» »

Prenosljivost mail naslova?

Prenosljivost mail naslova?

spitavc ::

Ali obstaja kakšna možnost da ob zamenjavi ISP-ja obdržiš stari mail in ga še naprej uporabljaš. Konkretno sem zdaj naročnik siola, in že 10 let imam isti mail.Če se odločim za menjavo ponudnika bi mi bilo zelo fino, če bi mail na SIolu lahko obdržal.

fusioman ::

:)) imam isti problem, samo je to težko izvedljivo. Verjetno noben ponudnik ne bo pristal na to, škoda da ni tako kot pri telefonskih, za katere je poskrbela evropska zakonodaja. Mogoče bi se moralo to zgoditi tudi za email naslove :P

Gwanaroth ::

Pomojem se lahko s SiOLom zmeniš, da bi rad pri njih obdržal mail še naprej in jim boš plačeval le to storitev, mesečno. Seveda brez DSL/dialup dostopa..
Lights often keep secret hypnosis..

Bakunin ::

nic lazjega. kupis si svojo domeno ter ustrezen e-naslov in ju "nosis" s seboj.
To je EDINI nacin da RES obdrzis enak e-naslov ne glede na to pri katerem ISP si.

kronik ::

Tehnicno je to povsem izvedljivo, saj bi siol samo naredil email alias za tvoj naslov, ki bi kazal na tvoj novi naslov.

spitavc ::

V bistvu lahko povsem brezplačno kreiraš nov mail račun na siolu, tako, da naj denar ne bi bil problem, najbrž bolj njihova dobra volja.

Kebab ::

Sem odšel iz siola pred 4 leti, tja kamor sem se selil pač adsl takrat ni bil možen.

Paket, ki sem ga imel, sem dal na čakanje in prosil sem za dialup, tisti brez naročnine, kjer plačuješ samo impulze. Siolov mail tako uporabljam še danes, čeprav nisem že delgo naročnik.

Bakunin ::

hja...to so samo "luknje" v vodenju evidence uporabnikov oz. trenutni izbiri paketov.
nic vam ne garantira da teh paketov/moznosti ne bo vec naslednji mesec/teden(?)....

matotej ::

Od prekinitvi pogodbe si na siolu skreiraš klicni dostop, ki je brez naročnine.
Tako da plačuješ samo impulze(ki jih nikoli ne uporabljaš). Ob prekinitvi še navedeš, da ti prenesejo email
sedaj na ta klicni dostop. Stvar rešena....

lp

Bakunin ::

glej....se enkrat:

kaj ti garantira da bo siol to omogocal v nedogled ?
Poleg tega ta nacin `0 SIT` e-predala/naslova deluje samo na siolu. Kaj pa ostali ISP ?

lastna domena/e-naslov je edina 100% resitev.

Klemenn ::

isto odpovedal adsl pa bi rad vsaj dial up da obdržim tole...

pa kličem že ceu dan na siol pa nič od nič! sploh se noben ne oglasi! ja0 ja0 :\

Klemenn ::

zdej se mi je celo oglasu na siolu

sm povedau da grem na voljo, da me zanima, če lahk ob preklopu zamenjam paket za klicni dostop (ta brez naročnine) in si prenesem email naslov in/ali spletni naslov (freeweb z mojim usernameom)

pa je tip reku da administrativno to ni možno :\

da lahk edin plačujem 420sit na mesec za njega, da to se pa da :\

Cokolesnik ::

@Klemenn: seveda, da lahko. Tudi jaz sem storil tako - na SiOL poslal pisni dopis, kjer preklicujem naročniško razmerje za ADSL, a da želim podatke za ADSL dostop spremeniti v klicni dostop - urni paket (z uporabniškim imenom, geslom, e-naslovom vred). In tako se je tudi zgodilo.

Je pa res, da na SiOL-ovi tehnični podpori vsak včasih pravi po svoje, podobno se ti bo zgodilo še na katerem helpdesku. Več glav več ve, a vedno to ni najboljše. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

laguna1 ::

Kot vidim je ta tema stara, vendar pa upam, da imate kakšne nove informacije glede obdržanja email naslovov, namreč želim si menjat ponudnika (sedaj tuštelekom) in preiti na siol optiko, pa me glede na to, da imam v uporabi tuštelekomov email že dolgo (prav tako sem dajal kot kontaktni email, kjer so zahtevali), me zanima ali je mogoče obdrŽati oz. Prenesti email?

Lp

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Nič ne moreš prenesti, lahko ti bi le forwardali pošto drugam ali pustili delujoč email, kar pa dvomim da ti bodo hoteli.

St235 ::

ob ustrezni mesečni kompenzaciji, bodo to z veseljem naerdili.

ŠE vedno je edini 100% način lastna domena. Takoj za njim pa google.

eboycina ::

prenesti se ne da. Lahko ga pa obdržiš. vem za kar nekaj primerov ko so zamenjali ISP, mailbox pa je ostal pri siolu. Plačuješ nekje 2-3€ mesečno samo za mailbox pa to je to. Kar pošlji jim mail pa ti razložijo podrobneje. Skratka možno je to.

NoName ::

ko boš pa mail uspešno prenesel, ti s prve verjetno ne bo deloval, ker boš moral (v kolikor še nimaš) vključiti SMTP avtentikacijo (oz. "preverjanje pristnosti" v Outlooku). Svetujem tudi, da uporabiš šifriranje STARTTLS oz. SSL/TLS pri prihajajoči in odhajajoči pošti. Nekateri ponudniki blokirajo neposredno povezovanje na vrata TCP/25, zato se zna zgoditi, da boš primoran uporabljati alternativna vrata, v kolikor ponudnik storitve elektronske pošte to omogoča. IIRC SiOL podpira vse našteto: odhodno pošto na strežniku mail.siol.net s SMTP avtentikacijo in šifriranjem SSL/TLS na vratih smtps (TCP/465) ter dohodno pošto na pop.siol.net s šifriranjem STARTTLS na TCP/110 in SSL/TLS enkapsulacio na 995.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

obdržanje email naslova pri siolu

Oddelek: Omrežja in internet
133319 (1882) dottor
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4817917 (16265) barakus
»

Mail na Siolu, želim pa T2

Oddelek: Omrežja in internet
103551 (3283) Jan987
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216437 (13119) the_unborn
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316285 (16285) Bakunin

Več podobnih tem