» »

Windows Vista Beta 2 Customer Preview Program

1 2
3
4

Cinderela ::

Either way jaz prepoznam laz ko jo vidim linuxdady. Samo 7.52GB zasedejo out of the box. Celih 252MB se mam free na c: :D
btw ki ma ta windows moznost odstranitve games, in neuporabnih programov? ;(

Cinderela ::

pomoje se lahko Vista skrije pred temi XGLji :D. Jau kaj bi dal da bi igre delale gor na linuxu mater :'(
Dual boot se mi pa ne dopade ker mam nonstop vzgan nekaj v downloadu in tudi med igranjem :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

darkolord ::

Vista NI otroška slikanica

Cinderela ::

lol kajkoli to pomeni muhahahaha nub :8)

Tutankhamun ::

Js pa nimam prosojnih okn :'(.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Highlag ::

Mojega računalnika Vista ne mara :-(

Zatakne se že po izbiri diska na katerega bo nameščena... :\ Pravi da je napaka pri pregledovanju sistema. Inštalacija je pa bila na prazen IDE disk ... Prvič sem doživel, da se okna niso hotela naložit :(
Never trust a computer you can't throw out a window

linuxdady ::

Highlag: Meni je to javilo, ker nisem imel nobene vnaprej pripravljene aktivne particije. Potem sem z Gparted particijo označil kot "boot" in po ponovnem poskusu je steklo. (No ja, se je pričelo plaziti)

TribesMan ::

Kolk sta ATI in nVidia plačala Microsoftu da si je zmislil take neumne omejitve za uporabo Aera? Mislim WTF pa mislijo da bom zdej kupil novo grafično da bom lahko gledal prozorna okna in artefakte...

Drgač pa beta kot beta... nič ne dela.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tutankhamun ::

Sam res, men need for speed šiba 100 na uro, zdej pa ene ušive winse ne more 8-O .
Men po nekj času recmo kšne 45 minut, winsi zmrznejo, kr neki šar po disku :\, k da sm mu dovolu :D
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

bmen ::

Vista 32bit - Dela pod Vmware zaenkrat brez problemov

Vtisi - našminkani XP - nobena stvar na njih me še ni fascinirala (zaenkrat).
... B ...

Cinderela ::

kak te sploh ta Aero vklopis?

darkolord ::

A te ni še vklopljen, čuj?

linuxdady ::

Mislim, da je stvar taka, da če imaš zadovoljivo strojno opremo, se vklopi sam, sicer pa ga tudi ročno ne moreš. Na domačemn računalniku (Geforce 128MB) je vklopljen, na službenem (vgrajena intel grafika, deljan spomin do 64 MB) pa pač ne.

Cinderela ::

Ja sej je samo sem vec pricakoval kot pa samo transparenco status dela okenc in tega effekta ko odpres lol. Proti XGLu se to res lahko samo skrije. :O
Najbolj kaj je ravno bil paradni kojn te Viste je bil tisti novi datotecni sistem ki so ga zavrgli. Brez tistega mi deluje samo kot nepotrebna navleka oz kot novi skinn za XPje. Totalka brezveze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

darkolord ::

Glede grafičnega vmesnika je največji poudarek na uporabnosti, ne pa na samem izgledu oziroma šminki... Mislim, da je pri XGLju ravno obratno

Goldee ::

Ali se da ročno izklopiti tale Aero? Kje?

RuN ::

Jaz pa nikakor ne morem aktivacijske kode dobit. Kak naj dobim kodo. ?
Kaj ma kdo, naj napiše, da probam to čudo >:D od oken.

linuxdady ::

Goldee:
Desni klik na namizje->Personalization->Visual Appearance

Toplo priporočam, da za začetek izbereš "Windows Standard" (tudi vsem drugim). Tako se lahko posvetiš vsebini funkcij in jih primerjaš s prejšnjimi v znanem okolju.

linuxdady ::

RuN: Vsakokrat, ko sem nameščal Visto /do sedaj trikrat >:D /, sem pustil označeno samodejno aktiviranje in ko se je sistem prvič povezal z medmrežjem, se je tudi samodejno aktiviral. Poglej v Control Panel->System. Tam je navedeno, ali je sistem aktiviran ali ne.

Cinderela ::

prevec ma vsega not pa samo po disku se tolce. XGL mi na videz bol tekoce deluje. Vista pa nonstop skace do 100% ker mam pac vedno task manager odprto ter disk tudi mleje prevec. Dosti vec kot XP. Tak da zgoraj ko pravi en da isto hitro dela je to laz. Pri 1Giga rama.

Goldee ::

@linuxdady - saj to tudi hočem. Šminka mi sploh ni pomembna. Hvala.

