» »

Ugotavljam če sem "izumitelj" algoritma

Ugotavljam če sem "izumitelj" algoritma

Swizec2? ::

Najprej lep pozdrav vsem skupaj... prvi post in te zadeve.
Upam da nisem komu ukradel nicka "Swizec"... pomožnosti kar sebi izpred nekaj let...

Uglavnem, zakaj sem tu... Danes sem pozno pokonci, za spremembo brez pametnega početja, pa sem se odločil da ugotovim če sem prvi, ki je pogruntal to zanimivo reč. Sem že na nekaj forumih vprašal pa nevejo oz. pravijo da sem... tale bi bil pa še najbol tehničen od forumov, ki jih obiskujem, tak da bo že pravi naslov.

Torej, za kaj se gre...
Pred približno letom dni sem se lotil OSS projekta (nič posebnega, vem), katerega namen je, da postavlja internetne strani na podoben sistem kot gre inštalacija programov na Gentoo-ju. Se pravi, moduli se sami naložijo s serverja, razpakirajo, inštalirajo in se avtomatično naredi osnovna konfiguracija. Nič prav novega, mogoče edino na področju internetnih strani.

Kar pa je novega, vsaj upam, je način kako moduli sodelujejo. Glavna prednost je v tem, da če programer želi uporabiti kodo iz drugega modula samo naklofa 4 vrstice, ki poskrbijo da "passa" spremenljivke ter jih dobi nazaj. Programerju pa ni potrebno vedeti kateri moduli se izvedejo, katere funkcije, kakšni so argumenti, se pravi ne rabi vedeti takorekoč nič o kodi, ki se bo izvedla kot posledica njegove zahteve. V končni fazi lahko samo poda vse spremenljivke, ki so trenutno dostopne, in pobere nazaj tiste, ki jih potrebuje. Zelo preprosta zadeva s programerjevega vidika vglavnem.

Iz čiste radovednosti pa me zdaj zanima, če kdo ve, da bi kaj podobnega že kje obstajalo? Se pravi sem se trudil z odkrivanjem amerike...


(pa upam da je tema tam kot mora bit ^^ )

Thomas ::

Mojega mnenja nočeš slišati, verjemi.

Eden redkih sem, na tem forumu, ki PODPIRAM softwareske patente. Vendar z odločnim pristavkom, da ne za malenkosti, (pol)očitne zadeve in za prior art. V teh primerih nikakor ne.

Tvoje IMO spada pod malenkosti ali (pol)očitne stvari.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Večina sodobnih frameworkov (TurboGears, Ruby on Rails, ...) ima kaj podobnega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Swizec2? ::

Hmmm...

bo ze drzal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7314681 (12367) tiga325
»

PIC kot webserver (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
738584 (6697) ql000
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479516 (6131) OZZY
»

samorebootanje računala

Oddelek: Pomoč in nasveti
7890 (766) azeed
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201510 (1218) tico

Več podobnih tem