» »

NApad preko Interneta

NApad preko Interneta

matey19 ::

Zdravo
Imam Trend Micro pccillin Interent Security. Vklopljeno imam tudi WI-FI Intrusion Detection ki je zraven pccillina in mi ta sedaj javlja da so na moje omrežje priklopljeni neznani računalniki z ip naslovom (ti se redno spreminjajo na 10min), vedno sta prvi dve številki ip-ja isti zato sumim da gre za eno in isto stvar.
Sedaj me zanima kako preprečim da se bo priklapljal na moje omrežje.
Mam pa statični ip, firewall vklopljen in prav tako antivirus..
Hvala za pomoč

Mr.Ecko ::

Ne vsako opozorilo sprejet kot napad. Kaj še furaš na računaliku, Mulo, torrente, dc++ ?

RedStar ::

Svetujem ti, da si nabaviš naslednji program:

Hacker Defense Suite Professional

ProtectX je "hekerska" zaščita vašega osebnega računalnika. Nadzira vaš PC na določenih portih in če se kdorkoli hoče povezat, vam sporoči alarm in tisti IP se logira (zabeleži). Uporabnik bo bil potem odklopljen (disconected) z vašega računalnika. ProtectX prav tako sledi različnim uporanikom ISP-jev (internetnih ponudnikov), z naslovom, telefonsko številko in e-pošto. Logi so lahko napravljeni tako, da so poslani vašim internetnim ponudnikom če bi kdorkoli želel shekati v vaš sistem, tako da se lahko izvede akcija.


Program je sicer plačljiv, amapk če nisi pripravljen odšteti denar za to ti priporočam, da ga probaš nabavit preko torrentov.

Hope this helps. 8-)

LP

Izi ::

Če ta "napad" :) ne preraste v ddos do mere ko ne moreš več normalno uporabljati internet nimaš kaj skrbeti.
Se bo že umirilo.

Čim enkrat zaženeš katerikoli P2P programček, se bodo še približno teden dni nate poskušali povezovali vsi tisti tisoči računalnikov ki so tisti trenutek z teboj delili datoteke.
Tako P2P deluje.
Dokler ne bodo vsi tisti računalniki končali z downloadanjem tiste datoteke, ki si jo dajal na razpolago te bodo stalno kontaktirali in to bo v najboljšem primeru še par dni.

Poleg tega je internet poln robotkov od raznoraznih iskalnikov, ki neutrudno preverjajo celotni internet noč in dan in ustvarjajo tiste gromozanske baze v iskalnikih po katerih mi nato iščemo.
Če imaš računalnik prižgan 24/7 potem te vsi ti različni robotki obiskujejo vsaj 100-krat na dan.

Potem so tu še izdelovalci softwera in filmski studiji, ki neutrudno preiskujejo internet, če so kje na razpolago njihovi programi ali filmi ali kaj podobnega.

Tako, da je tvoj IP kontaktiran do 1000-krat na dan ni to še noben napad.

Ko boš pa doživel 100 kontaktov na sekundo bo pa razlog za paniko :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet v EU: dobimo le tri četrtine tega, kar plačamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7524790 (19906) Silck
»

V domačem omrežju neznani računalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
545230 (4291) Brane22
»

Mobitelove spremembe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10512584 (10500) BlueRunner
»

[P2P] Raziskava o spletni izmenjavi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1418778 (7406) ABX
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333663 (2657) Ursus

Več podobnih tem