» »

Tuš prodaja iPhone

Tuš prodaja iPhone

«
1
2

Krištof ::

danes začne baje Tuš prodajati iPhone v ljubljani v njihovi trgovini tušmobil v btc ... a kdo ve kaj več?

CyberDuck ::

Povsod to govorijo ampak to je pa tut edina informacija kar se tega tiče :\

Calligulla ::

Bi bil sicer zanimiv fenomen ceprav je sam iPhone useless gimmick.

Krištof ::

finance.si so že napisale novico ... grem pogledat popoldan, če ne bo gužve

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Gwanaroth ::

Po naših podatkih bo na voljo nekaj sto aparatov po ceni 399 evrov. Ta cena pa bo veljala, če se bo uporabnik odločil za 24-mesečno vezavo in paket Tušmobil50, za katerega bo moral mesečno plačevati 50 evrov.


50 evrov naročnine? Blah!

http://24ur.com/naslovnica/novice/it/20071130_3111469.php
Lights often keep secret hypnosis..

jype ::

Ampak to je kul.

Pokazalo se je, da je Slovenija zanimiv trg, hkrati pa se bo pokazalo, koliko je v sloveniji takih, ki se jim zdi iphone vreden sto jurjev + 250 jurjev v dveh letih.

Hardstyle ::

Ima že kdo specifikacije za iphone ki bo v sloveniji?

Cveto ::

Specifikacije bodo natanko takšne kot pri US telefonu, saj 3G različica ni bila še niti predstavljena. To žal pomeni tudi odsotnost podpore smsom.

Backup22 ::

24 × 50€?! U gotta be f**** kiddin' me... Že 400€ je dosti za telefon, potem pa ga še petkrat preplačaš..
//

mitja_i ::

Kako bo pa v Tuš GSM 2.0 omrežju laufal EDGE?? Aha, ne bo!

Cveto ::

Odvisno kolk imaš porabe. Jest ki imam recimo mesečni račun koraj vedno preko 50€ ne bi telefona nič kaj dosti preplačal, nekdo ki pa fura na naročnimi plus par klicev na mesec bi pa res preplačal precej.

Gandalfar ::

Cveto: SMS-ji so. Ni MMS-jev

Cveto ::

Vem, vem, sem se samo zatipkal. Če bi blo brez SMS-ov bi blo pa res polomija

Backup22 ::

Cveto a ni 50€ izključno naročnina. Potem pa še prišteješ stroške klicev, SMSov...? Jaz imam pri Simobilu mesečne naročnine 5€...
//

TheoryX ::

za tako ceno + naročnino jih v rit nabrcam pol pa si prek ebaya kupim nokio n95 8gb za 600-700€
še raje pa n91 8gb
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Alexius Heristalski ::

Cveto a ni 50€ izključno naročnina.

Poglej tole.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Backup22 ::

Oh, prej nisem tega sploh gledal in razumel naročnino kot izključno naročino. Če pa je zraven 1000 minut = ~ 16 ur in pol + 500 SMSov ter 50MMSov (lol) ni tako hudo. Ampak jaz osebno ne porabim niti polovice.. in se mi zdi 50€ na mesec za mobitel vseeno veliko...
//

BigWhale ::

1000 minut? V omrezju Tus?

;)

jurre ::

hm, kako pa posiljas MMSe iz iphonea?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Gandalfar ::

Kot je bilo ze receno, jih ne. Posljes Mail.

steev ::

jurre, po pravice povej koliko mmsov si poslal v lajfu. nula!
:|

ahac ::

Men se tole z Tušem in iPhone zdi bolj tko...

Izgleda, da so nabavl par odklenjenih telefonov (mimo Appla) in jih bodo prodajal najbolj pridnim naročnikom. Visual voicemail seveda ne bo delal... prenos podatkov pa... no, poglejte cenik od Tuša.

Da bi pa Apple dal Tušu iPhone kot četrtemu na svetu se mi zdi zelo malo verjetno...
Telefon pa dobiš z paketom Tušmobil50. Z vključenimi MMSi, ampak brez vključenega prenosa podatkov? WTF?
Drugje so operaterji ponudil prav poseben paket za iPhone (z vključenim ali vsaj cenejšim prenosom podatkov).