Cinderela ::

sminka ti ni pomembna? Ce pa je to vsa fora te viste. Vse kaj so jo nekoc tak zanimivo naredle so pa tak opustili ze dugo nazaj. Tak da... Tudi restartat sevedno moras ko kaj instaliras cist nic ni torej novega razen sminke ki pa zgleda slabo napram Tiger OS in XGL. :\

darkolord ::

Cinderela: to niti ni res

linuxdady ::

No,vsa fora Viste pa vendarle ni edinole šminka. Po nekaj dneh brskanja lahko rečem, da so nevarnosti, ki prežijo na neukega uporabnika, občutno znižane. Delovanje je resda upošasnjeno z vključenim Aerom, vendar je to nujno - če je hec v tem, da se nova okna odpirajo postopno, potem se pač ne odpirajo bliskovito. Bivši brat Srbin bi rekel: "Ne možeš i stisnuti i pr**ti"

Res, da novosti, ki so vključene v Visto, niso revolucionarne na sploh; so pa revolucionarne v primerjavi s prejšnjimi izdajami Oken. IE ima podobne skoraj vse funkcije, kot jih ima Firefox in če zaradi teh funkcij hvalimo Firefox, bi bilo zelo dvolično, če bi se pri IE nad njimi zmrdovali. Enako velja za dovoljenja, ki jih ima navaden uporabnik. Zadeva deluje zelo podobno, kot v Linuxu. Za vsako spremebmbo je potrebno vnesti administratorjevo geslo. Če je tako prav v Linuxu in če pri njem takšno zasnovo hvalimo, zakaj je ne bi pohvalili tudi pri Oknih? Treba je tudi priznati, da imajo vključeni programi izpopolnjene funkcije in se tudi tu močno približujejo Linuxu. Program za zajem zaslona na primer ima zdaj popolnoma enake možnosti, kot Ksnapshot - zajem okna pod kazalcem, zajem izreza, posnetek z odlogom.....Program za defragmentiranje diska že ob prvem zagonu ponudi možnost samodejnega občasneg zagona. Tudi to nikakor ni slabo.

Poskusimo biti objektivni, prav?

simnov ::

men dela vse čisto lepo edino na startu malo bolj dolgo nekaj škrta

Stepni Volk ::

Microsoft ::

Dober link. Priporocljivo branje za vse tiste, ki so tako zagovarjali, da bi zadevo ven spravili preko P2P omrezja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

If someone BitTorrent's we can't guarantee that they've got an unaltered copy, etc.

Sem morda kaj preskočil in zgostitvene funkcije ter kontrolne vsote še niso odkrite? :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

darkolord ::

Jah, če se odločijo stvar recimo ukinit, zdej enostavno zaprejo pipco... Pri torrentih, ko se stvar enkrat razširi, lahko samo gledajo :O

Sicer malo poenostavljeno, ampak vseeno...

Pa torrent ni glih prav diskreten ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tr0n ::

Matevžk ::

Se strinjam z Owco (ki je izpodbil njihov lažni argument za ne-bittorentanje) in Darkolordom (ki je povedal pravi razlog).
lp, Matevžk

OmegaBlue ::

Ok tole enostavno morem napisat, kaj zavraga so dali v teh 9GB inštalacije? Kar sem do zdej gledal ma ni šanse, da je "security" in aero pobral toliko (proti winXP 1,5GB). Nobenih dodatnih aplikacij kot so office, kak dodaten utility, samo pure OS kam je šlo vse to?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

64202 ::

Debug info? Čeprav ne vem, če res hočejo, da cel svet vidi to...
I am NaN, I am a free man!

darkolord ::

Čeprav ne vem, če res hočejo, da cel svet vidi to...

zakaj pa ne

64202 ::

Nisem sicer expert za debugging formate, samo recimo dwarf (gcc) nosi sabo imena vseh funkcij, spremenljivk in še česa (AFAIK). To pa lahko precej pomaga slanim krekerjem, MS-ju pa to ni všeč.
I am NaN, I am a free man!

OwcA ::

Zlasti, če se spomnemo, da so xbox scrackal ravno preko neodstranjenih debug simbolov.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MrStein ::

darkolord :
ah, če se odločijo stvar recimo ukinit, zdej enostavno zaprejo pipco... Pri torrentih, ko se stvar enkrat razširi, lahko samo gledajo


Aha, torej svoj uradni torrent ne bi mogli zapreti, vse te neuradne, katere imamo zdaj, pa lahko ?

Oprosti, ampak ne vidim smisla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Microsoft:
Priporocljivo branje za vse tiste, ki so tako zagovarjali, da bi zadevo ven spravili preko P2P omrezja.

(iz one strani :)
Q: What about BitTorrent?
A: We thought about Bit Torrent a lot, especially in the planning stages for this. There are legal and privacy issues which unfortunately make that not an option for Microsof to officially sponsor a BitTorrent.

