» »

Abit KT7A + TB 1,4........

Abit KT7A + TB 1,4........

Rus ::

A bi pasal AMD TB 1,4, na ABIT KT7E, plata ma nov bios gor???

Ker proc je bolš za navijanje: AMD Duron, al Thunderbird??? :8)

lp,Rus

PeTe13 ::

Ja to bi tut pasal gor, imam čist isto kombinacijo. Procentualno so Duroni bolj overklokabilni, realno pa so vsi nekje za od 200 do 300Mgh.
Capitalism stole my virginity!

jRk0 ::

Morgani (novi duroni) niso ne vem kako ocabilni, pa tb1,4ghz tudi ne vem ce je ravno fejst, ker mu je ze zelo vroce.
You fuck up once, you loose two teeth.

rc-car ::

Novi Morgani niso najbolj, starejsi Duroni pa so kar lepo overclokabilni :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

jRk0 ::

lahko si kupis morgana 1100 pa navijes na 1200 al pa durona 800 pa navijes na 1200>:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Rus ::

ok, najlepša vam dala :D

Do kok bi pa lohk pol naviu Durona 950, če durona 800 naviješ do 1200???

lp,Jure

rc-car ::

950 niti ne veliko vec kot 800..

Samo se vedno je Morgan na enaki frekvenci hitrejsi od starega Durona.. Res pa je da je tudi drazji..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Leo ::

Sam mam isto kombinacijo(kt7a+1.4 TB)
T-birda sem lahko navil na 152fsb,brez hlajenja
northbridga in voltage moda.Ce bi se mi dal
narest se to dvoje,bi spravu plato do 160,kar pomen priblizno 1.6 mhz za procesor.

Rus ::

Leo: če sm prou prebrau, maš ti Abitko KT7A, jest mam pa Abit KT7E, a je mogoče kej razlike v tem??? :8)

lp,jure

kuglvinkl ::

Jep, je. Z KT7A prideš višje. KT7E uradno sploh ne podpira 133 FSB, vendar po vseh testih sodeč se pride nekako do 145 MHz FSB.

PeTe13: ti imaš TB 1.4 na KT7E? Kako si to urihtal, OK Bios v. 64. Dalje: TB si moral zagotovo odkleniti, (kakor vem B serije (100 MHz) sploh ni bilo) ker imaš FSB na 100 MHz. Kaj si dvignil množilnik ali FSB? Povej kako imaš FSB×množilnik!!! Nujno!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Thanatos ::

serija 1400/200 je bila, tako da ima verjeten tega.

PeTe13 ::

Ne TB je 133 FBS verzija, samo je že tovarniško odklenjen, pa itaq najnovejši bios doda uradno podporo 133 FBS. Drugače pa FBS mi ne gre stabilno čez 136Mgh, tako da se že pol leta tolčem po glavi zakaj tega takrat nisem bolj preveril.
Capitalism stole my virginity!

kuglvinkl ::

Torej imaš 136×(10,5)=1400 od oka? Namreč, če imaš tako, potem odpade Duron 1.3 GHz in se bo vselil TB 1,4 GHz.
Your focus determines your reallity

PeTe13 ::

Ne lavfan ga na 10.5*133 = 1400
Capitalism stole my virginity!

PeTe13 ::

Aja največji faktor pomnoževanja je 12.5. Imaš pa nato še funkcio ABOVE(12,5) . Tako da če Duron 1.3GH dela kot 13*100, potem bi ga matična tudi najverjetneje zaznala kot 1.3 in ne 1.25.
Capitalism stole my virginity!

kuglvinkl ::

Dej povej koliko se ti greje (tudi sistem) in s čim ga hladiš.
Your focus determines your reallity

PeTe13 ::

T procesorja nekje 35 C (dragonorb 1)
Sistem 22 C (Sta dva ventilatora v ohišju)
Z volt modom in navitim procom procesor proizvede nekje 100W energije, ki pa jih hladim na 46C - 50C (ful load)
Capitalism stole my virginity!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PeTe13 ()

element ::

KT7e je KT7a v naprednejši tehnologiji, ne vem kok mikronski točno. Kao uradno ne podpira FSB-ja 133mhz, samo dela čist lepo tud na več. :D

Cako ::

Kwaj zdej Rus! ;)

