» »

Windows Vista Beta 2 Customer Preview Program

1
2
3 4

DjAndy ::

Hm, kako bi pa namestil tole zadevo ločeno od XPjev, se pravi, da bi me sistem ob zagonu vprašal kaj naj zažene, obstoječe XPje al Visto, bi to šlo?

BigWhale ::

Darko je http imenoval moderen nacin prenosa... ;)

Ja, tudi parna lokomotiva je moderen nacin transporta.. ;>

Tr0n ::

VMware, VirtualPC,...

Goldee ::

Men je vleklo 7000kB/s, zdej je padlo na 4000kB/s. Še 12 minut >:D. Pridružujem pa se DjAndy-evem vprašanju. Bi se dalo instalirat tako, da imaš potem na voljo za izbrat kateri OS bi raje zagnal?

edit: glede na to, da sem ISO zloudal s pomočjo linka od marko_stamcarja, ali potem potrbujem njegov ključ, ko bom instaliral Visto, ali lahk uporabim mojega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

KTr1sk ::

UU fajn da vleče tako kot je treba od 900 do 1080 mi niha, povprečje 1000 KB/s dokaz hvala marko_stamcar za link :)
dajte mi povedat če imam oba OS gor naložena xp in visto, a bo potem kaj windows XP počasnej delal? Vem če sm mel dva OS naložena da se je Xp mal dlje zaganjal oz vsaj tako se mi je zdelo, vglčavnem ali vpliva na kakšno hitrost če imaš oba OS, thanks
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KoMar- ::

Vsak lahko svoj ključ dobi na http://www.microsoft.com/windowsvista/g... :D

luky ::

Pazi na vsaki particiji lahko imaš naložen en sistem. Vista naredi tudi pri instalaciji meni, da izbiraš start OS ( XP ali Vista ).

Ne delajo pa XP,ji zaradi tega počasneje.

zigadr ::

vista_5384.4.060518-1455_winmain_beta2_x86fre_client-LB2CFRE_EN_DVD.iso

md5: 0E733AB1A8E8FF9A8684FD3639332773

Arthur ::

nimam nobene particije kar takole frej, najprej si bom naredil image particije z XP-ji, pol pa šel čez z Visto.

KTr1sk ::

kako posnamem to na DVD meni TOLE napiše ko hočem posnet
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

desmill ::

Sem si dal gor visto in prvo na kar sem naletel so bile tezave. Clovek bi pricaoval da bodo driverji za nforce2 in creative live notr in niso. Na sreco mi je usaj mrezno najdl tko da sem sel normalno na net iskat driverje in za razliko od nvidie, ki ima driverje za visto samo za nforce 4 in več, ter creativa, ki driverjev sploh ni imel, sem nasel na ati-jevi strani beta driverje za radeona. Pazi to jih instaleram in sem naletel na se vec tezav. Prej je usaj grafika delala, ko pa sem dal driverje iz ati-jeve strani pa se to ni delalo ot bi moralo.

Od microsofta bi dejansko pricakoval da bodo pred public relesom uredili usaj driverje, da sistem deluje normalno.


P.S. Drugace mi pa vista sploh ni vsec. Za nekega uporabnika, ki kupi racunalnik na novo se mi zdijo prijazni, ce pa kar koli ves o rac se mi pa niso zdeli nikakor "prijazni" (lahko dostopne stvari)

Microsoft ::

mrepovz, za tisto, kar ti potegnes iz ati.com strani, je odgovoren ATI!!! Ne pa Microsoft. Microsoft ne ureja vsebine ATI strani!:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

To ze, ampak ko je toliko govora o MS-jevih partnerjih...
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

Ja tkol je. XP podpira tauznt naprav, od likalnika, pecice, stedilnika, do mobitela, telefona, PDAja. Kar vstekas, dela iz-skatle ali pa mas driverje na uradni strani proizvajlca. Vista je v Beta. Ko bo uradno zunaj, pa se dajmo pizdit nad proizvajalci driverjev.
Naprej, ne vemo, ali proizvajalci nimajo zadosti podatkov za pripravo driverjev, ali pa so se preprosto odlocili, da jih se ne bodo izdali. Dopuscam obe moznosti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

Saj v tem je hec, da je beta misljena za test, ampak ocitno se bo testiralo bolj drajverje kot pa aero...
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

Ma kak Aero, ne se hecat. Kompatibilnost, zanesljivost, performance itn. se testira!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

64202 ::

Ja, mislil sem wpf, aero je samo tema ali kako ze. GUI pac.

