» »

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

BEGINER ::

Imam AMD 2700+ in EPOX 8RDA6+PRO in 1x 512MB RAM no name

Zadeva je sledeca: Proc laufam na 235*9.5 - RAM je tudi na 235FSB 3,3,3,11. Uglavnem 3DMark2003 in 3DMark2005, teste v EVEREST-u, Sisoft Sandri 2005 naredi kot za salo!!!
Ko pa zazenem kksn spil, recimo NFS:MW pa pa vrze un blue screen k gor neki pise!

Pa me zanima v cem je fora da mi 3DMark sfura tud 10x zapored brez problema, v spilu mi pa vrze blue screen ce po 1,2 minutah, in se mi racunalnik resetira! Vse voltaze so na defult - Razn RAM je na 2.7V.
Procesor se mi ne segreje cez 45°C v 3DMarku. Tko da tempereatura nebi smela biti problem!
Kako problem fikserat da bi vse delalo normalno, pa ne mi rest da vrneem vse na defult.

LP!

igor0203 ::

Probaj zvišat voltažo na procesorju.

EvilDare ::

Zaženi še Prime95. Će ti error vrže že po parih minutah ven je preveč navito oz. nestabilno

Pyr0Beast ::

Štos je v tem da 3D mark obremeni skoraj samo grafično.

Lahko da te pa ram fx
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Zagnou Prime95 in ze po 5 minutah se mij e comp restartu. Kako kej zdej ugotovit najhitrej kera komponenta me za*ebava?
Sam pomoje da bi to lahko biu rAM ker je navit iz 166MHz na 235MHz?

Naj zmansam RAM, ker zdej mi zaufa 1:1?
A se ful pozna to asinhrono delovanje CPU:RAM ? Kje najvec zgubim pri asinhronem delovanju?

Pyr0Beast ::

Mam isto plato, kot ti, s tem da ima že nekaj "okvar" in se zaradi tega težko dvigne fsb nad 240, oziroma meče errorje, se pa da zato frekvenco agp vodila spravt na 120MHz :D
Asinhrono lavfanje je sr~~ˇˇ. Zgubiš več kot 25% na preformance.

Torej kakšno voltažo maš na procesorju privzeto in kakšno na navitem?
Lahko dvigneš množilnik na 10 in fsb spustiš na 224. (v biosu prvo spusti fsb, restartej in po ponovnem zagonu dvigneš multi)
Katere biose imaš?

45°C na procu, torej realnih 53.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Beast, nc nism menu BIOS ker tega enostavno ne znam in nism nikoli poceu! Voltza procasorja in maticne je bila defult.
Dej mi razlozi kaj pridobim s tem ce nastimam AGP na 120MHz. Kje se mi bo to poznalo.Mam pa grafo 6600GT?
Kok si jo ti kej najvec spravu FSB?
Pol se mi splaca met CPU:RAM na 1:1.
Kaj je bolje imeti 166 na 2,2,2,5 ali 230 na 3,3,3,5 ? Govorim konkretno za moj procesor in plato?

BEGINER ::



En dokaz da mi je lepo prestal comp pri 235FSB 3DMark2005. Grafa pa ni cisto nic navita. 500/900 - 6600GT

Pyr0Beast ::

Hmm, ne vidm slike, a ni pomembno.
66GT/agp, lepo. Rame lahko komot na 1000 MHz dvigneš. (če maš v driverjih enablano navijanje, če ne - NvTweak >:D )
Ti požene super PI in uspešno skalkulira 1M?
Če naštimaš agp na 120MHz maš tut pci navit (ja pci freq=agp/2)
S tem ko naviješ PCI pa naviješ še tudi vse ostale komponente v kompu, ki imajo zveze s pci. Zvočno, mrežno, ide kontroler, ... (če maš disk na S-ata ti tega ne priporočam)
Pridobiš s tem čisto nič, meni je edino uspelo to da sem s tem ko sem to naredil lahko dvignil fsb za 1MHz (žalostno ampak res). Drugače lavfam AGP na 80MHz, ker mi včasih TVTuner javla napake če je nad 90.

Si mel slučajno kakšne probleme z zvočno?

Na kratko :D

Dej mi razlozi kaj pridobim s tem ce nastimam AGP na 120MHz.
Več šuma, skratka več težav z navijanjem.

Kje se mi bo to poznalo.
Nikjer, ko boš pa enkrat naredu boš pa vidu. (ponavad se slika razpaca)

Kok si jo ti kej najvec spravu FSB?
Fsb je bil največ 267, s tem da je bil delilnik za rame ogromen, cpu pa na 267x5 (ali 4?)

