» »

Ljubitelji pikantne hrane

Ljubitelji pikantne hrane

««
25 / 29
»»

koyotee ::

Jaz pa uporabljam gnojilo big plant, https://organicsnutrients.com/izdelek/g... zemlja pa je gramoflor.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shotalick ::

En teden nazaj pobral nekaj pridelka. Letos so zadeve neverjetno polne. Spodaj slika. Scoriponov je cel kup, podolgovati so manj pekoči, ampak super, nisem rabil dodajati paprike, ko sem pripravljal omakico. Scorpione potrgam do konca ta teden. Sadike so tako polne, da se kr uvijajo. Razmišljam, da bi pripravil še omake ali nekaj posušil in zblendal.



shotalick ::

FireSnake je izjavil:

Sharkb1te je izjavil:

Nekatere vrste čilijev so res trajnice. Jaz sem imel 4 letnega chocolate habanera, potem pa je v začetku petega leta spustil dušo.
Mrcina visoka dva metra v enem 20 l loncu, kjer ni bila nikoli menjana zemlja, pa je nenormalno rodil.



Sedaj imam pimenta de neyde dvoletnico in dva habanero red savina dvoletnika in vsi zelo dobro rodijo.



NORO!!!!

Meni to ne rata.
Kakšno zemljo si imel?
S čem si gnojil?


To rata, če čilije prezimiš, ampak tako kot je rekel, je čili star že 4 sezone. Enostavno se rastlinam "odfuka", ko grejo nazaj ven. Podobno sem leta nazaj naredil z ganjo, zadevo sem revegetiral, in jo postavil ven marca. Dejansko je ratala smreka :D.

m0LN4r ::

shotalick je izjavil:

En teden nazaj pobral nekaj pridelka. Letos so zadeve neverjetno polne. Spodaj slika. Scoriponov je cel kup, podolgovati so manj pekoči, ampak super, nisem rabil dodajati paprike, ko sem pripravljal omakico. Scorpione potrgam do konca ta teden. Sadike so tako polne, da se kr uvijajo. Razmišljam, da bi pripravil še omake ali nekaj posušil in zblendal.




Mas kak dober recept za omako?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tac20 ::

Tudi jaz se priporočam za kakšnega. Načeloma zdej delam po naslednjem postopku:

- prepražiš čebulo in česenj, dodaš čilije podušiš za cca 20 min
- dodaš sladkor da se raztopi
- vzameš ven, s paličnim mešalnikom spasiraš v omako
- daš nazaj na ogenj, dodaš kis in limetin sok in kuhaš še cca 1 uro, soliš

Nato pa v strelizirane flaške in to je to.

Sicer so omake sprejemljive, ampak nič posebnega, precej tak generičen okus. Morda zaradi samih vrste čilijev ali pa samega postopka priprave, morda tudi domači jabolčni kis, ki ga uporabljam ni OK...

P.S. omaki ne dodajam paradižnika, ker se mi zdi da naredi tak "kovinski" okus...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

koyotee ::

Cebula, cesen, korenje, slanina, cili(bolj blag za okus + nekaj bolj pekocega), sol, poper, olivno olje, kis/sok limone, limete, zacimbe.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shotalick ::

m0LN4r je izjavil:

shotalick je izjavil:

En teden nazaj pobral nekaj pridelka. Letos so zadeve neverjetno polne. Spodaj slika. Scoriponov je cel kup, podolgovati so manj pekoči, ampak super, nisem rabil dodajati paprike, ko sem pripravljal omakico. Scorpione potrgam do konca ta teden. Sadike so tako polne, da se kr uvijajo. Razmišljam, da bi pripravil še omake ali nekaj posušil in zblendal.




Mas kak dober recept za omako?


Ma simpl k pasulj. Kis za vlaganje, razmerje 1:1, odvisno kakšna količina feferonov. Jaz sem imel tega kar je na sliki cca. 2kg. Porabu sem 1l kisa, mogoče mal več vode (ne porabim tega vsega pri omaki).

Feferone (brez pecljev) fliknem v omenjeno razmerje kisa in vode, dodam cel poper + sol, nothing else. Naj zavre in se počasi kuha cca. 20 min. Potem pa blender, notr fliknem feferone in malenkost mešanice (tudi cel poper). Moje blender drži 1.5l, poln feferonov, zlijem notri cca. 2 dcl mešanice. Zblendam, glede strukture, kolikor želiš. Meni je bolj všeč, da ni preveč.