No.. so si pa naredil super reklamo z tem, kar je po moje tudi glavni point te akcije. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zdobersek ::

Zakaj pa jim ne bi dali 100 telefonov, pa cetudi bi bili 2. v Evropi? Najbrz pa je Tus vsak kos dobro preplacal, zato tudi 50 evrov narocnine.

Gandalfar ::

zato, ker je apple fanaticen glede brandinga. Ni sans da bi sli prodajat iPhone tako, da na uradni strani mobilnega operaterja niti z besedico ni omenjeno to dejstvo.

mojca ::

Meni se tudi dozdeva, da iPhone prodajajo "na crno" (vsaj v Apple-ovih trgovinah, recimo na Gosposvetski, zagotavljajo, da telefona se nekaj casa ne bo na slovenskih policah), kar se cene narocnini tice, pa je v Nemciji (apple.de) cena popolnoma enaka, samo da paket vsebuje zastonj prenos podatkov (smiselno) in nekoliko manj ugodno telefoniranje (http://www.apple.com/de/iphone/easysetu...

Dobra Tuseva poteza!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

Sergio ::

mojca: Ce ga res prodajajo na crno, je to ena najbolj debilnih moznih potez :)

Cak da pade kaksna groznja/tozba.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

[SkA] ::

Zakaj bi kakšna tožba padla? Kolikor ne spremljate, se odklenjen iPhone lahko kupi v Evropi že nekaj časa. Cene so sicer znatno višje, kot če ga kupiš z vezavo, ampak dobiš uradno odklenjen telefon. Nek nemški operater celo ponuja, da prideš s kupljenim odklenjenim iPhone k njim, pa ti dajo za 600 evrov bonusa na njihovem omrežju (in s tem prideš na enako ceno, kot če ga kupiš z vezavo pri njihovem konkurentu). Iz tega naslova sklepam, da je Tušmobil kupil določeno količino iPhonov pri sosednjem operaterju zavoljo reklame. S tem paketom, ki ga moraš zraven vzeti, boš vse skupaj na koncu plačal tako da nič bat. Sicer pa vseeno vse skupaj ostane relativno poceni reklama, glede na to da je govora o omejenih količinah.

Baje je tole slikano v njihovi trgovini:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: volkec ()

#000000 ::

off topic

Tuš mobil je boljši od vege, saj je uvedel brezplačni klicni center, vegovci pa so bili tako škrt, da so imeli edino cifro za informacije 070 700 700 in nobene stacionarne cifre.

Ziga Dolhar ::

> Meni se tudi dozdeva, da iPhone prodajajo "na crno" (vsaj v Apple-ovih trgovinah, recimo na Gosposvetski, zagotavljajo, da telefona se nekaj casa ne bo na slovenskih policah),

Kako pa naj bi izgledala ta "prodaja na črno"?
https://dolhar.si/

Pesimist ::

Mislim da se ne splaca. Ce pa ga ze kdo hoce imeti pa a se nena bol splaca kupit pri kakih S.P. prodajalcih? Tak sem vsej jaz mojega trenutnega N73 nabavo in sem dal za njega lih tolko ko mobitel z narocnino zahteva.
Ceprav ne razumem kak lahko majo Mobitel in Simobil v prosti prodaji se cene nad 500€. Ce pa ze pri Telerayu pride dosti majn.

ahac ::

Kako pa naj bi izgledala ta "prodaja na črno"?


Verjetno misli: brez dovoljenja od Appla.

Sej sem že napisal prej. Paket Tušmobil50 vključuje MMSe, ampak nobenega prenosa podatkov. Če bi šlo na "uradno" prodajo potem bi paket sigurno bil drugačen. Kako naj bi pa uporabljal youtube, mail, preglede vremena in vse ostale storitve, ki jih iPhone vključuje, če moraš pa prenos podatkov plačevat posebej (in -za razliko od pogovorov- sploh ne poceni).
Potem je pa tu visual voicemail. Če gre za "uradno" prodajo potem mora delovat. Je kdo kupil iPhone pri Tušu in testiral? Jaz sem prepričan, da NE deluje.

