomenalno dobra.

c/p:

mislim, da je EU v tem primeru pravzaprav ravnala neverjetno modro (težko verjamem, da bi lahko sprejeli boljšo odločitev). MS naj omogoči interoperabilnost! potem pa naj se vsi ponudniki softvera stepejo med sabo na trgu, medtem ko bojo EU kravatarji lepo pili kavico (in to zasluženo kavico). ameriški DoJ in Jackson sta mela VELIKO bolj nore/primitivne ideje in pripravljeno večjo gorjačo za Gatesovo rit.
l'jga

Daedalus ::

Jah, zagovorniki svobodnega trga bi mogli tole odločitev pozdraviti. Ker omogoča dejansko tekmovanje, ne pa zapiranja, skrivanja in oviranja. Sam se mi zdi, da so na trenutke rahlo zmedeni in pol mormo (kao komunisti) zagovarjat rešitve, ki bi omogočale fair play. In spopad na trgu, ne pa sodišču s kopico odvetnikov...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

darkolord ::

Kot smiselne nisem mislil upravičene, ampak v tem smislu, ali bodo dosegle svoj namen. Glede na to, da naj bi namen bil "pomoč" konkurenci in ne polnjenje proračuna, namena trenutno ne dosegajo.

borchi ::

AINAL, sodbe imajo NAMEN? zakon že ima neko ciljno matrerijo, ki jo uravnava in je napisan z nekim namenom. kaj pa sodba? sodnik reče, men je SponkaTM ful ok, hočem, da nemoteno delajo na naslednji Sponki 2007, torej naj brezvezniki nehajo krast bogu in microsoftu čas z temi frdamanimi specifikacijami? naj kak pravnik malo pokomentira, prosim.

drugače pa, vidiš kak drug način, ki bi z manj poseganja na trg, pripeljal do tega, da bi microsoft ne kršil protimonopolne zakonodaje?
l'jga

darkolord ::

Seveda imajo NAMEN. Zakaj so pa sploh zakoni napisani? Ko nekoga strpajo v zapor, ne delajo tega samo, ker je kršil zakon; glavni cilj (namen) tega je prevzgojitev človeka, da tega ne bo več počel.

drug način bi bil spodbujanje konkurence (ob neki primerni "zaščiti") in ne samo zatiranje monopolista. Če bodo ostali samo gledali, se ne bo prav nič spremenilo na bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

borchi ::

> drug način bi bil spodbujanje konkurence (ob neki primerni "zaščiti") in ne samo zatiranje monopolista. Če bodo ostali samo gledali, se ne bo prav nič spremenilo.

kakšno spodbujanje imaš v mislih? ker subvencioniranje določenih ponudnikov je PREPOVEDANO. tu bi se tudi vsi "komunisti" in "odprtokodni fundamentalisti" na slo-techu verjetno postavili proti takšni odločitvi.

in kolikor mi je znano, drugi bi že gledali, samo microsoft ne pokaže. in še enkrat, v preteklosti so jo bolj pridni monopolisti manj poceni odnesli. tut za microsoft je že bil pripravljen nov "ožji" kroj... zatiranje monopolistov? eh, daj daj no, zresni se, protimonopolna zakonodaja je zaradi tega, da ni zatiranja konkurence. koncurenca je bolj važna od kakršengakoli monopolista.
l'jga

darkolord ::

Ja, sam kaj bi konkurenci pomagalo, če bi monopolista kar naenkrat ukinil? Bi se vse suho listje kar naenkrat spremenilo v rožice, poletna toča pa v dolarske kovance?

Glih to mi ni jasno pri vsem tem... KJE je konkurenca na boljšem, če monopolist vsak dan plača par milijonov?

Matevžk ::

V tem, da monopolist morda pride k pameti in izda specifikacije, s pomočjo katerih konkurenca lahko dela povezljive produkte, ki so sami na sebi (ne upoštevajoč celotnega sistema) boljši od monopolistovih.
lp, Matevžk

borchi ::

> KJE je konkurenca na boljšem, če monopolist vsak dan plača par milijonov?

ok, desetič ti povem, ni namen protimonopolne politike, da bodo določeni gospodarski subjekti na boljšem. niti, da bo kdo na slabšem. ampak preprečevati IZRABO monopolnega položaja! monopol sam po sebi NI prepovedan.
l'jga

darkolord ::

ok, pol pa jaz še enajstič vprašam :D, očitno je treba malo drugače:

KAKO ta kazen v tem primeru vpliva na izkoriščanje monopolnega položaja?

borchi ::

> KAKO ta kazen v tem primeru vpliva na izkoriščanje monopolnega položaja?

MS ima z vsakim dnem (za 3 mio USD) manj veselja z izkoriščanjem monopolnega položaja. zdej, microsoft že dolgo dela vse stvari zelo počasi (npr. vista), mogoče rabijo še nekaj časa, da premlejejo vso zadevo. obrestno obrestni račun in/ali kakšna nova sodba pa jih bo prisilil, da se bodo enkrat odločili nehat z nečednimi rabotami.

poleg tega ima sodišče v EU verjetno manj širok spekter možnosti kako našeškat MS kot pa ameri.
l'jga

Daedalus ::

Ja, sam kaj bi konkurenci pomagalo, če bi monopolista kar naenkrat ukinil?

Ne pretiravaj...MS bo še dolgo monopolist, nihče ga ne ukinja.

KAKO ta kazen v tem primeru vpliva na izkoriščanje monopolnega položaja?

