» »

[C++] Kateri C++ IDE je najbolj osnoven?

[C++] Kateri C++ IDE je najbolj osnoven?

<JuRe> ::

Pozdravljeni!

Mislim, da naslov že vse pove, torej kateri program C++ je najbolj osnoven?
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------
  • spremenil: Vesoljc ()

OwcA ::

int main()
{
  return 0;
}

?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

<JuRe> ::

Ne, nism mislu programa izdelanga v C++, ampak program C++ s katerim izdeluješ programe.

Npr.: maš Microsoft Visual C++...
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

upirna ::

beležka
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

<JuRe> ::

Jah, ubistvu je res.

Pol, rabš pa še compiler, linker...

Sam program k uključuje vse to pa ni VISUAL!
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

OwcA ::

Dev-C++ ali Borladnov C++ Builder.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

<JuRe> ::

Aha, OK thx.
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

iNN ::

btw, temu se lahko rece "razvojno okolje" ;)
==

kihc ::

Jaz sem se zdaj mal lotil igranja z Qtjem, pa mi zadeve ne uspe spravit k delovanju :S

Z neta sem potegnu opensource paket za windows, problem nastane že takoj, ker je treba librarye in še en kup drugih stvari se mi zdi prej prevest, preden jih sploh lahko uporabljaš, meni se pa niti približno ne sanja kako naj to nardim, ker navodila so za VS command-line compiler, jaz pa uporavljam DevC++ in nimam pojma o delovanju Mingwa (compilerja)

A je kdo že to uporabljal na devc++ da bi mi vsaj malo namignil kaj je treba naredit, ker ne bi rad še enkrat tople vode odkrival? :D
x

Vesoljc ::

temu, kar isces se rece IDE (go google for more)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

snow ::

Odpakiraš QT, 'greš' do tja in:
> configure -platform win32-g++
> mingw32-make

Moraš pa met PATH nastavljen na mingw direktorij.



Vem pa da so bili problemi pri začetnih 4. verzijah pri statičnem buildu, ampak ne vem kako je sedaj z 4.1.3. Ampak za to še ne rabiš skrbet. Prvo probaj tisto zgoraj.


Drugače pa pobrskaj malo po trollastih mail arhivih.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

kihc ::

Hm, to sem zdaj uštimal (trajalo uro pa pol -- gentoo style), samo zdej je pa fora da mi pri prevajanju javi napake, da ne najde nekih objektov, čeprav sem vse knjižnice in lib-e skopiral v mape od DevC++. A moram dodat še kakšen parameter prevajalniku?

Na teh mail listah nekaj pišejo o prevajanju projektov z nekim qmake-om, samo jaz se s tem zaenkrat če se le da ne bi ukvarjal, samo malo se poskušam igrati po tem tutorialu.

btw, prej sem zgrešil temo -- post je bil namenjen v temo "c++ vprašanja", nimam pojma kako se je znašel tukaj. :8)
x

snow ::

Verjetno moraš povedati kateri library je potrebno zlinkat.

project -> project options (alt + p)
parameters
Add library or object
in izbereš potreben library (ne vem iz glave kateri)

Kateri pa so v qt/lib direktoriju?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

NoUse4AName ::

čeprav sem vse knjižnice in lib-e skopiral v mape od DevC++

To je napaka. V DevC++ se nastavi pot do lib in include direktorijev za DevC++. Drugače pa je tudi izbira DevC++ razvojnega okolja napaka. Vzami raje visual c++ express ki je zastonj, približno 10x boljši v vsakem pogledu in ga lahko uporabljaš z QTjem s tem patchom, ki ti bo dodal podporo za visual studio v QTju. V visual studio si lahko vse nastaviš in ne rabiš delat z ukazno vrstico da si prevajaš programe. Qmake preprosto dodaš kot external tool in ga poženeš ko dodaš file projektu ali pa kaj drugega spreminjaš.

Na teh mail listah nekaj pišejo o prevajanju projektov z nekim qmake-om, samo jaz se s tem zaenkrat če se le da ne bi ukvarjal, samo malo se poskušam igrati po tem tutorialu.

Še ena napaka. To je star tutorial za QT 2.2. Saj si dobil dokumentacijo zraven QTja, tako da ne bluzi in uporabljaj tisto ki je zraven prišla ali pa to online (sta enaki). V dokumentaciji je sekcija imenovana "Tutorial and Examples" ki ima vse kaj rabiš da se naučiš QTja.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Tukaj je potem še CodeBlocks.

Jepa stvar bolj na nivoju DevCpp in lahko celo uvaža njegoveprojekte in pakete. Saj DevCpp je bolj tako kot IDE, je pa sistem paketov kar dobro narejen in so res enostaven način da si inštaliraš kak SDK ali karkoli že. Druga podobnost je, da lahko stankaš dol varianto z ali brez MingW - ne eno ne drugo niso neki grozni downloadi, tako da je fino, če na hitro rabiš IDE+prevajalnik.
/\/\.K.

Gundolf ::

Je pa ena prednost IDEjev, ki uporabljajo gcc oz. MinGW prevajalnike pred Microsoftovim. Namreč prevajalnik je precej bolj po standardu. Microsoft še vedno ne more iz svoje kože in svoje visual c++ še vedno dela rahlo (bolj kot ostali) po svoje. In z gcc imaš še prenosljivost kode zagotovljeno.

