» »

Špar:Mercator:Tuš... Kje kupujete?

Špar:Mercator:Tuš... Kje kupujete?

1
2
»

ombre ::

Kupujem predvsem v Mercatorju. Ker mi je najbolj domač in ma dober asortiman,

V Šparu ne kupujem ker so se mi zamerli enkrat z maratonom jodlarske glasbe, pa nekak se mi zdi to bolj trgovina za reveže. Nevem tak filing mam not.

Tuš mi je simpatičen, parkrat sem tam kupoval, samo je dosti oddaljen od kraja kjer jaz živim, tako da sem tam redko.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

bluefish ::

glede na to, da imamo v neposredni bližini bloka trgovini Mercator in Spar lahko izbiramo. V Mercator po malenkosti, kot so kruh,... V Spar pa po olje, testenine, pijačo,...

klemen22 ::

Ne vem no ampak v Šparu (pa če je še taka vrsta) precej hitreje prideš čez blagajno. Ne vem kaj na blagajnah tako mečkajo v Mercatorju.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

krneki0001 ::

Merkator, ker podpirajo slovenske izdelke. Jodlarjev ne maram, tuš pa tut ni simbol kvalitete.

Alexius Heristalski ::

Nizozemci jodlajo? :\
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

madmitch ::

Alexius Heristalski, pa s cokli skačejo, joj, kolk si natančen. Al hočes samo dokazat, da veš od kod so?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

zee ::

V zadnjih nekaj letih sem ugotovil, da so mi najbolj pri srcu trgovinice ("štacunce"). Greš po hlebec kruha (Krjavljev ali pa stoletni :D ) in to je to, medtem ko v velikih trgovinah dostikrat nakupiš tudi precej stvari, ki jih sploh ne potrebuješ (plačaš 2, odpelješ 3 izdelke sistem, pa točke in ne vem, kaj še vse).

če moram slučajno kupit več reči, grem v Spar (to je mogoče enkrat na mesec).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alexius Heristalski ::

Gre se za to, da večina zmotno misli, da je Spar avstrijski/nemški, čeprav to ni res.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

perci ::

Alexius Heristalski, evo en link zate, da ne boš preveč pameten KLIK

Ne glede na to, da je Spar ustanovljen na Nizozemskem, ima SPAR SLO čez SPAR Austria.

SPAR Austria has also promoted the development of SPAR outside of Austria. ASPIAG (Austria SPAR International AG),which was established in 1990, has developed SPAR in Slovenia, Hungary and the Czech Republic. SPAR Austria also operates a SPAR Organisation in Northern Italy/Triveneto.

Alexius Heristalski ::

A nisi glih ti včasih okoli govoril, da je Spar nizozemski? Se oproščam vsem prizadetim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

perci ::

Sej je nizozemski. Ampak to ne pomeni, da nimajo avstrijci nič pri njem. In komot verjamem, da so jodlali notri.

Alexius Heristalski ::

Ok, vse jasno. Še enkrat se oproščam za offtopic. 0:)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

;-) ::

Naša familija kopuje v ŠPARU ker je urejen, dokaj ugoden...predvsem me tja privlači to da ne rabim iskat cen, kot v TUŠ-u in HARDIJU (Moje izkušnje).

kot je že nekdo omenil je Tuš zelo lahko bi rekli "neurejena" trgovina...nobeden TUŠ ni urejen kot najslabši ŠPAR.

Drugače pa če jih razdelim po razredih (moje mnenje):
I.razred Mercator (urejeno, ugodno ni nevem kaj)
II.razred Špar (urejeno,ugodno)
III.razred Tuš (neurejeno,ugodno)
IV.razred Hardi (neurejeno,sicer ugodno, moti me tudi da je večina izdelkov tujih in neznanih znamk).

krneki0001 ::

Eweer vsak dan hodim v merkator na malco. kajzervca v merkatorju je 40 sit, v šparu je 70 sit. 3 kajzerce(120 sit), 12 dek bohinjske z vrtninami(102 sit) in merkatorjev ledeni čaj brusnica(64 sit). Vse skupaj 286 sit. V šparu pride za ta denar 2 kajzerci in 10 dek bohinjske z vrtninami.

Tko da Špar je drag in za moje pojme predrag za nas slovence.

klemen22 ::

Tko da Špar je drag in za moje pojme predrag za nas slovence.

