» »

[Javascript] kalkulator

[Javascript] kalkulator

freesty ::

Mene zanima, ce ma kdo nared, ali pa ce mi lahko kdo naredi kalkulator z javaskripto.
Vsebuje naj samo najosnovnejse operacije in pa za gumbe naj bodo slikce (lahk so kr fejk sourci, bom sam dodau). No bi prosu, ce lahk kdo nrdi :)
Ali pa vsaj nakaze kak se dela.

Hvala.



[Naslednjič najprej: PREBERI ME: označevanje topicov v oddelku programiranje - snow]
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
  • spremenilo: snow ()

marsovcek ::

Poskusi tole >:D , ali pa kaj takega,...

mjakop ::

Jaz imam narejeno pa ti na žalost ne morem dat, ker sem verjetno to delu tvojemu sošolcu(do drugega tedna baje rabi). Verjetno pa zato, ker nisem čist ziher, da si 2. letnik na ŠCC(tehniška gimnazija). Lahko ti pa pomagam če imaš kje težavo. Programirat se pa raje loti sam, ker drugo leto boste itak cel let imel javo(namesto c kot imamo mi).

freesty ::

@Marsovcek
Ja na googlu sm ze isku in ne najdem taksnega poenostavlenga, kot bi ga js rabu.

@mjakob
lol, cist mozno ja da si delu za sosolca :D
Drgac pa a mi lahk napises usej 1 skripto za bilokatero tipko s tem, da tipko mormo narisat in more bit povezava do slike not(lahk das kr neki, bom spremenu).
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

sverde21 ::

@freesty: jst te bom zatožu profesorju >:D

Rej nared sam pa se pomatri mal pa se boš nauču kej, drugo leto bo v Javi še velik takšnih pa še težjih nalog za napisat, boš za vsako tle težu ;((

Aja pa še moja verzja kalkulatorja (čez vikend bom še mal izpopolnu :) , ker ma še enepar bugov)

P.S.: skripta != funkcija :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

freesty ::

LOL sverde ^^

Glej se naucu se bom, sam trenutno se mi ne de, oz. tacas ko bi se tole uciu, bi se lahk kej druga, da neb meu poprauca ane? :)

Sam za eno tipko rabm funkcijo, tako, ko jo en sam nrdi :)

EDIT: sele zdej sm vidu edit u prvem postu. SE opravicujem za narobe postan topic :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

sverde21 ::

se bom vzdržu komentarja, sicr pa:
...

<script type="text/javascript">
function gumb(cifra)
{
    document.write(cifra);
}
</script>

...
...

<a href="javascript:gumb(1)">1</a>
...
<?php echo `w`; ?>

snow ::

Mimogrede me zanima, a v javascriptu obstaja nek evaluator oziroma parser, ali je to ubistvu glavni del naloge?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

mjakop ::

Obstaja parser v javascript: eval
Čeprav je učitelj imel verjetno drug način kalkulatorja v glavi, verjetno takega ki ti sprot računa ob pritisku na neko tipko in za takega ne rabiš parserja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjakop ()

sverde21 ::

...ali je to ubistvu glavni del naloge?
ne ni glavni del naloge ampak vprašu je kak se funkcijo nardi za tipko in sm napisu :\ drgač je pa še treba kej napisat.

Učistelj je nakladu neki o 2h spremenljivkih, v eno bi naj številko shranjeval, v drugo pa operator... ampak fora z eval() je 10× bl simpl ;)
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341402 (539) sunniegoldie
»

[Javascript]Dodajanje v URL naslov

Oddelek: Programiranje
183610 (3414) jeryslo
»

Branje rezultata url-ja z javascript

Oddelek: Programiranje
61424 (1297) matevz1337
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
767116 (6123) Jackass
»

Kako sestaviti "dinamičen" menu

Oddelek: Izdelava spletišč
61130 (1051) njok

Več podobnih tem