» »

NTLDR is missing.....podatkov na disku pa tudi ne vidim

NTLDR is missing.....podatkov na disku pa tudi ne vidim

Brainstorm ::

Hi

Ob vklopu pc-ja mi napiše ntldr is missing in tam obstane.
Šel sem v recovery console in vidim da je disk prazn, tut če dam nov inštal mi napiše da je particija free, čeprav je bila do minute nazaj čisto polna, 160GB sem imel razdeljeno na C in D.
Naložu sem winse na drug disk in vstavu ta sesut disk not in najde mi kot samo ene particijo F, pa še za to piše, da disk ni formatiran.

Kaj se da storiti? Ali so še podatki sploh gor?

Pomojem če si posnamem samo nov ntldr oz. dam fixmbr in fixboot ne bom kej preveč nardi (če ne še več škode ker se bo particija spremenila in jo bo težje restorat)l, če sploh podatkov ne vidim gor.

Kolega je reku da je varianta, da napiše novo ntfs tabelo glede na tip hd-ja in potem to kakšen dan mleje in ustvari na novo indexe in skopira celo particijo oz. kako to gre.

Ali je še kaka druga varianta, ker podatke pa krvavo rabim nazaj.

PS

Aja sem pa včeraj neki po pomoti zbrisal, verjetno ntldr, danes pa je zmanjkalo štroma in od tedaj naprej je disk neberljiv.

Hvala.

mtosev ::

Click

Tudi iz konzole nevidiš podatkov?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Brainstorm ::

Ok, sam v winsih bi se pa ja mogli podatki videt, mi pa napiše da disk ni sformatiran in mu določi samo eno črko namesto dveh.

Pa je to ista zadeva "ntoskrnl" za katero si ti napisal rešitev in pa moj "ntldr"?

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Jaz sem v konzoli vido podatke samo je boot sektor šel po gobe.

Jaz bi na tvojemu mestu priklopo še en disk in pogledal če vidiš podatke in da neuničiš ko gledaš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Ups prej sem slabo gledal tak da nevem če ti ono moje kaj pomaga (tisto kaj sem za NTOSKRNL napisal).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brainstorm ::

Ne sej pravim da ne vidim podatkov na disku, ko kliknem na njega v winsih mi samo napiše, da disk ni formatiran in če ga hočem formatirat.
Tako da mislim da je ntfs tabelo posulo. A ve kdo recept za napisat tabelo nazaj oz. fixat particijo?

dejansan ::

ne vem če ti bo kaj pomagalo

zadnjič se mi je sesula ena particija od dveh, prav tako je napisalo, da ni formatirano,...

s particion magicom sem potem prvo spet naredil novo particijo, potem pa sem z file scavenger v: 3.0 obnovil podatke, za 60 gb particijo je rabil dobro uro, obnovil mi je pa vse, ne morem pa garantirati, da bo povsod tako

če se boš lotil tega, pa če te še kaj zanima lahko tudi pošlješ pm.

upam, da ti bo uspelo
dejansan

~Speed ::

A ve kdo recept za napisat tabelo nazaj oz. fixat particijo?


Hja, ročno bi se dalo marsikaj narediti, ma če ne veš kaj delaš, potem raje ne dregaj v to.
Drugače pa so taki problemi mal težavni, ker ti windowsi na vso silo hočejo disk sformatirat.
Če imaš gor drage podatke, potem nikar ne piši po disku, ne tako ne drugače...

good luck
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Daedalus ::

NE diraj diska (ne probaj karkoli pisat gor!). Samo priklopi v drugo računalo z ustrezno veliko prostora na disku pa zalavfaj kak get data back al pa kaj podobnega in reši podatke na drug disk. Če boš po onem kaj čaral, jih lahko prepišeš in pol so by gone...

Dokler pa se jih ne prepiše, jih pa boš dobil nazaj. Meni je pri zarad nepazljivosti tudi že ratalo prepisat NTFS particijo z ext2 filesistemom, pa sem dobil vse podatke nazaj. Sam prepisovat ne smeš prek.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Brainstorm ::

Ja sej ne bom nč pisal gor, že laufam getdataback, sam ne vem ka mu je, da je napisal kot da je d particija 130 GB fat16. Kr ne more bit, je ja bla pret posutjem ntfs.
O c particiji 30 GB pa ni ne duha ne sluha, še getdataback jo ne vidi, ok sej ni panike tam gor tk ni blo nč pomembnega.

Zgodovina sprememb…

Brainstorm ::

Veselo sporočam, da že uspešno obnavljam podatke z getdataback, samo bo bol dolgo trajalo ker mam vse diske polne in bom mogu sproti snemat na dvd-je.
Hvala vsem za pomoč.

Car-odej ::

Meni se je zgodila podobna situacija in se mi zdi programček Stellar Phoenix FAT & NTFS.exe, velik samo 671 KB zakon. Hitro najde vse na disku in mi je do zdaj vse uspel rešil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing, kaj naj storim ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7946 (792) satfinder
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
327127 (6275) kreki
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224787 (3606) gorenjc
»

NTLDR pritisni alt+clrl+del.

Oddelek: Pomoč in nasveti
81217 (1070) OChack
»

Javlja NTLDR napako in ura

Oddelek: Pomoč in nasveti
81298 (1217) Izi

Več podobnih tem