Sam sem uporabljal Visual C++ Express 2005 ampak sem zdaj popolnoma prešaltal na Code::Blocks. Čeprav ima IDE več hroščev in imam code completition raje izklopljen (morda lepo dela na enostavnih zadevah, ne vem). Je pa zato delo s kodo precej lažje. Da se inštalirati DevCpp-jeve paketke, problemov s knjižnicami ni (poskusite kdaj portati enepar projektov - statičnih/dinamičnih knjižnic - iz starejšega visuala v 2005 - živ obup).

kihc ::

Visual Studia zaenkrat ne bi uporabljal, prav zarad tega kot je reku Gundolf, pa tud nekak nisem navajen delat v VS ker ima ogromno preveč funkcij in se popravici povedano zgubim med poplavo oken in tega sranja.

Sem zdaj probal še codeblock, ker nikol prej nisem slišal zanj, pa se mi zdi dobra zamenjava za devc++ ker ima malo očesu prijaznejši vmesnik.
Problem pa še vedno ostaja, v obeh programih (devc++ in codeblock) sem dodal pod compiler parameters->add object or... VSE lib-e ki so bili v qt/lib mapi, potem sem še pod "folders-include" dodal mapo qt/include in pod library-folder še enkrat dodal celotno mapo qt/lib, ampak še vedno brez spremeb, javi da so nedefinirani objekti :S

@snow, lib folder (upam da tist neumen oblaček ne moti preveč )
x

NoUse4AName ::

Je pa zato delo s kodo precej lažje. Da se inštalirati DevCpp-jeve paketke, problemov s knjižnicami ni (poskusite kdaj portati enepar projektov - statičnih/dinamičnih knjižnic - iz starejšega visuala v 2005 - živ obup).

V kakšnem pogledu je lažje? Glede knjižnic pa tudi ne vem kaj misliš. Sem kr precej stvari prevajal z vs.net 2005. V najslabšem primeru sem moral tu pa tam spremenit kakšno vrstico z trivialnimi spremembami.

Gundolf ::

Tisto visualovo razlikovanje statičnih/dinamičnih, multi/single-threaded debug/release runtime knjižnic je nočna mora. Pravilo je v bistvu enostavno, če ti kompajlaš program tako da označiš uporabo MT, debug, dll runtime knjižnice potem lahko k temu programu statično linkaš le knjižnice, ki so bile prevedene oz. linkane na identičen način (bi rekel da prevajanje tu nima veze, ampak opcije za nastavljanje runtime knjižnice se totalno neintuiitivno ne nahajajo pod opcijami linkerja). Torej, jaz imam tam nekje 10 majhnih statičnih knjižnic, ki jih moram prevest vsaj v debug/release modu in v statičnem/dinamičnem načinu linkanja, da imam pokrite realne možnosti uporabe v mojih programih. Poleg tega se ne morem zanašati na že prevedene pakete (recimo SDL) , ker ponavadi vsiljujejo le svoj način uporabe. Da ne omenjam, da je prevajanje takih paketov včasih cela pustolovščina, še sploh če so project fajli za starejše verzije visuala.

Ko sem pa nazadnje prehajal iz VS 7.0 na 2005 in sem hotel svoje stare projekte (statične knjižnice) le nanovo prevesti mi tudi to ni delalo. Enostavno sem moral vsak projekt na novo naredit (seveda identično, brez skrbi, sem zelo dolgo iskal kje so razlike in nisem našel), da se je zadeva prevedla. Zato sem nad Visualom obupal. Sej drugače je v Windowsih zaenkrat to najboljši paket, se mi zdi da je performančno tudi boljši kompajler od Gccja. Samo mal jih standard mede in pa prekomplicirano so zastavili vse skupaj.

sid_dabster ::

Ako imas para, onda BCB.
Ako ne, onda KDevelop.

Ampak pazi. BCB kot tak te navaja na svinjski nacin kodiranja. Zacetek je enostaven, pri pisanju kompleksnih programov (ki naj bi se morda celo portali) pa moras prekleto paziti, da ne nastanejo spaghetti bolognese.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Zgodovina sprememb…

Gundolf ::

Jaz iz stališča C++ toplo odsvetujem vse kar ima Borlandovo ime zraven. Sem prepričan da je Delphi super jezik itd. ampak Borland želi v svojem Builderju vsiliti Delphijevski način programiranja na C++. In stvari, ki so verjetno optimalne v Delphiju so v C++ daleč od tega. Tako da komur se dopade Borlandoveme IDE in nima želje/potrebe po prenosljivi kodi naj raje vzame Delphi.

sid_dabster ::

@Gundolf:

Drzi kot pribito.:)
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] Kateri IDE za manjši projekt?

Oddelek: Programiranje
101336 (1065) MrStein
»

[VC++] Napaka pri prevajanju

Oddelek: Programiranje
141623 (1364) Jean-Paul
»

[C] bug compilerja ali kaj drugega?

Oddelek: Programiranje
7958 (842) ql000
»

[C++] prevajalnik hoce konstruktor za strukturo

Oddelek: Programiranje
182438 (2142) Tr0n
»

program c/c++

Oddelek: Programiranje
101172 (974) [MYTiX]

Več podobnih tem