Vse to počnem, ko je zadeva vrela. Nalivam direkt iz blenderja v kozarčke. Ob finishu vse skupaj pod odejo za 24h. Zadevo delam tako zadnje 2 leti in mi je res super. Omaka brez skrbi drži 1 leto, preverjeno. V hladilniku odprta, tudi 3 mesece, ampak jaz tak lonček stresem v enem tednu :)).

Komaj čakam naslednjo rundo. Poslikam ;).

m0LN4r ::

Ja jaz se bojim da bi bilo prevec po kisu slucajno. Ja nic bo treba probat.

Je ze kdo delal podobno kot ajvar in razredcil zmes z normalno papriko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tac20 ::

m0LN4r je izjavil:

Ja jaz se bojim da bi bilo prevec po kisu slucajno. Ja nic bo treba probat.

Je ze kdo delal podobno kot ajvar in razredcil zmes z normalno papriko?


Pri taki količina kisa bo kislo kot majka, tako da tako ne narediti omake :D

shotalick ::

Napisal sem gor, da niti približno ne uporabim celotne mešanice kisa in vode. V omenjenm prekuham feferone in potem dodam po potrebi mešanico v blender, kajti so feferoni že konkretno prepiti. Moram rečt, da se do sedaj ni noben pritožil, da bi bla omaka kaj kisla. Ma, al bi ti kr eno dal za probat, pa povej kako se ti zdi, ampak če ti "gobec" sežge, odgovarjaš sam :D :D .

edit: Pri meni je ratalo v tej rundi cca. 4.5l omake in tu poleg je vštetih cca 3dcl mešanice. Vse ostalo dajo feferoni iz sebe. Je za probat res.

Zgodovina sprememb…

Tac20 ::

shotalick je izjavil:

Napisal sem gor, da niti približno ne uporabim celotne mešanice kisa in vode. V omenjenm prekuham feferone in potem dodam po potrebi mešanico v blender, kajti so feferoni že konkretno prepiti. Moram rečt, da se do sedaj ni noben pritožil, da bi bla omaka kaj kisla. Ma, al bi ti kr eno dal za probat, pa povej kako se ti zdi, ampak če ti "gobec" sežge, odgovarjaš sam :D :D .

edit: Pri meni je ratalo v tej rundi cca. 4.5l omake in tu poleg je vštetih cca 3dcl mešanice. Vse ostalo dajo feferoni iz sebe. Je za probat res.


Se pravi daš 1:1 kis:voda?

Sharkb1te ::

m0LN4r je izjavil:

Ja jaz se bojim da bi bilo prevec po kisu slucajno. Ja nic bo treba probat.

Je ze kdo delal podobno kot ajvar in razredcil zmes z normalno papriko?


http://www.easy-recepti.com/2015/10/cil...

Isto gre tudi z močnejšimi čiliji, samo potem je že prehudo.
Drugače pa je kis oz limetin sok v čili omakah nuja in preventiva, da ti omaka ne zavre ali se ne pokvari. Imam še zadnji primerek svoje chocolate habanero omake, ki gre že v tretje leto in je še vedno uporabna.

Drugače pa dodajanje vode pri kuhanju čili omake je dvorezni meč. Tu se gre samo zato, da se jo dobi večje količino. Če ne omake ne kuhaš dovolj dolgo, se lahko zgodi, da se čez čas omaka v stekleniči loči in vidiš, da je na vrhu stekleničke voda, spodaj pa omaka. Jaz vode nikoli ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

shotalick ::

Sharkb1te je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja jaz se bojim da bi bilo prevec po kisu slucajno. Ja nic bo treba probat.

Je ze kdo delal podobno kot ajvar in razredcil zmes z normalno papriko?


http://www.easy-recepti.com/2015/10/cil...

Isto gre tudi z močnejšimi čiliji, samo potem je že prehudo.
Drugače pa je kis oz limetin sok v čili omakah nuja in preventiva, da ti omaka ne zavre ali se ne pokvari. Imam še zadnji primerek svoje chocolate habanero omake, ki gre že v tretje leto in je še vedno uporabna.

Drugače pa dodajanje vode pri kuhanju čili omake je dvorezni meč. Tu se gre samo zato, da se jo dobi večje količino. Če ne omake ne kuhaš dovolj dolgo, se lahko zgodi, da se čez čas omaka v stekleniči loči in vidiš, da je na vrhu stekleničke voda, spodaj pa omaka. Jaz vode nikoli ne uporabljam.