Kere buče. Si pa dal primerjavo. Dej primerjej ene 10 različnih izdelkov in grem stavt da je Špar malce cenejši.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

krneki0001 ::

Poglej, v vsaki trgovini najdeš izdelke(tudi več kot 100), ki so cenejši kot v ostalih trgovinah. Tako v tušu, kot v šparu in merkatorju (hardi, leklerk in podobne trgovine, kjer prodajajo hrano za prašiče, ne štejem zraven).
Vendar za moje potrebe(za tisto kar rabim jaz) je merkator najcenejši, poleg tega so to večinoma slovenski izdelki(eta(zdej natureta),fruktal, droga in podobni), ki pa so v šparu definitvno dražji(ker je lastnik teh firm merkator) in tam prodajajo ponavadi tuje izdelke, katerih poreklo pa je lahko vprašljivo.

Spomnim se pogovora z direktorjem tuša, ki se je smejal slovencem in jim dokazal kok so požrešni. Na češkem so polnili v flaše navadno vodo iz pipe in ji dodali sadni sirup(mislim da 0,05% - res samo za odtenek, da je bilo čisto malo okusa, potem pa 80 šleparjev tega pripeljali v slovenijo pod oznako tuševa voda z okusom sadja. Nabavna cena je bila 5 tolarjev na flašo(liter in pol). Prodajali so pa to vodo po 69 tolarjev. Slovenci so to razgrabili.

klemen22 ::

kajzervca v merkatorju je 40 sit, v šparu je 70 sit.

Evo mal prej bil v InterŠparu. Za 5 kajzerc, svežih v vreči sem dal manj kot 140 sit. Tko da tvoja domneva ne drži.

Spomnim se pogovora z direktorjem tuša, ki se je smejal slovencem in jim dokazal kok so požrešni. Na češkem so polnili v flaše navadno vodo iz pipe in ji dodali sadni sirup(mislim da 0,05% - res samo za odtenek, da je bilo čisto malo okusa, potem pa 80 šleparjev tega pripeljali v slovenijo pod oznako tuševa voda z okusom sadja. Nabavna cena je bila 5 tolarjev na flašo(liter in pol). Prodajali so pa to vodo po 69 tolarjev. Slovenci so to razgrabili.

Kaj pa Mercator. Kok si prepričan da je tam drugače? Čeprav ta tvoj tekst pomoje nima trdnih dokazov:\

hardi, leklerk in podobne trgovine, kjer prodajajo hrano za prašiče, ne štejem zraven

Zakaj že?:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

krneki0001 ::

Ne govorim o kajzercah v vreči ampak tistih, ki ti jih da direktno prodajalka.

ČE te zanima poreklo hrane v hardiju ali leklerku ali evrospinu se malo pozanimaj, pa boš videl, da tisto, kar ne gre v prodajo v tujini pripeljejo k nam in znižajo ceno na minimum - slovenci pa itak samo da je poceni pa gremo kupit.

Super Sonic ::

Eco+ znamka v Leklerku je čist v kurcu. Drugač pa majo tudi dovolj naših izdelkov noter.

"Evo mal prej bil v InterŠparu. Za 5 kajzerc, svežih v vreči sem dal manj kot 140 sit. Tko da tvoja domneva ne drži."

Ja sej o tem sem pa jest na prejšni strani govoru - poglej kaj vse vsebuje ta kajzerca, da lahko obstane v vrečki ene dva dni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Slabe znamke, ki se pojavljajo je tudi znamka Olimp za hrano in pijaco ter razne ketchupe in prelive. Cista kemija in neokusno in za en drek. Seveda pa hudo poceni.

kopernik ::

Jaz sem se kar nekako navadil na Spar. Občasno zavijem tudi v Mercator ali Leclerc, vendar vsakič znova ugotavljam, da pustim najmanj denarja v Sparu. Govorim za tedenske nakupe, kjer gre za veliko različnih izdelkov ...

Tuš mi pa ni všeč (občasno zavijem vanj v času malice, ker je blizu službe), na blagajnah ves čas gužva (tudi če je sicer trgovina na pol prazna), sklepam, da imajo probleme z organizacijo. Ko smo že ravno pri kajzercah :-), v Tušu so me že dvakrat nategnili in mi prodali zanič kajzerce (beri: stare, trde in drobljive kot keksi). No, od takrat kajzerc v Tušu ne kupujem več, hehe.

;-) ::

sicer kajzeric ne jem ker mi niso po okusi, vendar kaj se pa Chiabat (čebat)al kak že tiče so najboljše v ŠPARU.

Drgač pa smo že orenk skrenili iz teme!:D :D :D

d0rK ::

Okej, zdej k mam lastne dohodke in samo te, zacenjam pazit kje kupujem, ker je hrana moj najvecji strosek.
Za hrano porabim nekje 45.000 na mesec in to v Merkatorju.

