» »

Pekoča paprika -Chili

Pekoča paprika -Chili

mayhem ::

Pozdravljeni.....

Imam eno vprašanje.
Namreč lani sem pobral pekočo papriko, nekaj sem jo razdal nekaj zmlel in nekaj dal v skrinjo tako,da nimem več semen od te vrste katera je bila super. Te v skrinji sem dal, kar cele surove nesušene.
Sedaj me zanima ali bi te paprike (semena) vzklila, če bi papriko odtalil in semena posadil. Verjetno jih bi moral še par dni,kaj posušit ?

Nikjer nisem nič našel glede tega. Ampak nekateri dvomijo, da bi to vzklilo nekateri pa, da je možno in naj probam. Ampak vseeno povprašam mogoče kateri ve :)


Hvala vnaprej za odgovor....

ali3n ::

V vlažno zemljo, pa na radiator; lahko da bodo klila 2, 3 tedne.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mayhem ::

Potem misliš,da bi ratalo si že probal ???
Lep pozdrav.....

WarpedGone ::

Kolk te košta če probaš?
Nič sušit in palamudit, igraj butastega kmeta - tak majo največ sreče in najbolje rata :)
Zbogom in hvala za vse ribe

mihec87 ::

Eni seme zavijejo v mokro papirnato brisačko ter dajo v malo ziplock vrečkico(jo ne zaprejo) ter nekam na toplo cca 30stopinj baje vzklijejo hitro..Sam sem za hec probal 3x3cm servetko na sredino seme ter samo zapognil da je seme ovito z eno plastjo ter več takih zvitkov dal na servetko ter zapognil in namočil dal v vrečko, voda ki se je nabrala odlil pa dal na toplo..Nekaj pa klasika par mm v zemljo za sejat na toplo ter vlažit..Pri ziplock vrečkici je lahko problem plesen..Bomo videli čez kak teden 14dni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mayhem ::

Ja bom sprobal druge ne bo...sem pa hotel samo vedeti, ker so zamrznjene.
Lep pozdrav.....

Tarzan ::

Če ne ratajo imaš še vedno čas, da preko spleta naročiš novo rundo semen, tako da kar v akcijo. Paprike sicer niso ravno najraje zmrznjene in verjetno kalivost pade kar precej, ampak nakaj jih boš skoraj sigurno dobil ven.

mihec87 ::

Kaj pa v naravi pade na tla ali pa kakšna žival raznosi(auč)..Odvisno od podnebja kikje tudi zadeve zmrznejo..Je pač tako v naravi se prime kakšen sem ter tja..

Če veš za vrsto si dobiš sveža semena...Sem ravno danes zasjal jalapeno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

dzinks63 ::

Te v skrinji sem dal, kar cele surove nesušene.


Tole bo težko vzkalilo, čr sploh bo, seme kot takšno mora najprej dobro dozoreti in se potem posušiti, le kot takšno lahko prenese zelo nizke temperature in potem normalno kali. Tvoje seme je surovo še ne popolnoma dozorelo in polno vlage bilo izpostavljeno zelo nizkim temperaturam. Seme je pri tem zmrznilo, popokalo v njemu marsikaj, tako da je minimalna verjetnost kaljenja. Poišči že sedaj primerno ali enako seme in ga posej, tistega svojega lahko poizkusiš posejati, pričakovati kaj od njega je pa čista loterija.

milica ::

Kje si lani dobil semena?

Doman ::

kontaktiraj sem... http://www.kupicili.si/

mihec87 ::

Odvisno katero seme rabiš semenarna lj(kalia trgovine) ima v ponudbi jalapeno,habanero pa še kakšne za slabih 2eur. Drugače pa domanov link če je kaka posebna sorta..

mayhem ::

MA sprobal bom falit nimam, kaj dam v en lonček pa počakam sedaj jih sušim.
Semena sem pa dobil od enega iz makedonije so taki rdečkasi feferoni z okroglimi kolobarji okoli res dobri tapravi za kulinariko . Ne preveč pekoči in ne premalo:)
Lep pozdrav.....

mihec87 ::

Pomoje ne rabiš sušit...

The Player ::

glede na to da imajo "semenske banke" tam nekje na severu skandinavije kjer zmrzuje na polno, ne vidim razloga da nebi delal.

Probi sej nč ne stane :)

Napajalc ::

Rad bi poskusil tole, pa nevem kje v Sloveniji bi dobil kak podoben sadež, na zgornjem linku imajo samo semena.
011011100111010101100010

francek1 ::

Napajalc je izjavil:

Rad bi poskusil tole, pa nevem kje v Sloveniji bi dobil kak podoben sadež, na zgornjem linku imajo samo semena.

Na FB poišči Gale Pavle Pajo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MrGTO ::

Letos sem od kolega dobil zmrznjene čilije sorte Naga Jolokia, katerim sem odstranil semena in jih posejal.
Od nekje 30-ih posejanih semen mi je vzklil le 1. Isto sem naredil z sorto Chocolate pri kateri mi ni vzklilo niti eno seme.
Imeli so pa zelo dobre pogoje. Enako kot ostala semena, katera vsako leto posejem iz semen svojih cilijev, kjer je klitje zelo uspešno (skoraj vsi vzklijejo..).

