» »

Kateri 120GB HDD?

Kateri 120GB HDD?

Ashrack ::

Bakica je bila kar prijazna in mi bo dala malo dinarčkov za nov trdi disk. Tko da bi kupil nekega 120gigabaša s 7200vrtljajev na sekundo ups minuto :)
Imate kakšne priporočila katerega naj kupim in kje?
Ps. Obvezno naj bo IDE in ne kakšen SCSI
Btw. Sj vem da je offtopic sam ne da se mi novega threda odpirat. A mogoče kdo ve kje bi se še dal dubit R9500P? Ker imam frenda ki nuno potrebuje novo grafikuljo za 3Dmodeliranje.

[by modearetor:zdaj sem ti jaz spremeno naslov teme, v bodoče pa prsim da naslov teme odseva nek smisel.]
....
  • spremenil: boštjan ()

jurre ::

priporocam ti WD 1200JB, ki ima 7200rpm in 8mb predpomnilka, lastim pa si ga tudi sam:D

TribesMan ::

Ali če iščeh tih disk, Seagate ali Hitachi. Slednjega lastim sam, 8Mb verzijo. In je zelo tih, ima pa tudi odlične dostopne čase. Segate pa je ultimativno tiha zadeva, malo tudi na račun hitrosti. Matroxov jest ne maram, ker se ful grejejo (pr frendu sem moral enga že u garancijo dat, ker je dobival bad sectorje grel se je pa tako da ga nisi mogel u roki držat.
WDji imajo pa tak nasty piskaljič zvok, ki ga jaz ful sovražuim, saj iz začetka so tihi a po enem tednu postanejo vsi ful glanejši.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Prjatu ::

No, jaz mam pa ravno z Hitachijem slabo izkusnjo, prejšnji teden se je poslovil z znacilnim skrtanjem ter pokanjem, pa tudi grel se je ves cajt kot hudic, tko da zdej bom kupil Maxtorja, pa bomo vidl
Something else is controlling me!

pingo76 ::

Potem pa ostane samo še seageate :D. Kdo pravi da so počasni?

boštjan ::

9500pro boš še samo na "BOLHI" (mali oglasi) dobo.vzami 9600pro ali pa počakaj na 5600 ultra

Lith ::

WesternDigital z 8 MB cache, pri Avteri v Lj
Sedež družbe Šmartinska 106

P.P. 4089

Telefon 01/ 58 53 411, 58 53 410
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

ripoli ::

Ker sem ravno bral teste v Pc welt !! Prvo mesto dosegel Hitachi/IBM Deskstar 120 gxp 0735l120 AWA07 (hwgst.com) cena 125 Eur pri nas nevem :O , 9,8 ms Ultra dma 100, 7200,! MB /s Min/srednj./max/ 21,62 /36,19/ 44,78:)

Mogoče ti bo kaj pomagalo pri odločitvi !!

To so bli testi diskov do cene 200 EUR ! nad 200 pa je zmagal seagate če maš 790 EUR !!15.000 obratov na minuto !!
lp

OmegaBlue ::

Mam glih novega MAxtorja 120GB 8MB predpomnilnika. Hiter ko svinja u primerjavi s starim hitačijem (40GB)
zaenkrat zelo zadovoljen. upam da nau krepnu tko kot IBM mi je že dva odnesl in use rožice z njim :|
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

asPeteR ::

Ja, seveda trenutno je Maxtor prava izbira.

Opazam, da se zadnje case zelo veliko pojavljajo vprasanja, tipa "kateri disk ze?". Malo pobrskajte po forumu!

Torej Maxtor 2/8MB(nima veze) UDMA133, 120GB, 7200rpm in se dokaj pocen je.

Zakaj?
-Liquid lezaji
-Posledicno tega tih
-Eden najhitrejsih v svojem razredu
-UDMA133(velik busrt, idealno za v RAID)

Nikar pa kupovat Raptorja, raje dva taka maxtorja v RAID! Malo drazje, a mnogo hitrejse od enega raptorja! Da ne govorim o 240GB prostora ... Skratka raptor je za serverje.
http://blog.stegnar.com

noraguta ::

jah jaz nevem , mam IBM iz serije 180 sicer je tih za 7200 disk, problemov za enkrat ni blo. Samo ma pa zelo zelo nadlezen pisk.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Odpadnik ::

Maxtor 40G mi je včeri odletu. Delal je manj kot leto in pol. Disk nikol javil problema, sam kr naekrat winski šteknl in disk šel pa-pa. Sumim temp. Ziher se je pregrel. Tudi sam sem v dilemi med IBM-Hitachi in Maxtor. Grem danes po novega. Rabil bi tihega???
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

pingo76 ::

Za vse tiste ki jim je tišina bistvenega pomena naj is omislijo Seagate-ja (priporočam 120Gb 8Mb cache PATA/SATA). Hiter, 3letna garancija in OSTANE tih.

Odpadnik ::

hja ... Disk bom menjal na garancijo v JAE. Tam majo sam Maxtorje in IBMe :O
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Heisenberg ::

jaz ti definitivno priporocam Seagate barracuda 5, jaz sem jo pred kratkim kupil za 20.000sit 120GB in deluje preprosto odlicno !

je pa tako tih da je prvi disk ki ga dejansko ne slisim !

preprosto povedano zakon stvarca

rap3r ::

En je napisu da raptorja pa ne. Zakaj pa to? Sej na raptorju maš pač samo sistem in stvari k rabjo hitre dostope.
Maxtor sej je ful pregrevou, zdej tanove serije pa res nevem kako so. Tastare serije so vračal v garancijo k po tekočem traku. Tud po 6-7 diskov na dan. IBM hitachi je baje čist ql sam glede glasnosti nevem.

Za seagate pa lahko potrdim da so res zlo tihe zadeve.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

karma ::

hmmm..DM..kje pa dobiš tega Seagatea za 20K če ni skrivnost???

lp
k.

prismo ::

Mene tudi zanima!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prismo ()

asPeteR ::

->En je napisu da raptorja pa ne. Zakaj pa to? Sej na raptorju maš pač samo sistem in stvari k rabjo hitre dostope.

Ta en je tudi povedal cemu tako.

->hmmm..DM..kje pa dobiš tega Seagatea za 20K če ni skrivnost???
->Mene tudi zanima!

Verjetno dobi pac dilerske cene ... Ceprav dilerska bi bila ene 25k glede na to, da je maloprodajna 30k ... Pomoje se samo vazi.(oz foter subvencionira)
http://blog.stegnar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575779 (3931) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452737 (1949) Dr_M
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634770 (3342) Jaffa
»

Kater disk?

Oddelek: Kaj kupiti
201631 (1334) nokia6310
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310051 (7236) Keyser Soze

Več podobnih tem