» »

Kako vložiti tožbo za obrekovanje/klevetanje ?

Kako vložiti tožbo za obrekovanje/klevetanje ?

#000000 ::

Zdravo, sicer nisem neka tožibaba ipd. in me ponavadi take stvari ne ganejo kej dosti.

Tokrat pa je zadeva šla žez vse meje, moti me da neka oseba (bežni znanec) širi o meni neresnice 'konkretno: da sem umešan v neke sumljive posle' sicer se jest temu samo smejem, ker me resnično boli k.... do danes seveda.
Pride k meni brat, in ker se je nekam čudno obnašal, ga vprašam če je kaj narobe, (mogoče se je skregal z žensko, al ga je spet kdo za keš našponal) in mi nekak pove da so do njega prišle govorice, da pač naj bi jest nekaj mučkal (gre za orank sranje) in da je to med drugim prišlo na ušesa tudi očetu njegove ženske, ter da tud njega mal čudno gledajo njeni.

Jest sem dejansko rabil minuto da sem se zbral, ker pač to ni več lokalna čveka, ampak zaradi tega trpijo predvsem drugi, jest pa bom zadevo občutil šele čez čas, ko bodo klobase neredile prvi krog.

In ker tako blebetanje lahko resno škoduje ne samo meni temveč tudi drugim, me zanima kako sploh sprožim tak postopek/tožbo ali karkoli, da se mi tip javno opraviči.

Vem da bo to trajalo kr nekaj časa, in da se blebetanja ne bo dalo ustavit, ampak ukrepati moram.

Lahko bi (in sem tudi prvo na to pomislil) uredil zadevo na zelo hiter način, ampak to ni to.)

Zanima me predvsem postopek, kako je s pričami ipd.

Madona s čim se moram jest ukvarjat :D
  • spremenilo: #000000 ()

Mediator ::

Mislim, da bi oni drugi način bolj pomagal >:D seveda brez prič, na samem;)

BladE_ ::

Lahko bi (in sem tudi prvo na to pomislil) uredil zadevo na zelo hiter način, ampak to ni to.)

TO JE TO 100%:D
Akcija - Reakcija

#000000 ::

Ma ja samo, kaj pa ostalih xxx ljudi kako ustavit njih, tud načevlat al kaj ?

Ne ne, če bi nardil to, bi se začelo govorit da sem zadevo uredil, in bi bil zapečaten še vedno neresnične klevete pa bi bile med narodom potrjene 1000%, ne tega si ne smem privoščit. *kasneje mejbi* >:D

Jest bi rad da se objavi v cajtngu da je ta in ta oseba širila neresnice o meni (in napišemo katere) ter da se oprošča, + zahteval bi-bom odškodnino ki naj se nakaže za pediatrično kliniko.

No sej ni zime bom že najdu način za tole ustavit, samo rad bi naredu 100% po legalni poti.

Hvala za evil predloge. LP

#000000 ::

Aja. Zanima me samo potek, al moram it na sodišče pa vložit tožbo (verjetno se ne prijavi na policiji) čeprav bi v bistvu lahko, ker gre v bistvu za obdolžitev za neko kaznivo dejanje / več njih, mater to mi ni jasno, ali je policija dolžna ukrepat v primeru da to naznanim, ali ne. ker za neka dejanja je dolžna ukrepat za nekatera pač ne (če fotra ozmerjaš, ne, če ozmerjaš soseda pa verjetno da) A je kak pravnik prisoten, da se prštimam zdele čez praznike na borbo :D LP

BladE_ ::

Ne vem kok je na temu forumu pravnikov :D Sam upam da se bo najdu en k ti bo znou povedat kako pa kaj narest u takmu primeru! Jst bi se z njim(ce seveda ves kdo je) osebno pomenu najprej sabo bi pa meu ksn diktafon (mp3 player)!

