» »

Tihi diski?

Tihi diski?

Alec999 ::

mene pa zanima, keri diski so tihi ... v randu 40-60 GB ... ampak res res res tihi ... (neslisni) ... tak disk pa rabim k spim z/zraven racunalnika :)

tha_man ::

Seagate Barracuda IV naj bi bili praktično neslišni (upam da bom to trditev kmalu lahko tudi sam preveril). Pa pri enih Fujitsu diskih sploh nisem slišal vrtenja, samo škrtanje glav je blo slišat (čeprav tud dokaj tiho).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

matevzm ::

Ne samo Barracude, tudi novi Seagate U6 (to je 5400 serija) so kar tihi. U5 je seek se slisati, U6 pa ne slisim vec. Je res, da nimam cisto tihega racunalnika, a vseeno.

YiMMi ::

Emmm...
Sem lastnik SEAGATE Barracuda IV 60GB
lahko ti zagotovim da diska ne slisis....
gre za izjemno dober izdelek kateremu IBM ali
Maxtor ne sezeta niti do kolen....
mislim da je cena v birgu za
SEAGATE Barracuda IV 60GB =2500ATS
SEAGATE Barracuda IV 80GB =2900ATS

se pa defenitivno splaca....;)
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

danielka84 ::

mojga Maxtorja, sploh ne slišiš....
ne čuje se niti vrtenje diskov, in glav, ki berejo iz njih...

Nikar pa ne kupuj IBMa, ker so res glasni, tud IC35...

Torej imaš na izbiro Maxtorja in Seagate...
Pa zaj so novi maxtorji z 7200rpm in ATA133 po zelo nizkih cenah, tak da lahko sam odločiš - denar je itak tvoj...
ni-da-ni

danielka84 ::

aja YiMMi ne bluzi, da Maxtor Seagate-ju ne seže do kolen, šeže mu veliko čez glavo..., tak da...
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

giovanni_ ::

fantej v bistvu ripper nima pojma kupi ravno nasprotno kar ti ripper reće. Prava izbira je IBM.:D:D

kuky ::

delam na servisu in sem sprobal vse omenjene diske.
med njimi ni velike razlike v glasnosti.
po mojih iskušnjah je vseeno ibm nekje najtišji, hkrati pa najhitejši (ne za dosti).

danielka84 ::

giovanni ne seri nekaj po forumu, če mimaš kaj bol pametnega za delat... itak nimaš pojma
lih tvojga sem mel doma in ti ruži kot traktor, čeprav je IC35 (aja ti ga sploh prepozna 40GB? ... aja šment..):D
Hja, resnica boli...
ni-da-ni

Yo ::

topic je bil tihi disk ne najhitrejsi.
giovanni ti nimas pojma kaj govoris. on sprasuje za tihe diske ti pa predlagas ibm.
isto kuky "ibm je nekako najtisji"
mislim nekako najtisji- tako so se diski ocenjevali pred leti. danes pa obstajajo neslisni in slisni pri cemer so slisni sigurno ibm.
jes mam maxtorja 40gb ze eno leto pa v vsem tem casu ga se nisem slisal da bi se kaj oglaso, kot ga ne bi bilo.
ce pa ti reces nekaj v slogu "moj disk je zelo tih , ga skoraj ne slisim" - to pomeni da je disk zelo glasen za danasnje standarde
tako da je izbira sigurno maxtor (priznam pa da novih seagate-ov se nisem slisav).
ibm - pa ce se ti gre predvsem za tisino ne kupuj. so pa hitri.

burekar ::

Jst mam tud Maxtorja(fireball model, v originalu od Quantuma).
Je tih, ampak odkar sem se znebil ventov, ga pa slišim. Zdej kupujem Seagate-a.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

AlienRex ::

Tudi moj WD (WD1000BB) ni prevec glasen.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlienRex ()

Alec999 ::

tok odgovorov .. pa se zy nevem kaj bi :) ...
za enkrat je blo slisat velik pohval Maxtorja in Seagata.

da se enkrat povem .. jst rabm res skoraj neslisn disk ...
k mam comp skor brez ventov ... kar je ventov sm zmansu obrate ... tko da se kr naenkrat zelo slisi moj WD disk k so ga prej venti preglasil ... sedaj pa je postal motec.

