» »

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

Tea Time ::

Pozdravljeni.

Kupil sem nov računalnik (Amd 3000+, Venice Box; Gainward GH 6600) in imam problem-e.

Prvo: je glasen. SpeedFan pokaže:
Fan1:0 RPM
Fan2: 6027 RPM (verjetno vzrok glasnosti)
Fan3: 3375 RPM

Temp1: 16 C
Temp2: 36 C
Tem3: 37 C
Local: 35 C
Remote: 25
HD0: 37 C

Kaj je Fan1, 2 in 3. Kako znižati Fan 2 in Fan 3.
A ni 6k OBČUTNO PREVEČ OBRATOV? Kako zmanjšati?

Pa še to. Imam NEC 3540a enoto. Pa mi v raziskovalcu kaže 3 optične pogone:
- DVD-R
- DVD pogon
- CD pogon

Device manager pokaže:
-_NEC DVD_RW ND-3540A
- AXV CD/DVD-ROM SCSI CDRom Device
- ELBY DVD-ROM SCSI CdRom Device

Hvala, Lp
Have a break!

VASkO ::

imas dva navidezna pogona, ce te moti, ju odinstaliraj.

tisto kaj ej pa fan1,2,3 pa ti bo tezko kdo povedal, ker se to softwersko nastavi, da lahko gleda kerikoli senzor pa se povedal nisi katero osnovno plosco imas pa kje si gledal te vrednosti.
glasen pa je zaradi 6000rpm ja. kupi kaksen ventilator z vecjim premerom pa ga priklopi na naizjo napetost.

Jackal ::

Najbrž bo ventilator na CPUju tisti z nekaj čez 3000 vrtljajev - v mojem primeru se je amdjev box hladilnik držal na 3000 do 4000 vrtljajev na A64 3200. Ventilatorji z visokimi vrtljaji pa so ponavadi na veznih čipovjih matičnih plošč - so majhni in se morajo hitro vrteti za zadosten pretok zraka. Malo preveri kateri ventilator ti povzroča takšno glasnost in se potem odloči dalje.

Tea Time ::

Plata je:
DFI NF4 ULTRA INFINITY. Ima en majhen ventilatorček ja, žal sedaj ne morem preveriti, če je ta kriv za glasnost (pridem domov šele zvečer). Obstaja kakša rešitev za učinkovito pasivno hlajenje te plošče? Našel sem:
- Revoltec Northbridge Freezer (1380 sit) in
- Zalman hladilnik za čipovlje ZM-NB47J (1190 sit).
Sploh ni drago - ampak, ali je učinkovito? Naj povem, da ne navijam (ne procesorja, ne rama, ne grafike)...
Kako naj znižam tistih 6000 obratov?
In za procesor... Kateri hladilnik priporočate (dal bi recimo 10 -15 k sit)...

Vasko: Dva navidezna pogona? To misliš DVD in CD?
Najprej je bil eden. Sem ga onemogočil (nadzorna plošča), potem pa se je pojavil DVD pogon... Pa sem omogočil še drugega - pa sta dva. Okej, lahko oba onemogočim... Pa bo še prišel tretji? WTF?!? Samo kako sta tja sploh prišla? To me bolj zanima... Sam jih nisem instaliral namrec.

Jackal: Kako se je slišalo ven teh 3-4 k vrtljajev? A je bilo zelo glasno?

Hvala
Have a break!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tea Time ()

elToro ::

Alchohol 120% in CloneDVD sta programa ki si ju inštaliral in ki imata na vesti vsak svoj navidezni pogon.

Tea Time ::

Wau. El Toro. 8-O, wau!

Okej, kaj pa sedaj? Kako naj se znebim navideznih drive-ov? V Alcotu imam trenutno nastavljeno 0 virtual bla bla (ne vem na pamet). Zakaj je potem še prisoten?

In CloneDVD? Kako se znebim tega drugega navideznega?

Na starem računalu se mi to ni pojavilo...

Ne skrbi me, da bi bilo kaj narobe, mi pa gre na jetra, da je prisotnih tolko drive-ov. Pa še en USB ključ, pa jih maš 10. (okej pretiravam, samo če ni potrebno, ne bi rad imel tega...)
Have a break!

AndrewSmith ::

Uninstaliraj oba programa pa jih ne bo vec.
Glede coolerjev je big typhoon baje najboljsi.
Ce pa bi rad popolno tisino je pa ta varjanta na razpolago.
Samo ne vem kako je z kompaktibilnostjo tvoje maticne in ohisja.
Za NB pa bosta oba nasteta opravila to nalogo.

Jackal ::

Tisth 3000 vrtjajev AMD box hladilnika je močno preglasil ventilator na veznem čipovju matične plošče (Epox 9NPA+) in tisti z grafične kartice (Asus GF 6600GT) - Če sem ta dva za trenutek ustavil, je bil pa najglasnejši ventilator napajalnika - LC Power 550W.

Tako da AMD box hladilnik je bil najtišji v mojem sistemu.

Zdaj mi pa dokler ne zmontiram vodnega hlajenja itak vse hladijo zalmanovi hladiniki. Na veznem čipu matične plošče imam ZM-NB47J, na katerega z razdalje piha en 80x80mm zalman ventilator na najnižjih vrtljajih.

