» »

SuperPI

SuperPI

«
1
2

Galaxy ::

Mogoče ta tema ni najbolj primerna tukaj, ampak vseeno.

Moj problem je da mi SuperPI zamrzne, kadar žemlim izračunati 64k+. Procesor sem navil za dobrih 100MHz in več ne želi SuperPI sodelovati.. Čeprav spremenim prioriteto na najvišjo in izklopim BitDefenderja ne deluje..



In sicer se SuperPI neha odzivati. V varnem načinu deluje brez problemov, in sicer 1M je zmlelo v 16.568 sekund. Help?
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Galaxy ::

Res je to nadležen problem.. Help? Na Googlu ne najdem nič pametnega :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

>>><<< ::

Očitno je nekaj z Windowsom narobe, če dela v Safe Mode...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Galaxy ::

Nekaj je res narobe. SuperPI dela po 5 rebotih zopet... 8-O Čudaško.. prokleti SuperPI:O

EDIT: Zopet ne dela ;( ;(

EDIT #2: Enkrat je delalo, kasneje pa več ne čeprav sem dal nazaj na 3,0GHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Galaxy ::

Help? Plz?

Primoz78 ::

In kaj ga rabis ce ti dela vse drugo?...ali si kupil racunalnik sam za Super_PI poganjat? :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Galaxy ::

Jao ej.. Vse ostalo dela, pač mam probleme s SuperPi ker prav on ne dela. Pol pa razlmisli zakaj se SuperPI sploh uporablja..

Primoz78 ::

Tudi meni ne dela...oz. en Super_pi se neha odzivat po par sekundah....drugace pa prime (4x) stable 12h+ in OCCT isto...pa vsi benchi in igre...pa je dovolj za 24/7...poskusi z drugimi programi za stabilnost...ce je stabilno ne se prevec sekirat, to sem hotu rect...

lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Galaxy ::

Aja.. :D No sej meni tudi čisto vse dela normalno. Orthos, Prime, igre itd.. samo ta prokleti SuperPI deluje sedaj kadar se mu sprdne. Omfg.. mislim, da bi lahko nekdo naredil novo različico tega dreka ;((

GrimReaper ::

Če se sprašuješ zakaj ti ne dela, odgovor je Vista, men ni šlo niti 64KB.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MarkoMan ::

Ej a vam Intelasom SuperPI na polno obremeni oba cora? Ker meni pri AMD X2 obremeni samo oba cora samo 50%. A so zato pri X2 toliko slabsi rezultati?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

GrimReaper ::

Isto je pri Intelih, program ne podpira dvojedrnih procesorjev.
Za testiranje zmogljivosti seveda poženeš samo en SuperPI, pri AMD pa so res slabši rezultati.
Če pa hočeš preverit stabilnost pa dva, s tem da enega preimenuješ recimo v super_pi_mod_1.exe. Nato še CTRL+ALT+DEL ter zavihek Processes. Razvrstiš po imenu in poiščeš super_pi_mod.exe in super_pi_mod_1.exe. Klikneš desno na super_pi_mod.exe in izbereš Set Affinity - CPU 0, nato še super_pi_mod_1.exe na CPU 1. Poženeš pa 32M.

Sicer je pa za stabilnost boljši Orthos.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Verjetno ne dela zato ker si samo FSB dvignil.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Blinder ::

Jaz imam eno vprasanje glede superpi-ja. Kar se cpu-ja tice, kaj najbolj vpliva na cas racunanja? V mislih imam starejse cpu-je(socket 370). Mhz? fsb? cache?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

strictom ::

Vse je pomembno ampak najbolj pomembna je še vedno delovna frekvenca procesorja (tisti tvoji mhzji).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Blinder ::

Sem stestiral 3 cpu-je na istem racunalniku, 1M digits.
pentium 1133-S 512kb cache: 121 sec
pentium 1133 256kb: 136 sec
celeron 1300 256kb: 161 sec
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PrimozR ::

Pri 1M precej pomaga cache. zato AMDji niso dobri. oz. to je en od razlogov.