EDIT: mal tut pomisl kok te bo taka stvar kostala ce bos sou po pravni poti!!!
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Ziga Dolhar ::

Tovrstna kazniva dejanja se preganjajo na zasebno tožbo; pomeni, da boš v vsakem primeru moral [oz. bi blo priporočljivo] stopit do svojega odvetnika. (Glede kazenskega pregona torej policija in državni tožilec "ne prideta v poštev" toliko, kolikor bi v primeru, ko bi se ta dejanja preganjala po uradni dolžnosti oz. vsaj na predlog.)

Glede civilnopravnega zahtevka pa policija in državno tožilstvo sploh nista vmešana. Pojdi k pravniku :).
https://dolhar.si/

#000000 ::

BladE_ Ma kolk bo stala, nima veze, sej na koncu itak plača tisti ko zgubi, po vsej verjetnosti in logiki to nebi smel bit jaz, čeprav nikol ne veš ??

Ziga Dolhar Ja sej najboljš bo res do odvetnika stopit, da mi vsaj pove kakšne so realne možnosti.

Hvala zaenkrat vsem.

edit: Če pa je kdo že imel podobne izkušnje pa bi prosil za kak nasvet, lahko tukaj ali na ZS. LP

pivmik ::

Poskusi se najprej pogovorit(če se še nisi) s tem osebkom, ki širi te neresenice.
LP, Gregor GRE^

BluPhenix ::

In kaj bo? ČE širi neresnice zna biti, da bo tudi normalen pogovor opisal kot grožnjo naj zapre gobec. Očitno si se mu kaj zameril.

Seveda k pravniku, pa civilno tožbo. Jebat ga ime je ime. Čez nekaj let znaš imeti precej problemov zaradi tega.

BladE_ na tem forumu je kr nekaj pravnikov, ki obvladajo. Pa saj nisi mislil, da so računalniki in tehnologija samo za FRIjevce?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Vikking ::

čuj ti #0000... hecn si veš, pojdi v nedeljo k maši pa boš vidu ka se vse menjo strici in tete. Na tem svetu so še samo oni pošteni vsak ki ima nov avto, novo kravo je pa največji lopov pa dila droge, orožje šverca.

Če ti ljudje ki ti nekaj pomenijo ne verjamemo, potem naj ;(( ;( . Če se boš za vsakič sekiral kar bo nekdo o tebi mislil:\ :\ .

Če pa si tako ženeš k srcu in hočeš rešit situacijo pa se pomeni s človekom. Pa ne s pretepom ampak z ostrim pogovorom, brez groženj. Naj pred tabo ponovi stvari za katere te obtožuje, potem pa odvrti 113 mu daj telefon v roke in naj to pove še policiji. Tožba ne bo nič rešila. Sploh pa nimaš nobene osnove za tožbo saj nimaš nobenega dokaza.

Tody ::

Ja v civiliziranem svetu je edino tako zapreš gobec da dobi domov priporočeno pismo za tožbo parih mio sit ali pa eurov. Vrjetno boš moral par tisoč sit ti dat odvetniku ampak potem boš itak dobil nazaj.

Če hočeš biti RES prijazen, potem lahko narediš naslednje, pošlješ priporočeno pismo (da ne bo zgledal kot grožnja) in ga povprašaš po zdravju in da če se ne bo javno upravičil v kakem časopisu, ga boš tožil za gate ki jih ima na sebi. Seveda mu določiš tudi rok.

Prej ti predlagam da greš k odvetniku in ga vprašaš za kak nasvet, če nimaš svojega lastnega odvetnika se pozanimaj na kakih forumih ali podobnih zadevah za specializirane ljudi, sicer vrjetno ni kakih strokjovnjakov za to amapk bi bilo dobro da so to kdaj že delali :)

SkIDiver ::

#000000 en skromen nasvet! Komuniciraj samo preko odvetnika s tem osebkom! Vrjemi, da bo znal vsako besedo uporabit proti tebi, če prideta na sodišče!

