» »

kyro2 ali ati 7200

kyro2 ali ati 7200

js ::

kaj se bolj spleča kupit:
gf2mx 400 64mb za 22 jurjev,
kyro2 32mb za 18 jurjev,
kyro2 64mb za 30 jurjev ali
ati 7200 za 22 jurjev. vse so s tv outom.

a je vlka razlika med 32 in 64 mb rama na kyro2 kartici?

aja procesor bo vsaj 1 giga.

tha_man ::

Za igre bi bi jih razporedil tako (od najboljšega proti najslabšemu, upoštevajoč ceno):
Kyro2 32M
GF2 MX
Ati 7200
Kyro 64 mega

Za gledanje DVD-jev in nasploh delo v 2D:
Ati 7200
GF2 MX
oba Kyrota

Če potrebuješ podporo v drugih OS-ih (poleg windowsov):
GF2 MX
žalujoči ostali :D

Kyro2 32MB je praktično enako hiter kot 64MB. Zdej pa se moraš samo odločit za kaj potrebuješ grafično.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

js ::

grafično bom rabu za igre v windowsih in za gledanje divxov. za DVDje mam dekodirno kartico. a je kvaliteta tv izhoda pri kyrotu slabša kot pri MXu?

totimato ::

hmm, jaz kyre ne bi kupoval. Na večini testov so Geforci zmagovali...
Res pa je da je Ati boljši za DVD...

lp

totimato

tha_man ::

Po testih je tv-out na kyru podobne kvalitete kot na večini mx-ov.

totimato, v katerem testu pa to Geforce MX premaga Kyra (če ne šteješ zraven 3D Mark 2001)?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

krucymucy ::

ja sam mx lohk prbijes na 210/210 vsaj!!!
kolk pa kyrota?
Tko da je navit mx res boljši-verjetno..

rap3r ::

krucymucy, od kere firma pa maš grafično?:\
Jz ga lahk na 200/196, pol mi začnejo eni hlodi po grafiki skakat!mam pa 5,5s ram
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tha_man ::

Navit MX se mogoče že lahko kosa s Kyrom v 1024*786*16, kakor hitro pa preklopiš v 32 bit ali povečaš ločljivost (ali celo oboje >:D), bo Kyro spet hitrejši. Če pa si privoščiš še antialiasing Kyro itak razturi še GF2 GTS.

No, komur je pri igrah pomembna *samo* hitrost in ne da dosti na kvaliteto slike, bo MX res bolje služil. V 640*480*16 je definitivno hitrejši kot Kyro :\
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

totimato ::

tha_man: tisto s 32biti se strinjam, ja. Drugače pa se ne spomnim glih na katerih testih (prejšnji odgovor mi je požrl forum, bah). Eden recimo: Tom's Hardware, krej kyra na začetku šepa, kasneje pa povede. Razlike so majhne, po mojem in ne opravičujejo višje cene.

Mi je pa Kyra kar všeč, škoda da je dražja.

lp

totimato

BBB ::

A ima Kyro2 32MB TV-OUT kompozitni TV izhod? Namrec ga nujno potrebujem. A je to Herculesov model Prophet 4500 al od katere druge firme (zanima me samo 32MB varianta)?

krucymucy ::

winfast leadtek Geforce 2MX!!! ram je pa tud se mi zdi 5.5!!
Sej dela na 225/220 samo pač nimam maximuma že v biosu - ampak se navije do konca šele v winsih!!!

Pa en kuler pa gor - tud na ramih...

KuhaR ::

Ma kupi si raje 7500 kje v tujini jih imajo že za 25K. So dosti hitrejši od vseh teh navedenih pa še polno priključkov dobiš (vga, dvi, S-vhs, kompozit, scart). Pa še dobro se navijajo (moj dela ta trenutek 348-320(640DDR) in mam na duronu 800@933 4100 Winmarkov).

tha_man ::

totimato, procu se reče kyro, ne kyra ;)

Sicer pa, kot pravim: Kyro za hitro igranje pri visokih ločljivostih & 32bit, MX za še hitrejše igranje, ampak v nizkih ločljivostih & 16bit. Drugače pa je Kyro2 z 32MB cca. 2000 SIT *cenejši* kot MX, tako da se ne rabi nič opravičevat 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

totimato ::

tha_man:
kyra je taka naša punčka ;)

tudi se reče ker ne pa krej pa se mi ni dalo popravljat :P

Sicer sem pa jaz gledal razliko med obema karticama s 64MB rama, ki pa je 8 jurjev, in to je tisto kar me srbi, drugače bi v mojem računalniku že zaj blo nekaj plavega :D

lp

totimato

Luigi ::

Ma je res bolje da kupiš ATI 7500 (ne 7200!!!).

Seveda, če jo dobiš ugodno. To ti je full navit najboljši RADEON 1. Kar pomeni, super kvalitetna slika tako v igrah kot pri gledanju DVD-jev.

7500-tka pa je bila še dodatno popravljena, tako da je ful stabilna (veliko bolj kot pa 8500).

Jux ::

ej po mojem mnenju si privosci kyroII - 64mb - ker cim mas mal bolsi proc (beri nad 800) poseka MX sto na uro. Da ne govorimo o MILIJON lepši sliki - tako 2d kot 3d, sam sem prej uporabljal Matrox Millenium 2 in v 2d sliki ni razlike. FSAA itak bolj pici kot pri ostalih karticah.
Za povrh pa 64mb+TVout kyro stane pod 30k sit (če seveda ne kupiš herculesa) - sam sem namreč prav to kartico dobil za 27k sit pred 2 mescema v megahitu (powerVR tvrdke).
Osebno sem turbo zadovljen z njo.

Je pa res da če dobiš kje ATI 7500 (za razumne pare seveda) kupi raje to.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

ne kyro ne mx nimata kompozitnega izhoda.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

_Mortal_ ::

Radeon 7500!!!>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tic ::

tha_man:
Če že popravlaš drugi folk, te bom tut jaz popravu:
Ime procesorja ni Kyro ampak je to ime GPUja - graphic processor unit.>:D
persona civitas ;>

tha_man ::

Tic, ne morem si kaj da ne bi popravil še tebe :D. Kratico GPU je 'izumla' nVidia, in se uporablja samo za procesorje s podporo T&L. To pa Kyro ni :P
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tic ::

Ma reeče se gpu, ker je krejš in se točno ve zakaj se gre:P
persona civitas ;>

Senitel ::

Ne ne veš zakaj se gre, ker če bi bil Kyro GPU, potem bi se dalo sklepat, da zna premlevat tud trikotnike, kar pa ne drži..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 herculesa

Oddelek: Kaj kupiti
231246 (1014) Daishi
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211321 (1026) Senitel

ATI vs Hercules vs Matrox

Oddelek: Zvok in slika
401758 (1417) EvilK|NG
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371651 (1252) Lyu
»

grafična kartica !

Oddelek: Zvok in slika
311843 (1402) ABX

Več podobnih tem