» »

super pi error

super pi error

pikachu004 ::

po nekaj sekundah mi super pi javi error: not convergent in sqr.
kaj je to? prevec oc?

Lord.Febo ::

ah kje

Shark-357 ::

Odvij mašino...

OldSkul ::

Itq, da maš preveč navitga.

galimim ::

povečej voltažo pa bo
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

fras ::

Če pri superPI javi errorje so ponavadi krivi preveč naviti rami, zato probi dat nižji delilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fras ()

Good Guy ::

tut preveč zategnjene latence včasih naredijo tak pojav....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Lord.Febo ::

če ti superpi javi napako po nekaj sekundah, je to še najmanjši problem, ponavad je takrat računalnik tok nestabilen, da bilo kej druga nardiš zmrzne ali se resetira, mislim, res čudno, da si glih ta problem našel.

fras ::

Sej ravno zato, ker je računalnik v vseh ostalih aplikacijah razen superPI stabilen, sem predvideval, da so rami preveč naviti. Ta problem sem imel tudi sam, dal vmes množilnik in navil proc še za dodatnih 50 MHz preden se je spet sesuval.

Lord.Febo ::

tud zarad rama se ti winsi sesujejo, kr hitro in če ti superpi javi napako po nekaj sekundah je komp stabilen en kurc, ne glede na to al jebe ram al proc.

fras ::

Ja, sej se strinjam s tabo, vendar sem imel situacijo, ko sem računalnik gnal več tednov stabilno, nakar sem zagnal superPI in ga ni zvozu 1 MB niti enkrat brez errorjev.

Lord.Febo ::

no to je nemogoče v našem vesolju.

igor0203 ::

Zakaj že? Sej moj star Venice tud ni bil na 2700MHz niti Prime niti superPI stabilen, pa sem ga več kot pol leta BP gnal na tej frekvenci. ;)

Lord.Febo ::

Lej, superpi 16m/32m, je za stabilnost, torej načelno aplikacije delajo, office, IE, čeprav sem prerpičan da bi doživljal kake fatalne errorje vsake tolko časa. Že loadanje ti dela napake, torrenti/emule.
Superpi 1m je pa tok slab pokazatelj stabilnosti, da če komp ne zračuna 1m do konca, niti brovzat ne moreš, ker se računalnik sesuje za vsak drek.
Fora je bla pri Coolalerju nazadnje, da mu je superpi 1m zračunal (9.x s) samo screena pa ni mogel shranit, ker je pri paintu komp zmrznil, in tud jst sem to že doživel, da superpi zračuna, pain zmrzne, zato si nekateri paint odprejo pred računanjem.
In zdej vi men tle težite, da ste mel stabilen komp, 1m vam pa ni mogel zračunat, jok brate, v tem vesolju ne.
Pa za stabilno, se ponavadni uporablja vsaj prime stable komp, jst tle uzamem to kot, da je računalnik normalno funkcioniral pri brskanju, predvajanju mp3jev in filmov, po možnosti še igranje iger.

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

No sej to sem mislil. Z računalnikom sem delal marsikaj, od photoshopa, mp3jev, igre,internet..., res za vsak dan sem nekaj delal po računalniku in mi ni niti enkrat zamrznil,error ali kak blue screen vrgu. Pa mi ni niti Prime niti superPI šel čez. Tud 3dMarke mi je šel 100+x čez.

Lord.Febo ::

a superpi 1m?, no jst sem ti že povedal in ti povem še enkrat, IT IS IMPOSSIBLE!!!

pikachu004 ::

super pi mi je pri drugem loopu glatko vrglo vn vsakic.
vse ostale aplikacije so delale normalno vsi 3dmarki in aquamarki in prime95 in lalala torenti emule in igrice...

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Ma dej, ne da se mi kregat, jst ti sam povem kako je blo pri meni in važno da jst vem, da mi ni nikol zašteku.
Drgač pa, LF vse bolj mi na zbogija dišiš... Še en alter,a?

Moonman ::

Stabilnost je zelo RELATIVNA zadeva !

Sedaj pa ON topic:
pikachu004:
Probaj si znova "instalirati" superpi.Torej kompletno zamenjaj vse datoteke v mapi. Včasih se mu enostavno zbrka.


Lord.Febo ::

okey, če je feller v programu, pa zaradi tega ne zračuna, je to čist druga stvar, kot pa da ne zračuna zaradi stabilnosti sistema.

igor, pa ti si zbogi.

pikachu004 ::

Drgač pa, LF vse bolj mi na zbogija dišiš... Še en alter,a?

prehitu si me za 3 minute ;)

Moonman, vem da ni nujno da je procesor stabilen ce se pc ne restarta oz ti vrze vn bluescreen, cudno mi je blo zakaj mi je vse razen super pi-ja 'delalo'.

je pa skoda da se v vsaki temi najde kdo ki kvari debato.

p.s. sm probal 5x na novo instalirat pa je blo enako, pol sm znizal za 5mhz. zdej je ok.

lp

Zgodovina sprememb…

Lord.Febo ::

ql, zdej sem že zbogi, mesec nazaj sem bil g.Tomšič, a hoče kdo podpis :D

pikachu004 ::

jst, na prste moje leve roke, glih prav jih je ;)

Lord.Febo ::

od koga, zbogija al tomšiča :D

pikachu004 ::

a mislis da sm s cernobila? :D

Lord.Febo ::

rofl :D, sej tomšiču je ime david

pikachu004 ::

aja nism vedu.. no pol bom se premislu.

btw kdo je sploh to? un od jokerja??

Lord.Febo ::

točno :D

pikachu004 ::

ma ja, sm se odlocu za zbogija :)

uni pri jokerju pa ze od zacetka upgradeajo slovenscino.. ce jih ne beres vsaj 3 leta ne ves o cem se gre.. nocem taksnega idola :D

Lord.Febo ::

rofl :D

pikachu004 ::

haha koncno en ontopic odgovor, pa se ta je bil pobrisan :)

lord a imas strica v tajni policiji?

Lord.Febo ::

jst mam za vodstvo STja, prepoved bližine 400m

pikachu004 ::

>:D

Gajba ::

meni super pi meče error ven če preveč navijem ram. če pa mam cpu preveč navit potem se mi med testom komp resetira, nikoli pa ne vrže error zaradi prenavitega procesora.
All I found were lungs and liver

jest10 ::

No meni super pi zariba v povprečju na vsake 3 zagone. S samim sistemom drugače ni nobenih težav, F@H uniči paketek povprečno na 2 meseca. Tako da tudi napake v super pi ne pomenijo nujno totalno nestabilne mašine.

zbogi ::

ha ha
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

strumf666 ::

Mašina komot lahko dela b.p. tudi če ni sposobna naredit nobenega testa. Kolega ima podoben primer na Optyju, včasih mu uspe SP2004 naredit - ampak samo včasih, ne naredi pa niti superPi-ja, niti Prime-a. Pri nobeni drugi stvari nima težav: igranje iger, divx enkodiranje. Zanimivo je tudi to, da niti na stock frekvencah praviloma ne naredi nobenega testa, ima pa navitega iz 1,8 na 2,7 pa kot sem že napisal, razen v testih nima nikjer težav. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

tiborrr ::

Jep, that would be me >:D . Najboljsi test za stabilnost je po mojem itak BOINC Manager in vsi ti DC projekti.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SuperPI (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714277 (2615) LordTado
»

Navijanje Phenom II _955BE_ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1038519 (4700) Dr_M
»

i7 920 nov svetovni rekord (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1418160 (4159) 333333
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785330 (3729) Galaxy
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40129968 (15432) gfighter

Več podobnih tem