Omenjena omaka je pripravljena iz Scorpionov, peče kot sto hudičev. Kozarčki so označeni s črno piko, tista je extra pekoča, je krepko več Scorpionov notri. Naslednja runda, bo pa smo iz Scorpionov in mogoče parih sladkih feferonov. Lani sem jo pripravil samo iz Scorpionov, ma neverjetno dobra je bila. Popolnoma drugačen okus in vonj. Imam pa rad ekstremno pekoče zadeve. Razmišljam pa tudi, da bi vložil par Scoriponov med papriko ali kumarice. Namočil sem tudi v šnopc, 1 celga v 1l šnopca. Prvo te šnopc po "pizdi" namaha, pol pa še Scorpion za tabo pride, ampak zadeva je top.

TheRocky ::

Jaz jih nekaj zrežem na majhne koščke, dam v majhne plastične lončke in v zmrzovalnik. Potem, ko kuham rižote, omake za špagete, vok, omlete..., samo postrgam malo koščkov iz lončka in je tako, kot bi dodal sveže.

Tarzan ::

Jaz ne dajem kisa sploh. Zakisam z limeto toliko da je obstojen in da malo dopolni okus. Z začimbami tudi skoparim, edino kar dodam je sol, ker poskušam čim manj vplivati na okus samih čilijev - imam rad da imaš občutek kot da ješ sveže. Tisti trenutek preden te zadane pekočina.

Nekaj sem pa tekom let ukvarjanja z omakami iz čilija spoznal. Nikoli ne poskušaj sveže omake, ker se čez par mesecev okus popolnoma spremeni. Primer, popolnoma razočaran nad okusom, ko je limeta preveč sekala ven in je bil okus zame naravnost katastrofalen. Omake se par mesecev nisem dotaknil, ker je tako ali tako bolj kilava izpadla, potem sem pa vendarle odprl en glažek,... Nič priokusa limete, čili aroma, kot da bi bil pravkar obran, peklensko vroč še vedno, ampak mogoče na malo bolj kulturen način... Omaki je treba dati čas da se okusi notri zmešajo in da se vse skupaj umiri. Zdaj probam samo če je dovolj slano in kislo, na okus v prvi fazi pozabim. :)

Tac20 ::

Koliko pa dajete količine npr na 500g čilijev koliko limetineg soka? Ali se lahko dela čisto brez kisa in bo enako obstojno?

Globetrotter ::

Tarzan je izjavil:

Jaz ne dajem kisa sploh. Zakisam z limeto toliko da je obstojen in da malo dopolni okus. Z začimbami tudi skoparim, edino kar dodam je sol, ker poskušam čim manj vplivati na okus samih čilijev - imam rad da imaš občutek kot da ješ sveže. Tisti trenutek preden te zadane pekočina.

Nekaj sem pa tekom let ukvarjanja z omakami iz čilija spoznal. Nikoli ne poskušaj sveže omake, ker se čez par mesecev okus popolnoma spremeni. Primer, popolnoma razočaran nad okusom, ko je limeta preveč sekala ven in je bil okus zame naravnost katastrofalen. Omake se par mesecev nisem dotaknil, ker je tako ali tako bolj kilava izpadla, potem sem pa vendarle odprl en glažek,... Nič priokusa limete, čili aroma, kot da bi bil pravkar obran, peklensko vroč še vedno, ampak mogoče na malo bolj kulturen način... Omaki je treba dati čas da se okusi notri zmešajo in da se vse skupaj umiri. Zdaj probam samo če je dovolj slano in kislo, na okus v prvi fazi pozabim. :)


Potrjujem, tudi sam sem poskusil in sem doživel isto. Drugače pa ja, še vedno imam najraje zakisano z limeto :P

shotalick ::

Tarzan je izjavil:

Jaz ne dajem kisa sploh. Zakisam z limeto toliko da je obstojen in da malo dopolni okus. Z začimbami tudi skoparim, edino kar dodam je sol, ker poskušam čim manj vplivati na okus samih čilijev - imam rad da imaš občutek kot da ješ sveže. Tisti trenutek preden te zadane pekočina.