A majo od Maxtorja ali Seagata diski ksn progy tko k od IBM-a za zmansanje obratov?

a je kdo vidu ksn test diskov k ma napisan kok so diski bli glasni (dB)?

lp,
Alec999

p.s. a ste lohka bl natancni ... pa zraven pisete se kere serije diskov (npr. IBM 40GB 5400rpm )

_Xavier_ ::

jest ti priporočam IBM 40 GB 7200rpm, k ga mam tud sam in je neslišen pa še najbolši je:\

_Xavier_ ::

ej ripper če maš probleme z IBM-om in njihovimi diski pol je s tabo neki hudo narobe ker ga mam jest in se ga čist nč ne sliš
:\

danielka84 ::

nevem no, mogoče je res oni disk(od giovannija) kaj hin; samo, k je isto glasn kot prejšn DTLA, tak da pomoje je z diskom vse uredu...

Glede Maxtorja: zraven dobiš software MaxBlast na disketi, ki ti omogoča spreminjanje parametrov, rezultat je neslišen disk... ampak tud malo žrtvuješ hitrost diska.
Jest sem si ga naštimal in ga SPLOH ne slišim, v praksi pa nisem opazil nobene upočasnitve sistema; so minimalne...

Aja, pa je kdo že testiral kakega IBM z tanovim Maxtorjem? So zelo poceni, pa ATA133 imajo..., neslišni, 7200rpm, ...

Jas ti res svetujem Maxtorja...0:)
ni-da-ni

matevzm ::

na storagereview po novem merijo tudi decibele. Lahko malce prebrskas, zal mislim da glasnosti ne ispise ce naredis primerjavo nekaj diskov.

azeed ::

IBM IC35 ima tudi tihi način delovanja! (glej tudi storagereview)
You gotta say YES to another excess!!!

Brane2 ::

DiskOnKey definitivno !:D
Če že glih zahtevaš disk s klasičnim IDE vmesnikom, pa FLASH disk od Memory Systems...

tha_man ::

No, končno sem dočakal tole Barakudo :\. Kupil sem 40GB model, stal pa je malce čez 36000 SIT.

Sedaj lahko iz izkušenj povem, da je disk 99% neslišen. Sem ga imel v rokah med delovanjem, prislonil uho nanj, in *mislim* da sem nekaj slišal, ampak nisem siguren :D. Sicer je res da je zraven šumel Volcano7, ampak glede na to da je blo moj prejšnji WD 10G @ 5400rpm kar lepo slišat iz *zaprte* kište, mislim da je lahko Baracudo IV proglasim za praktično neslišen disk. Le škrtanje glav je malce slišat, če zelo zelo pozorno poslušaš. Vrtenje je slišat samo ko se disk zalaufa in ugasne; namreč zaslišiš ko se zavrti, potem naredi klik in popolnoma utihne.

Kar se hitrosti tiče, nekih preizkusov sicer nisem delal, se pa windows 2000 naložijo malo hitreje, in tud na splošno že na oko deluje hitreje kot prejšnji WD (pa že ta je bil vsaj za moje pojme izredno hiter).

Greje se sicer bolj kot WD 10G (res da je bil ta skoraj vedno hladen), ampak ni krize; po nekaj urnem delovanju (formatiranje, inštaliranje Win2000 in nekaj programov) je postal topel na otip. Pač, v stilu diskov na 7200 obratih.


No, bom ga še malo stestiral, pa povem še kaj več; zaenkrat sem zelo zadovoljen z zadevo :))
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

LordWorm ::

Mislm namest da bi lepo disk v winsih ugasnu ko gres spat.Samo v Nadzorni nastimas naj ugasne po 5min pa je...ce mas kak program s krajso resitvijo pa se tolk boljs.
;)

tha_man ::

Hja, če ti računalnik kaj dela nekako ni najboljša ideja izklopit disk, kajne :\. Če pa ne dela nič, lahko navsezadnje ugasneš kar cel računalnik.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

matevzm ::

Lahko imas vec diskov, pa naj pozaspijo tisti, ki so recimo backup in se jih ne rabi.
Potem pa pozenes Nerota in jih vse zbudi... :) Ocitno preventivno, a jaz sem potem izklopil spanje diskov.
Glede temperature: jaz sem nekoc sel meriti Barracudo III, ki se je res grela. Po nekaj ne hudega dela mi je dosegla 53 C, polozena na vrhu ohisja. Karamba! IV je druga zgodba in tudi III je lahko cisto fin disk, prijatelj ima 2 v racunalniku (resda s hlajenjem) in nima problemov.

flajer ::

a mi lahko kdo pove kasna je razlika v glasnosti med 5400 in 7200 rpm diski?

