» »

Krmiljenje PC-ja preko daljinca

Krmiljenje PC-ja preko daljinca

akulp ::

Živjo.

Malo obujam spomine na tole:
https://www.spida.net/projects/hardware ... ex.en.html

Spomnim se, da je bilo to noro popularno XX let nazaj.

Sam sem to uporabljal za upravljanje TVja (takrat še preko TV kartice na sobno anteno), potem kasneje ko je prišla IPTV, ki je še danes uporabljam direktno na PCju, pa sem si nabavil Logitechovo MXAir, ki mi še vedno odlično služi.

Zdaj pa ugotavljam, da bi bilo za otroka mnogo lažje, če bi mu naštimal enega daljinca, s katerim bo lahko upravljav Multicast oz. karkoli že pač uporabljam za IPTV.

Obstaja kakšna fina rešitev daljinec+sw za take zadeve? Vem, da za telefon je kup takih app., ampak jaz bi želel prav daljinca.

Hvala za nasvete.
Lukcc

akulp ::

Nihče?
Lukcc

Lonsarg ::

Otroci se hitro učijo novih stvari, naj se nauči uporabljal PC pa je. V tem primeru rabiš poleg(oziroma namesto) MXAir miške morda raje tole, da je zraven še tipkovnica, ko bo otrok hotel na youtube kaj najti: Logitech K400

akulp ::

To imam oz. sem imel, ampak ta pad zraven tipk. je dokaj neuporaben oz. neroden.

Ne sej, se strinjam, seveda se bo naučil. Ampak ta daljinec varianta je bolj tako, za fotra, da bi se spet malo igral z LIRC variatno.
Vidim pa, da ni preveč popularno več to. :)
Lukcc

tintorel ::

Jaz uporabljam USB HP MCE IR sprejemnik, daljinec uporabljam nek industrijski, ker mi je originalen/priložen premajhen in neergonomičen. Za uporabo svojega daljinca se moraš poigrat s kofiguraciskimi fajli.

Sem pogledal na ebay (vpiši: MCE Remote) in se še nekaj dobi.
Ta:
vpiši: 18M Mini PC Laptop Notebook Multimedia Fernbedienung mit USB-Empfaenger GY
se predstavi računalniku kot še ena tipkovnica.
Ta je bolj pravi:
vpiši: Philips MCE Smart Remote Fernbedienung infrarot für Windows

Mi deluje dobro, le 'rafalni' sprejem ne dela, kar ni dobro za jačanje glasnosti ali listanje po spisku programov. Zaradi različnih standardov (RC-5, RC-6,...) z nekaterimi daljinci to ne dela.
OS mi je Linux.

BorutK-73 ::

Jaz imam tole že par let:
https://www.aliexpress.com/item/Wireles...

Za htpc je več kot dovolj. Ima tudi miško.

Zgodovina sprememb…

akulp ::

Hvala obema.

Le pri eni stvari se mi tele stvari vedno ustavijo. Aplikacija, preko katere krmiliš ukaze določenih tipk.

Tile daljinci so več ali manj programirani vnaprej oz. so opcije zelo omejene. Jaz bi recimo potreboval možnost, da mu za prižiganje MulticastTv2 aplikacije podaš koordinate na ekranu, kjer naj se izvede dvojni klik (ker Multicast "počiva" v system trayu in ga edino tako lahko dvigneš, če namreč zaganjaš exe, se zažene na novo), potem pa programiranje vsakega gumba, glede na MulticastTV bližnjice...

@BorutK-73, tvoja varianta podpira kak namenski SW, kjer bi se to dalo nastavljati?
Lukcc

tintorel ::

Z mojim HP MCE IR sprejemnikom lahko uporabim katerikoli daljinec. S programom lirc se da nastavit vsako tipko da naredi kar hočeš. Največkrat simulira tipko na tipkovnici, lahko pa tudi prožim skripte, ki premikajo miš, klika, ubija obešen Kodi, zažene karkoli... Za premikanje miši verjetno potrebuješ še kakšen programski dodatek, ne vem kako je v Win.
Gre pa kar nekaj časa za vse nastavit

tale zgleda pravi (ni tipkovnica):
http://www.ebay.de/itm/Philips-MCE-Smar...

akulp ::

Aha, super ja, to info sem rabil. Saj LIRC poznam že izpred X časa, ko sem to še uporabljal. In ja, se spomnim, da je potrebno kar nekaj časa, da vse nastaviš. :)