Galaxy ::

No, mene SuperPI sploh več ne zanima. Samo updam, da bo kdaj prišel popravek za SuperPi, da bi tudi uporabniki Viste lahko uporabljali program.. ;((

j3rn3jk ::

say superPI dela na visti

Galaxy ::

Daj mi povej kako za vraga ti dela? Meni niti slučajno neče kalkulirati 1M, komaj ga prepričam za 64K, saj mi zamrzne vmes in sem ga prisiljen zapreti..

PrimozR ::

Preveč navit komp?

Galaxy ::

Joj pa če pravim, da je ultra-stabilen v vseh testih. Daj mu karkoli in bo delau ;((

Engineer_SLO ::

ja tudi to je ene vrste test stabilnosti,čeprav če ti zdrži orthosa bi verjetno moral tudi duper pi....

probaj z odvitim procesorjem...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Galaxy ::

Nič ne pomaga, čeprav je odvit. ;((

__Devil__ ::

Zanima me, če je to dobro za i7 920:

tp://

M-XXXX ::

Zanima me, če je to dobro za i7 920:

tp://

Jao, tole je zelo slab rezultat, glede na to da so pred parimi dnevi dosegli 6.7 sekunde>:D

Edit: upam da si dojel na kaj ciljam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

__Devil__ ::

Sem dojel. Brez skrbi :D

galu ::

Zanima me, če je to dobro za i7 920:

tp://

Jao, tole je zelo slab rezultat, glede na to da so pred parimi dnevi dosegli 6.7 sekunde>:D

Edit: upam da si dojel na kaj ciljam...


ne vem zakaj intel ne naredi nekega uber čipa i7, celega iz srebra pa potem prodaja za masten keš.:P - 10-15k€?>:D
Tako to gre.

__Devil__ ::

Kdo pa bi to kupil?

galu ::

Kdo pa bi to kupil?


Tisti ki kupi i7 975 - Nesmiselno, ampak dobro za navijat... Sepravi tisti extremni navijalci.
Tako to gre.

__Devil__ ::

In teh bo 100 na svetu. Ne splača se jh tega delat za par ludi. razen, če z proizvodnjo samega procesorja ne potrošijo veliko stroškov/dela. Samo pol res nevem zakaj bi za 10kEUR prodajali. Razen, če bi bil tak "uber" močn, da bi še čez 10let šla vsaka igra gor BP. Samo to ni mogoče tak da..

galu ::

1. Si že slišal za limited edition? Naredijo jih npr. 100 (zaslužijo z 1 procom kakih 3kEUR), vsa tehnologija že obstaja, nič ni treba na novo mašinov razvijat, samo material zamenjat.

2. Zakaj vedno na igre ciljaš? Saj TWKR tudi ni za igračarje, ampak izključno za navijalce.
Če so ta super duper 975, z katerim so zdaj rekord postavili sprvili na 6GHz, bi tega "srebrnega" mimogrede do 6.5GHz, pa še boljši performance nasplošno, zaradi boljših/hitrejših prenosov zaradi materiala. V 3Dmarkih, kjer so proci zelo hud bottlenech trefireom in QuadSLI-ju, bi teh 500MHz zelo prav prišlo...
Tako to gre.

__Devil__ ::

Točno tak.

PrimozR ::

Če vidva ne bosta spremenila sveta, nja me koklja brcne!

Kje točno naj bi bilo to srebro?

__Devil__ ::

DaChampR ziher ve :D

galu ::

Kje točno naj bi bilo to srebro?


Na vrtu verjetno ne...:D Ni tko redko kot misliš. Zlato je redkejše, pa ga je kar nekej v procu.. (pa še slabši prevodnik je).
Ampak za 100 procov pa veš da se najde srebra.

