» »

Kaj pomeni tole? (memtest)

Kaj pomeni tole? (memtest)

trek@s ::

Slika: je ram crknjen? (comp mi zmrzuje in popači sliko, zato sem dal testirat) Memtest je prišel do sem (nekaj več kot 5 ur testiranja), nato pa je zmrznil.

S L I K A
  • spremenil: trek@s ()

bosstjann ::

ram je zanič, menjava

Lord.Febo ::

prvo probi mal latence spustit, če je kej navit, mal zmanjšaj, mogoč mal voltažo poveči, če je na default.

trek@s ::

Ko bi znal...:\ 8-O Nič ni navit, tako kot je tovarniško nastavljeno.

grex ::

obstaja možnost nekompatibilnosti z mamaplato. Ampak če ne znaš latence spuščat pa voltaže dvigovat, potem verjetno nisi kupil rama, ki bi lahko bil nekompatibilen etc..

torej,.. ram je zanč,.. pojdi menjat.

trek@s ::

No, ram je notri že par let in je do sedaj vse delalo brezhibno, sedaj pa tole. Najbrž bo res treba nekje drug ram dobit.:'(

Lord.Febo ::

z ramom se je potem nekaj zgodilo, verjetno je tudi zaradi nekaj višjih temperatur zadnje čase, samo glede na to, da napak ni veliko, in se pojavljajo samo v testu 8, sem prepričan da dvig voltaže za 0.1v rešil problem.

trek@s ::

A ni test 5? :\ No, napak je toliko do trenutka, ko je sistem zmrznil.8-O Koliko jih bi še pa naprej nešel lahko pa samo ugibam; ga laufam sedajle ponovno. Kako pa dvignem voltažo ?

b ::

Vsaj ena palcka je zanic. Ce imas dual channel, pa lahko tudi obe (ce imas dve). Ce imas eno, bo treba zamenjat, ce pa imas dve, najprej poskusaj ugotovit, katera je fuc. Testiraj z eno, pa z drugo, pa bos hitro ugotovil.

trek@s ::

Imam samo eno palčko.:)

grex ::

poizkusi dejansko z dvigom voltaže za kolikor ti je bilo predlagano in seveda presodi, kakšna bi bila lahko temperatura v kišti, torej ali je večja. Poleg tega nekaj let velikokrat pomeni za nekaj let prahu - sesalec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugasne/ zmrzne - overclocking failed (nič ni OC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
422457 (1832) Han
»

Navijanje Phenom II _955BE_ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1038581 (4762) Dr_M
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764383 (3247) Pyr0Beast
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392489 (2489) bluefish
»

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

Oddelek: Navijanje
341501 (1206) Pyr0Beast

Več podobnih tem