Nekaj sem pa tekom let ukvarjanja z omakami iz čilija spoznal. Nikoli ne poskušaj sveže omake, ker se čez par mesecev okus popolnoma spremeni. Primer, popolnoma razočaran nad okusom, ko je limeta preveč sekala ven in je bil okus zame naravnost katastrofalen. Omake se par mesecev nisem dotaknil, ker je tako ali tako bolj kilava izpadla, potem sem pa vendarle odprl en glažek,... Nič priokusa limete, čili aroma, kot da bi bil pravkar obran, peklensko vroč še vedno, ampak mogoče na malo bolj kulturen način... Omaki je treba dati čas da se okusi notri zmešajo in da se vse skupaj umiri. Zdaj probam samo če je dovolj slano in kislo, na okus v prvi fazi pozabim. :)


Tarzan, se popolnoma strinjam. Lanska zadeva je bila taka, so stali ene 3 mesece glažki, ti povem, to je bil okus tkao bombastičen, sploh pa vonj, da se mi sedaj sline cedijo :).

Je kdo za izmenjavo?

Racunalnik ::

A se splaca vrsickat tudi ko je rastlina enkrat ze 1 m visoka al jo stem unicis? Kajti meni raste nenormalno v visino pa nic od nje.

mihec87 ::

Tac20 je izjavil:

Koliko pa dajete količine npr na 500g čilijev koliko limetineg soka? Ali se lahko dela čisto brez kisa in bo enako obstojno?


Kis ali limetin sok deluje kot konzervans in brez tega zadeva kaj hitro zavre...

kloko ::

Racunalnik je izjavil:

Kajti meni raste nenormalno v visino pa nic od nje.

Svetlobe ji manjka...

L.p., Kloko

m0LN4r ::

Ja nic, jaz jih bom dal not. Od te vecdnevne megle in up to 17 stopinj so mi celi porumeneli. Nima smisla cakat na lepo vreme.

Bi mi kdo pokazal, kako zelo jih porezete pozimi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tarzan ::

Pri meni jih je megla sprva mučila, zdaj so se pa kar nekako navadili in izgubili spodnji set listov, ampak delajo zdaj normalno naprej. Tudi nekaj bolezni je bilo, ampak se je na srečo ustavila. Zdaj mi šele zorijo prvi reaperji. Pozno, pozno. :(

So pa plodovi letos za 3x večji kot pretekla leta. Prav res velikanski reaperji in Bhut jolokia skoraj dovolj velik, da bi delal filane paprike :) Da ne govorim p tem da so grmički postali prava drevesa.

shotalick ::

Slikano 2 dni nazaj. jaz sem letos več kot zadovoljen. Scorpionom se je enostavno odtrgalo. Vse skupaj sem spet spravil v omako. Nekaj je na vejah ostalo še zelenih. Spodaj slike.







Sem vprašal, če je kdo za kakšen trade z omakami?

Brainstorm ::

Skuhal za 3 100ml flaške habanero omake, ostalo pa mi je še 6 sadik, na katerih je še kar nekaj zelenih plodov in še kar cvetijo.
Grmi so se lepo razrasli, tako da bi jih rad prezimil, še prej pa bi rad, da bi plodovi dozoreli in se pobarvali na rdeče, ker ne vem če bi ravno delal omako iz nedozorjenih ali jih sušil, vendar dvomim da bodo dozoreli po naravni poti.
Ponoči jih dam v hišo, čez dan pa ven na sonce, vendar ni neke hude temperature.
Tako da sem razmišljal, da bi na aliexpresu ali kje drugje kupil kakšno full spectrum grow žarnico ali dve za rast. Kaj predlagate?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Evo, skoraj ledena trgatev;) Pobral včeraj še zadnje četrt kilce pekočih. Dva grmička, enega triletnega veterana, in enega dvoletnega, presadil iz korita na balkonu v lončka in dal na toplo, v upanju, da preživita zimo.

m0LN4r ::

Je to normalno, da ce sem jih dal not in obrezal, da cist malo pocasi pozenejo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koyotee ::

m0LN4r je izjavil:

Je to normalno, da ce sem jih dal not in obrezal, da cist malo pocasi pozenejo?


Pretoplo je pomoje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tarzan ::

Če jih imaš notri na toplem bo hitro odgnal, potem pa začel hirat, če ne bo imel dovolj svetlobe. Če imaš kako stopnišče ali neogrevan prostor kjer je temperatura tam 10 do 15 stopinj bi bilo idealno, če ne je tudi notri OK, samo glej da bo imel čim več svetlobe. Če mu za 3 ure naštimaš še kako luč za gojenje kanabisa ne bo imel pa nič proti :D

m0LN4r ::

Temperatura, kjer ga imam je zvecer 20, drugace 17. Svetlobe ima pa kaj jaz vem, nonstop. Okno je matt in obrnjeno proti severu, so pa direkt pri oknu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tarzan ::

Saj boš videl kako bo. Če bo začel postajati razpotegnjen, bledo zelen ali celo rumenkast, če ga bodo napadale pršice ali če bodo začeli črneti vršički, potem bo rabil več svetlobe (pršice pa biokil :)). Pri 17 do 20 stopinjah bo normalno rasel, tako da bo treba tudi zalivati redno ampak ne preveč.

