» »

Debian problem

Debian problem

Adrijan0 ::

No imam sledeč problem z debianom. Ko sem hotel inštalirati novo jedro 2.6 se je pojavila težava z cdromom. Da potrebujem disketo da mi bo cdrom delal itd.. Tega problema pri 2.4 jedru nism mel. Ima kdo kako idejo kaj narediti?

LP.

pac3k ::

Adrijan je hotel namestiti Debiana na nov računalnik. Poskusil je ištalirati iz CDja in sicer z opcijo, da si namesti kernel 2.6.x. To mu ni uspelo, kot je napisal.
Uspelo pa mu je namestiti Debiana z opcijo namestitve 2.4.x kernel. Tam težav s CDromom ni bilo.

Tako mi je rekel, popravljam ga, ker je meni izgledalo dvoumno8-)

Gwanaroth ::

Predvidevam, da imaš običen IDE cdrom pogon. Vključi to v samo jedro ('make menuconfig' v /usr/src/linux-2.6.x), ter nato iz taistega direktorija 'make-kpkg kernel_image' in instaliraj dobljeni .deb. Rabis pa se paket kernel-package.
Lights often keep secret hypnosis..

b ::

Ce ti je uspelo instlirat z jedrom 2.4, potem lahko jedro 2.6 namesis po instaciji. Namesti paket kernel-image-2.6 (oz. kernel-image-2.6-k7 ali kakrsenkoli procesor ze imas).

Jedra, ki jih imas na voljo, lahko vidis z ukazom "aptitude search kernel-image" oz. po novem tudi linux-image.

Bug ::

ellow

Zakaj pa spljoh namescas novi kernel z CD-ja? Ce pa se preko Interneta da pretociti najnovejsi kernel-image...
Razumem le ce nimas sirokopasovne povezave :D
Lahko pa si sam skompajlas kernel po svojih potrebah..Na Debianu je to cisto enostavno...

Hawto-ji:

za 2.4 kernel

za 2.6 kernel

na straneh so se dopolnjena navodila glede na kateri boot loader uporabljas

Lotiti se kompajlanja je mogoce prvic malo strasno...vendar res ni... zadeve dandanes po vecini delajo bp...

ne wem, nekako je lepse meti custom kernel...samo za svojo kisto... :D

lp,
bug

b ::

Lepse, to je subjektivno.
Dela hitreje, najveckrat.

Ampak ko skrbis za kaj vec kot 2 ali 3 masine, se hitro navelicas recompilat kernel za vsako posebej. Pustis gor default (razen seveda ce ne podpira vsega hardvera), in ti ni treba mislit na nic. Se ce so potrebni updati, se avtomaticno namesti nov paket z drugimi popravki...

Kot receno, ce ni neke posebne potrebe, jaz tega ne pocnem, ker je timewaster.

Ce pa hoces Linux dobro poznat, bo skoraj nujno kdaj treba recompilat kernel, tako da je tudi to treba znati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117124 (32798) RedDrake
»

Gentoo Nforce mreža ne dela razen z LiveCD-jem

Oddelek: Operacijski sistemi
111360 (1252) nicjasno
»

[Linux] - kernel2.6.0 + Slackware + moja glupost! Na pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
101713 (1613) CCfly
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513572 (2970) Brane2
»

debian - boot iz disketnika

Oddelek: Operacijski sistemi
10958 (885) Gandalfar

Več podobnih tem