» »

Brezžična povezava dveh routerjev

Brezžična povezava dveh routerjev

Silvano ::

Pozdravljeni.

Imam naslednji problem:
Doma imam internetno povezavo (modem), brezžični router ter zunanjo anteno. Sosed ima stacionarni računalnik s PCI brezžično mrežno kartico ter zunanjo anteno. Komunikacija in internet delujeta brez problemov. Sedaj bi pa sosed rad razširil svojo domačo mrežo tako, da bi lahko dostopal do interneta brezžično z svojim prenosnim računalnikom (ki seveda ne zazna signala, katerega oddaja moj router). V svojo mrežo bi pa še rad priključil zunanji HDD.
Razmišljala sva o nakupu kakšnega routerja, ki ima vgrajen USB priključek, npr: KLIK, ter ga brezžično povezala z mojim routerjem.

Skratka, imela bi dve, brezžično povezani, brezžični mreži z internetnim dostopom.
Je to izvedljivo na način kot sva si ga zamislila, ali bi bila potrebna kakšna dostopna točka in router pri sosedu?

p.s.: moj router je LevelOne WBR-3406TX

Spock83 ::

Jah sosed naj kupi kakšen access point, ki zna delati v načinu "repeat". Perfomance po padel. Ampak dela.

Silvano ::

Se pravi, če kupi kakšen AP, ki zna deliti v načinu "repeat" pomeni, da se bo lahko povezal z mojim routerjem brezžično, istočasno pa bo s taistim APjem lahko uporabljal še svojo brezžično mrežo.

Bi bil tale AP primeren,.. KLIK?
Ali pa kar tale router,...KLIK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silvano ()

Spock83 ::

Raje GL model in mu gor daš dd wrt ali tomato firmware. Drugače tudi Dlinkov DAP-1160 ni švoh za svoj denar. Poglej če tvoj router podpira WDS. Če podpira potem kupi še enega takega in ju povežeš skupaj.

Silvano ::

Aha, to pomeni, da se bo sosed lahko z routerjem Linksys WRT54GL brezžično povezal z mojim routerjem in istočasno uporabljal svoj router kot AP in router?
To sprašujem, ker so mi namreč nekateri rekli, da tak način ni možen.

neskoncno ::

Jah lahko narediš bridge, torej most med routerji.

En router ima povezavo z internetom ter oddaja Wireless signal, drugi router bo pa dajal povezavo naprej tvojemu kolegu.

Kot so ti že povedali in tudi jaz sem pobudnik uporabe WRT54GL Linksys-a. Stal te bo približno od 50-60EUR vsak.
Gor namestiš Tomato ker kot vidim bi bil DD WRT mal preveč zahteven zate.

Lahko ti kej več svetujem na ZS če želiš..

amigo_no1 ::

http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how...

s tem da vedi da bo v wds-ju transfer rate (wifija) padel za polovico (računaj na max. ccca 1.5 MB/s )

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Jaz imam tak ruter in od kolega preko ceste vlečem njegov internet signal. Imam pa Linksys WRT54GL, ker omogoča nastavitev bridge. To je vse kar rabiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302501 (1921) Cifix63
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165122 (2635) mile
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317906 (13389) Poldy
»

Linksys wrt54gl in bridge

Oddelek: Omrežja in internet
217283 (6411) BlaY0
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273823 (3275) Pyr0Beast

Več podobnih tem