_Xavier_ ::

če je dober disk je ni al pa so clo tišji uni 7200 rpm:\

_Xavier_ ::

če je dober disk so še tišji 7200rpm:\

burekar ::

thaman al pa kdo drug. Kje se da kupit te barakude?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Brane2 ::

Eno vprašanjce:

kaj bolj zjebe disk- delovna doba ali zagoni in zaustavljanja?

Mislim, tanovi diski so baje neslišni (jaz uporabljam še vedno dobre stare IBMe z zvočno indikacijo delovanja:D)
Če so neslišni, potem je trenje in s tem obraba v ležajih minimalno-zakaj bi se potem kdo sekiral z ugašanjem ?

Poleg tega v trenutku zagona in ustavljanja verjetno prihaja do povečane obrabe glav in krožnikov, saj glave verjetno drsijo po platah (ni efekta zračne blazine)...

A lahko kdo od vzdrževalcev potegne kako statistiko ?
Mislim, a so opazil kako podaljšanje povprečne življenjske dobe pri diskih, ki so jih ugašal ?


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

tha_man ::

Jaz sem ga kupil v trgovini Belbled na Otočcu pri Novem mestu.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

burekar ::

Ok, nasledn teden si milsim kupit tega Seagate-a. 60GB bo najverjetneje, pa 7200.
V Belbledu stane okol 46 000, a pozna kdo kako trgovino bližje Celju, ki bi bila po možnosti tudi za kakga Frenka cenejša?
tha_man: Kolk je pa kej hiter? Nared v sandri test, pa povej kolk ti je napisal.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

tha_man ::

Sandra 2001se Standard
Windows 2000, FAT32, 30G velika particija

Drive index: 24377
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

burekar ::

Moj MAxtor je tud tu nekje, tak da je to kr hiter. A mi lahk kdo pove, kje vse še prodajajo te diske, razen v Belbledu?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

burekar ::

Dejte no, a res nobedn ne ve?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

tha_man ::

Malo povprašaj naokoli, saj jih tud Belbled ne uvaža direkt, ampak dobi od zastopnika za SLO.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

burekar ::

Sam kje naj začnem? V celjskih trgovinah so vsi bolj ali manj nesposobni.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

burekar ::

Hehe, sn ga kupu pri Belbledu. IDE Seagate Barracuda IV 60GB. Totalno tih, sam od začetka mu neki ni blo do hitrosti. Dans mi je pa v Sandri pokazu 27831 pik. Ni kej, sam to je mal več zato, ker mam jst totalno stweakan računalnik(najnovejši driverji...). Pa PCI frekvenca je bla na 33, ko mi je to pokazal, mogoč bi šel še hitrej, če bi navil vse skupi.
Priporočam, če vam je do tišine.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

tha_man ::

Hehe, Belbled to vse nabavi :D. Lepo da si zadovoljen z Barakudo, burekar! Kako se pa kaj greje? Moj se skoraj nič, čeprav nekateri govorijo kako naj bi ble Barakude vroče. Fat lie :P

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

matevzm ::

Barracud je bilo ze nekaj serij. Prejsnje so se grele. III sem jaz sam nameril 53C pri malo dela na vrhu ohisja.
Kako se grejejo pa nove pa ne vem, ce se ne, super.

burekar ::

tha_man:
Greje se bolj od Maxtorja, sam kot porabnik energije se mi pa zdi, da je čist isto. Greje se sam bolj zato, ker je spodnja stran izolirana in ne gre tolk toplote stran. Jst sn ga dal v zrak v 5.25 režo, zdej je dost bolj hladen.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tih disk. maxtor, seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
191289 (973) tigrr
»

kje v sloveniji seagate oz. iscem tih disk

Oddelek: Kaj kupiti
151144 (877) sid
»

Zamenjava diska

Oddelek: Kaj kupiti
101064 (856) burekar
»

IBM, WD, Seagate HDD?

Oddelek: Kaj kupiti
101025 (838) tha_man

Več podobnih tem