Tea Time ::

Jackal...

Kako si ju ustavil za trenutek? Si ju preprosto odklopil z napajanja? ali še gre kako drugače. Če za 10 sekund odklopim tistega na matični - se ne bo nič skurilo? :\ Ali pa na grafični?

Potem morda Big Typhoon niti ne potrebujem...

Hvala in lp.
Have a break!

Pyr0Beast ::

Ustavš s prstom >:D Skurilo naj se nebi, zna pa pod obremenitvijo ratat ful vroče. Drugač pa bodi brez skrbi, sam da boš vent ustavljal na sredini, da hladilnika ne boš premaknil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tea Time ::

Preveril kateri ventilator trenira za vlogo helikopterja... >:D

Gre za dva ventilatorja:
- matična plošča (kot pričakovano, nekaj nad 6000 RPM)
- GRAFIČNA Gainward 6600 (celo nekoliko preglasi onega na matični; neverjetno)

A se lahko kakorkoli znižajo vrtljaji na grafični?

Lp
Have a break!

debil ::

Tea Time, ti maš INFINITY plato, js mam ultra-d kateri se na MB vent vrti z 7000+ obati v minuti :) sicer nevem če si že odpravu glasnost ampak vseen pejt v bios pogledat chipset temp. in dej tist FAN na višje kot ga maš trenutno (tko da se ti vent močneje vrti šele ko boš kej zahtevnega delu..)

vrtljaji na grafični pa...za atija je simple, za GF pa.. :) če maš dodatno hlajenje boš znau najt, če pa še nimaš si ga pa čimprej omisl...vsi box coolerji so bl tko :| drugač iz glave pa nevem kako je pr geforcih z nastavljanjem obratov ker mam trenutno atija, če kej zvem/najdem ti sporočim..
lp

5pellfire ::

Za chipset cooler pravilno nastavi v biosu min in max temp (jaz mam na DFI NF4 Ultra-D min 25C in max 65C, pa se mi chipset cooler vrti z cca.2500 - 2750 obrati - temperatura chipseta pa mi pride do max 43C). Bo pa temperatura chipseta
višja bolj kot nižaš obrate na coolerju.

Za grafično pa ti priporočam Zalmana VF700 (cena je okoli 6K za AlCu verzijo in okoli 7K za Cu verzijo). Zalmana lahko
priklopiš na 12V ali pa na 5V, priložen je razdelilec. Ali pa ga povežeš na kontroler (tako mam jaz, oni razdelilec pa za druge vente pride prav). Drugače pa za GF nisem zasledil da bi lahko kje nastavljal hitrost ventilatorja, sicer pakupi Zalmana, sigurno ti ne bo žal - bo tišje in še bolj hladno:D .

Tea Time ::

Ja nekaj bo potrebno narediti...

Na osnovno ploščo bom dal Zalmanov ZM-NB47J, mislim da bi moralo zadostovati... Na grafično pa po več priporočilih :) Zalmanov VF700-AlCu.

Mislim pa, da bom obdržal kar Box cooler. A je to zelo slabo? Je precej tih, v primerjavi z ostalimi ventilatorji. Procesorja ne navijam (vem ja, da je to greh, ampak se že okoli hlajenja tako lovim, da se mi res (še) ne da).

LP.
Have a break!

5pellfire ::

CPU cooler lahko nastaviš v biosu enako kot chipset cooler, pač nastaviš ustrezno min in max temperaturo.
Malo se je treba špilati pa parkrat komp rebootat, da najdeš ustrezno št. obratov oz. ustrezno tišino. Kolikor
se spomnim sem imel jaz box cooler tam okoli 3000 obratov pa je bil lepo tiho (samo jaz sem ga imel
vezanega na kontroler tako da je bilo malo lažje>:D ). Drugače pa ti stock coolerji niso več tak švoh
kot so bili včasih, tak da če ne navijaš, bo pomojem dovolj (temperatura naj bo po možnosti pod 50C
na full load - najbolje to preveriš če instaliraš Motherboard Monitor in potem v high/low opciji vidiš
koliko se ti procesor max segreje.)

BogyX ::

Na 3000+ imam sam Sonic tover - pasivni in pri normalnem delu je v malem zaprtem ohišju temperatura 38°C, pri polni obremenitvi (1 ura - 100% CPU + diski kopiranje (2 x SATA 250G 16MB) + grafa testi) pa je na 48°C.
Imam pa tudi na Radeon x800gto pasivno hlajenje, pa napajalnik 550W 14cm počasni ventilator, tako da je edini ventilator od osnovne plošče, ki je glasen - trenutno iščem pasivno varianto za ta čip.

Lp
Bogdan

Tea Time ::

BogyX. Kateri hladilnik imaš na grafični in kje si ga kupil, če lahko vprašam? A ti vse lepo teče, ali ti morda kje kaj tudi blokira? Hvala in lp.
Have a break!

BogyX ::

Hladilnik je original Saphirre ultima...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri ASUS R3E ...mini fan na NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131305 (1023) Anney
»

ventilator za matično pološčo 4x4 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212055 (1691) maxum
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913893 (7872) Buldožer
»

ABIT NF7 hlajenje čipseta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12966 (782) blazp88

Več podobnih tem