Map ::

Katere čilije boste letos posejali? Sam bom naročal Jalapenote za ajvar, omake in pa za filane pečene. Rabim pa še nekaj srednje pekočega za vlaganje. Mogoče kakšen predlog?

ali3n ::

Npr. Bulgarian carrot, Lemon drop?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

koyotee ::

Map je izjavil:

Katere čilije boste letos posejali? Sam bom naročal Jalapenote za ajvar, omake in pa za filane pečene. Rabim pa še nekaj srednje pekočega za vlaganje. Mogoče kakšen predlog?


Habanerote, jalapenote, jamaican yellow mushroom(yellow cap mushroom), lemon drop ter par okrasnih, to bo pa verjetno to.

Za vlagati pa daj kake serranote, manzanote, cayenne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tac20 ::

Res je počasi se bo ponovno pričelo kaliti semena :)

Katere vrste priporočate:

Za pečt na žaru oz polnjenje (da so večje vrste in da ne pečejo preveč)

Za vlagat pa katere Cayenne?

Za začitin razne omake itd, mi je pa moruga red top, res ima močan vonj in okus, samo dat ga ne smeš preveč.

FireSnake ::

shotalick je izjavil:


To rata, če čilije prezimiš, ampak tako kot je rekel, je čili star že 4 sezone. Enostavno se rastlinam "odfuka", ko grejo nazaj ven. Podobno sem leta nazaj naredil z ganjo, zadevo sem revegetiral, in jo postavil ven marca. Dejansko je ratala smreka :D.


Jaz sem čoko habanero prezimil, pa je drugo leto komajda kaj rodil.
Zemljo sem nakopal v gozdu, je mogoče to krivo (slišal sem, da je zemlja v gozdi kisla zaradi gnitja listov)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

koyotee ::

FireSnake je izjavil:

shotalick je izjavil:


To rata, če čilije prezimiš, ampak tako kot je rekel, je čili star že 4 sezone. Enostavno se rastlinam "odfuka", ko grejo nazaj ven. Podobno sem leta nazaj naredil z ganjo, zadevo sem revegetiral, in jo postavil ven marca. Dejansko je ratala smreka :D.


Jaz sem čoko habanero prezimil, pa je drugo leto komajda kaj rodil.
Zemljo sem nakopal v gozdu, je mogoče to krivo (slišal sem, da je zemlja v gozdi kisla zaradi gnitja listov)?


Kisla zemlja je zaradi iglic ne zaradi listov :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

Bom letos zamenjal zemljo in poskusil ponovno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

videc ::

Ali zamenjanj zemljo ali kupi Kalcevito in posuj, ti bo nevtraliziralo zemljo oziroma naredilo malo bolj bazično.

FireSnake ::

Bom, hvala.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

videc ::

Pa če boš še kdaj potreboval zemljo, se zapelji do kakšnega gradbišča in vprašaj, če imajo kaj humusa za dat.

Map ::

Super, bom nabral nekaj. Je kaka razlika v kvaliteti med spletnimi trgovinami, ker cena kar variira?

koyotee ::

Map je izjavil:

Super, bom nabral nekaj. Je kaka razlika v kvaliteti med spletnimi trgovinami, ker cena kar variira?


Kupiš direktno sadike pa je. Jaz jih vzamem pri kmetiji Farčnik.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tarzan ::

Ste že začeli sejat? Kaka je situacija? :)

koyotee ::

Smo, še nekaj bo pa treba.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dottor ::

Jaz dam jutri "delat" 2 sadiki jalapena. Letos se gre na bolj švoh.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tarzan ::

Glej samo, da ne bo setveni koledar rekel list ali korenina, ko jih boš dal v zemljo :D

dottor ::

Na koledarju od Titota ni nič od tega :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tarzan ::

S tem koledarjem vedno vse zrase. :D

Racunalnik ::

Ali ima kdo kaksno okusno semenko za dat, nekak habanero jakost ali manj?
Ali kater na BBQ vlece po okusu?
««
25 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekoča paprika -Chili

Oddelek: Loža
383411 (214) Roadkill
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253254 (2506) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246263 (4689) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5821882 (19789) ales85
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710360 (8090) JoeHunter

Več podobnih tem