Kmalu bom sprobal se Leclerc, ko ga ze usi hvalite.
Sparu se bom zaradi vasih kritik izognil, Tusa pa ze od prej nisem maral (deluje mi ceneno).

nevone ::

V Merkatorju je ful pocen tista roba, ki ima Merkator embalažo. Mi gre pa na jetra, k majo tak skromen design, ker roba noter sploh ni slaba, vsaj kar se prehrambenih izdelkov tiče. Čistila in detergenti znamke Merkator so zanič.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Nejc Pintar ::

Merkatorjeva roba je super, embalaža pa mi je tudi čisto povšeči, sploh lumpi:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

klemen22 ::

Tisti veliki znak M pač ni višek nekega oblikovanja.
A pa daj sej niste pi*ke da boste gledal embalažo namest robe:\ :\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

flipflop ::

Večina TUŠ in Era. Kar se tiče pa Olimpa je pa res hudo slaba kvaliteta, tako da tega ne kupujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

OldSkul ::

Sicer je problem Merkatorja ravno embalaža, ki je res neizvirna. Vendar pa je res, da so Mercator izdelki res dobri. Večinoma (ne vedno) gre za iste izdelke kot tiste, ki jih drugače prodajajo original proizvajalci. Npr. Mercator napolitanke oblite s čokolado so iste ko une od žita, samo kar nekaj cenejše.

whatever ::

Ka pa vem, men Olimp nima tak grozn slabe kvalitete... sirup je kr v redu, pa sladoled tudi... kar je bilo pa res podn, je bila pa Erina nizkocenovna znamka Good food... tisto je blo pa res podn.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

flipflop ::

Spomnim se, da je bila pri hiši enkrat majoneza Olimp. Že na izgled je čudna, okus še pa 3x slabši. Sem raje šel kupit par kozarcev Hellmans da se ne bi spet pojavila kaka olimpova v hladilniku. Sirup pa kupujem sunquick ali frupi.

d0rK ::

Pozna kdo ime neke vecje trgovovine v ali v blizini Crnuc? Nej bi blo pocen pa dobr...



OFFTOPIC:
Shut up and sit down, you big, bald fuck. -- A je to iz Snatcha? :D

flipflop ::

iz tam je ja:D

Alec999 ::

Super Sonic-u Eco+ znamka je res v kurcu .. edino kar je dobr od Eco+ so papirnati robčki ki so boljši od Merkatorjevih. Merkator ma pa tud bl tko tko kšne znamke pod njihovim imenom npr. najbol jim zamerm Merkator čips k je res res slab. Pa nevem kako se je Gorenka spustila tok low s temi Mercator mlečnimi čokoladami (poden). Olimp pa raj nisem niti probavu.

Če se le da se probam izognt trgovskim znamkam .. v večini primerov niso vredne cenejše cene, ker se res pozna na okusu in kvaliteti.

Nejc Pintar ::

@Alec999: Pri merkatorju ti zagotavljam da bo 80-90% robe kvalitetne.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Roadkill ::

Jest recimo nabavljam v merkatorju (ker je najbližji), pa sem razočaran nad tem, da ima zelo veliko izdelkov nekakšne defekte.
Prav vidi se, da prodajajo precej robe, ki jo dobijo skoraj zastonj (drugorazredna roba, roba z napakami), seveda za isto ceno, kot da bi bila brezhibna.

Na primer narobe nalepljena nalepka na kaki zobni pasti, slabo poprintana skatla ipd.
Potem recimo drugorazredna zelenjava od Ete (k je glih nebivedu omenil, da je poceni). Živim v bližini Ete in se z njenimi izdelki prehranjujem že celo življenje. V njihovi prodajalni imas izdelke razdeljene na prvo in drugo klaso in ti lahko zagotovim, da v merkatorju se nisem dobil kumaric, za katere bi lahko z gotovostjo rekel da so prva klasa. In s tem ne mislim na izdelke z merkatorjevo nalepko.

Pa ne mi rect "se zgodi, da je kak dfekt umes", ker sem ze delal v proizvodnji in vem kako to zgleda. :)

Nisem pa tak človek, da bi se mi ljubilo težit prodajalkam zaradi tega. Pa tudi če doma opazim, da je stvar (vredna 300sit) defektna je ne bom nesel nazaj. Se mi pač ne da izgubljat živcev.

Bom pa moral malo bolj natančno spremljat, ko bom nabavljal kje drugje, da vidim, če je kje drugje kaj bolš.
Ü

krneki0001 ::

Etine zadeve jst tut kupujem v kamniku, sej so cenejš kot v merkatorju.

d0rK ::

A je kje v Lublani kksna Etina trgovina?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104559 (41017) zmaugy
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012198 (9088) kalko
»

Kje kupujem in zakaj

Oddelek: Kaj kupiti
434641 (3921) fosil
»

Mercator - zaračunavanje za nazaj

Oddelek: Loža
313992 (2761) BigWhale

Več podobnih tem