Torej samo prek odvetnika in nikakor drugače. Če bo pa on tebe kakorkoli kontaktiral, recimo telefon pa si beleži kdaj je to bilo. Če bo kontaktiral osebno pa nikoli ne bodi sam. Imej vedno nekoga za "pričo" zraven.

Pa ne se mu dat. Vrni mu vse nazaj po legalni poti. Ko bo legalno mim bi mu jz pa še nelegalno naložu;)

#000000 ::

Vikking
čuj ti #0000... hecn si veš, pojdi v nedeljo k maši pa boš vidu ka se vse menjo strici in tete. Na tem svetu so še samo oni pošteni vsak ki ima nov avto, novo kravo je pa največji lopov pa dila droge, orožje šverca.

Ja kar se mene tiče, me v bistvu take govorice ne ganejo, dokler me ne začne narod gledat postrani oz.v mojem primeru je to brat 'jest verjetno tega še niti opazil nisem' Drugače maš prav, opravjlanje in foušija 'govorim o klasični' je slovenski nacionalni šport 'ampak tudi drugje ni dosti drugače'

V mojem primeru pa ne gre za tipično gostilniško klobasanje, ampak zgleda za namerno širjenje laži, da se mi pač naredi škoda. Ne vem kaj sem se človeku zameril, (srečam ga na vsake kvatre in ša takrat sva na živjo-živjo ne vem če sem z njim kdaj spregovoril več kot to) v bistvu me tudi ne zanimajo njegovi razlogi, vse kar me trenutno zanima, je to da zadevo uštimam in da se javno ve da je on tisti ki je širil te neresenice. Če tega ne naredim se mi utegne zgoditi da bom trpel nepopravljivo škodo, česar pa ne mislim prenašat.

Ostali. Hvala za nasvete, točno tko bom naredu, grem k odvetniku, povem štorijo, in on bo že vedel kaj mu je storiti. Aja srečevat in pogovarjat z njim pa se ne mislim, razen prek odvetnika, oziroma sploh ne mislim dokler ne bo prejel vabila od sodišča, sej nimam kej rešit, kvečjem si lahko zajebem stvar. LP

WarpedGone ::

Ja, kr do odvetnika in po njegovih navodilih naprej.

Karkoli na lastno pest delat, tvegaš da on pošlje odvetnika k teb.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr Evil ::

Brez dokazov nimaš šans.Najprej si te naberi.

BluPhenix ::

Ja... nelegalno nabiranje dokazov je pa zelo uporabno .... Si že kdaj slišal za priče?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gzibret ::

Jaz tudi svetujem, da se prej posvetuješ z odvetnikom. Sej svetovalna ura ni tako draga, pa še veliko je verjetnosti, da ti je ne bodo zaračunali, če mu ne boš vzel preveč časa.

Jaz sem se enkrat posvetoval z odvetnikom (konkretno - Odvetniška pisarna Verstovšek, Celje) zaradi nekih zadev v zvezi z zavarovalnico in izplačilom premij (pregledali so vse papirje), pa so mi svetovali BREZPLAČNO. Vzel sem jim kar kakšno uro.
Vse je za neki dobr!

lambda ::

Samo pamet v roke, da te ne vidomo čez 15 let v Nedeljskem očesu :D

#000000 ::

Prej na dobu kot v nedeljskem očesu :lol:

Ja sej sem zdele mal pobrskal po vizitkah in najdu ene par odvetnikov, s kerimi sem že imel posla, tko da to nebo problem, samo še da jih pokličem in da mi povejo če bodo prevzeli zadevo. Kako nabrati/dobiti dokaze pa bom počakal na odvetnkov nasvet, da nebi s kako nepremišljeno potezo zasral vse skup. Bolj da mi ne rata dobit dokazov in ga posledično niti ne tožim, kot da zgubim tožbo zaradi kake neumne malenkosti, ki sem jo sam naredil. LP

