» »

Kako sestaviti "dinamičen" menu

Kako sestaviti "dinamičen" menu

b0B3k ::

Imam dokaj rookijevsko vprašanje, vendar ne vem točno kako ga postaviti ,da bi ga razmeli.
Zanima me kako najlažje sestaviti nekakšen dinamični menu. Želim si namreč, da mi ob postavitvi novega page-a in s tem novega linka nekako ne bi bilo potrebno na vsaki strani (kjer je pač menu) spreminjati kode in dodajati tale nov link. Npr. imam na strani recimo deset linkov (se pravi je teoretično na desetih straneh en in isti menu). Če pa spremenim oz. dodam nov link moram vseh teh deset oz. enajst (če gre za novega) spremeniti.
Trenutno imam stvar rešeno z okvirji (frame-i). Na levem frame-u je menu, če se ta spremeni, spremenim samo eno stran. Podobno bi bilo tudi z Iframe-mom. Vendar se mi frame-i nekako ne dopadejo, pa tudi, v nekaterih browserjih niso podprti - ampak to je že druga zgodba ...

Ali morebiti obstaja kaka elegantnejša rešitev, brez kakšnih hudih skriptnih jezikov (težava zaradi web serverja, ki le-teh ne podpira) razen seveda morebiti javascripta.
Nekje sem od daleč slišal o nekem "include" vendar, če se ne motim, to ni standardni HTML ukaz.
Najelegantneje si zadevo predstavljam nekako takole, da bi nekje imel nek file z linki (kot menu), ki bi ga v htmlju, recimo z js funkcijo, ki bi predstavljala menu, klical ...

Vsak namig, ideja ali kakršnakoli pomoč je zelo zaželjena.
P.S. Če sem pa morebiti kakega hudega kozla ustrelil, mi VI, hudi guruji, prosim oprostite. 8-)

Taras_Bulba ::

Ja, include je stvar php-ja in sorodnih zadev. Tvoja rešitev se skriva v javascript menujih, mal poišči za temi zadevami. Najbolje je, da je struktura menuja v zunanji datoteki, na sami strani ti jo pa js skripta prebere in sestavi kar pač sestavi.

Ziga Dolhar ::

Tudi "html" pozna nek include: Server-side includes

(Ni omejeno na Apaća. Deluje vsaj še na IIS-u.)
https://dolhar.si/

b0B3k ::

OK,
najprej hvala za predloge.

Zadevo sem testno rešil z javascriptom (kjer je pač definiran menu) kar je vizualno zelo elegantno in preprosto, vendar imam naslednje vprašanje. Kako primer rešiti takrat ko uporabnik nima omogočenega javascripta, oz. uporablja browser, ki javascrpita ne podpira. Sicer je takšnih majhen odstotek vendar vseeno. V tem primeru se menu ne pojavi ..

Kako bi najlažje ugotovil, ali je javascript omogočen ali ne? (pa bi uporabnika takrat opozoril, da brez javascripta stran žal ne deluje pravilno). Ali pa je morebiti kje kaka druga rešitev, kjer mi pri izgradnji menuja ne bi bilo treba paziti na kompatibilnost browserja z stranjo (oz. njenimi komponentami)

njok ::

A si poskusil kar ti je Ziggga rekel?

b0B3k ::

@njok : nisem.
Niti še ne vem kakšen server uporabljajo tam, kjer naj bi imel stran ...

njok ::

Pa saj ni tezko probat.

<!--#echo var="DATE_LOCAL" -->

To vstavi v eno .shtml datoteko. Če ne dobiš izpisa, ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341671 (808) sunniegoldie
»

linkanje med div-i?

Oddelek: Izdelava spletišč
141609 (1427) MrBrdo
»

Pomoč z iframe!

Oddelek: Izdelava spletišč
141733 (1520) Vice
»

[php-html] začetniški problemi

Oddelek: Programiranje
301516 (1229) Ziga Dolhar
»

Kako zagotoviti prikazovanje celotne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71571 (1456) coldman

Več podobnih tem