» »

IBM, WD, Seagate HDD?

IBM, WD, Seagate HDD?

imott3791 ::

Zanima me katerega od proizvajalcev diskov mi priporočate? Želim namreč kupiti 40G disk. Kaksno hitrost 5200 ali 7200?

Hvala.
LP TomazK
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

BendeR ::

Sicer je hitrostni prvak IBM,toda mam z IBMovimi diski slabe izkušnje.Tak da sem že 2leti zagret privrženec Seagatea.

ChiefThunder ::

jz mam IBM-a, mi dela bp, sam se pa folk pritožuje čeznje, hkrati pa hvali maxotorja, ki je tišji in nima tolk problemov, sam je tud počasnejši...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

matevzm ::

WDji so zadnji cas kar dobro ocenjeni. Mislim da so na nekaj testih pobrali prva mesta. Pa tudi o kaksnih problemih ni slisati.
Seagate so U6 v redu in Barracuda IV. III se je meni grela in je bila glasna. Segate U5 je bil polz, U6 so mi pa kar simpaticni (in lepo tihi).
Z IBMji pa nisem na tekocem. Pred casom so bili precej popularni, trenutno pa nimajo tako uidarnega modela (imajo dobre, a niso edini).

ian wolf ::

Če hočeš hiter disk vzami takšnega s 7200 obrati, vendar bo verjetno na ta račun precej glasen (vsaj moj WD je). Predlagam Maxtorja 40G 7200 obr., ker je precej tih in tudi greje se ne tako kot IBM ali WD. IBMi so zelo hitri, vendar na račun zanesljivosti (manj reklamacij) izberi raje WD, Seagate ali Maxtor.
:D
LP !
Errare humanum est...

Daishi ::

Mam IBM diske od 4.3 GB naprej in razen enga kukurus 45 GB diska so vsi delali kot urca.

Meu sm pa lih use, ka so vn prsli z 7200 RPM!>:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Mr.B ::

Pa ko se boš odločal za diske , pojdi potem najprej na strani proizvajalcov diskov , in si izpiši točne P/N oz cifre označenih na diskih. Potem pa pojdi do prodajalcev in reči tale disk s to oznako . Pa boš videl , kako te bo gledal .

Recimo IBM IC35 diski dobiš dve vrsti , seveda pri naš dobiš počasnejšo verzijo , in ne tisto s testov.
Recimo Maxtor , ima štiri tipe ATA 100/7200 diskov , ko sem povedal serijo ki jo hočem , so me gledali kot butca , oz. se mu ni sanjalo , o čem govorim . No ko mi ga je pokazal , je bil seveda najpočasnejša serija , kot sem pričakoval.

Čez novo leto bom naredil en konkreten test ATA RAID kontrolerja z dvema diskoma v Raid-0. Malo sem se igral z defoult nastavitvami raid polja , potem pa sem kopiral system32 direktorij na novo ustavrjenem polju , pa sem se malo zasmejal . Koperanje NA isti particiji , na katero sem skoperal le ta direktorij , in ga še enkrat skoperal na isto particijo , ni presegel 3 MB/s , je pa koperanje 500MB velke datoteke letelo kot raketa. Ostalo po novem letu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

burekar ::

A bi lahk men kdo povedu, kje se da v Sloveniji dobit Seagate ta nove modele?Baje so neslišni (zarad tega, ker je ležaj v tekočini).
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

tha_man ::

burekar, jaz tud iščem nove barakude. Prodajalec je rekel da jih mogoče dobi naslednji teden, ampak kar malo dvomim... No, če bodo, bom verjetno nabavil 40G model pa bom poročal kako se kaj obnese.

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

burekar ::

tha_man
Prosil bi te, da poveš v kateri trgovini ti je to rekel prodajalec. Da jim bom še jst mal težil.:)
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

tha_man ::

Trgovina Belbled. Ampak on jih ne uvaža v slovenijo, temveč jih dobi od zastopnika (nimam pojma kdo naj bi to bil). Tako da bi se blo mogoče pametno najprej pozanimat kdo je zastopnik od Seagatea pa najprej težit njim, potem pa še Belbledu 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 120GB HDD?

Oddelek: Kaj kupiti
181376 (1062) asPeteR
»

Maxtor ali Seagate 80GB ta tiha verzija

Oddelek: Kaj kupiti
141441 (1147) Fury
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310964 (6592) ChiefThunder
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381878 (1235) burekar
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax

Več podobnih tem