» »

RAID 1 problem - obcasno odleti

RAID 1 problem - obcasno odleti

meszaj ::

Pozdravljeni!


Imam problem z RAID 1 (mirror).
Diska sta enaka, serial ata (WD 160GB), povezana preko PCI raid controlerja.
Dogaja se mi, oziroma se mi je do sedaj v cca. 6 mesecih ze dvakrat zgodilo, da mi diska enostavno odletita iz RAID polja in pol moram dat rebuild set, da je spet vse v redu.

Pred cca enim letom je strela udarila v router na katerega je povezan tudi ta racunalnik, takrat sme moral menjati osnovno plosco, a je morda v zvezi s tem kaj narobe. Je morda poskodovan kateri disk ali raid controler...?

Kako lahko preizkusim oziroma kaj bi bilo narobe oz. kaj mi je storiti?


Najlepsa hvala vnaprej za pomoc in odgovore!!!;)

LP

krneki0001 ::

Kateri kontroler imaš - nekateri raid kontrolerji, ki jih je comtron(za njih vem da so jih prodajal - najbrž so jih pa še drugi) prodajal so bili zanič in so jih zato dal tut ven iz prodaj - raid se je sesuval, če pa niso bili diski v raidu je pa zadeva delovala normalno.

Tale http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=25676 je delal probleme.

meszaj ::

ja moj je stal tam nekje cca 5.000sit, ni bil sicer kupljen v comtronu, ampak morda je bil podoben. zdaj nisem doma in nevem na pamet kaksne znamke je.


Ocitno bom ga morla zamenjati, a mi lahko prosim svetujes kaksnega?

a ta bi bil dober naprimer:

www.mlacom.si

ADAPTEC 1210SA RAID 2port SATA 16.980sit


Najlepsa hvala

krneki0001 ::

Svetovat ti ne znam, ker ga sam tudi iščem. Enega običnega, ker bosta na njem laufala DVD-ja. Na osnovni plošči je kontroler, ki podpira samo PIO mode in za dvd-je snemat to ni dobro.

~Speed ::

Na podlagi tega, kar si napisal, bi reku da je neki s kontrolerjem narobe.

Preveri za vsak slučaj še zdravje diskov, take a look here >>

good luck
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

krneki0001 ::

Jst sm zadnč v comtronu iskal ta kontroler in mi je sam prodajalec rekel, da so ga umaknili iz prodaje, ker raid ni vedno delal, če pa je že delal, je pa vsake 2 do 3 mesece sesul sistem in si moral ponovno nazaj postavljat vse skup. Točno to kar piše meszaj. Torej napaka je samo in izključno v kontrolerju.
Sam pa iščem tak kontroler kot vodilo za DVD, pa ga ne dobim, ker je bil dan ven iz prodaje.
A ima kdo kakega doma, ki mu leži?

Brane2 ::

Kaj ti bo RAID kartica za DVD ? Misliš gledat filme 2x hitreje ? :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

Ne, gor(mal postov nazaj) sem napisal zakaj. Ker imam na plati kontroler ki podpira samo pio mode 3(pač je strežniška plata in je bil očitno za njih ide kanal brezpredmeten, ker ima dvokanalen ultrawide scsi 2 gor) in DVD ni zadovoljen - rabi DMA prenos, drugače po 512Mb sesuje katerikoli program, ki piše na dvd. In z tako kartico bi dobil DMA prenos in zadeva bi laufala.
In tko bi dal kontroler za diske v mašino in nanj priklopil DVD. Ceneje je kupit poceni kontroler, kot pa iskat plato za quad xeone(sicer sta samo 2 trenutno gor), ki bi podpirala DMA prenos na IDE kontrolerju.

Je tko bolj jasno.

Brane2 ::

Za to še ne rabiš RAID kartice.
Razn, če tvoja plata sploh ne podpira DMA prenosov na PCIju in rabiš tako kartico, ki zna biti master na PCI in sama opravljati prenose.

Drugače pa lahko vzameš simpl Promiseovo TX2 kartico, ki ima 2x IDE na PCI in stvar ma da dela.

Vsaj menilaufa relativno v redu na Linuxu, stane pa mislim da 6-7 kSIT ali nekaj v tem stilu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

Vseeno katera kartica, samo da ima ide, ki podpira dma prenos.
Cena raid kontrolerja je 6600 sit.

zile ::

meszaj: dej povej ker kontoler imaš ? Me zanima tole mal.

meszaj ::

Kontroler je Z-Cyber Hellfire


Hvala za pomoc vsem! Sem nabavil novega za cca 9000 sit v TechTrade-u v LJ. Upam, da s tem ne bo problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meszaj ()

dejansan ::

pozdravljeni

tudi sam imam problem in sicer imam dva seagatova sata diska kapacitete 160gb v raidu1, sta pa priklopljena na plato ga-7n400s-l

na ene dva tri mesece se mi sistem ( winxp ) podre, sedaj imam pa tega počasi dovolj, pri tem naj povem, da že ni bilo komponente, ki ne bi bila zamenjana z drugo pa še vedno isto

pa me zanima, če ima kdo izkušnje s seagatovimi diski v raidu ( diska sta bila že večkrat pregledana in je z njima vse ok) ampak v raidu?!

pa kako se kaj obnesejo tele kartice na pci-ju tam do 10000, če se sploh splača zamenjati ali naj ostanem kar s tem kar je na plati

hvala za vse informacije
dejansan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raid

Oddelek: Strojna oprema
193798 (3536) ender
»

file server - mala šola hardware-a

Oddelek: Kaj kupiti
91456 (1247) malcek
»

Projekt: SCSI U320 RAID0

Oddelek: Strojna oprema
241386 (1200) TribesMan
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413703 (9307) matrix2
»

PCI raid pomoc

Oddelek: Strojna oprema
10938 (855) treker

Več podobnih tem