» »

AMD vprasanje

AMD vprasanje

bam88 ::

lp

mam AMD Sempron 3100+ ki deluje na frekvenci 1800mhz je to normalno?

Hohohoahao

mtosev ::

Je normalno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pinx ::

Seveda. Pri AMD-jih je hitrost podana v PR+. Torej bi se tvoj procesor kljub realno nižji frekvenci lahko npr. primerjal s 3GHz Celeronom.
Ni pa mi nič jasno glede VCore 8-O

Pyr0Beast ::

V core ni blem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bam88 ::

ok hvala vam za odgovore
Hohohoahao

pinx ::

2.8V je normalno?

Tarzan ::

0,13 mikronov? skoraj 3 volte? Ne, mislim da vse pa tukaj res ne štima. Tole, če bi bilo res, bi bil eksploziv na 754 nožicah. ;)

Tarzan ::

Aja, da te ne bo preveč skrbelo, frekvence so pa videti v redu, tako da naj te ne skrbi. Včasih CPU-Z javi kakšne čudne rezultate. s procesorjem je vse v redu.

Poldy ::

Ali imajo ti ta novi 64 bitni amd procesorji tudi nižje frekvence od deklariranih in kolikšne so potem ?

Type-R ::

Vsi AMD procesorji od serije XP naprej imajo nižje frekvence, zaradi drugačne arhitekture ki jo imajo Intel procesorji.

Pyr0Beast ::

So pa hitrejši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pikachu004 ::

Sempron 3400+ dela pri 2,0Ghz
Sempron 3300+ dela pri 2,0Ghz 128K L2 cache
Sempron 3100+ dela pri 1,8Ghz
Sempron 2800+ dela pri 1,6Ghz

za primer, axp barton je 2500+ in dela pri 1,833Ghz.

SavoS ::

Š en primer recimo :
AMD 64 3000+ deluje na frekvenci 1,8GHz

Vsi AMD CPU-ji zbrani na enem kupu
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

;-) ::

mam AMD Sempron 3100+ zaj mem frekvenco 2100 (čist mal navit) kaj mislte do kolk še lahko gre?kje je najvišja frekvenca ob dobrem hlajenju
????

vsaj zdi se mi da je vse skupaj tako..lahk da se motim. Čudno ker je sempron 3400+ na 2000mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Evil mind ::

jaz bi lih tako uprašudo kolko lahko navijem svojga athlona 64 3000+ zdej je 1.8 Ghz in ga nism še nič navijll, in še nikoli nism hladilnik je pa originalen.
Že vnaprej hvala za pomoč.

Pyr0Beast ::

Če maš prve verzije, ki so ven prišle, lahko pričakuješ tam 2.7-3GHz max.
Tele zadnje, pa maš srečo, če grejo čez 2.5
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gfighter ::

Žal je res tako, vendar še vseeno nisem srečal 3000+ ki ne bi brez vsakega problema šel na vsaj 2400Mhz, tak da če imaš ostale stvari (plata, hlajenje) poštimane, ni razloga da ne bi poskusil.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Pyr0Beast ::

Nisi ?
Teli tazadnji res ne grejo nikamor. v glavnem smo s prijateljem kr nekaj časa nazaj navila venica 3k+ na 2.89G
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gfighter ::

Tako je, nisem. Vkolikor je bila ostala oprema dokaj spodobna in je navijanje sploh omogočala, seveda. Pod prste pa mi je prišlo kakšnih 10 dotičnih čipov, je pa res, da nobeden ni bil mlajši od treh mesecev (od danes). So nove serije potem res tako slabe?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Pyr0Beast ::

Jup :P

Pri prvih si mel rizik, ali gre čez 2.8 ali pa nikamor (beri 2.3)
Zdej, pa čedalje bolj opažam, da jih večina tudi z 1.5V ne prileze do 2.2G, kar so prejšnji z default uspeli. Kakšne pa so kaj tvoje izkušnje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gfighter ::

Vsi rezultati so z zračnim hlajenjem, 3000+ venice ter DFI Ultra-d:
0517 - stable 2.8-2.9Ghz na 1.45
Dva 053x - eden ok. 2.6 na 1.55 ter drugi ok. 2.5 na 1.5
Vsaj 5 kasnejših steppingov, vsi lanski - vsi čez 2.4, nobeden čez 2.6, najslabši rezultat mislim da je bil okoli 2450 in niti Mhz-ja več.
Začetne serije so bile očitno res top, oz. AMD še ni vedel, kaj čipi zares zmorejo. Nisem pa preizkusil še nobenega 06XX, vendar kolikor slišim, gre samo še na slabše. Če bi kupoval sedajle, bi kupil opterona.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Pyr0Beast ::

Mjah, jst grem tut na optija.
Za 144 cena 45 k-jev, s popustom pa brez davka pa 36k. Ugodno ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrewSmith ::

Moj zdaj ze 3 dni dela odlicno
na 2.4Ghz z 1.200V,kupljen lani
decembra.

