» »

projekcija s projektorjem

projekcija s projektorjem

stex ::

stvar je takšna, sem začetnik v teh vodah...
zanima me kako se prikopi projektor na računalnik, projektor mislim da ima s-video vhod...
pač te projekcije bi se morale odvijati v ozadju, se pravi, tako da se nebi videlo na projektorju kar je na namizju, ker bi se monitor rabil za druge stvari.
nekaj sem že prebral o programu tv tool, če rabim mogoče to?
rabim pa tudi program, ki bi v odzadju predvajal animacije, ki so brez zvoka..

no prosil bi, če je že kje ta problem opisan, da kopirate linke :D ali pa napište svoje izkušnje.

lp

danix1 ::

Ne priklapljaj z S-videom ampak z VGA ali DVI v VGA kablom. Slika preko S-videa je načeloma obupna, če predvajaš računalniško namizje. Če imaš malo boljšo kartico z VGA in DVI izhodom, boš lahko v nastavitvah za kartico nastavil, eno sliko na monitorju, drugo pa na projektorju (funkcija Dual screen in podobne...)

LP

Johansen ::

KSZ...

Res je. Se popolnoma strinjam s tabo. Sam imam v dnevni sobi projektor za predvajat filme in TV z racunalnika. Deluje fenomenalno. Ima S-VHS, Composite in VGA vhode. Ampak edini res uporaben (seveda ce zelis predvajat sliko iz racunalnika) je VGA. Na Composite imam priklopljen receiver, na katerem visijo ostali sourci (satelitska, obcasno fotoaparat, kamera, XBox...). Ampak za racunalnik je edini uporaben vhod VGA ali DVI, ce ga ima. Za to, da bi imel eno sliko na projektorju in drugo na monitorju, pa se je treba posluzit kasne opcije ala DUAL head. Osebno priporocam kaksen Matrox G450 - to sem imel sam in nisem imel nobenih tezav, sploh za video playback je carski - nic ne reze slike, raztegne cez cel ekran, video preko overlaya igra na enem ekranu/projektorju, sam pa lahko medtem delas cisto druge zadeve na monitorju. Sedaj dualheada sicer ne potrebujem vec, ampak preverjeno dela bp. Sicer pa ze sami Windowsi znajo delat z vecimi ekrani, tako da to ne bi smel biti problem nastavit. Definitivno pa za povezavo med graficno in projektorjem priporocam VGA povezavo + native resolucijo projektorja. V nasprotnem nekak ni to TO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johansen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38370326 (3215) matobeli
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5220009 (9522) kozorog
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272964 (2722) msenjur
»

vga-video adapter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133411 (3135) roli
»

Novogradnja- katero cev za projektor

Oddelek: Zvok in slika
112484 (2320) BluPhenix

Več podobnih tem