P.S. xD http://cgi.ebay.co.uk/1-KILO-SILVER-999... -Seveda bi za proce nucali nekej dosti čistejšega, itd. Tak da kakih 2000€ na kg (kar SPLOH ni drago, glede na to da bi lohk 1 proc za ene 4k mimogrede prodali :))

EDIT: Če pa sprašuješ kje V procu, pa v bistvu povsod... Ne vem kako je binano vse skup, ampak verjetno bi šlo..
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

clix ::

Če ciljaš na srebrn ihs, ga lahko tudi snameš. :)

PrimozR ::

Pri tako majhnih količinah je vseeno, če uporabiš zlato, ki prav tako ne oksidira in ima še boljšo prevodnost. In glej ga zlomka, ravno to delajo. Na srebro pozabi, sploh če je za IHS. Nima takšnega efekta. Je svojčas Morphling izdelal recimo 2 srebrna blopa IIRC ni bilo 1° razlike.

galu ::

če uporabiš zlato, ki prav tako ne oksidira in ima še boljšo prevodnost.

Sem pravtako mislil da je zlato bolj prevodno, ampak Wikipedia in ostali forumi trdijo drugače..
Tako to gre.

PrimozR ::

Če bi bilo zlato v splošnem merilu slabše od srebra, ga ne bi uporabljali. Vsi pin, kontakti, PCIe/PCI/AGP/itd. prsti so pozlačeni, dražji kontakti (zvočni kabli in pdoobno) isto.

M-XXXX ::

Dejansko ima električno prevodnost srebro opazno boljšo (tudi sam se mislil da ima zlato boljšo, platina pa še boljšo) pa ni res... No vsak dan se kaj novega naučimo...

R O N I N ::

Zlato se uporablja iz drugih razlogov. Za odpravo šumov in podobno.

Zgodovina sprememb…

LordTado ::

Kaka pa je to enota 1s hitrej alo pol.Če je recimo en proc od drugega v super pri na 1M pol sekunde hitrejši,kaj to pomen ?
Da je dost bolj zmogljiv ali mao bolj...

Galaxy ::

1 sekunda, odvisno, če je pod 10s rezultat, je to veliko, če pa je nad 15s pa skoraj ni razlike.

LordTado ::

a je primerjalna skala logaritemska...?

PrimozR ::

SuperPI ni nek primerjalni program. Pač izračuna konstanto PI na nekaj (milijonov) decimalk. Odvisno od nastavitve pač. Nekje po poti je pa postal popularen navijalsko-tetni program (32M test recimo precej učinkovito, vsaj včasih je, stestira stabilnost pomnilnika).

ncc2000 ::

a je primerjalna skala logaritemska...?


Logaritemski so le napori, potrebni za doseganje čim manših timov, rezultat pa ne.
Mašina, ki v 10sek zračuna 1M je pač 1x hitrejša V SUPER PI IZRAČUNU od tiste, ki to opravi v 20sek. Kar pa ne pomeni, da je druga mašina 2x slabša tudi v katerih drugih opravilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Destroyers ::

Mogoče ta tema ni najbolj primerna tukaj, ampak vseeno.

Moj problem je da mi SuperPI zamrzne, kadar žemlim izračunati 64k+. Procesor sem navil za dobrih 100MHz in več ne želi SuperPI sodelovati.. Čeprav spremenim prioriteto na najvišjo in izklopim BitDefenderja ne deluje..



In sicer se SuperPI neha odzivati. V varnem načinu deluje brez problemov, in sicer 1M je zmlelo v 16.568 sekund. Help?

3 stvari so znane, da največkrat delajo probleme v Visti (disable-aj jih in lahko, da rešiš problem):

Audio - najpogosteje -> onemogoči zvok
Aero Interface -> onemogoči
Themes - razni custom theme-i
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

LordTado ::

jaz mam 4 jedrnika na 4000Hz pa mi da 15s?
Kako je to možno a ne vklopi vseh jeder?

Mam pa navitega z atvo funkcijo,da se mu spreminja multiplikaotr in voltaža...

Ali je manualno boljše?

BuBBle.D ::

Računa samo na enem jedru. Poleg tega bo rezultat tudi višji, če ima procesor več cache-ja.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 &amp; amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264275221 (35814) krneki0001
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785381 (3780) Galaxy
»

Dejanska lestvica Super Pi 1M (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15336392 (25521) pablic
»

Problem s SuperPI programom?!

Oddelek: Navijanje
131162 (916) joker16_7
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130133 (15597) gfighter

Več podobnih tem