Bolj ko zavlačuje, več ga stane in riskira nove kazeni. To se bo dogajalo tako dolgo, da bo MS-ju postalo jasno, da se mu ne splača trmarit po svoje, takrat pa bo poravnal račun in ubogal sodišče. Tako to vpliva - kazen mora narediti toliko škode, da bo MS prisiljen v spremembo vedenja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MrStein ::

darkolord:
KAKO ta kazen v tem primeru vpliva na izkoriščanje monopolnega položaja?

KAKO ena druga kazen v enem drugem primeru vpliva na vožnjo s preveliko hitrostjo ?

A so kazni za vožnjo s preveliko hitrostjo brez veze ?
Saj ne morejo za nazaj preprečit že minuli dogodek.
Za naprej pa tudi ne, kot kažejo izkušnje.
Ampak hecno, te kazni še naprej podeljujejo. Po celem svetu. Že desetletja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

In glede še ene cvetke Motnega007 :
Mogoče se binarne verzije za linux sploh ne da narediti, saj med sabo različne verzije sploh niso binarno kompatibilne


Hecno, sem probal eno 8 let staro "binarko" in brez problemov dela. Na čist sveži distribuciji, ki v tistem času sploh ni obstajala.

Ampak zaradi te malenkosti ne bomo nehali laži in neresnic širit, a ne ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

A so kazni za vožnjo s preveliko hitrostjo brez veze ?

Seveda ne, samo so te kazni malo bolj prilagojene "običajnim" ljudem. Hm, če bi policaji recimo dali "samo" 10 jurjev kazni vozniku Lamborghinija (MS :> ) za prehitro vožnjo, to verjetno ne bi imelo posebnega efekta.

Daedalus ::

Kazen je običajno (naj bi bila) prilagojena (v zakonsko določenih mejah) obsegu kršitve in povzročene škode, se ti ne zdi?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

darkolord ::

Tudi, samo če bi se v državi vozili samo miljarderji, bi kazni zagotovo morale biti višje (čeprav za isto prekoračitev hitrosti in za isto povzročeno škodo)

ender ::

darkolord: v skandinavskih državah so take kazni odvisne od tovjega premoženja, pri nas pa pač ne (baje je nekoč bil en predlog za to, vendar glede na to, da bi najbolj udaril po žepu naše politike, ni nikoli imel možnosti).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

borchi ::

darko, če miljarderju povzročiš miljardno škodo, plačaš miljardo. če siromaku povzročiš škode za miljon plačaš miljon. če 1000 siromakom povzročiš po miljon škode, plačaš miljardo škode...

ampak preden preidemo na jabolka-in-pomaranče-matematiko, ki jo še razumeš, kaj je sploh point tvoji zadnjih postov? razen, da se nevarno pribljižujejo enovrstičnicam?
l'jga

darkolord ::

Kako to misliš, point mojih zadnjih postov? Enostavno odgovarjal sem na vprašanja, postavljena v postih drugih. Sej, a mi nisi glih ti očital, da na "argumentirane odgovore" ne repliciram več? 8-)

borchi ::

darko: na katera vprašanja si odgovoril/odgovarjal? ok, na to ti ni treba odgovorit.

odgovori potem sam sebi. kaj se tebi zdi pravična/upravičena/smiselna kazen za izkoriščanje monopolnega položaja microsofta?

pa odgovori še meni. zakaj misliš, da bi politika morala poseči po bolj intruzivnih sredstvih na softverskem trgu (npr. kot si predlagal umetno pomoč aka subvencioniranje konkurence)?
l'jga

darkolord ::

Hja, ne vem. Meni se sicer zdi, da s tem že itak posega na softverski trg - lahko bi samo malo bolj učinkovito (tole še ni obrodilo sadov)... Kako točno, pa ne vem 8-)

jype ::

No, bom jaz povedal.

Tako, da se Microsoftu nalozi, da objavi natancne specifikacije komunikacijskih protokolov in zapisov podatkov, ki jih uporablja. S tem se za Microsoft zmanjsa moznost izkoriscanja mreznega ucinka, ki ga ima njegov monopolni polozaj (in to, da morajo vsi kupiti njegove izdelke, ce zelijo v sodobni druzbi normalno funkcionirati, ne drzi vec). Po objavi seveda lahko traja se nekaj let, preden se uporabne konkurencne resitve zacnejo masovno implementirati, kar pa ni vec Microsoftov problem. Ko Microsoft nima vec moznosti, da bi svoje stranke zaprl v svoje resitve (ker z drugimi danes pac ne morejo do svojih lastnih podatkov) tudi tezko govorimo o izkoriscanju monopolnega polozaja, tako da je stvar urejena.

Ce se Microsoft ne drzi naloge, se mu nalozi kazen. Kazen je lahko denarna, v obliki prepovedi prodaje na trgih EU, ali v obliki placila kazni za vsak prodan izdelek, katerega podatki so zapisani v za konkurencne resitve neuporabni obliki in katerega komunikacijski protokoli ne omogocajo povezovanja z ustreznimi konkurencnimi resitvami.

klemen22 ::

Ah spet te levičarske scene.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pričel spoštovati protimonopolne zahteve EU?

Oddelek: Novice / Brskalniki
92582 (2582) poweroff
»

Bo Vista zamujala v EU? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
657670 (6437) Ch4N93
»

Bo Microsoft ponovno kaznovan zaradi kršitve monopolnih prepovedi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12014302 (10834) krho
»

Spet je vroče na sodišču Evropskih skupnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1219798 (7236) Poldi112
»

Programski patenti

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
453565 (3565) MrStein

Več podobnih tem