> Kompatibilnost, zanesljivost, performance

Ce ti steka driver za grafiko je jeba gleda vseh treh stvari.
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Microsoft ::

Ja dober, pol pa dej, ane. Kle mas video, ko majo tri ISVje na kampusu, pa mal demote pokazejo. Prvi je smesn, ko v UKju recejo "vupet" (oz. tko podobno) namesto "dabl ju p f" za WPF.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Cinderela ::

In ze lahko poroca kdo kak kaj deluje to? Nauzadno beto ko sem mel pred kake 2 mesca je blo grozno. 64bitni so nonstop po disku srtali 32bitni so pa kolko tolko delali samo ni blo uporabno za resne namene. Kaj ma to 30 dnevno uporabnost al 1 letno?

MrStein ::

Microsoft:
Ma kak Aero, ne se hecat. Kompatibilnost, zanesljivost, performance itn. se testira!

Ja, Aero so bo testiral med "Vista final" in "Vista SP1" >:D

(sorry, reflex ;) )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

3p ::

Mislim, da se v Microsoftu nekaj dogaja. Po novem imajo smisel za humor:



Za lutke nas majo. :D

roli ::

A zdaj bom rabil pa še novo grafično kupit,če hočem aero poganjat GRRR.Moja grafičn ne podpira pixel Shader 2.0.Drugo mu odgovarja samo tole ne.Čudno,da je moj radeon (9200SE) sploh prišel čez glede DX 9.0.

Poizkusil bom pa vse eno kako ta stvar deluje čeprav se mi gre samo za Aero.Ker funkcionalnost imam na linuxu:D .
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

ZaphodBee ::

Tnx za link.. Sem se odločil za preizkus, download je hiter in vse ok sam sem prekinil ker sem se spomnil daj še nimam zadnjega live cd ja od kororaa xgl live cd.Treba najprej tam videt kolk je kaj napredovalo kr se mi zdi da se oba sistema igrata z grafiko :) en pač mal bolj :)
Bom dau zvečer gor edino me zanima kako je zdaj z podporo nforce 2 ker sem gori zasledil pritožbe.. So driverji al ne?
če se komu da odgovorit hvala za info drugače se bom pa zvečer z tem ukvarjal.. (plato mam asus a7n8x deluxe)



Malo OT če še kdo želi preizkusit xgl.. ni treba inštalirat sam cd not pa migat :) kororaa xgl live

M.B. ::

Ko sem nazadnje xgl-coffe-overlay posadabljal nekje prejšnji tedn. Je prišlo kar nekaj novih pluginov za compiz. Možnost da s tipkami preklopiš na zgornjo in spodnjo ploskev, prej je bilo samo med stranskimi.

Danes ob svn up je pa zunaj x11-wm/compiz-quinnstorm-0.0.13.0-r1 in x11-base/xgl/xgl-0.0.1_p20060606.ebuild in media-libs/mesa/mesa-6.5.1_alpha20060606.ebuild. to so vse SVN snapshoti. Od XGLa in Mese na huddičev dan >:D emergam pa povem kaj je novega. Katere verzije so pa na CDju pa ne vem. za 3. verzijo CDja je pa vprašanje če bo sploh ven prišla zaradi tega ker ga je en obtožo da krši GPL, ker so skompajlani Nvidia driverji poleg. Ampak dokazov ni nVidia se strinja pa Linus tudi.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Cinderela ::

cool grem takoj probat ta live CD. Hehe v Windows temi se menimo o konkurenci :D

veteran ::

najprej si bom naredil image particije z XP-ji, pol pa šel čez z Visto.

