» »

kok watt-ov požre posamezna komponenta

kok watt-ov požre posamezna komponenta

mi345 ::

Torej nekje sem enkrat zasledil specifikacijo po kompentah, glede porabe električne energije.

Prosim, če ima kdo link pri roki da mi ga posreduje.

hvala,

balocom ::

Na joekerjevi strani je en tak članek; Terjatve škrtatov elektronov
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

DC- ::

mi345 ::

zanimiva stran, ampak ni up to date.

mi345 ::

če ma kdo kksno novo stran , kjer so zajete nove komponente ala gf 7600gt, amd 3700+, diski nad 300gb, 2x512 rama, pa kaksna pci kartica ala TV, pa dvdrw pekač, plata, ventilatorji naj prosim poda link
100x hvala

kozi ::

Izi ::

kozi, hvala za ta PSU kalkulator.
Sicer mi je samo potrdil, kar že nekaj časa vem in sicer, da rabim precej močnejši PSU. Samo moj dokonca overclockani X2 porablja 161 Wattow :O , grafična pa tudi hude 104 Watte.

Trenutno porabljam čistih 470 Wattov na mojem 480 Wattnem napajalniku.
Ko pa upoštevam še priporočeno kompenzacijo nihanja PSU-ja, staranje kondenzatorjev in lavfanje moje mašine 24/7 mi pokaže, da rabim najmanj 722 Wattni napajalnik 8-O
Damn! ;((
Jaz se pa čudim od kje hudo visoki računi za elektriko.

Jan987 ::

Če ti vse dela jest na tvojem mestu nebi nič menjaval!

;-) ::

pa ti bi rabu industrijski tok:D

Primoz78 ::

Sistem v podpisu...nisem meril na full load, ampak v idle pokuri med 110-120W...merjeno z Enerty check 3000. Bom pa zmeru se med kakim igranjem...aja to je brez monitorja!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

mihamedo ::

Jst bi pa reku tko.... če si kaj štromarja priključi lepo ampermeter med napajalc in omrežje in spravi mašino na kompletn full load pa dobiš tok... pol pa izmeri napetost omrežja, ki je med 230 in 245V. ... maximalno porabo svojga kompa dobiš z P=U*I in odštej najprej 10%-15% (izgube zaradi gretja in tranzistorjev ter padci napetosti na raznih upoih). potem moraš upoštevati še efektino napetost izmeničnega toka(koren z dva)

PRIMER:

napetost omrežja: U=240V
izmerjeni tok: I=2A
Ptot=480W
15% izguba= 72W
moč pri efektivni napetosti= 339W (480W/koren2)

skupna moč pri enosmerni napetosti= 339w - 72w= 267w(in tolk mašinca požere)
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

pirpy ::

Izi na tvojem mestu bi pa resno razmislu o kaksnem dodatnem racunalniku za 24/7 opravila !
zehanje je nalezljivo

Fizikalko ::

Počakajte na enega prihodnjih Monitorjev... bo članek o porabi.

veteran ::

Fizikalko ::

seksi

Azrael ::

Ti kalkulatorji so BS in potuha proizvajalcem bolj ali manj gnilih napajalnikov z nerealnimi ciframi o zmogljivosti, ki se spogledujejo (kvalitetno in in po zmogljivosti) s plastik fantastik računalniškimi zvočniki.

Realne cifre so jasno daleč nižje, najmanj za faktor 3, v primerjavi s temi "izračuni".

Edini merodajen način meritve je opisan tu. Meritev z A-metrom daje previsoke rezultate, koliko je odvisno od uporabljenega inštrumenta in izvedbe napajalnika.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jose ::

Imam IBM Netvisto (mislim da 6578), ki ima samo PCI mrežno kartico, 1x256MB SDRAMa, proc. Pentium III 933MHz, disk WD80JB (ATA 100). Nimam priklopljenega ne monitorja, ne tiplovnice in ne miške. Procesor laufa pod 30% obremenjenosti. Grafika je OnBoard, prav tako zvočna. Trenutno težko priklopim monitor na PCa (sploh težko fizično pridem do njega), zato drugih podatkov, ki bi jih rabil za oceno porabe elektrike nimam. PC laufa 24/7. Napajalnik tega PCa ima nekje 150W.

Prosim za grobo oceno porabe tega računalnika, da si bom izračunal koliko elektrike mi mesečno požre.

Hvala, JOSE.

Fizikalko ::

okrog 2 jurja na mesec.

mainman ::

Jose: Tvoja konfiguracija žre okrog 70W, to je 950 sit mesečno. Doma imam enako mašino in sem zmeril porabo.

OChack ::

jo ej, ampermetr kokr mi znano že pokaže eefktivno vrednost isto voltmetr, ker maksimum napetost na liniji 230v je ubistvu 324 V
sam se mi zdi da majo napajalniki napisano maksimalno vrednost, pa jo morš delit z korenom iz 2 pa dobiš pol RMS, so pa valda tud izgube....
nej me en poprav če se motm
Int€l inside, IDIOT Outside

Azrael ::

To ne bo držalo.

Res imamo pri izmeničnem toku sinusne oblike maksimum v + in -. Vendar se to pri računanju moči ne upošteva, saj bi dobil moči od 0 do neke maksimalne vrednosti, odvisno od trenutka, ki bi ga gledali, saj se vrednost 100x v sekundi spremeni med 0 in maksimumom.

Zato pri izmeničnem toku govorimo o efektivnei vrednosti, to je pri kateri vrednosti toka ali napetosti, bo ta veličina na ohmskem bremenu ustvarila enak učinek, kot istosmerni tok.

Za sinusno obliko je faktor med maksimalno in efektivno vrednostjo ravno koren iz 2. Za druge oblike izmeničnih tokov (žaga, pravokotni impulzi) je ta vrednost drugačna.

Glede podatkov na napajalniku, običajno gre za seštevek največje možne moči vseh linij, ki naj bi jo napajalnik trajno zmogel (večina današnjih tega ne zmore niti približno).
Nekoč je bil Slo-tech.

OChack ::

ja sam če klega nameru 230V pa 2 ampera to pol nanese oboje efektivno, nebi blo treba nč delit z korenom iz 2 kukr se spomnm iz OET......
drgač se pa dobijo watt metri k se nekak umes užtekajo med dozo in porabnika, neki tacga majo vedno na Guru3d kdr testirajo in se mi zadeva zdi zanimiva
Int€l inside, IDIOT Outside

Azrael ::

@OChack:

Večina merilnih inštrumentov za meritve izmeničnih napetosti in tokov je umerjena tako, da prikazuje efektivno vrednost, ampak pogoj je, da je oblika te veličine sinusna, v nasprotnem je rezultat meritve napačen.

Zato so meritve porabe switcher napajalnikov relativno zoprna reč in pogosto nenatančne. Praktično je edini merodajni inštrument števec el. energije, vse drugo je samo približek.

Glede multimetrov in meritve porabe rač. napajalnika, glej to temo.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732888 (26437) oemdzi
»

Se malo fizike...

Oddelek: Šola
136708 (6516) ddeben
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
208883 (8200) gumby
»

Enermax izdal napajalnik z 1000W (1kW) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
648518 (7285) TribesMan
»

Razvoj računalniške tehnologije dolgoročno

Oddelek: Znanost in tehnologija
332803 (2217) Yohan del Sud

Več podobnih tem