Pol se mi splaca met CPU:RAM na 1:1.
Jup

Kaj je bolje imeti 166 na 2,2,2,5 ali 230 na 3,3,3,5 ? Govorim konkretno za moj procesor in plato?
230, še bolje pa če maš iste tajminge za ram (3.3.3.5), množilnik 10 in zvišaš fsb (223+), da vidš koliko ti procesor še dopušča.

Probaj sprostiti timinge za ram. 3.3.3.5 > 3.3.3.8 >3.4.4.11, mogoče bo pomagalo da lahko dvigneš rame še malo.



Za navijanje v winsih lahko uporabi Clock Gen for nforce2. Za spreminjanje timingov, nvTune. Če se ti da dl-jaj cpuz, pa mi povej kakšno voltažo maš na procu. Uporabljaš USDM od EPoX-a?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

GaS ::

Kateri 3dmark si pa laufal? Za test celotnega sistema je najbolj uporaben 2001, te novejsi pa vecinoma gonijo le GPU. Razen ce das samo CPU test 1 in 2 in jih loopas.

BEGINER ::

Tkole bom povedu: Voltazo proca in matice mam na defult; se pravi na 1.65V(proc) in 1.6V(maticna)
Bom zdej probu tkole narest: RAM Latence bom nastavu na 3,4,4,11 in dvignu voltazo na 2.9 - je to previsoka V za 24/7?

Pol bo raj laufu sinhrono: proc:RAM
Ne zvocna mi ni nc stekala, cist vse je normalno delal, disk mam HITACHI 120GB ATA133

V CPU-Z mi voltaza skace iz 1.648-1.664 na defult. Ostale voltaze mi ma pa skos lepe, nc ne nihajo!

Bo nastavu mnozilnik na 9, pa bom pocasi zaceu z dvigovanjem FSB, bom vidu kje se ustav, kako naj vem kaj ga bremza? K mi vn vrze un blu screen, je to RAM ali proc? SuperPI mi zloada, tudi v 3DMArku 2003 in 2005 in nardti tiste CPU teste!

GaS ::

Sej pravim, loopaj se 2001, ali pa q3 timedemo loop. Garantirano ti zasteka;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

Pyr0Beast ::

Štos je v tem da je proc očitno stabilen, rami pa niso, in ko zraven proca špil obremeni še ram ti vrže error.

Bo nastavu mnozilnik na 9, pa bom pocasi zaceu z dvigovanjem FSB, bom vidu kje se ustav, kako naj vem kaj ga bremza?
Če maš iste nastavitve (tudi voltaže), za rame (ki so šli 235) in proc, boš kmalu ugotovil kaj te bremza.

Kot prvo si prekopiraj vse pomembne podatke, nato pa nadaljuj. Prvo ugotoviš kje so meje. Prvo za rame (plato) potem za proc. Za rame: Navjaj tako, da imaš čim manjši množilnik, in nato dviguješ fsb (če bos dosegu 240, je potem problem v procu ali plati). Za proc lahko daš množilnik na 11, fsb na 200 in navijaš. Če pride končna frekvenca proca višja od tiste, ki si jo imel prej, te je bremzal ram.
Če bo mel proc premal soka, bo ponavadi zmrznil že v biosih.
Ramom ne še dvigovati voltaže (pusti na avto) in jih navijaj. Potem ko vidiš maksimalno frekvenco, ki jo premorejo rami zvišaj voltažo za en korak (iz auto na 2.77), če pridobiš s tem 5MHz lahko potem še za eno stopnjo (2.86V ali 2.9V, odvisno od biosov) in pri tem poskrbi da so vsaj ustrezno hlajeni (če so topli je čist ok)

K mi vn vrze un blu screen, je to RAM ali proc?
Ponavad je ram
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Si že navil grafo?

P.s zakaj prodajaš plato?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Grafe sm neki anviju sam takrt je blo vse skp zlo svoh, k sm meu ene probleme z aTI driverji od prej, zdej je pa vse kul! Jedro se navije zelo pohvalno je slo iz 500 na 620 brez problemov! Rami so pa tud do 1000 prsli...sam so bli artifakti, zdej sm poskrbeu za hlajenje pa so zginl
sam mam zdej vse na defult!

Sej pomojem da me RAM-i j*e*b*e*j*o!

Prodau bi najraj plato pa proc v kompletu! Prodajam oboje, zato ker bi rad preseu na A64? A je velka razlika igrat igrce z A64 3200+ NEnavitim, pa recimo mojim AMD 2700+ @230*10=2300, vse ostalo pa isto..recmo isti disk, RAM, grafa?