Ok,če razumem maš kt7e in te zanima kaj bi najbolj lahk še vtaknu not.
Odgovor je zlo preprost TB1400 in to tist model, ki dela na 200Mhz FSB (2X100). Vsekakor pa ti ne bo delal tisti na 133 (266), ker ti čipovje na plati ne podpira. Vse kar je še omembno vredno pri tem je to, da ko boš kupoval TB1400 (200) poglej če so serijsko L1 mostiči prekinjeni! Ker če ne ti tisti model Tb-ja tud ne bo delal.
Je pa še ena cenejša varianta, da kupš tb1200 (200) in ga naviješ. Problem TB1400 je da je že serijsko dost navit, tko da se že kar lepo greje, da o OC ne govorim. Jest mam sicer kt7a in TB1200 (266), ampak recimo da je kt7e kot abitka oparvičena slovesu, in imam Oc na 1550Mhz pri zračnem hlajenju (Volcano7 + vcore mod 2.2V). Tko da se po testih enakomerno kosa z XP1800. Da se OC tut še več, neki cajta sm furov na 1600@2.3 >:D sam se mi je malo zasmilil, ker je dosegal z lahkoto 75°C. Pri sedanjih max 63, se počuti(m) nekako bolje. No uglavnem sm skoraj 100% da bi na tvojem mestu zlahkoto dosegel normalnih 1450 pri zračnem.
Vsekakor pa ti odsvetujem durone (morgane itq ne morš dt not), ker so shit prot TB, pa še razlike v ceni so sedaj minimalne.

sedaj jasno?, če pa ne pa veš kje se me dobi ;) Lp P.C.
moto: overclock do maximuma, pridobitve niso pomembne !

VASkO ::

Cako, ne seri, KT7E dela tudi pri 133mhz FSB, le da to ni uradno podprto, tako da lahko brez premisleka vzame 1400/266 TBja, ker 133mhz FSB na tej plati deluje!

PeTe13 ::

Najnovejši bios za KT7E doda "uradno" podporo 133 FBS-ju
Capitalism stole my virginity!

element ::

Delal je že prej samo "neuradno". Sploh ni noben problem dat 133FSB proc gor... :)

sirotka ::

morgan niso orenk slabši prot TB! so pa cenejši!

Cako ::

Re:

pete13: se ne strinjam čisto, govorimo namreč o kt7e modelu...

sirotka: preberi si še enkrat stavek, v katerem omenim morgane !

vasko, element ter vsi ostali: da se ne bomo več jebali kdo ma prov: iz abit faq:

Which CPUs does my motherboard support?
This depends on which version of the motherboard you have. Support is as follows:

KT7/KT7-RAID: 100MHz (200MHz DDR) FSB processors only. Fastest processor supported is the Athlon 1400(100) - but it must have locked (disconnected) L1 bridges. AthlonXP processors are not and will not be supported.
KT7E: As for KT7/KT7-RAID although unofficially many users have also succeeded with 133MHz Athlon processors. Although the AthlonXP is not officially supported, several people have told me that they using one without problems.
KT7A/KT7A-RAID versions 1.0 to 1.2: All Athlon (Thunderbird) processors with both 100MHz and 133MHz FSB. AthlonXP processors are not officially supported due to a minor timing problem that can require you to hit reset during a cold boot. Unofficially, however, few people seem to experience this problem and these processors work fine.
KT7A/KT7A-RAID versions 1.3: All Duron, Duron (Morgan core), Athlon (Thunderbird) and AthlonXP processors are supported.

Torej razen o tistem "brez pomislekov" se strinjam z vami in se opravičujem če sem (takrat) iz glave butnu kakšno neresnico ;)

Lp
moto: overclock do maximuma, pridobitve niso pomembne !

kuglvinkl ::

Po testih sodeč (Sharky Extr.) je Duron 1.3 enako hiter kot Athlon 1.2. Duron (Morgan) ima SSE, se manj greje, term. dioda, cenejši, na drugi strani Athlon več L2. Ob predpostavki, da se zniža množilnik in da na 133 FSB še malo navijemo, recimo da pridemo do Athlona 1.3. Se splača? Zame je odvisno samo še od cene.
Your focus determines your reallity

Clemento ::

Ja pa kaj ti nuca termalna dioda saj ti jo plata tko ne
zna uporabit?:))

kuglvinkl ::

Seveda, to sem dodal tako, kaj ima več od TB. Hej, zaradi mene bi lahko imel TB diodo...
Your focus determines your reallity

A.J. ::

Po mojih izkušnjah gre duron1000 na 1280, na več ga pa ne morm spravt ker je premejhna voltaža. T je pa 35°C.

BoO ::

Ali je že kdo probal Abit KT7A ver. 1.0 in XP ali pa Morgana?
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

kuglvinkl ::

Uf uf, gledam teste Durona 1.3. Malodane vsi testi imajo zraven še kot referenco 1.4 TB. Jep, Duri se lahko skrije! Na Toms Hardware.

Torej: nabavt TB 1.3 in ga navit na 1.4, glede na to da 1.4 ni nič drugega kot navit 1.3.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT KT7A + Duron 1800 = unknown CPU

Oddelek: Strojna oprema
161245 (1111) Dr_M
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251448 (1181) jest10
»

KT7A + Athlon XP

Oddelek: Strojna oprema
221853 (1387) Jure2k
»

Morgan na Abit KT7E??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191240 (1055) jamiroq
»

AMD XP proci,...

Oddelek: Kaj kupiti
432197 (1353) SlaveMaster

Več podobnih tem