Hmm, a ni to live zadeva, tale ISO? Menda ne bom za vsak beta preview premetaval particij. Niso resni. Ves čas Malimehki reklamira Windows LIVE, tudi tukaj v novicah, potem se pa izkaže, da se zadeve sploh ne da preskusit, ne da bi človek ob tem povozil pol diska. :\

Se da dobiti vsaj kakšen download, ki bo delal v WMware player-ju? Saj če ne znajo Live cd-ja naredit, pa mogoče vsaj to??? Sem mal iskal po microsoft.com, pa nič, samo neko teženje s .net passport in windows ID... :\

Goldee ::

Pravkar nameščena Vista. Use zaenkrat dela brez težav, razen driverje za zvočno sem moral namestiti sam. Z nobeno drugo napravo nisem imel problemov. Imam pa dve in pol leti star računalnik. Aja pa mal u nos mi je šlo, ko so se winsi tolk dolgo instalirali... :P Drugač pa zgledajo lepo in urejeno. To so prvi vtisi.8-)

Tutankhamun ::

A lahko prosm enga da mi pošle aktivacijsko kodo, men piše da sm prevečkrat zahtevu kodo, da lahko z eno kodo nalozim na 15 kompov. Js je pa nism dobu k mi je pošilju na mejl k ga sploh nimam, sm šele zdej ugotovu.
Zdej pa ne morem sprobat :'(.

Hvala
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

neon1 ::

jz še kr ne morem downloadat....

dejte še kak link

KTr1sk ::

imate kakšne screenshote od teh beta2 viste?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

lymph ::

"Belief is immune to counter example."

neon1 ::

Access denied.

Please go to http://www.windowsvista.com/getready/pr...

Tutankhamun ::

Evo zdej sm pa še js naložu te winse. Nalagal se je 45 minut.
Prov fajn je. Zvočne Creative Live! mi ni najdu, šele ko sm dou nj na netu sam poišče mi jih je naložu zdej pa poslušam prek WMP11. Naložu sm še MSN messenger :), office 2003 pa skype. Šiba use, še grafiko morem poštimat, mam pa ATI.
Kr fajn zgleda :D
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Zgodovina sprememb…

para! ::

Linux user bi natanko opisal vse novosti in prednosti sistema pred prejšno različico, z visoko natančnostjo in samo linux userjem poznanimi izrazi argumentiral svoje izjave in na koncu dodal kako nizko glede windows sistma.

Ti pa pravš, da "fajn zgleda" :)
Death before dishonor!

ank ::

para ma ni važno kaj je novega no. Glavno da "fajn zgleda";)

Tutankhamun ::

ja linux userji bi natančno opisal ja, da so dobil novo konzolo wau. Kaj majo pa windowsi novga pa poglej na njihovi strani.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Cinderela ::

doben link nedela :\

MrStein ::

Tut, če misliš shell, je isti že skoraj 10 let.

Don't fix it, if it ain't broken.

OK, OK, ne bom več hranil trole ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

|bLaD3| ::









Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

64202 ::

> ja linux userji bi natančno opisal ja, da so dobil novo konzolo wau.

Ja, polprosojno pa nalimano kot texturo na 3d objekt >:D
I am NaN, I am a free man!

KTr1sk ::

Pr meni pa ne gre naprej tam kjer piše da zbira informacije oz. najprej vpišem serijsko številko potem pa kliknem next in potem ne gre naprej, sem mel celo noč pržgano pa se ni nikamor premaknilo kr neki
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BendeR ::



Breaking news, in a private chat with a Microsoft representative, a small group of journalists were briefed on the current situation with Vista Beta 2 downloads.

The following extracts are un-altered and hot off the press.

“Demand for Beta 2 has been huge – which we expected. But, we are hitting ceilings on bandwidth. Right now we are serving out product keys 10x faster than we can serve the downloads. Already this is the biggest software download event in history.”

“1. We are pumping out bits as fast as we can. If we pushed out bits any faster there would be a measureable impact for the Internet.”

“So, we are literally saying that if we increased our bandwidth any further there’s a possibilty of taking down the Internet – people might have problems with World Cup viewing, etc”

“So, it isn’t that we weren’t anticipating demand – we were and are – it is that we are at the threshold of what the Internet can bear”

“2. We want to encourage people who can wait to order the DVD. The DVD guarantees you RCI upgrade (as long as you activate).”

