» »

Detektiranje RC5 kode (IR)

Detektiranje RC5 kode (IR)

20sdfj093f ::

Pozdravljeni,

zanima me, ali ima kdo izkušnje na področju detektiranje RC5 kode.

Glede na to, da je pri RC5 kodi bit 0 definiran kot prehod iz HI na LO in bit 1 prehod iz LO na HI, me zanima, kako opredeliti dolžino intervala enega bita (naj bi bila milisekundo in pol, vendar je fiksno ali odvisno od daljinca?).

Sem že dosti pregoogleal, vendar je v teoriji vsak lahko pameten, v praksi pa... :\

Verjetno da ko imam interval opredeljen (=dolžina bita), lahko tega še razpolovim in na ta način detektiram 0 ali 1? (štetje časa sprožim ob spremembi, nato pa na vsake pol dolžine bita zapisujem vrednost vhoda in iz tega kombiniram podatke)

Vseeno mi je, ali dobim pravo vrednost kode, ali njen komplement (0 in 1 zamenjane)...

Kakšni predlogi, ideje, mnenja?

LP, D.

stealth.us ::

Zdravo.

Ne uporabljajo vsi daljinci RC5 kode. Najbolje je, ce imas moznost, da priklopis IR sprejemno diodo na osciloskop in preiskusis daljinca. O RC5 protokolu si lahko preberes na IR RC5. Ce imas sprejemno diodo SFH 5110 bos imel izhodni signal, ko daljinec ne posilja signala pozitiven. Drugace pa ni potrebe po detekciji vsakega polbita, ker v bistvu ce imas prvi polbit na 0 je to 0, ce pa imas prvi polbit na 1 je to 1. Sicer to ni najbolj prav, ampak ti prihrani kaksno zanko :) Ce pa se odlocis, da bos detektiral vsak polbit pa lahko pri zacetku podatkovnega polja pri 445us zacnes vzorciti in potem vzorcis vsake 889us. Upam, da sem pomagal, ce ne povej :)

LP Tim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krmiljenje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Pomoč in nasveti
142003 (1567) akulp
»

Infrardeče kontroliranje motorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
472737 (2168) SplitCookie
»

Philips TV in daljinec

Oddelek: Zvok in slika
123044 (2836) king67
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127551 (10795) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325806 (4379) kulSMS

Več podobnih tem