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

galimim ::

Men je 3 mesce str athlon 3200+ iz 2000mhz pršu na 2350mhz voltaža pa iz 1. 450v na 1. 475v

Ps sm ga mogu odvit k je fotr nek začeu utrujat;((

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: gfighter ()

Type-R ::

AndrewSmith pa je stabilno tole al je samo za boot in kaki SS.

gfighter:
Nisem pa preizkusil še nobenega 06XX, vendar kolikor slišim, gre samo še na slabše.

Sam imam A64 3000+ 0603 stepping kupjen ferbruarja letos in dela 278x9 (2502Mhz) z 1.3V stabilno, 325x8 (2600Mhz) z 1.375V in 300x9 (2700) z 1.45V, gre tudi do 323x9 (2907Mhz) z 1.55V samo nisem probaval stabilnosti.
kolega ma tudi 06xx stepping in gre tudi na 2466 Mhz z 1.3V, tak da nevem zakaj bi šli slabo 06xx steppingi.

Pyr0Beast ::

Mate srečo :/
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrewSmith ::

Ma nisem se utegnu stestirat z prime.
Drugace pa mali od sestre vsak dan
COD2 sopa,pa ni problemov.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

SynTax64 ::

Meni dela Sempron 2500+ na 1.75 Ghz tovarnisko.
Kak to ce smo že pri tem, če pa je eno par postov nazaj en povedal da Sempron 2800+ dela na 1.6 Ghz.
Aha še to vprašanje,do kolko bi se mojega Semprona dalo navit z standardnim hlajenjem?

GrimReaper ::

Socket A imajo višje frekvence, hitri pa so enako kot 754 (pri istih oznakah, se razume).

Glede navijanja, probaj zviševati FSB do 200MHz, moralo bi delati, potem boš dobil 2.1GHz procesor.

Moj 2800+ socket 754 (DH8-D0) se pa za en kurc navija. Pri 2.2GHz že ne deluje stabilno.

Zgodovina sprememb…

paperdoll ::

podobno vpr. kt je blo malo zgoraj: mam athlonXP 2600+. a se ga da kj navit z originalnim hlajenjem?

GrimReaper ::

Moral bi priti do 2.2GHz.
Postopoma zvišuj FSB, dokler ne ugotoviš meje.

Razerzone ::

Da ne odpiram nove teme. imam samo eno vprasanje ali se da naviti amd xp 1800+? kako? in za koliko?

LP

AndrewSmith ::

Na levo v menuju mas iskanje.
Glej kaj vse najde.... klik...;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Razerzone ::

hvala andrew;)

dustphoenix ::

OK zaj pa je že mene tudi začelo zanimat:

Do kolko bi lahko nekje max. navil mojega Bartona 2800+?

Zdaj mi teče stabilno @2200, hlajenje pa imam bakrenega Zalmana CNPS7000B-CU, in do zdaj nisem presegel meje 40°C med full loadom. Ostale specifikacije compa. imam v podpisu.

jest10 ::

Pa kaj si je res tako težko vbiti v glavo, da tega nihče ne more povedati?
Probej pa boš vedel

Pyr0Beast ::

2200 na kakšni voltaži ?
če maš srečo tam okoli 2600-2800BP
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dustphoenix ::

@jest10: Kaj je prepovedano informativno vprašat kolko bi približno šel, in če ima kdo kakšne izkušnje s tem?! Samo zanimalo me je... :\

@Pyr0Beast: Default, kolko se spomnim (je že nekaj časa nazaj, od kdaj sem se malo igral s tem). Nisem šel gledat, nisem imel časa. Zaj pa sn v službi in ne morem pogledat... :|

Včasih se na tem in podobnih forumih, ko nekdo nečesa NE VE, in vpraša kaj to je/pomeni, vedno nekdo najde, ko je nesramen v stilu: kako si tega ne moreš zabit v glavo, kako tega ne veš, ajoj kako glupo vprašanje,... Zakaj? Eni pač INFORMATIVNO vprašamo nekaj, kar nas zanima!! Je to tako težko razumet?!

