» »

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

damirj79 ::

Torej, imam to plato, procesor TB 1GHz, odklenjen z grafitno povezanimi mostički. Probelm je da se mi sistem ne zbudi če nastavim FSB na več kot 137 MHz (ram imam nastavljen na najbolj počasne nastavitve), če pa nastavim FSB na 117 MHz in ram na 117+39 pa dela (tudi če ram nastavim na cas2 in turbo nastavitve itd. torej use na maximum). Frekvenca procesorja v prvem primeru je 137*7.5 v drugem pa 117*9, tako da ne odstopa veliko od deklarirane hitrosti. U čem je finta?

LP Damir

Kriko ::

Vsaka ram in plošča pa čeprav dve enaki nista isti in se ne odzivajo isto na nastavitve, vsaka pa ima nekje mejo čez katero ne gre. Tvojih 137 Mhz je kar v redu zato se ne sekiraj!

ABX ::

Tvoj TB1k je 200 ali 266?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

damirj79 ::

Moj TB ima FSB 200, samo useeno, gledam ljudi na netu, k majo durone (ki imajo FSB vedno in samo 200), ki delajo na 140+MHz...No ne vem, mi ni useeno. Sm tudi sam že pomislu na to, da je verjetno procesor kriv, bi moral nekje dobit enga z 266 za provat.

LP Damir

ABX ::

Obstaja možnost da se dogaja slednje:

Ko prižgeš pc na 137Mhz ti ta navije tvoj proc na 10*137=1.400 čez sekundo ko pride do biosa pa x*137 in mu zmanjša hitrost.

Probaj z povišanjem napetosti tako da proc zdrži uno prvo sekundo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

damirj79 ::

Sm že naredu tudi to. Sm pa povečal zdej tudi I/O napetost na 3.6 V, zdej dela FSB celo do 141 :) Do kolko je varno povečat IO napetost? Jst ne bi lih rad skuru rama alpa kake druge kartice, samo da bi vidu do kolko potegne FSB.

ABX ::

Dokler ne začneš vohat čudne vonjave.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

damirj79 ::

ABX: ma ja sej vonjam, samo vonjave v moji sobi niso lih kdove kako neutralne :) Že tako kr fajn smrdi po zažgani in pregretih zvočnikih :)

VASkO ::

ABX, to na Abitki ni problem, ker plata v tisti prvi sekundi dela z originalnim mnozilnikom IN originalnim FSBjem, ne glede na BIOS. Torej 10x100mhz. V trenutku, ko zamenja mnozilnik pa zamenja tudi FSB. Ta problem, ki si ga opisal, se lahko pojavi le na platah z mesanimi resitvami za nastavljanje FSBja in mnozilnika (npr. MSI Turbo, Epox 8KTA3). Tu z jumperjem dolocis FSB in ta velja ze tisto prvo sekundo, mnozilnik se pa zamenja malo pozneje preko BIOSa. Zato ti na teh dveh platah pride do tega problema, da je procesor na zacetku navit (npr. 133mhz x 10 ->133mhz zaradi jumpera na plati), pol pa se zamenja se mnozilnik in FSB na zeljeno vrednost (npr. 137mhz x 10). Samo na teh platah, mesano nastavljanje (jumper, BIOS) je treba procesorju ali pofarbat/rezat mosticke za manjsi zacetni mnozilnik ali pofarbat vse L7 za 1,85V, da se mogoce ob default mnozilniku x133mhz procesor zbudi, pol pa itak uredis voltazo, mnozilnik in FSB>133 v BIOSu.

DJ, problem je ziher v RAMu. Mam enega kolega, ki mu je RAM na Abitki KT7A delal na 115+pciclk, to je nekje153mhz. Ko pa je dal FSB na 133mhz pa se mu racunalnik sploh ni zbudil (ja, je zmanjsal mnozilnik, itd). No potem sva zamenjala RAM in mu dela na 133mhz FSBju. Mogoce ima RAM na sinhronem vodilu (1:1) bolj agresiven timing in zato ne dela pri visji frekvenci.

ABX ::

Vasko: ok vse lepo in prav ampak kako veš da on ima Abit??


Una o ramu pa ne razumem zakaj naj bi tako delalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

ABX, glej naslov teme :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

ops... :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kriko ::

Kaj mi lahko razložiš kako se izračuna če imaš ram na pciclk in kaj to pomeni!! Povejte mi prosim še kje največ pridobite pri dviganju frekvence in katera kombinacija (nastavitev rama) naj bi bila najboljša. Jaz imam TB 850, 256 ram cas2 in Abit KT7A?! procesor sem odklenil par dni nazaj zdaj pa bi rad probal dvigat FSB!

damirj79 ::

VASkO: hvala za odgovor. Sam jst sm tudi ram že zamenjal (micron PC133 cas2) pa je blo še slabši. Booooh.

Kolko se pa vam greje northbridge (sej ta čip tisti, k ima ventilatorček gor). Moj je toplejši kot pa hladilnik na procesorju (tm nekje 45 C)

LP

VASkO ::

FSB+pciclk = hitrost FSB + 33%hitrosti FSB = 1.33 x FSB

pciclk drugace pomeni hitrost PCI vodila, ki je odvisna od hitrosti FSBja in od delitelja za PCI hitrost, pri 100-128mhz (tako nekje je zgornja meja) je delitelj 1/3, torej ima PCI hitrost 1/3 x FSB. Od 128-kolkopacgre mhz pa je delitelj 1/4. Delitelj se prestavlja na socketA platah avtomatsko s hitrostjo FSBja. Obstaja pa se en nabor, ki ima ze 1/5 delitelj. Mislim da je to KT266 oz. si nisem siguren, tako je pri 166mhz spet PCI na standardnih 33mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amd Sempron - ODKLEPANJE !

Oddelek: Navijanje
453195 (1619) Dr_M
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704562 (3884) AtaStrumf
»

Stekanje DVDjev, slab RAM bandwith. Help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101024 (861) VASkO
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231711 (1467) VASkO
»

Bedarija na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131922 (1680) VASkO

Več podobnih tem