» »

Uporabniški račun, office problem

Uporabniški račun, office problem

harij ::

Pozdravljeni, za sina sem na compu odprl uporabniški račun zato, da mu omejim pravice, ker je mahnjen na inštaliranje vseh možnih demo programov. In tu se pojavi problem, ko v njegovem računu odprem bilo kakšno aplikacijo officeov hoče ob vsakem zagonu aplikacije nekaj inštalirat: odpre se okno - Pleace wait while windows configures Microsoft office pro 2003 in nekaj nalaga, to traja približno eno minuto in potem se npr. word normalno zažene.
Pri Excelu se pojavi enako okno, le da vmes javi še napako: Libraries (stdole32.tlb) is missing or damaged. Please run setup to instal it., kliknem OK, spet nekaj nalaga in začne normalno delovati.
In še nekaj, ko preklopim na račun sina, mi takoj po logiranju odpre okence hDevice=fffffff
V mojem (administrator) računu dela vse normalno.
Poskusil sem na novo inštalirat Office, vendar se pojavi isti problem.
Win. xp Office 2003 pro
Prosim za kako pomoč, ker je stvar zelo moteča.
Hvala

Microsoft ::

Za zacetek lahko naredis to, da ga das v Admin grupo, odpres vse Office programe (Word, Excel, ...), potem bo instaliralo tisto in do konca, ga das nazaj v Users grupo.
Jst bi ugibal, da se to dogaja, ker ni admin in nima dost pravic, da bi tista instalacija sla do konca.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Office sicer za dokončanje inštalacije pod posameznim userjem redno ne potrebuje administratorskih pravic. Vsaj v zadnjih treh letih še nisem staknil problema, kakršnega imaš ti.

(Ampak okej -- če v tvojem primeru to pomaga, super :))
https://dolhar.si/

harij ::

Bom jutri poskusil še pod adminom, če bo dokončalo inštalacijo, ker sedaj sem v službi. Kaj pa druge dve napake, vam je kaj jasno zakaj mi ju javlja?

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

harij ::

Hvala Ziga, vem lahko bi tudi sam poguglu ampak so se mi pojavli vsi ti problemčki naenkrat tako da sem zgubil vso voljo. Bom jutri javil kaj sem sčaral in še enkrat hvala.

harij ::

Hvala za pomoč, vendar je bil potreben format c, tako, da po formatiranju dela vse OK. Bi pa še nekaj vprašal - kako nastaviti pravice, da user ne more popolnoma nič inštalirati, ker baje se da po osnovnih nastavitvah določene programe še inštalirati (na primer Kasperskega mi je uspelo inštalirati iz userja)?
Hvala in l.p.

Ziga Dolhar ::

Splošno user sam lahko inštalira 'vse', kar se lahko delujoče "inštalira" zgolj v userjev Documents and Settings. Če se je Kaspersky torej morebiti naselil tudi v Program Files, Windows in mrbit v neuporabniški del registra, s tvojimi pravicami ni vse v najlepšem redu.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490435887 (1568) jedateruk
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262106486 (85269) MrStein
»

0-day varnostna napaka v MS Word (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12312879 (9413) MrStein
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535706 (5706) gumby
»

Office XP-podokno opravil - kam je izginil seznam nedavno odprtih datotek?!

Oddelek: Programska oprema
292603 (2352) bili_39

Več podobnih tem