Glede kakšnih tožb pa ne vem kako bo. To je Tuš sigurno premislil: telefon se v EU prodaja tudi brez naročnine, ima slovenska navodila...
Seveda bo pa Apple zameril Tušu in z njim ne bo nikoli uradno sodeloval.

ps.
Kot vidite z zgornje slike telefon tudi ni v Tušmobil škatlah.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ziga Dolhar ::

> Verjetno misli: brez dovoljenja od Appla.

Kakšno dovoljenje od Appla pa potrebuje?
https://dolhar.si/

Pesimist ::

Sej pa zaj nerabis vec dovoljenja. V prosti prodaji je verjetno kupo pa fertik.

jurre ::

@steev
obcasno jih posiljam, ce bi bila cena nizja bi jih vec - se pravi ce bi jih imel zastonj takole v paketu (oz. bi zaradi tega placeval tudi visjo narocnino) bi jih posiljal vec.. in ce tako gledamo, jih v tem primeru sploh ne mores posiljat, se pravi placujes za nekaj kar ne mores uporabljat.
Ne bom kompliciral glede tega, ker ne mislim mesecno toliko narocnine placevat, ampak samo tako omenim..

Taras_Bulba ::

No, tale iTelefon v pri tušmobilu res prodajajo, redna cena je pa 699 ojro. Je pa na prvi dotik zlo fajn telefon. Nekdo je višje spraševal kako bo delal v Edge, no telefon je bil povezan v Edge. YouTube je delal, GoogleMaps so delal, fotoaparat je delal in imel fajn slike, več se pa potem nisem igral. Aja pa iPod je tud delal :D. Skratka iTelefon v tušu imajo.

d3n!5 ::

najbolje je da narocite telefon preko apple.com saj ga tam dobiste za borih 277 eurov al 499 USD....postnina je le 20 USD torej je potrebno le odkleniti telefon in nic drugega...poleg tega je najbolj garantirano da ne dobis pokvarjenega telefona ali celo nicesar v paketu...

P.S. za ta denar dobis telefon ki nima taakih funkcij ekrana kot apple Iphone vendar je definitivno boljsi!

Gandalfar ::

cel point tega zakaj je iPhone boljse je, da ima "ekran" :)

Keyser Soze ::

Kakšno dovoljenje od Appla pa potrebuje?


Ah, to je samo še zametek razmišljanja, ki se trdo upira pozabi in nas spremlja še iz časa režima "obveznega zaklepanja telefonov na ponudnika".
Takim smo v veliki večini že pristrigli peruti. Hvala "qrcu" da imamo _kolikor toliko_ svobodno tržišče.:\
OM, F, G!

Calligulla ::

Od Appla ti ne o ratalo nic narocit. To je ratala bolj zadrta firma od Microsofta pa, ce si fanboyi se tako zatiskajo oci. Jobbs je ratal veliko bolj zadrt od Billyja. Vse bi zaklenil, omejil,.. kot, da bi mu cegel padel na glavo in se je cez noc spremenil v tipicnega turbokapitalista iz poprejsnjega geeka.

sicko ::

1000 minut? V omrezju Tus?


1000 minut...to pomeni da loh klices na 040,031,041,...
||| Intel Core 2 Duo 6750 2.66 GHz ||| ASUS P5KC ||| Radeon X1950 Pro |||
||| SuperRigid 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 |||LC Power 550W |||
||| THERMALTAKE Mambo ||| WD 500GB 7.2/16M/S300 |||

ahac ::

Ziga Dolhar, Keyser Soze, ...:

Apple ni Huawei.
Niti ni Nokia.

Ja, Tuš lahko prodaja iPhone brez njih, če jim odklenjene telefone uspe kje dobit.. ampak Apple ne proda samo telefona, ampak zraven tudi razne storitve, ki jih pa Tuš sam pač ne more ponudit. In če upoštevamo, da Tušmobil50 nima vključenega prenosa podatkov potem je ta ponudba veliko slabša od "uradnih".

