» »

[ Windows ] 64bitna razlicica v primerjavi z 32 bitno

[ Windows ] 64bitna razlicica v primerjavi z 32 bitno

m0LN4r ::

Nevem ampak ne morem najti na tem forumu oz na drugi h kaki link do testa, kjer so testiral 32bitne winse na 64bitnih athlonih. Vsepovso testirajo win64 vs. win32. Mene zanim win32(na 32bit) in win32(na 64bit pc).

Ker pa je že dokaj dosti časa minilo od kdaj je izšel 64bit wins zato mogoče nekateri ki imate oba gori na svojih pcjih bi lahko malo benche pokazal .

Uživajte počitnice tisti ki jih imate !

[ Ko bom velik, bom znal postaviti naslov teme -- BigW ]
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • spremenil: BigWhale ()

WinsuckeR ::

Verjetno ne bos samo od mene slisal tega- ne dajat tega vraga gor. Sem ga mel..nikoli vec-stvar je hroscata tako da mi ni podpirala 1GB Rama, vse driverje za Tv tunnerje kar lepo odmisli, prav tako podporo za kaksno nestandardno strojno opremo.

Sam sistem pa mi ni deloval nic hitrejsi-prej bi rekel pa da pocasnejsi.

Witboy ::

Hm... men osebno delajo 64-bitni winsi cist bp :) ze od samega zacetka ko so prisli... ce imas originalno licenco 32- xp, daje microsoft zastojn menjavo 32 ->64 bitno licenco.
Glede HW... dela pr meni vse bp, res pa da nimam neke video kartice... za to pa mam tak TV :D Zazna pa mi normalno 4GB rama :D Morm rect da so fajn in zlo stabilni :)

Sloviper ::

meni tudi delajo bp, celo nekateri progiji mi niso delali v 32 bitni varianti, ko pa sem dal 64 gor pa je delal bp.Res pa je da ne dobim driverjev za digitalno kamero Sony

Cinderela ::

brezveze je ker niso nic hitrejsi kot 32bitni. Prej pocasnejsi. Zasedejo skoraj duplo diska in potemtakem tudi disk vec melje.
To sem testiral na AMD3500+ 1Giga rama. Vecinoma programov pa tak sploh ni 64bitnih ampak se emulirajo z windows 64 vmesnikom. Tak da ko task manager odpres vidis polno '32 oznak odzadaj.

Gregor P ::

Ko smo že pri temi, kaj pa 64-bitni programi v 32-bitnih XP-jih? Ali delujejo programi 64-bitno ne glede na verzijo OS-a (seveda na 64-bitnem hardware-u itd.)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DjVirus ::

Zanima me kaj je fora pri x64 windowsih da imajo 2 mapi Program Files, ena je Program Files (x86) , sm najprej mislil da noter inštalera samo 32 bitne programe, pa jih ne....naložu sm 64 bitno različico daemon toolsov pa ko pogledam procese pod ctr+alt+del je zraven nekaterih procesov *32, a to pomen da laufajo kot 32 bitni???

Cinderela ::

Ja to pomeni da majo podporo da delujejo na WinXP64 vendar se emulirajo preko nekega vmesnika emu64 al kaj je ze. To niso pravi 64bitni programi sploh.
Ista fora ko ce poezenes tista dva IEja v teh windowsah. En bo mel *32 nakoncu en pa ne ker je pravi 64 bitni. Samo tisti vecinoma potem nima multimedijske podpore kot java pa te sare online potem. Oz takrat vsej ni mel. Pa na widnows updejt nisi mogo z njim lol.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xp vs 7...32 vs 64bit..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
468981 (8251) helo
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396804 (5912) Blisk
»

Snow Leopard pravzaprav 32-biten (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
518814 (6664) noraguta
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298371 (7511) OmegaM
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008614 (7423) opeter

Več podobnih tem