» »

Obrekovanje - kaj lahko storim?

Obrekovanje - kaj lahko storim?

1
2
»

jype ::

          je izjavil:

Uporabniški račun sem od nekoga kupil lani.
[Nagrada]

Gagatronix ::

          je izjavil:


Uporabniški račun sem od nekoga kupil lani.


Itak. K se je res tolk tezko registrirat. Troli ti koga druzga.

louser ::

Obrekovanje
170. člen
(uradno prečiščeno besedilo)
(1) Kdor o kom trdi ali raznaša kaj neresničnega, kar lahko škoduje njegovi časti ali dobremu imenu, čeprav ve, da je to, kar trdi ali raznaša, neresnično, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do šestih mesecev.

Dovolj je že torej, če ne veš, ali je resnično.
Lep dan še naprej in veliko denarja za odvetnike, ki ti bodo po nekaj letih pobranega denarja povedali enako.

Žaljiva obdolžitev
171. člen
(uradno prečiščeno besedilo)
(1) Kdor o kom trdi ali raznaša kaj, kar lahko škoduje njegovi časti ali dobremu imenu, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh mesecev.

(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno s tiskom, po radiu, televiziji ali z drugim sredstvom javnega obveščanja ali na javnem shodu, se storilec kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do šestih mesecev.

(3) Če je tisto, kar se trdi ali raznaša, take narave, da ima hude posledice za oškodovanca, se storilec kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

(4) Če dokaže resničnost svoje trditve ali če dokaže, da je imel utemeljen razlog verjeti v resničnost tistega, kar je trdil ali raznašal, se storilec ne kaznuje za žaljivo obdolžitev, lahko pa se kaznuje za razžalitev (169. člen) ali za očitanje kaznivega dejanja z namenom zaničevanja (173. člen) .


169. člen: Razžalitev
(1) Kdor koga razžali, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh mesecev. (2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno s tiskom, po radiu, televiziji ali z drugim sredstvom javnega obveščanja ali na javnem shodu, se storilec kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do šestih mesecev. (3) Ne kaznuje se, kdor se o kom žaljivo izrazi v znanstvenem, književnem ali umetniškem delu, v resni kritiki, pri izvrševanju uradne dolžnosti, časnikarskega poklica, politične ali druge družbene dejavnosti, pri obrambi kakšne pravice ali pri varstvu upravičenih koristi, če se iz načina izražanja ali iz drugih okoliščin vidi, da tega ni storil z namenom zaničevanja.


173. člen: Očitanje kaznivega dejanja z namenom zaničevanja
(1) Kdor z namenom zaničevanja komu očita, da je storil kaznivo dejanje ali da je bil obsojen zaradi kaznivega dejanja, ali to z istim namenom komu pove, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh mesecev.

Kar že mora biti v neki shranljivi in berljivi obliki. Good luck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

louser ::

Moraš vedeti, da do kaznivega dejanja ali prekrška ne pride, če ni tako dejanje dokazljivo. Zakonodaja torej varuje tiste iznajdljive ljudi, ki le-to kršijo, a jim ni dokazano.
Tako kot vsi vemo, da sta Janko Zoki iz Lublane in SDSovc Jajo kriva, pa ju sodišče še ni obsodilo.

          ::

louser, hvala lepa. Nekaj takega sem iskal. Mi poveš prosim še, iz katerega zakona je to citirano?

louser ::

Tisto je sicer iz stare zakonodaje.
Tle je menda najnovejša.
https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/osemn...

Aktualna zakonodaja je sicer na prvi pogled manj ohlapna od citirane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

          ::

jype je izjavil:

          je izjavil:

Uporabniški račun sem od nekoga kupil lani.
[Nagrada]


Kupil sem gmail račun, ker sem potreboval anonimnega. Zraven je bil še FB račun ter nekaj forumskih. Ker sem se starega imena na slo-techu naveličal, sem začel uporabljati tega. Na koncu tudi anonimnega gmaila nisem uporabil, za to kar sem nameraval, sem pa obdržal nekaj forumskih. Če je kdo zainteresiran, dam vse skupaj za 50€.

Utk ::

A te tist slučajno obrekuje, da si neumen? Ker morda pa je nekaj na tem...

MIHAc27 ::

Jaz definitivno predlagam odvetnika in kako lepo pisemce od njega. Imaš ljudi (ponavadi ravno tiste, ki najbolj lajajo in se delajo pogumne), ki jih kaj takega takoj prestraši.

Sem sem bil tudi šokiran, kako učinkovito je to lahko. Za eno zadevo sem bil prepričan, da se bodo leta bockali po sodišču. Sploh ker je imela toženka zelo namazan jezik in si pridobila lep kupček denarja na 'lepe oke'. 1 pismo in zadeva je bila urejena. Priznala krivdo, vrnila denar.

          ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz definitivno predlagam odvetnika in kako lepo pisemce od njega. Imaš ljudi (ponavadi ravno tiste, ki najbolj lajajo in se delajo pogumne), ki jih kaj takega takoj prestraši.


Zadevo sem dal odvetniku, ki bo najprej v pravnem jeziku poslal opozorilo, če ne bo zaleglo, bova podala prijavo.

Hvala vsem, ki ste dali konstruktivne predloge. Ostali pa sem odgovoril v njihovem slogu. Tema se lahko zaklene.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video snemanje osebe - vprašanje?

Oddelek: Loža
458280 (6597) gendale_sef2
»

Policija zavaja glede pridobivanja podatkov o uporabnikih spletnih portalov

Oddelek: Novice / NWO
4316000 (13734) ulemek
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317541 (5763) St235
»

Bi morali oglaševanje "nezdrave prehrane" prepovedati?

Oddelek: Loža
282513 (1763) Jazzie
»

Prodaja preko malega oglasa & izsiljevanje

Oddelek: Loža
323853 (2811) poweroff

Več podobnih tem