» »

Linux in Win 98

Linux in Win 98

reptilia ::

na starem notebooku imam red hat linux 2.4... mi lahko nekdo na kratko opiše kako zamenjam za win 98 : hotel sem enostavno formatirati disk z inštalacijo win 98 samo mi napiše da ni dovolj pomnilnika (kon. kompa: 150mhz, 32mb ram, 6gb disk) torej me zanima na kakšen drug način bi se še lahko znebiu sistema linux?
Forgive your enemies, but never forget their names.

Azrael ::

S programom fdisk najprej ustvari eno ali več particij s FAT32 in vsaj prvo c: še formatiraj (otale potem lahko hitro sformatiraš iz Win sistema, ko bo postavljen). Seveda gre takrat Linux v digitalna večna lovišča.

Opisa glede manjkajočega RAMA ne razumem, prosim če točno napišeš to sporočilo o napaki in kdaj točno se pojavi (zagon Scandiska, med inštalacijo itd).

Če bi rad ohranil Linux ti uporaba Partition Mangerje oz. free Linux orodij (fdisk, so pa še druga) za spremembo velikosti particij ne uide.
Nekoč je bil Slo-tech.

reptilia ::

sem poštimal :D s fdiskom seve
Forgive your enemies, but never forget their names.

reptilia ::

no glede spomina pa...
ko sem meu še linux gor sem pač vstavil win98 in dal boot from cd--->inštalacija se je pokazala--->ko sem dau enter pa je prišlo do tam kjer pač lahko daš zbriši ali obdrži podatke pa mije napisalo da je premalo pomnilnika
Forgive your enemies, but never forget their names.

Azrael ::

Verjetno je takrat inštalacijo zbegala Ext2 oz. Ext 3 Linux particija. Kakorkoli že, lepo, da si zrihtal.
Nekoč je bil Slo-tech.

reptilia ::

hvala hvala ... tut jaz sem si isto misliu glede "zbeganih windowsov " samo hej... kaj je tu novega?
Forgive your enemies, but never forget their names.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11731131 (24602) Spajky
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627820 (6904) buneech
»

Problem s particijami.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101331 (1202) vojkoz
»

Kako varno odstraniti LINUX ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121765 (1557) footprint
»

Inštalacija WinXP ->100 prvič

Oddelek: Pomoč in nasveti
141682 (1462) recoil

Več podobnih tem