To se nanaša na komentar od jest10, če prebereš dobro moje vprašanje, boš videl: Do kolko bi lahko nekje max. navil mojega Bartona 2800+? (Če dobro pogledaš, vidiš da je nostalgično vprašanje in lahko besedo NEKJE zamenjaš s PRIBLIŽNO, brez da bi spremenil pomen vprašanja!!!)

Eh, ne bom več nič rekel, da ne dobim po nosu, da SPAMam po temi!

jest10 ::

Kaj ti pomaga, če ti jaz INFORMATIVNO rečem 2999MHz, tebi se bo pa navilo MAX do 2222MHz? Nič. Ker se vsak procesor drugače navija in je nemogoče reči kako bo s tvojim.
In to vprašanje se pojavi minimalno enkrat na teden.
Če te pa matra firbec kako se je navijalo drugim pa poglej v navijanje. Je dosti tem o tej stvari.

Ethical ::

jst pa mislm, da se vam bo use enkrat fejst sesul.Najbols d mas use original tak kot je.Itak enkrat gre use.Sam je pa razlika ce ti gre kake 2 let bl pozneje, kot pa ce ti dela dobr let al pa dve...
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

pikachu004 ::

@Ethical kdo pa ima procesor 10 let? tle ni kaj sparat, itak v povprecju kupis na 2 leti nov procm, graf,... nekateri prej nekateri pozneje. samo ce ga ne bos navil zato da ti bo zdrzal 10 let namesto 6.. :\

gfighter ::

Hm, Ethical, dostikrat berem podobne pomisleke kot jih imaš ti. Vendar vedno povem eno in isto stvar - z navijanjem je takole: proizvajalec garantira delovanje neke komponente (procesorja, grafične, USB ključa :D) pri določenih hitrostih v vseh pogojih. Tu so zajete tako kištice, ki bodo petnajst let stale pod mizo v nekem zaprašenem ohišju z dvema ventilatorjema, po možnosti še poleg radiatorja, kot tiste, ki imajo ohišje za 200€ ter hlajenje, ki se ga ne bi sramovala niti formula 1. Poleg tega proizvajalec pri teh hitrostih zagotavlja tudi kompatibilnost z drugimi komponentami, katerih kakovost se prav tako razlikuje od uporabnika do uporabnika. Zaradi takšnih razlogov računalniške komponente skoraj vedno delujejo precej pod mejo dejanske maksimalne zmogljivosti, zatorej s primerno opremo in znanjem skoraj 100% lahko zagotovimo delovanje pri višjih frekvencah od default ter prav tako dolgo ali še daljšo življensko dobo naprav. Temu torej skoraj ne bi mogel reči navijanje, prej optimizacija delovanja (če seveda odpišemo nekatere ekstreme na npr. xtremesystems - tam nekateri dejansko priganjajo komponente do roba zmogljivosti). Tvoji pomisleki so torej ob primernem znanju povsem neutemeljeni.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Pyr0Beast ::

Navijanje je kao zadnji izhod. Če imaš neko komponento za 30k in se z malo navitja primerja s komponento vredno 100k, zakaj p anebi navil ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ethical ::

lol, sm Vas pa res razkuru>:D . Mislm ni bil to moj namen, sam ce mas ti neko obicajno plato, ne mors kr neki navijat(vidva sta najbrz govorla o visoko zmogljivih)..hm, ne rabm jst tega..jebi ga, komp crkne kakih 3-7 let(neki povprecnga).Mata pa prov, da tle ni treba bit skopuh....mors nabavt neki dobrga, d ti dela kr nekej casa...Sam jst nimam keša:\ .lol

fajn se mjte
ethical
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ethical ()

jest10 ::

Tudi s še tako levimi platami se da navijati. Le manj daleč se lahko pride.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342796 (15580) peter_ki
»

amd 2800+754

Oddelek: Navijanje
181408 (1037) GrimReaper
»

Katerega Pentiuma in katero plato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
543646 (2901) igor0203
»

AMD 64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604023 (3211) sn0wball
»

AMD Sempron 3100+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946554 (3883) Dr_M

Več podobnih tem