» »

Popolna prepoved računal s kitajskimi "geni"?

Popolna prepoved računal s kitajskimi "geni"?

Washingtonpost - Da kitajskim prenosnikom vlada ZDA ne zaupa, smo že izvedeli. Sedaj je republikanski predstavnik ameriškega nižjega doma, točneje House of representatives, predlagal popolno prepoved računalnikov, ki uporabljajo dele ali so v celoti proizvedeni na Kitajskem.

Politik(a) se ne zaveda, kdo je mati večine sestavnih delov v sodobnih računalnikih. Morda jim ta obraz globalizacije ni več všeč.

Očitno je ameriški predstavnik Franci Volk bral 22 let staro znanstveno fantastično uspešnico Softwar, oziroma sumi, da bo Kitajska počela to, kar so verjetno ZDA počele do sedaj.

19 komentarjev

lukanium ::

Jao... vse skupaj s to paranojo pa že meji na prvoaprilske neumnosti ali pa na idejo kakega skeča iz Monty Pythona...

American politicians, don't hurt yourself with your stupidity.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Vajenc ::

"Kar poseješ to žanješ". Microsoft,google...so bili lep vzgled, sedaj, ko pa ni več v njihov lonček, je pa špetir.
Čeprav si z "statistiko" Googla lahko pomaga npr.tudi Kitajska, za obratno verjetno ne drži.

edit: lukanium takole imamo dandanes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

christooss ::

Kdaj se bo svet končno uprl američanom. No sej ni dvakrat za rečt da bodo v EU sprejel kšno "direktivo" o prepovedi kitajskih čipov

jao
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Boeing ::

Kako mi je všeč, ko se Allmighty ustraši lastne sence...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ethelred ::

Knjiga ima naslov Softwar, sem jo prebral in je kar zanimiva.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

darkolord ::

Kar naj... bojo ostal brez novih računalnikov, pa bojo mal mir dal :)

Daedalus ::

Bogi cepec, kaj drugega itak ni za dodati...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matevžk ::

Poudarek na "bogi" :D.
lp, Matevžk

Looooooka ::

ma naj se zaprejo izolirajo in propadejo.
itak je ves um,ki ga premorejo uvozen iz nase celine.
tko da naj se kr skrijejo.

G-man ::

Greed is one of seven sins,
not because is bad,
but just because it's obvious,
and still falls short against human shortsightednes,
and stupidity that hurts the most.

Thou shall not covet your neighbor's house.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

opeter ::

Meni je pa totalno vseeno od kod prihaja AMD ali Intel proc, ali matična plošča. Glavno da deluje. Se spomnite znamenitega stavak Back to the future, kjer je Marty vprašal Doc-a, od kod je najnovejši nevemkajže in Doc je odgovoril: "...ha, proizvedeno na Kitajskem".

Glavno, da na mojem ljubljenem pasteriziranem mleku - Lejko mleko - ne piše Made in China. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dead_Eye ::

crnapika: če se prav spomnem je bilo ravno obratno. Doc je rekel, da ni čudno da je čip crknil, saj piše made in Japan. In Marty nekaj v stilu, ja saj najboljše stvari so made in Japan... Kitajske (še) ni bilo, je pa zelo smešna izjava tistega rusa v Armageddonu ko reče, ameriško, rusko, vse made in taiwan:D >:D (in veselo kladivo v roke)

Glede na novico pa sej ni 2x za rečt, da bi kitajci res lahko kej "podtaknili" v računalnike poslane v zda...
The one and only

opeter ::

Ups, imaš prav :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

3p ::

Privoščljivo čakam, da začne globalizacije pogoltne biznismene tolči po žepu. Škoda le, da bomo mi kolateralne žrtve.

username ::

Ne vem, ali je avtor novice morda preveč površno prebral originalni članek?

Kajti tako naslov kot vsebina "novice" sta zavajajoča - ne gre za popolno prepoved (prepoved prodaje potrošnikom, kot bi človek sprva mislil), ampak za le omejitev uporabe v DRŽAVNI ustanovi (zunanje ministrstvo) in tudi v tem primeru ne gre za totalno prepoved, temveč se ne sme uporabljati za delo z zaupnimi dokumenti, sicer pa lahko.

Predlagam ustrezen popravek novice, ker zelo nenatančno povzema dejstva.

BTW, očitno tudi noben avtor komentarjev na novico sploh ni pogledal originalnega članka.

"Da li veruješ meni?
Ili misliš svojom glavom?"
(Partibrejkers)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

lukanium ::

Ja, se strinjam... Lahko bi k "popolni prepovedi" dodal "uporabe (made in China) računalnikov za zaupno delo v državnih ustanovah".

Joj, še zdaj mi je smešno (in žalostno hkrati), da lahko nekdo dejansko poda tako izjavo.

In zdaj si bo g. Wolf v srcu ZDA postavil svojo tovarno računalniških komponent, in ko bo čez par mesecev s patriotskim ponosom prišel pogledat svojo stvaritev, ga bo kap - v njegovi ameriški tovarni bo namreč mrgolelo Kitajcev! :D
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

muzičar ::

H3h. Kar dobro sem se nasmejal ob tvoji izjavi lukanium. In potem bo videl kitajce. Mah kaj si to domišljajo američani. Mislijo da oni pa zmorejo vse. Ja pojesti vse mcwhatever so definitivno zmožni. Sesut nič hudega slutečo državo tudi. Dejansko mislijo da so najmočnejši, najpametnejši, najboljši narod na svetu.

tomaz 06 ::

Mene to spominja na neke tragikomedije. Zgleda kot da bi republikancem scenarij pisal Terry Gilliam.

Matevžk ::

Jah, ameri imajo ekonomijo vseeno v malem prstu.
Morda ima pa gospod kakšne povezave s kakšno (redko malo znano) firmo, ki dejansko izdeluje računalnike v ZDA?
lp, Matevžk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrt Windows XP Home prestavljena na 30. junij 2010

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
445970 (2800) 1fris
»

AMD kmalu z Radeonom HD 2900 Pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
414943 (3139) DJ MartiNi
»

Intelovo razkazovanje mišic: 80-jedrni procesor in napovedi o prehodu na 45 nm proizv

Oddelek: Novice / Procesorji
315520 (4333) imagodei
»

Burno okrog OLPC

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
233931 (2800) antonija
»

MPAA obtožena sodelovanja s hackerjem

Oddelek: Novice / Varnost
214047 (2794) MrStein

Več podobnih tem