» »

DFI LP UT NF4 ULTRA D - glasnost ventilatorja ?

DFI LP UT NF4 ULTRA D - glasnost ventilatorja ?

gregor ::

Pozdravljeni.

Kako glasen je ventilator na tej maticni plosci oz. ali se da dobit kaksen tisji hladilnik (paisven ? .....)

Hvala.

LP

gfighter ::

Ventilator tam do 3000 obratov niti ni tako glasen, če imaš dobro prezračeno ohišje bo stvar dokaj tiha, na full obratih pa postane reaktivec. Sam sem ga nadomestil s temle pasivnim hladilnikom, ki odlično hladi, problem je le če hočeš imeti SLI ker dveh grafičnih + takšnega hladilnika pač ne spraviš skupaj. So pa tudi druge rešitve, npr. kaj takšnega.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Dejancek ::

Imaš program SmartGuardian in s tem programom uravnavaš ta ventilator...
Dobiš ga pa na CDju od plate.

gregor ::

gfighter, za pasivni hladilnik ki ga imas je navedeno da ni kompatibilen z dfi ploscami, kako ti ga je uspelo namestit, kaksno ohisje imas

dejancek, kaksno je minimalo stevilo obratov (za stabilno delovanje nenavite plosce) in kako je glasen na min. nastavitvi


hvala

lp

gfighter ::

Žal slike nimam, ampak zadeva gre gor brez prirejanja. Ima pa dva downsidea. Prvi je ta, da sem moral grafično prestaviti v spodnji slot in posledično deluje na 8x PCI-e namesto na 16x. Razlike v performancu sicer ni, ampak vseeno. Najbrž bi s kakšno krajšo kartico šlo, ampak high-end kartice so ponavadi dolge. Drugi downside je pa ta, da sta na zatiču, s katerim hladilnik pritrdiš na ploščo, luknji cca. 3mm preveč narazen in gredo šravfi malo postrani noter. Drugače nad hlajenjem nimam pripomb, temperature so za 5-10 stopinj nižje kot s stock hladilnikom. Imam pa Chieftec dragona big tower.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Dejancek ::

gregor : Tolko kot si naštimaš res. Jaz ga furam na 4k obratov in je tih, ko bencham pa gre na MAX ;)

Irmscher ::

Jz mam isto matično in sm se učer neki igral v biosu z temperaturami in ventilatorji, zdej je pa tko naštiman, da se ventilator vsake tok cajta zalaufa na full in se ful sliš.

Na kok moram naštimat tiste temperature, kdaj naj se izključ ventilator, kdaj pa naj dela na full?
So pa eni 3je ventilatorji ;)

igor0203 ::

Mare, a pridm jst jutr do tebe pa ti bom jst jutr pokazu?

Irmscher ::

Ma ti boš zihr še kej pokvaru :D

btw, jutr je matura - slova >:D

joza20 ::

kak mate temperaturo NB ? jaz jo mam okoli 49 pri 4000 obratih , ko nič ne delam. pri igranju iger pa kar 54 . Je to vredi tak al je kaj narobe?
LP

gfighter ::

To so dokaj normalne temperature, sploh če imaš sobo na podstrešju... :D
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

joza20 ::

Kaj pa če naviješ procesor se posledično zviša tudi tem NB je tak. Do kere temperature pa lahko grem. Oz se da hladilnik menjat???

mitjaje ::

Ja jaz imam podobno nastavljeno tako kot vsi...

Trenutno pri sobni temperaturi v mansardi (31 C) se je krepko segrel in temperatura znaša 52C pri 4200 obratih

Ventilator se sliši nad 3800 obratih (odvisno od drugih hladilnih teles, če so glasnejše, se seveda ne bo slišal, če pa so vse ostale pasivne, pa se sliši že 1500 obratov)

Moje nastavitve za NB:

OFF: 20 C
START: 43 C
FULL: 60 C

Spodnja skala pa na 1/4

To je za moj primer nekje idealno...


Je pa res, da se lahko kar hitro segreje nad 60 C (to je nekje zgornja zdrava meja)

Meni je grafa oddajala topel zrak direkt nad NB in to so bile katastrofalne temperature ob igranju iger (nad 65 C) Tako da sem moral kupiti drugo hladilno telo za grafo.... Tako da to preveri kam ti oddaja grafa topel zrak.

Prezračevanje pa si itak moreš narediti zelo dobro, ker z to plato... se bodo stvari kar segrevale (sploh pa če boš navijal procesor)

Aja še to, meni je do sedaj dokler niso prišle te ekstremne temperature več ali manj sploh ni vklopil... Če pa že pa nekje 1300 obratov

Ampak tak je pač na mansardi... Sej že študiram da bi računalnik prestavil kam drugam... Na bolj računalniku humano mesto kjer temperatura ne preseže 22 C

ps: Bom mogo klimo prižgat, pa ne zaradi računalnika, zaradi mene :D :D Se bom skuhal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

J`Mavr0 ::

meni dela na 3500 obrati pa imam -45+ (soba nekje 24°C+)

pa je skor neslišno (cpu 0db, grafa 0db) , silent napajalnik

lp;
Jernej

MEDENA ::

ne vem kako vam uspe imet sobo 24, kaj imate vsi klime al kaj....pr men je nonstop soba 27-28...fucking shit.

MEDENA ::

kaj pravite na tole ?

Extreme Spirit II

Dejancek ::

Na videz je mega lepo.

Sam problem je montaža, ne verjamem da gre to gor na DFI :\

mitjaje ::

To ne fre na DFI plato nf4. Malo poglej koliko imaš placa med grafo in ventom!

Drugače pa zanimiva pogruntavščina!

Dejancek ::

Jaz bi raje reku, poglej koliko "nimaš" placa med grafo in ventom >:D

MEDENA ::

Pismu a s res ne da nekaj pametnega dobiti za tale ventilator? ;) Kaj primernega hehe..

mitjaje ::

Kaj druga pci-e reža pa je namenjena samo sekundarni grafi... Nisem probal še, pa me zanima če je kateri od vas probal?!

Gajba ::

če boš dal grafo v drugo pci-e režo, pol moraš nastavit obe na pci-e 8x, ker zaj maš zgorno na 16x, spodnjo pa 1x. sam še nisem probal, razlika v performensu pa je minimalna.
All I found were lungs and liver

tiborrr ::

Komot lahko porines tudi PCIe1, 2 ali 4x kartico v 16x rezo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623081 (18978) svetetko
»

Znižanje obratov na hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91358 (1145) Tea Time
»

hladilnik za grafično kartico in procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
132376 (2138) zavajon
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913912 (7891) Buldožer
»

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171522 (1203) BogyX

Več podobnih tem