BluPhenix ::

Pa glej se da poveš, kdaj bo treba kupit časopis.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

#000000 ::

Pri hitrosti slovenskih sodišč, mogoče cajtng takrat ne bo več obstajal >:D Ma ne sej mislim da to ne bo trajalo ne vem kolk časa. Itak bom povedu. LP

Avenger ::

Prebral vse, ni kej dodat zaenkrat. Fajn bi blo, če updejtaš ko bo karkol novga.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

---- ::

#000000 je izjavil:

Zdravo, sicer nisem neka tožibaba ipd. in me ponavadi take stvari ne ganejo kej dosti.

Tokrat pa je zadeva šla žez vse meje, moti me da neka oseba (bežni znanec) širi o meni neresnice 'konkretno: da sem umešan v neke sumljive posle' sicer se jest temu samo smejem, ker me resnično boli k.... do danes seveda.
Pride k meni brat, in ker se je nekam čudno obnašal, ga vprašam če je kaj narobe, (mogoče se je skregal z žensko, al ga je spet kdo za keš našponal) in mi nekak pove da so do njega prišle govorice, da pač naj bi jest nekaj mučkal (gre za orank sranje) in da je to med drugim prišlo na ušesa tudi očetu njegove ženske, ter da tud njega mal čudno gledajo njeni.

Jest sem dejansko rabil minuto da sem se zbral, ker pač to ni več lokalna čveka, ampak zaradi tega trpijo predvsem drugi, jest pa bom zadevo občutil šele čez čas, ko bodo klobase neredile prvi krog.

In ker tako blebetanje lahko resno škoduje ne samo meni temveč tudi drugim, me zanima kako sploh sprožim tak postopek/tožbo ali karkoli, da se mi tip javno opraviči.

Vem da bo to trajalo kr nekaj časa, in da se blebetanja ne bo dalo ustavit, ampak ukrepati moram.

Lahko bi (in sem tudi prvo na to pomislil) uredil zadevo na zelo hiter način, ampak to ni to.)

Zanima me predvsem postopek, kako je s pričami ipd.

Madona s čim se moram jest ukvarjat :D



Zanimivo,pediatrična klinika?Men se enako dogaja.Nekaj je treba ukrenit!ZS

DOOM_er ::

kaj se je na konc izcimil?
Robots will steal your job. But that's OK

#000000 ::

@RobertoOwen ne ni pediatrična :)

No zdej je že cela večnost od tega, icimilo se je to da ga nisem tožil, ker sem ga enkrat slučajno srečal v gostilni kjer smo precej močno zapili kolegovega sina in je ta možakar bil prisoten ker je neka daljna žlahta al nekaj takega, in sem mu ob tej priliki namignil na tole zadevo in od takrat imam mir, je pa bil izgovor da me je z nekom ki mi je res podoben zamenjal. Tko da se je vse končalo OK. LP

---- ::

Ja tud drugim je smešno,da se vozim iz Idrije na predavanja v LJ,zakj pa bi si jemal stanovanje v najem,za študentski dom sem pa prestar. :)))))
No se dobimo pa na kavici,pa zmenmo,ker je zanimivo ta nakazila na pediatrijo nakazat,celo otrokom,ki to potrebujejo.

genius11 ::

S takimi ljudmi se nimaš kaj več srečevat. Če so tko zahrbtni, podli jih enostavno pozabi. Ne tožt, ker se ti bo še bolj zasralo, pa kaj potem, jaz sem tudi nekaj časa preprodajal par avtov pa so vsi zvedli, kak preprodajalec sem, ampak nisem po domače nategoval folk, ampak sam avto prodal za malo več naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13416359 (12218) BRBR
»

Obrekovanje - kaj lahko storim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
598127 (5671)          
»

Izselitev podnajemnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14926875 (15229) 49106
»

Potrebujem pravniški nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627582 (6072) Mehmed

Več podobnih tem