Tako da daj vse v zemljo in upaj da bo kaj prikukalo ven =)

Srečno!

dolenc ::

Kako jih zorite če jih prehitro poberete? (včer pihalo, nisem hotu tvegat)

cebelar123 ::

Sadež boš težko dobil. Jaz sem jih letos posadil ampak mi še ne cvetijo :( , čeprav so rastline že zelo velike in imajo ogromne liste. Drugače pa že imaš temo na to tematiko
https://slo-tech.com/forum/t216895/349

Napajalc ::

Hmm, če recimo v dveh tednih to posadim, a sem že zamudil da bo uspelo to sezono?
011011100111010101100010

MrGTO ::

@Napajalc: vsekakor bodo zelo pozni. Sezona za klitje je do junija najkasneje nekje(pa še to so pozni).. Jaz jih klijem februarja in marca.

Se pa da feferone tudi prezimiti. Lahko ga posejes in pred mrazom presadis v manjši lonec (porezes stebla in korenine) in prestavis nekam not. Naslednjo pomlad pa spet ven.

Napajalc ::

More bit simpl, se pravi če do druge sesone ne dobim sadeža bom usadil zadevo ob prevem času. Ty za info.
011011100111010101100010

cebelar123 ::

Jaz bi na tvojem mestu počakal letos in drugo leto sadil. Za letos si 100% prepozen , prezimit chillija pa ni kr tak. Rajši posadi drugo leto pravi čas pa boš imel plodove, ker je velika verjetnost, da boš z letošnjo posaditvijo uničil semena.

mihec87 ::

Prezimit ni teško.. Samo malo večjo posodo in postavit nekam v hiši na svetlo. Je pa za letos prepozno..

Matija82 ::

Lahko probaš pri ljudeh, ki prodajajo semena Carolina Reaperja ali pri drugih gojiteljih čilijev (http://gartlc.mojforum.si/gartlc-forum-...

Septembra bo v LJ festival čilija tako, da lahko probaš tudi tam, vse odvisno od tega kdaj in koliko rabiš.

Napajalc ::

Ne bom nič kompliciral, ker nisem ljubitelj pekpče hrane, mislim lahko je sem pa tja kaj sprejemljivo pekoče, gre se samo za enkraten test da vidim kako prenašam bolečino če se lahko sploh pogovarjamo o bolečini.
011011100111010101100010

cebelar123 ::

S kerega konca Slovenije pa si Napajalc?

Napajalc ::

Dolenska. +avto:)
011011100111010101100010

cebelar123 ::

Sicer ni sveži plod je omaka ampak poceni in iz chillijev pridelanih v Sloveniji.
https://www.facebook.com/gostilna.karla... Tukaj si poglej , kaj ti je najbližje.
Lahko si tudi naročiš po pošti. Če ti pri Rumeni omaki nebojo solze pritekle potem si zrel za sveže plodove :) Imaš pa očitno po novem trgovino v LJ in MBju če hodiš kaj tu okoli. Vidim pa, da so cene fejst različne med MB in LJ. Ali pa če direkt naročiš.Sem se pa letos spomladi menil z lastnikom in že ima za konec letošnjega leta pripravljen nasad Carolina Reaper :)

http://www.mojstriokusov.si/trgovina

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Tega praviš:
http://www.mojstriokusov.si/izdelek/cil...
Tko po občutku in po gledanju teh tekmovanj bi probal 1m teh enot, 1 čajna žlička?
011011100111010101100010

mihec87 ::

Poskusi najprej z par kapljicami...

cebelar123 ::

Nevem jaz si nisem dal tega direkt v usta. Zmeraj sem posipal malo po sendviču, mesu, pici...., če pa si do zdaj samo neke feferone oz Tobsaco probal potem pa te čaka veliko presenečenje.

Pa imej jogurt nekje v bližini :)

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Ok, to bo to pol ja, tabasco je bil max kar sem probal. More pa zažgat da mi bo žal da sem probal, to se mi zdi point tega testa.
011011100111010101100010

cebelar123 ::

Javi, če boš preživel kako je bilo? :)

Napajalc ::

Bom, sam kakor vidim ni nevarno za zdravega človeka, ali?
011011100111010101100010

cebelar123 ::

Nima ti kaj bit, ti pa svetujem, da si zraven za vsak slučaj še naročiš dimljeno varianto, ker je nenormalno dobra polek perutnine in ni tako zelo močna.

http://www.mojstriokusov.si/izdelek/cil... 100% garantiram da bo hit doma.

francek1 ::

Imam omako Carolina reaperja in se z njo ni za zafrkavat. Na obrok ponucam do 10 kapljic, pa sem ves poten...delujejo pa fenomenalno na slabo prekrvavitev. Odkar jih redno uporabljam, nimam več hladnih nog.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Roadkill ::

Tip itak trola, tako da je vseeno.

Če je pa tako neumen, da bo nekaj česar ne pozna kar nagnil iz flaše... pol pa samo upam, da se bo snemal, da bo negova neumnost imela dokazno gradivo.
Ü


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubitelji pikantne hrane (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
1400244200 (28783) FireSnake

feferoni semena

Oddelek: Loža
51166 (1084) Okapi
»

križanje paprike

Oddelek: Loža
81529 (1310) Tarzan
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710390 (8120) JoeHunter
»

[Vrtnastvo] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010495 (8992) martinc

Več podobnih tem