BEGINER ::

Evo odgovora na moje vprasanje. Mislim da me je RAM zezu. Zdej laufam sistem na 230*10=2300MHZ. CPU:RAM @ 1:1
Latence RAM-a so: 3,3,3,11 @230

Voltaze so pa take:
Maticna - 1.6V - defult
RAM - 2.6 - defult
Proc. - 2300MHz - 1.7V - to je zaradi visokega FSB-ja

Bom naviu se mau da vidim kje je meja, ampak pomojem sem ji zelo blizu, edino ce nabavim kaksne navijalske RAM-e, po moznosti kksne 2x256MB za v Dual channel?

Pyr0Beast ::

Nisi še niti blizu meje.
Se mi zdi da bi lahko spustil voltažo procu za 0.25V
Rami morajo brezpogojno pridt na 1GHz, ker so isti na PCIx ki ima default 1G.
Si navijal z rivatunerjem jedro? (prideš še za ene 20MHz višje)
Ram lahko malo zategneš 3.3.3.10, v winsih seveda z nvTune.

Lahko pogledaš v cpu-z v peti zavihek (spd), katerega proizvajalca imaš, pa koliko ti napiše max bandwidth.


Prodau bi najraj plato pa proc v kompletu! Prodajam oboje, zato ker bi rad preseu na A64? A je velka razlika igrat igrce z A64 3200+ NEnavitim, pa recimo mojim AMD 2700+ @230*10=2300, vse ostalo pa isto..recmo isti disk, RAM, grafa?

Ne razlike sploh ni AXP na 2GHz pelje 3200+ na malo potrebo.
Ta tvoj bi bil primerljiv z ene 3800+, če malo zoptimiziraš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Rami mi delajo pri 230FSB na 3,3,3,5 BP
RAM-i na grafi letijo cez 1000MHz, navijou pa sm z Riva tunerjem, sej je se lufta ker nism naviu do konca se....

Kako mislis da bi bilo najbolje zoptimizirati moj sistem...

Rad bi dosegu cim vecji fSB pri CPU:RAM @ 1:1
Trenutno je to 230
Kolko MHz pridobim z dvigom voltaze RAM-ov?

BEGINER ::

Se to....v CPU-Z mam izpolnjen samo prvi kvadratek Module size 512MB, vsa ostala polja so prazna!

Pyr0Beast ::

Pol maš rame res no-name :D

Si pobal kej spustit voltažo procu?

Rami morjo it na 1.1GHz

Kolko MHz pridobim z dvigom voltaze RAM-ov?

Čak da zračunam :D

Če bi bilo še naprej vse optimalno bi pri 2.9V dobil lahko 260FSB. (realno 250 ali manj)

Pri 2.77 243MHz fsb :D

Če imaš seveda srečo in imaš take rame, ki "podpirajo" višjo voltažo. Jst mam Pqi 512 +twinmos 2x256. Pqi ne grejo nikamor tudi pri 2.9V ne grajo čez 218 FSB, medtem ko twinmosi grejo komot čez 240
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

BEGINER ::

Ampak glede na to da so no-name, se pa kr dobr navijejo. Se spomnem ko mi je nekoc en govoru da ce prlezem na 180FSB pri 3,4,4,15, da bom car! Hehe, so serijsko predpisani tkole: 100FSB 2.2.2.5, 133FSB 2.3.3.5. 166FSB 2.5,3,3,7. Meni delajo pri 2.5,3,3,7 se pri 210FSB.

Joj upam da bom prlezu do 250! To je moj cilj!

Kaj pa tisto burnanje RAM-ov, pomaga kaj, ker moji RAM-i niso bli se nc burnani? Kako se to sploh dela?

BEGINER ::

Beast, na kerih latencas ti sibajo tile TwinMos prek 240 FSB. Bi menju ti za moje 512MB, Ce ti ne grejo cez 218 zarad PQI :D Pol ne bos opazu razlike. Si za menjavo? :D >:D :D

Pyr0Beast ::

Res je da na NF4 lahko iztisneš še nekaj MHz več. Ampak očitno je da se rami kr lepo ujemajo s tvojo plato.
Burna se tako da se da rame na default voltažo, ali celo na nižjo in proba nastaviti najnižji možni fsb, pri katerem dela še nekaj časa 1h dve ...
Čez čas se ta čas samodejno povečuje zaradi privaditve ramov na te frekvence. Te pa moram opozoriti da grejo nekateri rami že pri 2.9V, medtem ko grejo nekateri BP do 4V.

