» »

Lokalno omrežje

Lokalno omrežje

HupChup ::

Situacija je sledeča.

V dnevnem prostoru imam modem za kabelski internet; tam je seveda tudi kabelska vtičnica. Imam pa kabelsko (in Ethernet) vtičnico tudi v sobi, kjer delam. Zanima me, kako bi najlaže te vtičnice povezal med sabo, da mi ne bo treba uporabljati brezžičnega omrežja.

Vnaprej hvala za pomoč in lep dan vsem.

Han ::

Boš moral bolj natančno razložit, kako imaš speljane mrežne kable. Navadno jih povežeš v skupno stikalo (switch), ki je samostojno in povezano v router ali del routerja...

HupChup ::

Dnevna: kabelska vtičnica, iz katere je speljan kabel v kabelski priključek na modemu
Sosednja soba: kabelska vtičnica in Ethernet vtičnica

Ti kabelski vtičnici sta (vsaj po načrtih) med sabo povezani, mene pa zanima, kako ju lahko izkoristim, da mi ne bo treba vleči kablov ali uporabljati brezžičnega omrežja (kar počnem trenutno).

dwinxp ::

Kaj pa ce bi izkoristil elektricno napeljavo, ce nimas LAN speljan iz ene sobe do druge...?
Like -> https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

Lp

steev ::

Pač potegni utp kabel skozi utičnici, ki sta očitno s kanalom med sabo povezani.
:|

rok_p ::

Po moje sta že povezani, drugače ne bi bilo logično. Si ziher, da ni telefonski priključek?

Priklopi modem ali router v eno vtičnico, računalnik a v drugo..pa boš videl če gre skozi.
rok

HupChup ::

@dwinxp: ta adapter že mam; poveže že, ampak razpolovi hitrost linije in zakasnitve so večje, včasih pa se tudi obesi.

@rok_p: UTP je v dnevni, v tej sobi in na hodniku pa sta Ethernet vtičnici.

Han ::

Samo vtičnici ali je napeljan tudi mrežni kabel?

Nikonja ::

prvo moraš preverit kje se vežeta ali kje prideta vn ta dva kabla iz sobe in iz hodnika. Možno je da npr. gre kabel iz hodnika v sobo potem naprej do dnevne, čeprav bi to bila zelo čudna povezava.
Prvo testiraj kako so kabli med sabo povezani potem ti bomo znali svetovati.

LP

HupChup ::

Ethernet kabel pride v stanovanje skozi vtičnico v delovni sobi, od tam pa gre naprej v naslednjo Ethernet vtičnico.

V dnevni pa Ethernet vtičnice ni, sta samo UTP in kabelska, zato je tam tudi modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HupChup ()

klemenSLO ::

Nikonja je izjavil:

prvo moraš preverit kje se vežeta ali kje prideta vn ta dva kabla iz sobe in iz hodnika. Možno je da npr. gre kabel iz hodnika v sobo potem naprej do dnevne, čeprav bi to bila zelo čudna povezava.
Prvo testiraj kako so kabli med sabo povezani potem ti bomo znali svetovati.

LP

Tako je. Po vsej verjetno gredo vsi kabli iz sob v neko omarico (za alarm, ethernet, kabelsko).
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

DeeCoy ::

Najprej si poglej, kaj je ethernet, kaj je kabelska, kaj je utp... ker me boli glava.. potem pa opiši situacijo
https://www.google.com/search?q=etherne...
https://www.google.com/search?q=utp+kab...

miki133 ::

Če imaš res povezano iz ene sobe v drugo rabiš le 2 patch kabla RJ45.
Pri modemu( routerju) iz enega LAN porta vklopi v RJ45 vtičnico,
v drugi sobi pa iz vtičnice v računalnik.

LP Miro

HupChup ::

Se opravičujem za pozen odgovor, vmes se je zgodil dopust.

Morda sem v svoji vnemi zamešal termine (hvala za komolec, DeeCoy). Skratka:

DNEVNA SOBA ima:
- vtičnico za UTP (parico), ki je trenutno prosta;
- vtičnico za kabelsko (nanjo je priključen modem za kabelski internet);

DELOVNA SOBA in HODNIK imata:
- vtičnico za LAN.

Iz omarice v stanovanje kabli prihajajo v delovno sobo, od tam gredo naprej (bojda so prostori med sabo povezani).

Torej, je možno, kar je (če prav predvidevam) napisal @miki133, da iz modema speljem kabel v UTP-vtičnico in potem v delovni sobi med sabo povežem LAN-vtičnico in računalnik?

Upam, da je zdaj situacija bolj jasna. Pardon za zmedo in lepa hvala za pomoč.

ngc2392 ::

utp načeloma NI parica. slednja je namenjena za telefonski priključek (ožji priključek in 4 kabli...). kabelski priključek je itak namenjen samo modemu, ki prek tega kabla dobi signal. tisti lan v dnevni ti potemtakem ne služi, saj nimaš "vstopnega" lan priključka iz modema.
najbolje bo powerline adapter. in če ti to kao ne deluje (kot si nekaj pisal višje...), imaš ali slabe električne kable ali predolgo "lajtngo" ali pa si na podaljške vklopil adapterje...
sem jih že nekaj priklopil in mora biti res nekaj hudo narobe, da ne deluje...
United We Stand, Divided We Fall

Invictus ::

UTP so 4 parice skupaj. Tako da je ;).

Sicer pa stvar definicije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ngc2392 ::

ok, ja, zame je utp "mrežni" priklop :)
torej..OP, probaj iz modema vtakniti kabel v prosto luknjo in v sobi testirati, če deluje.
United We Stand, Divided We Fall

vres.ales ::

Daj poslikaj to, ker še vedno nihče ne ve kaj imaš in kaj nimaš :))

SeMiNeSanja ::

vres.ales je izjavil:

Daj poslikaj to, ker še vedno nihče ne ve kaj imaš in kaj nimaš :))

Očitno ima luknje.... mišje morda?

HupChup ::

Da zaključimo tole:

- Vtičnice so bile v vseh 3 prostorih enake.
- Žičke v vtičnicah je bilo treba prevezati, ker so bile v vtičnici v dnevni sobi vezane za telefon.

Zdaj gre kabel iz modema v dnevni v vtičnico v dnevni, tukaj v delovnem prostoru pa je kabel iz vtičnice potem speljan neposredno v računalnik.

Hvala za pomoč in predloge!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacije v hiši - mal nasvetov potrebujem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5424234 (4522) ramon
»

HDMI kabel po stropu

Oddelek: Zvok in slika
131771 (1560) Invictus
»

Težava s priklopom televizije v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
114055 (3700) broken/link
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488686 (6985) SeMiNeSanja
»

siol tv - dve televiziji

Oddelek: Pomoč in nasveti
1310820 (10656) dottor

Več podobnih tem