» »

Telefonija preko UTP kabla?

Telefonija preko UTP kabla?

Buggy ::

Zdravo!

Imam problem in upam da bo kdo znal kaj pomagati preden zaje... dokoncno. Torej, kupil sem Siol DUO paket. ker moja hisa nima telefonskega prikljucka sem ADSL vzel na sosednjo hiso med hisama pa je razdalje 50m.
Sedaj pa je tako da bo moral biti ADSL modem v sosednji hisi (ker je tam analagni tel. prikljucek) med hisama pa je potegnjen samo UTP kabel (sicer je oklopljen ftp).
Moje vprasanje pa je, ali je mozno da ta kabel (parico) uporabim tudi za analogen telefon (Sagem modem ima prikljucek za analogen telefon) in mi bo internet se vedno delal, telefon pa tudi ne bo hudo sumel? Ce ne, je kaksna druga alternativa da dobim v svoji hisi telefon. Se ene zice (telefonske) ne bom mogel potegniti po cevi (50m) ker sem se z samo z UTP namatral.
Ima kdo kako idejo kaj narediti....morda IP telefon moji hisi ki se bo prikljucil na router?

Hvala za pomoc!

BluPhenix ::

Glede na to, da mreža ne potrebuje vseh paric, ki so v utp kablu lahko narediš tako, da v utp priključku pustiš le tiste parice, ki jih mreza porebuje, proste (mislim da bi morale biti ravno 4) pa namontiras v srudi, telefonski prikljucek. Na drugi strani naredis seveda isto. Tako ti bosta sla po istem kablu dva popolnoma locena signala in bo problem resen.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Buggy ::

BluPhoenix: ja tudi od kolegov, ki se na omrezenje malo bolj spoznajo sem dobil iste informacije. Hvala.
Bi pa sedaj vprasal, ce ve kdo za kako prenapetostno zascito (poceni in dobro) na katero bi priklopil router/telefon in na drugi strani ADSL modem? 50m kabla po tleh zunaj verjetno kar klice po kaksnih problemih. Verjetno kdo doma tudi uporablja kaj takega pa ima pozitivne izkusnje s tem?

recima naeni strani zascita: ADSL modema + telefona:

TALE

Na moji strani pa zascita: routerja+ racunalnika + Telefona

PA TALE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

BluPhenix ::

Ce bo kabel po tleh zunaj razen kaksni pri in avti ne bo problemov. Pa tudi, če bo malo v zraku ne bo soti problemov, saj je okoli verjetno še kakšen debelejši kabel. Lahko pa kabel zakopaš tudi 20cm v zemljo, da boš bolj siguren. :))
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalno omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
192046 (1230) HupChup
»

EMP zaščita omrežja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141558 (1143) Anteus
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638902 (7304) AngelOfDeath
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202015 (1771) danielka84
»

Mreza (oddaljenost)

Oddelek: Pomoč in nasveti
292121 (1717) VASkO

Več podobnih tem