Menjava. Eh ne, ker sem obe palčki kupu za 8k, bi bil potem ti na izgubi :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

2,5:3:3:11 pri okoli 245 >:D Ch-5 čipi.

Zdej bom flešal plato z novim (zmodanim) biosom. Drži pesti >:D. Grafo sem pa pred 15min. >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Ti mas isto plato k jst ane? Dej povej ti men kako se flasha, da jst tud flasham, mogoce bom pridobiu kej na stabilnosti sistema !

Kero grafo pa mas da s ijo flashu
Jst mam 6600GT, je kksn flash za mojo CL_UB 3D 6600GT da si se bolje navijala ali pa bolje delala, karkoli?

Mah sej moji RAMi so pa kolk vredni? Teb grejo na 245 pri defult voltazi? Se kej pozna ce mas recimo 1x 512MHz ali pa 2x256MHz v DUAL CHANNEL-u?


Evo neki sm prepisu iz PRIME95 testa:
[Wed Jan 04 22:52:44 2006]
Self-test 1024K passed!
[Wed Jan 04 23:22:01 2006]
Self-test 1024K passed!
[Thu Jan 05 01:33:14 2006]
FATAL ERROR: Rounding was 0.4999065399, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Vrgl mi je 1 error, zdej jih zacnem burnat al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BEGINER ()

Pyr0Beast ::

Fleš je uspel. Grr, ne zaupaj čarovnikom (merlin bios) :D
Hmm, zdej rami še na 220 niso stabilni. ;((. Je pa zanimivo da se mi proc na višji voltaži manj greje kot se je prej na višji. WTF?

Naložiš bios na disketo. Ugasneš komp !!!!!
Užgeš komp. Stisneš Alt+F2. Gre v tist flaš blblblba, natipkaš ime fila enter... Ko se komp restarta gleš v bios in nastaviš load setup/bios defaults ali nekaj takega. Shraniš in zapreš.
Potem pa lahko greš navijat.

Fx5500, sm pridobil da se je navila še za 5%, tako da dobim povprečno 80FPS v 3dMarku03 v prvem testu.

Začni burn. :)
Drugače za rame je bolje memtest, ker se ponavlja.......
Je pa v dosu.

Pozna se v približno 2x večjem bandwidthu če mam 2x256 (dual ch)

Za grafo pa downloadej NiBiTor, pa shrani bios in ga zazipej, pa mi boš poslal in jst ti ga bom modnu. >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Se mi pa pozna Ne-lavfanje ramov na 230+, ker sem mogu pqi-em prilagodit na nekje 214..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Bom vse naredu kar si reku, ker procesor pa mas ti to?
Rabu bi najdt kupca za mojo plato? hocm pa zanjo najmn okol 19.000sit! Ker ma racun pa garancijo, pa se okol 1 mesca je stara!

Pyr0Beast ::

Proc AXP 1800+
19kSIT, jst sem kupil novo ene 2 meseca nazaj pa sem dal 17.5k SIT
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Kje si jo pa kupu to za 17.500???8-O 8-O 8-O

Pyr0Beast ::

Na hrvaškem :D

In, za koliko bi bil pripravljen prodati tvoj proc?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Mam kupca za 20.000sit
Zdej cakam samo se kupca za plato, mi ponujajo 15.000sit, ampak jst hocem vec!
Upam da bom najdu, ce ne, bom pa pac prodau za 15k

Zgleda je max OC za RAM-e 230MHz, vse kar je nad 230 je ze malo nestabilno, no vsaj Prime95 ,i javlja napako pi 2 seriji testov! Nej zvisam voltazo, pa probam se mau?

Pyr0Beast ::

20 k za ta proc. Hmm

2,5 semprona dobim za 14kSIT
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BEGINER ::

Sam da je tale aMD bolsi kot 2500+ sempron, uglavnem mnozilnik odklenjen, zelo visok fSb dosega, ni da ni, pravi navijalec....po mojem mnenju!

Samo se plato prodam in viola A64 je ze tu!:D

Pyr0Beast ::

Dfi Lanparty UT za 29k, zanimivo, mogoče bom še jaz menjal. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NF7-S in Sempron 3000+

Oddelek: Navijanje
131357 (1109) m.i.h.a.
»

EPOX 8RDA6+ PRO bios flash

Oddelek: Navijanje
13947 (817) Pyr0Beast
»

overlockanje AMD64 3200 venice (noobish question) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
865350 (3604) _Dejan_
»

navijanje geil value 2x512 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593599 (2656) GregaG
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134361 (18779) Tilen

Več podobnih tem