Ja, hmm ? Kaj je tu sploh povedal ? Da imajo "filozofske pomisleke" ? Nič tehničnih razlogov ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Aha, torej svoj uradni torrent ne bi mogli zapreti, vse te neuradne, katere imamo zdaj, pa lahko ?

Če ne morjo ustavit piratov, nej nehajo zadevo prodajat?

OwcA ::

Lahko se spremenvedamo ali pa rečemo bobu bob, MS noče uporabiti torrenta, ker bi ga s tem do neke mere legitimiziral, ne bi več veljalo p2p == pirati.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MrStein ::

Če ne morjo ustavit piratov, nej nehajo zadevo prodajat?

Huh ?
Ni vprašanje "ali naj prodajajo ali ne", ampak "ali naj uporabijo način distribucije, ki je bolj odporen na obremenitve kot HTTP, ali ne".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Nazadnje je blo vprašanje, ali lahko zadevo (download) nadzirajo al ne.

borchi ::

> Nazadnje je blo vprašanje, ali lahko zadevo (download) nadzirajo al ne.

torej microsoft z visto preprečuje piratstvo s kontrolo dosegljivosti instalacijskega medija??!! pa človek, to je blo pred stotimi leti popularno...

majo očitno čist prav tisti, ki pravijo, da z visto prodajajo (lansko) toplo vodo :O
l'jga

darkolord ::

Kakšno piratstvo?! A to si združil zadnjih nekaj komentarjev v eno tezo :\

Jaz govorim samo o temu:

The Customer Preview Program is available in a limited quantity both through download and DVD kit ordering. Once the allotted quantity has been reached the program will be closed and no new orders will be accepted.

veteran ::

Nazadnje je blo vprašanje, ali lahko zadevo (download) nadzirajo al ne.

Mene bolj zanima odgovor na vprašanje, ki se ga privrženci M$ kar izogibajo; kaj je v teh silnih 9GB?? Resno, tudi če upoštevamo standardni bloat faktor med verzijami (min. 2x), če rečemo, da so "pozabili" debug info noter, če prištejemo, da ima Vista verjetno neko superiorno različico .NET, enormno količimo tem ter 10x boljšo pomoč; je še vedno kakih 4GB preveč. Drugo je, če bi v tem paketu dobili še Office 2007 beta, Encarto beta, Visual Studio beta in VirtualPC (+ image za Win 2000, XP;), ampak za goli OS je tole enostavno preveč. :D

Hja, mogoče so pa še source pozabili v kakšnem direktoriju? :O

darkolord ::

če rečemo, da so "pozabili" debug info noter

je to potem že čist dovolj ;)

Pač beta je, ne vem kje je tle kak problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Cinderela ::

Meni niso delali vredu pa sem mogo dol fliknit. Monitor in TV sta se nonstop menjavala ko si restarto prvic. Probal sem nekak naret nazaj potem pa mi so meniji zginli iz monitorja in samo na TVju bli vizibilni. whatever. Slabi driveri od nivide brez kontrolne konzole.
brez tvouta sicer dela vredu ampak to mi je neuporaben racunalnik pol :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

Shark100 ::

Ko želim downloadat visto mi napiše An irrecoverable error has occurred. Downloadat sem jo pa hotel tukaj
Shark

Shark100 ::

Zaj je šlo downloadat. Mi pa pri visti ne predvaja zvoka pa ne vem keri driver za zvok bi rabil
Shark

urosh ::

Zdravo.

Zgleda da sem totalen debil. Namreč na strani: http://www.microsoft.com/windowsvista/g... nikjer ne najdem, kako bi lahko prišel do downloada teka isota. Kje se moram registrirati ali karkoli, da dobim serijsko, ki bo delovala na moje ime itd? Nekak gledam to stvar že en čas, pa nekak ne najdem nič. Zgleda da sem res totalno slep :D

Prosim za pomoč.

Tnx

PS: in tista dva direktna linka ko sta bila podana:
http://download.windowsvista.com/preview/beta2/en/x86/download-closed.htm
in
http://download.windowsvista.com/preview/beta2/en/x64/download-closed.htm
mi seveda ne delata... napiše:
Thank you for your interest in Windows Vista Beta 2.

The Customer Preview Program is now closed.

We have reached our program capacity and no new orders are being accepted. We apologize for any inconvenience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual PC 2007 in SQL Server 2005 SP2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
63403 (2773) MrStein
»

Windows Vista Get Ready (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10411445 (8531) Jaka83
»

Microsoft Windows Desktop Search

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
295408 (3143) kopernik
»

Windows Vista beta 1 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
28723921 (16195) kriko1
»

Windows Vista (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10713331 (10046) ripmork

Več podobnih tem