» »

Koliko je brezžčno omrežje škodljivo do človeka?

Koliko je brezžčno omrežje škodljivo do človeka?

Climber ::

Znancu moram napeljat internet po hiši.
Kupila bova od Linksysa brezžični router, zanima pa ga škodljivost oddajanja signala
na človeka.
Verjetno ni najbolše če je tak router v sobi od hčerke, sem mu svetoval da ga bova dala v vežo.

Hvala za kakšen nasvet, ki bi ga rabil čimprej.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.

BlazP ::

Ce bi bile kakrsnekoli studije, ki bi nakazovale na skodljivost brezzicnih routerjev, se zadeva sploh ne bi prodajala. Isto je z mobilnimi telefoni. Najboljs pa, da potegneta kable, ker drugace bo brezzicni router dezurni krivec za taksne ali drugacne tezave.

MitkoVIP ::

Zdravo..malo sm posurfal in pac odkril:
"Raziskovalci kanadske fakultete Ontario University so pod drobnogled vzeli brezžično Wi-Fi povezavo, saj naj bi slednja neposredno vplivala na povečanje tveganja za pojav možganskega tumorja. Obsežna raziskava, ki so jo opravili strokovnjaki komisije California Public Utilities Commission je namreč pokazala, da obstoja dokazljiva povezava med možganskim rakom in elektromagnetnim sevanjem Wi-Fi naprav.

vec na izvorni novici: http://www.wlan-sat.com/modules.php?nam...

LP MitkoVIP

BigWhale ::

No, daj ga v vezo zato, da ne bo njegova hci padla nanj in se z anteno picila v oko. Zaradi sevanja, je pa vseeno kam ga das. ;)

Mitko,

Tole sem nasel. Tista novica na wlansat forumu je pa traparija. Saj ni nihce delal nobene obsezne raziskave, vsaj na tisti univerzi ne.

"Noting a California Public Utilities Commission study which said that the possible risk of tumors and other diseases due to exposure to electromagnetic fields (EMFs) needs to be further investigated"

Predstojnik univerze je pa rekel, da "he believes", da se pojavijo tezave 30-40 let kasneje.

Zakaj hudica ni prepovedal GSM aparatov? Iste frekvence in precej blizje usesu.

BluPhenix ::

V zraku je toliko ostalih radijskih valov, da en router ne bo dosti skode delal. Seveda ni najbolj pametno da ga ma zraven glave ko spi, ampak drugo ne igra kaksne hude vloge.

Se dobro, da so radijski valovi "nevidni", drugace bi folk drugace razmisljal.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

tomaz 06 ::

Po mojem dost bolj skodijo mobiteli...

MitkoVIP ::

ja sj to pa itq da so mobiteli velik bl nevarni..sj jih mamo skor cel dan ob sebi pa nonstop sprejemajo in posiljajo signal...jz mam wlan router pod pojstlo (nisme se nasel primernega placa) pa ni ksnih obcutnih sprememb...toliko iz prve roke :D

LP

Fizikalko ::

Ruter ne more nikomur škodit, ma čist premajhen domet. Mobiteli ja, ruterčki ne. Edin, ne ji ga glih na glavo privezat, no...

Soniux ::

Ce ga ravno ne privezes na glavo ti najbrz ni nc. :D

Stihler ::

Lahko da skodujejo lahko da so neskodljivi, dokazano se ni nič. Na tvojem mestu bi raje naredil par luken skozi stene in bi potegnil kabl. Je bl cenouno ugodno. Frend ma u sob wireless ruter, zmeri k sm pr njemu me zacne bolet glava, vrjetno to ni zarad ruteja ampak nikoli ne ves.

poweroff ::

Glede škodljivosti tega sevanja: zadeva ni dokazana. Ni pa tudi dokazano varna. NEke študije so zaznale povečan rak blizu baznih postaj, ampak to so bile preliminarne študije.

Glede varnostnega stališča ti pa lahko povem, da je wireless slaba opcija. Saj se da narediti zaščiteno povezavo, vendar je to precej zapleteno. Na WEP pozabi, WPA je pa tudi rahlo vprašljiv. OK, je pa res, da je vsekakor bolje dati WEP gor, kot sploh nič...

Seveda odvisno za kaj rabiš povezavo.

Aja, tudi zanesljivost wlan povezav zna biti občasno vprašljiva.
sudo poweroff

;-) ::

Soniux pomoje tud če ga privežeš na glavo nebo nič

BluPhenix ::

Matthai bazne postaje so pa nekaj drugega (če govoriš o tistih za mobitele in podobno), tam je izsevana moč precej velika. Takokot je nevarno pohajati okoli močnih radarjev, take naprave že škodijo. Samo router ima tako majhno moč, da kaj dosti ne more škodit, oz. kot pravim, se njegov signal "porazgubi" v vsem ostalem valovanju, ki je v zraku.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Climber ::

Vsem najlepša hvala, da ste se tko potrudl in mi napisal mal informacij,
mu bom sprintal in tole dal pa naj mal premisl a bo brezžično al UTP.

Če pa kdo še kaj izbrska naj pa kar napiše

THX
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

5 G - za in proti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15425093 (18154) Jazon
»

Truthseeker - nevarnost mobinih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212018 (10326) Unknown_001
»

So mobilni telefoni nevarni za zdravje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7010309 (7994) Luka Percic
»

Britanske šole odstranjujejo WiFi omrežja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
466967 (5201) kekz
»

So mobilni telefoni nevarni za zdravje?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
336540 (5516) Dax

Več podobnih tem