» »

izklop cd roma

izklop cd roma

schwarzvald ::

Zanima me, kje in kako v registru (win.XP) izklopim enoto za prenosne medije (CD ROM, DVD ROM), tako da je nedejavna.V nadzorna plošča/ system - vem. Ali se še to naredi kako drugače razen v registru ali nadzorni plošči.
Naj mi kdo napiše kje in kako.

Hvala lepa. Alex;(

steev ::

SFNightmare
:|

elasto_mania ::

SFNightmeare ali StarForceNightmeare je dober za izklop diskov cd hdd in še kaj se najde

schwarzvald ::

To, da gre s programom razumem. Mene pa zanima, kako bi to naredil v samih windowsih. Vem da gre, ker sem to že čital, samo bogami se ne spomnim, kje sem to videl.

lp Alex

elasto_mania ::

js mislim da SFnightmeare izklopi preko windowsov diske in če ga potem zbrišeš lahko edino če ga spet zagnaš in vklopiš diske lahko imal diske vklopljene

pirat ::

Desno klikni My Computer (moj računalnik) Izberi Manage (Upravljanje) potem izberi Device Manager (upravljanje naprav) in v desnem oknu izberi CD Drive. Pod lastnostmi spodaj izberi, da želiš onemogočiti to napravo.

schwarzvald ::

Pirat, to vem. Hvala. Kot administrator lahko določim, kaj v računalniku kdo sme in kaj ne. Onemogočim tudi to funkcijo, ki jo je pirat opisal, da je nedejavna. Ampak, cdrom se da kljub temu izklopiti in obratno. To me zanima. Kako?

lp Aleks

elasto_mania ::

Če bi lahko šel enostavnejše pejdi problematičnejše :D
From http://obala.net/index.php?show=user&us...

schwarzvald ::

Hm. ???????????

lp

elasto_mania ::

nevem zakaj bi komplicirali

veteran ::

Pa dejmo komplicirat:

v registru pokvariš ImagePath, tam nekje v .../currentcontrolset/services/cdrom

za vklop/izklop enote potrebuješ admin privilegije in narediti moraš restart

stratosD ::

Mene pa zanima to bolj HardWaresko: a lahko namontiram kako klecno ali podobno stikalo, ki mi prekinja napajanje na molexu (katera žica?)....in ali lahko to vklapljam izklapljam med samim delovanjem PCja?...ne da skurim kak IDE kontroler....mal brezveze mi je da se mi CD in DVD pekač skoz grejeta v kišti ko ju rabim cca 1x na dan...:\

lp
s.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161526 (1124) solatko
»

ADSL in internet ne delata pod slo-tech linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
141573 (1369) panda
»

Win98 ne vidi CD ROMov

Oddelek: Strojna oprema
5769 (725) JanezC
»

razlika med sesuti in zmrzniti

Oddelek: Operacijski sistemi
12935 (740) andrej

Več podobnih tem