And what is that, Microsoft considered bittorrent as a distribution method?

“We thought about Bit Torrent a lot, especially in the planning stages for this. There are legal and privacy issues which unfortunately make that not an option for Microsof to officially sponsor a BitTorrent. I really wish we could do it, but we can’t.”

And what you all wanted to know, how many downloads, well, “no comment”.

So Microsoft are holding out on the numbers of PIDs given and the total bandwidth used, but I have been assured that within a week or two, these figures will be available.


8-)

linuxdady ::

Pohvalno: Uporabnik z administratorskimi pravicami se ne more prijaviti brez gesla. Prav tako navaden uporabnik ne more nameščati programov in spreminjati nastavitev brez administratorskega gesla.

Nenavadno: Namestitev zavzame preko 9 GB prostora, kljub temu, da ne vsebuje uporabnega programja.

Moteče: Še vedno je potreben ponoven zagon računalnika za praktično vsako uveljavitev spremembe.

Stvar okusa: Nove privzete pisave so glajene in po videzu ne dosegajo niti pisav kot so DejaVu ali Beat Stream Vera.

Enigmatično: Office 2007 mi nikakor ne uspe namestiti.

Neodpustljivo: TV kartice Pinacle ne prepozna.

Hecno: Funkcije IE 7, ki jih poznamo iz Firefoxa že kar nekaj časa, so predstavljene kot revolucionarne novosti. Enako velja za prosojnost, ki je v KDE prisotna že od izida različice 3.5.

Zgodovina sprememb…

BendeR ::

Neodpustljivo: TV kartice Pinacle ne prepozna.


Stvar proizvajalca. To ni problem od Microsofta.

Funkcije IE 7, ki jih poznamo iz Firefoxa že kar nekaj časa, so predstavljene kot revolucionarne novosti.


Govora j o revolucionarnih novistih za IE. Firefox je tudi tabe itd predstavljal kot revolucionarno novost (in jo še vedno) pa dobro vemo, da si jih je tudi "on" sposodil. ;)

Enako velja za prosojnost, ki je v KDE prisotna že od izida različice 3.5


Preberi si zgoraj. Razvijalci KDE niso odkrili tople vode ... pa jo tako oglašujejo. To je stvar marketinga. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

linuxdady ::

Internet explorer se mi je sesul. Melje in melje, CPU je na 51-55%, taskamager pa ponuja samo možnost, da čakam, da se prične odzivati ali ponovni zagon programa, ne pa tudi končanja programa. Firefox pa deluje normalno. Kakšna ideja?

Goldee ::

Tud meni se explorer konstanto sesuva - no, kadar dostopam z mapami v kateri so večpredstavnostne datoteke (mp3, avi...). Stvar je zlo nadležna... Sej vem, da je to beta, sam mi deluje nestabilno. Drugih problemov sicer še nisem imel. Ja in tudi meni ni prepoznalo TV tunerja. A mi lahk pove kdo kako se tisto animacijo (animiranje oken, prosojnost...) v Visti izklopi? In ali je mogoče kako importat nastavitve iz XPjev v Visto?

Cinderela ::

kolko diska rabis za 32 bitne da ti dovoli instalirat? trenutno mam 7.8GB na c:

Cinderela ::

Goldee: meni se tudi explorer v XP sesuva tu pa tam. Tak da je to feature v Visti lol. Nic novega torej 0:)

linuxdady ::

kolko diska rabis za 32 bitne da ti dovoli instalirat? trenutno mam 7.8GB na c:


Popolnoma premalo. Namestitev zasede okrog 9 MB.

Tr0n ::

Make that GB.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual PC 2007 in SQL Server 2005 SP2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
63395 (2765) MrStein
»

Windows Vista Get Ready (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10411435 (8521) Jaka83
»

Microsoft Windows Desktop Search

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
295402 (3137) kopernik
»

Windows Vista beta 1 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
28723896 (16170) kriko1
»

Windows Vista (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10713322 (10037) ripmork

Več podobnih tem