Sem pa imel takrat problem v tem, da je na eni tipki zaznal več različnih "kod" (pa sem preikzusil kar nekaj daljincev) in zato potem tudi meni ni delal "rafalni" sistem. Ker je moral čez spisek kod, da je našel pravo, tisto, ki jo je daljinec v tistem trenutku poslal in potem je sprožil ukaz pritisnjenega guba. In to je bil očitno ravno dovolj velik zamik, da je rafalni sistem slabo oz. ni delal.
Mogoče imaš pa isti problem?
Lukcc

refosk ::

Tole tudi dobro dela - preko telefona:
https://www.unifiedremote.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: refosk ()

akulp ::

Tole sem včeraj testiral, ampak nimaš nekih opcij nastavljati posebnih ukazov, klikov po koordinatah itd.

Ali pa ne najdem?
Lukcc

delfinus ::

tintorel je izjavil:



Mi deluje dobro, le 'rafalni' sprejem ne dela, kar ni dobro za jačanje glasnosti ali listanje po spisku programov. Zaradi različnih standardov (RC-5, RC-6,...) z nekaterimi daljinci to ne dela.
OS mi je Linux.


Uporabljam MCE remote in sprejemna od Microsofta in je super. daljinec sem tudi sam dal v predal in uporabljam enega drugega ucljivega z vec tipkami, ker jih potrebujem. Primarno ga uporabljam za HTPC.

Kar se tice rafalov in singl klik problema. Poskusi z onemogocanjem Debounca. Kako? Takole klik.

lp, d.

roCkY ::

Sam ne maram klasičnih daljincev. Zato sem pred leti razmišljal kaj uporabiti. Sprobal nekaj mini tipkovnic in podobno... a mi nikakor ni bilo OK.

Za MulticasTV ga pomoje čez ustrezno "miš" ni. Zadeva je zasnovana za uporabo z miško. Praktično odkar se je pojavil v prodaji uporabljam Logitech MX Air. Zraven pa neko brezžično tipkovnico. Zanjih nekaj let K830. V prvem obdobju tipkovnico brez touchpada, kar pa je bilo malo nerodno, ker je treba za vsako malenkost v roke vzeti "šišmiša".
Trdim, da je MCTV in ti 2 Logitechovi napravci najbolj uporabna zadeva za upravljanje PC in seveda IPTV prek PC iz "fotelja". Je pa MX Air sedaj kar težko dobiti kak rabljen. Nekega ustreznega nadomestka, ko sem nazadnje iskal nisem našel tako da sem pred par leti naredil nekaj zaloge prek Ebay-a in upam, da bodo delali dokler se nekdo ne spomni nekaj podobnega v prodajo dati.

akulp ::

Ja, saj, kakor sem že napisal v prvem postu. MxAir je meni otpimalna rešitev.

Sem pa tole z daljincem (LIRC varianta), že imel pred leti in ni bilo slabo. Pa sem "obudil" temo z namenom, če obstaja že kaj novejšega, lažje učljivega.

Verjetno pa res to danes ni več neka uporabna zadeva. Čeprav, po drugi strani pa, če bi obstajal nek ok HW+SW za to zadevo in bi bilo simpl nastavljati razlčine komande in funckije, sem prepričan, da bi stvar živela. LIRC vseeno, za neukega userja, ni najbolj domač in simpl.
Lukcc

akulp ::

akulp je izjavil:

Ja, saj, kakor sem že napisal v prvem postu. MxAir je meni otpimalna rešitev.

Sem pa tole z daljincem (LIRC varianta), že imel pred leti in ni bilo slabo. Pa sem "obudil" temo z namenom, če obstaja že kaj novejšega, lažje učljivega.

Verjetno pa res to danes ni več neka uporabna zadeva. Čeprav, po drugi strani pa, če bi obstajal nek ok HW+SW za to zadevo in bi bilo simpl nastavljati razlčine komande in funckije, sem prepričan, da bi stvar živela. LIRC vseeno, za neukega userja, ni najbolj domač in simpl.



Zaj sem se spomnil. Nisem WinLIRC uporabljal, tole sem imel:

https://www.promixis.com/downloads.php

Girder! :)
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskratel-ov NetTop OpenElec, Kodi, IR daljinec

Oddelek: Pomoč in nasveti
8853 (591) misek
»

IR receiver za remote in LIRC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131545 (1436) techfreak :)
»

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Oddelek: Strojna oprema
413131 (2600) nokia6310
»

IR sprejemnik!!!

Oddelek: Strojna oprema
332351 (1859) msmiha
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354366 (3332) msmiha

Več podobnih tem