Je pa tole lepo pokazalo, da se folku j**e za visual voicemail, browsanje, youtube, itunes, itd.. važno, da ima telefon kul ekran! ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

sicko ::

off topic: Keyser Soze..gledu sm ucer ta film(usual suspect) noro dobr film :)
||| Intel Core 2 Duo 6750 2.66 GHz ||| ASUS P5KC ||| Radeon X1950 Pro |||
||| SuperRigid 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 |||LC Power 550W |||
||| THERMALTAKE Mambo ||| WD 500GB 7.2/16M/S300 |||

Keyser Soze ::

:D , hvala, hvala...

Pač je Tuš pripravljen sprejet riziko nadomeščanja telefonov z novimi če kaj crkne. Ane. Njihov problem.
Ne vem kaj se sedaj nekaj ta Apple repenči. Če bi bil jaz Tuš, bi od vseh teh zahojencev zahteval javno opravičilo zaradi omalovaževanja imena firme. Ker so jih v medijih predstavili kot ene obične kriminalce.

Apple ni Huawei.
Niti ni Nokia..


To da ni Nokia je pa že dokazal. Bo še malo vode preteklo preden pripleza do tega nivoja in ponudi kritičnega uporabnika vrednega telefona. Imidž je lahko furat.>:D
OM, F, G!

bradek ::

ahac ::

Keyser Soze: Če pozabno na revenue sharing, ki ga Apple fura z drugimi operaterji... pol funkcij, ki jih iPhone ponuja, je pri Tušu skoraj neuporabnih. Kako bi ti gledal na to na Applovem mestu?

Sicer ne podpiram Applove politike, ampak... če je kdo tukaj zahojenec je to Tuš, ker očitno kupi telefone od enega dealerja in jih prodaja v paketu z storitvami, ki jih niti ne moreš uporabljat. Telefoni pač niso banane.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

noraguta ::

zahojenec je apple , ne tuš. tuš omogoča nabavo data transferja . aplove "razširitve" gsm omrežja ali pa če hočete "izboljšave" so pa po apllovsko nestandardne. itaq bodo omenjene telefone po polleta uporabniki metali stran. ČE bi bil apple car is ustvaril svoje omrežje , tako pa prodaja naduvano igračo z okrnjeno podporo mrežjem GSM.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

V-i-p ::

Zame je čuden tisti, ki tak telefon pri nas sploh kupi :D. To je isto, kot bi od podjetja iHruška kupil PC, ki bi sicer bil lep in fenci šmensi, zaradi ameriške tehnologije pa na takem PCju pri nas ne bi mogel uporabljati interneta in uporabljati tiskalnikov... Telefon tak kot je, je zastarela šara ovita v celofan, ki ponuja manj kot aparat za 150€...>:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Keyser Soze ::

Kaj so jih ukradli?

NIso kupili legalno? Kako pa je kupiti legalno? Dej, ne me zajeb***. A se je Financam skegljalo al kaj? Naj en pravnik, ki se spozna na to področje malo bolje razloži kaj pomeni kupiti legalno. Za moje pojme je legalno v skladu s slovensko zakonodajo. Al sem kaj falil tule?

Če so bili kupljeni na področju EU, so bile dajatve plačane, telefoni oklenjeni in nato prodani naprej (tuševim kupcem) z enoletno garancijo, kakor to določa zakon? Kaj sem pozabil?
OM, F, G!

trnvpeti ::

odklepanje je legalno?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 3G (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23025180 (9702) eieieie1
»

nakup iphon 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
354013 (2976) blackbfm
»

Apple klecnil pod navalom prednaročil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10332771 (29542) thezerox
»

iPhone 3GS z milijon prodanimi kosi v enem vikendu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11612492 (9954) amacar
»

Tusmobil - iPhone reklama

Oddelek: Loža
495532 (4228) OmegaBlue

Več podobnih tem